Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Peppa
    Lidi, vám to ještě nedošlo, Indie je nový mainstream a hráči COD začínají nasazovat brýle s tlustými obroučkami! Přirozený koloběh života. Jediná stálice je Nintendo *14* .
  • Tato hra sa jednoducho neda prestat hrat. Mozno po par hodinach som sa prinutil, ale nasledne zase zapol. Viem preco je to hodnotene ako je, je to fakt najtvrdsia navykovka tohto roku. A ten pocit drzi fakt dlho.
  • Agonyforme
    Petře jsi úplně mimo mísu. Já netvrdím, že je potřeba psát spisovně. Ani já nepíšu přesně a v podstatě se o to ani nesnažím, ani to nevyžaduji. Znova si přečti vlákno a pak se upal.
  • hm ring runner, rogue legacy...pomalu prestavam recenzentum games.cz rozumet. Spise bych cekal, ze se budete snazit devalvaci hodnoceni zpomalit nez ji takhle rozjizdet.

    znamka punku fakt neni davat indie hram devitky...
  • Keyz
    K tomu hodnocení asi přispělo to, že podobné hry dnes moc nejsou. Kdybys byly běžné to je pravda.
  • Tak bacha, máš tam malé i v závorce, upal se. Ne, toto mi připadá už vážně jako zbytečná buzerace; dokud člověk píše jako člověk, nedělá otřesné hrubky a nepoužívá extrémní prvky nářečí (jako říkajó, že králiky só tátoj), tak je to pro mě v pohodě, a to su Moravák.
    Mnohem více mi trhají oči tečky před smajly, vykání na netu, nebo oficiální tvary typu Brňan, které jsem v životě neslyšel :D
    (Samozřejmě mluvím o diskuzi na netu, což je taková analogie hospodského kecání :D)
  • já osobně teda píšu spisovně, jen když dělám nějakej byznys nebo píšu někomu, komu bych jinak vykal - ve všech ostatních případech mi přijde přirozený psát hovorově (což neznamená nespisovně!)

    navíc tohle není žádnej dialekt, normální hovorová čeština... samozřejmě chápu, že když se člověk blíží Moravě a Slovensku, tam hovorová čeština vůbec není běžná (pak ostatním třeba přijde zvláštní, že takovej člověk i ve skupině kamarádů mluví spisovně) - takže bych opravdu tohle neřešil, právo jest rozhodně na straně pana Grygara
  • Agonyforme
    Přesně. Nechtěl jsem to tady rozvádět. Velká část je o čtení. Takže to spěje víte kam. :D
  • Blue.Shark
    Já bych to nedotahoval do takových extrémů - spisovně to je. Moje zkušenost mi napovídá, že většina lidí, kteří píšou dialektem, je schopna psát i bez něho. Pokud někde vidím problém, je to hlavně v tom, že spousta lidí nečte knihy, ze kterých by se naučili správnou větnou stavbu atd. Číst pak od dvacetiletého člověka větu o devíti slovech, ve které je sedm chyb, tomu říkám utrpení.
  • Vidim to stejne. Mam jeste nekde CD Sega Collection, tam je takovahle hra kazda druha a aspon 10 z nich neuklada pozice - mate 3 zivoty a nazdar. Z prvniho levelu k final bossovi to trva 12+hodin na zatah kdyz uz to mate nacvicene. Nechapu cim si neoriginalni kopie zasluhuje 9/10. Asi neci potreba to "natrit" tem inovativnejsim AAA titulum od EA.
  • Agonyforme
    Neblbnu čéče. :D

    Ale dobrá:

    Nejsem z Prahy, tudíž mi tento psaný dialekt opravdu trhá oči. O nic nejde. Pouze mě osobně to strašně vadí. Nejsem zastáncem toho, že by všichni lidé měli psát v diskuzích spisovně - přesně. (i když nebylo by to na škodu. Postupně se z lidí stávají robůtci bez mozku. Začne to ignorací a nepotřebou psát pěkně spisovně, obrušováním hran.)

    Ale i tak je to psaný veřejný projev. Já osobně si na soukromých klientech také s kamarády píšu dost šíleným způsobem. Tam na pravopis nedbám a také si dovolím komfort nedodržování pravopisu, interpunkce atd. Jen nechápu, jak může člověk dialekt promítnout i do psaného slova? To snad není MožnÝÝÝ hele. Podle mne je to úmysl pana Grygara. Myslím to zcela vážne pane Grygar. Zamyslete se nad tím alespoň trochu. Zkuste si uvědomit, že svým způsobem něco prezentujete. Tak nebuďte blbej a zkuste se sebou něco dělat hele, nebo to bude pěkný voser.
  • Ja na tehle hre nic objevného a zásadního nevidim, aby to ospravedlnilo hodnoceni 9/10.
    Kdysi takových her byli mraky, v dobach amigy, segy a nintenda. Souboje s bossy a celkova obtiznost mi asi nejvic pripomina amigackou klasiku Turrican. Tyhle hry byli zabavne, tezke a vzhledove to tenkrat byla spicka. Mam je nekde všechny, na nejakych emulátorech a podobne, ale ze bych je ještě nekdy hral? Asi ne. Vzdycky když zkusim nejakou tuhle objevnou a originalni indie hru, která vykrada hry co frcely před lety, tak me velmi rychle prestane bavit, pocit navratu do praveku a dejavu je dost silny. Ale chápu ze mladsi hraci muzou tyhle hry zbožňovat, ja uz holt ne.
  • co blbneš, to je normální hovorová čeština, žádný hrubky :)

    ale dobrá:

    Milý pane Agonyforme (nebo Agonyformo, nejsem si jist skloňováním), zatímco například v recenzích bych Vaši připomínku bral jako oprávněnou, zde, v diskusních fórech, kde se takříkajíc baví lidé se „svými“, bych panu Grygarovi použití hovorového jazyka odpustil. Vás žádám o totéž.

    už cajk? :)
  • je to mozny, vy to vite lip..
  • Agonyforme
    Pane Grygar. Tvém, obyčejného, nízký. Prosím, alespoň ve psaném projevu se toho zkuste vyvarovat. Bolí mne z toho oči.
  • smajdal
    Ujasněme si to. Vypadáte jako hipsteři, mluvíte jako hipsteři, chováte se jako oni. Jste znudění a vyhořelí, často trapně vtipkujete jako zastydlí puboši a sebereflexe je luxus, který si nemůžete dovolit. Kdyby to nebyla pravda, tak veskrze slušný příspěvek kolegy s nadhledem ignorujete :)
  • ales.smutny
    Ono jde spíše o formu, kombinaci urážek, generalizace a přehánění ad absurdum. Dle metodiky Dr. Frye jsem vybral z dvou možností tu s trollem.

    Pěkný den :)
  • smajdal
    Nesouhlasím s někým = je troll? *7*
  • To není pravda, nechci spoilerovat, ale hra má jasný a epický konec a ano, je to boss, který se otevře po poražení prvních tří... Ale koncem to vlastně jenom začíná, protože pak následuje nová hra+, ve které hrdinové pokračují, kde skončili, ale všechna monstra mají o 50 lvlů víc... A pak je ještě nová hra++... a tu jsem doteď nedal.
  • musíš si k te graficke karte dokoupit ješte pc

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit