Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pavel Dobrovský není ani herec ani dabér. Pavel je cestovatel, což je zcela jiná kvalifikace.
  • Český dabing je mým koníčkem, takže mám pár postřehů. Máme výborné dabéry, limity jsou u dětí, jelikož se nové špatně hledají a spousta jich přestane dabovat po pár letech. Jinak je ale zásoba dobrých daberů poměrně široká. Nebudu psát jména, protože bych na někoho určitě zapomněl. Osobně se dívám, jak na dadobavé verze, tak na originál, pak třeba srovnávám. České dabéry poznám většinou po prvních slovech, když je nějaký film nebo seriál.

    Kvalitu ovlivňuje spousta věcí, dabér, řežisér nebo agentura. V neposlední řadě taxa Když má dabér nějaký vztah k postavě, kterou dabuje, výsledek je hned vidě. Má to většinou dost těžké, protože se často stává, že dabuje postavuje, jenž ve na obrazovce chvilku a není obeznámen s tím, jakou roli hraje ve scénáři. Řežisér by měl herce vést, ale jinak si musí dabér vše ohlídat. Frazování, nadechování, temto atd. Třetí složkou jsou agentury, které občas mají komické požadavky. Doproručuji si najít psaný nebo mluvený rozhovor. Občas se stává, že některý dabér začně pracovat na překladech nebo přímo jako režisér, což je ideální. Český dabing na tom není tak špatně, jak se obecně tvrdí, jen se změnily metody. Např. to, že herec dabuje sólo. Nebo jeden dabér dabuje více postav (což nikdy moc nefungue oproti zahraničním hrecům) Jinak, já si to také vyzkoušel a není to legrace :)

    Dan chce po všech nejvyšší úroveň profesionality, což chápu, ale v této oblasti nezná některá fakta, která jsou podstatná. Rozhodně to není tak černé, jak říká. Nicméně v M1 se mu casting vydařil :) A pan Jakub Saic to dobře zrežíroval. Co se týče KC, jsem rád za že tento dabing zřejmě bude na vysoké úrovni. Zní to opravdu dobře. Řekl bych, že to lépe buduje atmosféru.
  • jj. Do tří let možná dostaneme první třetinu původně plánované hry třeba i v nějaké kratelné kvalitě.
  • Fresh horse!
  • Magister_Peditum
    Páni, dění kolem hry jsem chvíli nesledoval a zdá se mi, že došlo k výraznému zlepšení. I hlavní hrdina už vypadá celkem normálně.
  • Nejvíc jsem zvědavej, jestli tam Vávra dá ty kadibudky, co mu chyběly ve Skyrimu :) *1*
  • Když zapojíš mozek, tak zjistíš že to je pouze jedno z mnoha videí, kde každé řeší jiné záležitosti. Nezajímá tě dabing, tak nekoukej na video kde popisují tvorbu dabingu *6*
  • Naprosty souhlas... jedn protivnik je tak akorat, dva uz jsou vazny problem a kdyz nabehnou tri tak je to skoro jista smrt *5*
  • Hezky kluci, je to hezky. Tak jeste aby vam to fungovalo i mezi cut scenama, to je totiz pro hrace mnohem dulezitejsi. Tedy alespon pro mne. *3*
  • 4h cutscén? Nebo 4h doiny dialogů, kde na sebe dvě postavy nehybně koukají a čtou repliky? Docela zásadní rozdím mi, že to Vávra trošku zaměňuje :-D
  • jetkeyz
    Jen doufám, že to rozběhám.
  • Jenže tohle je středověká detektivka, forma vyprávění hraje velmi důležitou roli.
  • Pan_Klobouk
    Ale ta hra ma datum. Na Kickstarteru stale sviti release date: Q4, 2015 ;)
  • puvodní hrdina pripomínal dobrovského a ja doufal že ho nechají dabovat hlavní postavu. byl by to hezkej easter egg
  • vavra ukáže všem jak se t yhry mají delat *5*
  • Inquisitor
    Hezky se s tím piplají a to je sympatický. Doufám, že výsledek bude stát za to čekání. Určitě jim to přeju, protože jestli to všechno vyjde, tak to bude jedinečná hra. Nic podobnýho tady nebylo a pro milovníka historie to může být splněný herní sen :)
  • Inquisitor
    Jo to se čte jedna báseň, zatim mám přečtený všechny a netrpělivě čekám na další. Čekání si krátím čtením Přemyslovské epopeje. Jsou to slušný bichle, ale Vondruška píše velice čtivě, takže to člověk přelouská jako nic :)
  • Fandím tomu, ale myslím si že to bude něco jako arma. Úžasný jádro, ale plný technických nedodělku a příliš realistické pro nějaký větší úspěch. Sám se na to totiž těším, ale bojím se těch soubojů.
  • Jestli se nic nezměnilo, tak 2036
  • a nenaskakujou cislicka nad hlavama a neni tam za kazdym rohem schovanej aspon jeden pokemon, to je ta prava nesucha originalita

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit