Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • GlaDOS
    Fajn. Řeknu to jinak. Chci si čas od času zahrát kvalitní plošinovku (Fez, Rogue Legacy). Chci si čas od času zahrát nějakou netradiční hru (Botanicula, Journey). Chci si zahrát kvalitní horor (Penumbra, Amesia, Routine). To že se ty bez indie obejdeš neznamená, že globálně mluvíš za všechny. Prodeje těchto her dokazují, že je o ně zájem. Budu se opakovat, ale "svoboda výběru".
  • Horst_Fuchs
    9/10, zajímavý. Zkoušel jsem to hrát asi půl hodiny, narozdíl od takovýho Binding of Issac mě to ale vůbec nazaujalo a šlo to z disku.
  • Black_Hand
    me opravdu udivuje, ze nekteri diskuteri vidi v techto mensich hrach (z hlediska produkce) skoro az "mor". v zadnem pripade vam to nezabije vase preferovane vetsi hry. to se proste nestane (ty spis zabiji obcas megalomanske plany vydavatelu :D). neni duvod, proc nemohou koexistovat vedle sebe. stejne tak jako mohou vedle sebe koexistovat MMO a single. co je ale nevyhnutelne je, ze nekteri lide budou sedet na obou zidlich. u drdy by to nemelo byt extra prekvapeni, kdyz ho obejdeme kolem a kolem, a prohledneme si ho.

    jedinym problemem, ktery vam muze vadit, je ciselny hodnoceni, ktery bude vzdycky zalezet na tom odkud na to recenzent sel. pak se muzeme klidne bavit o tom, jestli je ve zvolenem kontextu konzistentni, ale to je debata na jindy.

    FYI: na steamu neni demo, ale na desure (desura.com) ano
  • Tak sem se tedy nechal zmamit recenzi a poridil si to... a nemuzu nez souhlasit s textem pane recenzentovym, tedy krom toho, ze jsem prvni asi pulhodinu mel chut to smazat, parkrat do neceho prastit a napsat na games nezdvorily mail - jakmile to clovek trosku dostane do ruky, zacne to bavit opravdu nehorazne. I kdyz jsem na to porad strasne levej, jeste sem nezabil ani lesniho bosse =/.
  • Funky diskuze. Chumbaba +1 za velmi kvalitní názor. Ten ví odkud vítr vane ve světovým herním žurnalismu. Přerod stránek jako Rock, Paper, Shotgun v Cis, Gender, Shotgun není nic šťastného. A Kotaku už ani nemá smysl komentovat.

    Lukáš Grygar pobavil. *4*

    Jinak Rogue Galaxy je dobrá hra. Nevím jestli na 9 dobrá, ale je dobrá. Dal bych výtku, že asi každý nepřítel je ve hře nejmíň 3x v přebarvený/mírně zvětšených variantách. Ne, že by typů nepřátel bylo málo, ale když je každej 3x, tak to začne být zarážejíci.
  • Pethulla
    kdyby byl internet v době, kdy vyšel dejme tomu F2 nebo BG2 tak rozšířený jako dneska, tak počítej s tím, že by se taky našlo spousta lidí, kteří s vysokým hodnocením budou nesouhlasit. Ono totiž ani tehdy nebyly graficky na vrcholu, což někomu zkrátka stačí...
  • nektere z tech her co jsem vyjmenoval se hraji i po 13 letech, nektere ne jen z toho duvodu, ze jsou technologicky zastarale. Jak dlouho potrva nez se na RL zapomene a hraci si pusti dalsi takovou zabavnou hru ? OK redaktori se mozna chytli do sve vlastni pasti neustaleho nadhodnocovani soucasnych her. Jenze ta pyramida uz moc moznosti nema kam by rostla....uz jsme u 9tek a verim, ze prijdou ve vsech smerech lepsi hry nez treba RL a zacneme tapetovat desitkama.
  • A kdo říká ze ho zajima COD,NFS nebo AC.Pouzivas provarene diskuzni herni sragorky k argumentaci. Co když třeba hraje Civilizaci,Deus Ex,Dark Souls..třeba..myslim ze v AAA hrach je volba vyberu dost velika a clovek se v pohode bez indie obejde.Delas jako by indie byla nejaka spasa před rakovinou AAA her, nebo ja nevim, přitom plno tech her je super..
  • to s tebou souhlasim. V minulosti ani legendy nedosáhly plného hodnocení a dneska má 9 každá "dobrá" hra. Pokud je hra hodnocena průměrně (50%) díváme se na ni, jako na plebs...
  • GlaDOS
    Epidemie? To, že máš na výběr si zahrát něco jiného než desáté COD a patnácté NFS a devátý AC je epidemie? Tak to se rád nechám nakazit svobodou výběru.
  • Překlad: Mám, tedy měl jsem, v plánu zkusit tuto hru, díky recenzi v Levelu, jenže to platilo před vydáním her Bureau,SC:BL,SR4, teď bych si tuto hru zahrál jedině kdybych dohrál Bureau,SC:BL,SR4, jelikož tahle hra asi není jen jednohubka ke zkrácení nudy před vydáním další mnou očekávané hry. *Dusím se smíchem, takže mám fialový obličej*
  • no kdyby opravdu recenzenti byli zastydli v minulosti, tak cody dostavaj 2/10 (za grafiku), creedy 3/10 (drobet zabavnejsi nez cody) a tohle by dostalo 6/10 (dobra, ale malo inovativni hra), ale holt se prizpusobili onem "modernim" trendum
  • GlaDOS
    Proč ne stejné hodnocení? U Planescape Torment jsem se bavil stejně dobře jako u Rogue Legacy. U obou her jsem nelitoval strávený čas. PT má navíc i filozofický přesah, což klidně ospravedlní absolutní hodnocení a 9 u RL. Stejně jde ale jen o blbé číslo. Je to jen velmi všeobecná informace o tom, jestli má cenu s titulem ztrácet čas nebo ne.
  • to je prave ten problem, ze se davaji vysoka hodnoceni hram, ktere jsou pouze dobre...abych neslovickaril, jak chces potom hodnotit hry jako BG2, Fallout ? Planescape T. System shock a spostu dalsich.....Uznavam, ze kazdy ma jiny zebricek hodnot, ale i pri minimalni snaze o objektivni pohled jsou to hry jine kategorie. Potom takove hodnoceni ztraci vyznam.
  • nizk-y je nakej moravskej dialekt, ze z toho kdysi naky obrozenci udelali spisovnou formu (nizk-ej se jim asi nezdalo dost cool), je vec jina *6*
  • Levoluce (ne jen mrakodrap napr zatopeni pri protrhnuti prehrady, vyrazeni generatoru a tim vypadek proudu - tma), propracovany Spectrator mode s kopou ficur. Neni to moc ale stale vice nez zbytek her.
  • Alespon ti mladší, kteří SEGU nezažili, mají možnost alternativ teď. Osobně bych byl taky raději, kdyby na mě Indie scéna vrhala hry jako byl KingPin, Blood II, Max_Payne, Deus_Ex. Třeba se časem dočkáme.

    Jinak k tomu hernímu času. Pěkně namíchlo, když jsem celý dopoledne proseděl s Ježkem Sonicem a zdechnul jsem v předposlednim levelu, nebo vůbec u posledního bosse. Prsty s puchejřema a mapu jsme běhávali po paměti. Byly to skvělý časy.
  • GlaDOS
    Odkdy se nesmí dávat dobrým hrám vysoká hodnocení?
  • Jej, mě vůbec nenapadlo, že bys to upálení bral vážně, omlouvám se, jestli tě to nějakým způsobem nakrklo; jen se mi to "i" zdálo úsměvné vzhedem ke zbytku komentářů :)
    Upřímně netuším, v čem jsem tak strašně mimo mísu, když Janchora žádáš, ať se zamyslí nad svým veřejným projevem, a já na to reaguji, že podle mě nejsou tebou zmíněné hovorové prvky nic, co by se mělo řešit, a přidávám, co naopak vadí v rámci diskuzí mně. Ale tak to nemusíme už dále rozvádět; tuplem, když už to více vzdálené od hry být snad už nemohlo :)
  • GlaDOS
    V tom případě si ale žádná hra neospravedlní vysoká hodnocení, pokud je podmínkou originialita. Protože ve hrách se nic revolučního vymyslet nedá. Každý žánr se inspiruje předešlými tituly. S tím vykrádáním bych byl opatrný. Vykrádat != nechat se inspirovat. Nevšiml jsem si, že by Rogue Legacy z jiného titulu vykradla hudbu nebo grafické assety.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit