Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • velice uzitecny prehled ceskych guild pro ty co neznaji: http://guildwars2.cz/seznam-guild-a-jejich-rozmisteni/
  • Ano Wowko je tu už pár let. Je hloupost GW2 s WoWkem srovnávat, leda že by se srovnávalo s tím WoWkem hned po vydání. GW2 je tu teprve měsíc. Jelikož vývojáři stále a pravidelně dolaďují hru, jsem si jistá, že pro nás připraví další rozšíření.
    Ano věřím že se po 80lvl nedá už moc co dělat, ale pro to je tu pvp a wvsw, Myslím že autoři nečekali, že tolik lidí vvysedává jen u pc a paří, jinak totiž nechápu, že by někdo získal už max level. Jenže to bude tím, že jen expí, nevěnuje se eventům, příběhu a pod.
    Zbroje se mi zdají v pohodě, moc se mi líbí možnost si je obarvovat jak chci. Co jsem hrála WoWko tam mě hrozně štval ten jednoduchej hranatej vzhled, barvy křiklavý a ty mohutný zbroje vypadaly na těch mrňavých postavách děsně, navíc člověk tam splynul s davem.
    Osobně jsem s touto hrou velice spokojená, ale přiznávám se, že nejsem ostřílený hráč, ovšem mám za sebou hraní WoWka, Aionu a 4Story, nic mě nechytlo.
    • oni už dopredu rikali že chteji aby to lide hrali primarne pro zabavu, tak když mluvíme o pve maš tam asi 9 dungeonu a každej ma 3 ruzne cesty, to je celkem slušný a to je jen start.
      End game maji dale tvorit svetovi bossove (heroic eventy), ty bitvy maji byt podle zameru tvurcu neco jako bitvy s bossy v raidech. Druha vec je jestli je jim to povedlo a jestli na ty bosse plati nejaka propracovana taktika, zatim nevim.
      Ale kdyby to udelali tak ze v techhle heroic eventech je nutna kooperace, taktika, jinak všichni zemrou a za odmenu dostaneš neco co je zajimave i pro lvl 80, tak by to bylo fajn.
      Ja se na gw2 divam jako na zajimavy koncept ktery ma budoucnost.
      • Ano a takto hra je i vedena. Nenutí hráče sedět několik hodin u hry. To se mi líbí, já prostě nemm čas ani chuť hrát povětšinu dne. Ale chápu že když mají některé hry měsíční poplatky tak hrát musí. Dále konečný level 80 je dle mého prozatimní. Něco nastavit museli, každá hra měla z počátku daný max level a pak se později zvyšoval. Tak že ten kdo ho už má, je to jejich problém :)
        v eventech a Dungeonech se taktika hodí vždy, ale nutná není, ovšem pak to dopadne jak to dopadne - víc se umírá. Už párkrát sem zahlédla prolétnout draka, ale chápu to dobře že s nimi se setkáme j en ve wvsw ?
        • Ne na Ring of Fire uz minimalne raz sednul bylo to v lokaci pro lvl 50 on byl take 50tka (proste ten system nastavovania statov podla lokacie)..
        • to nevim myslim že drak by nemel byt wvwvw
    • Erien
      Wowko je hra za poplatky, tam se prostě musí tlačit na End game co nejvíce, aby lidi neskončili. Tady ale poplatky nejsou a nejdůležitější, je pro ně prodej hry, jestli to za měsíc bude hrát milion, nebo sto tisíc lidí je jim fuk. Pak ale příjdou na games děti, kterým to koupila maminka, jsou důležití jak hovna! (pardon za vykřičník jinak je tam cenzura) v igelitovým pytlíku a píšou, že těch 50 hodin co expili jsou super, ale není tam žádný end game, takže ta hra je vlastně k ničemu a vrátí se k wowku. Tohle není MMO na rok ani na tři. Tohle MMO je otázkou desítek u někoho stovek hodin zábavy, za tisíc korun a takových her je velice málo.
      • Takze podla teba to nema zmysel kupovat 3 mesiace po vydani, lebo vsetci to dohraju a odidu, kedze tam nie je co robit dalej, cize budu prazdne serveri.
      • s timhle bych nesouhlasil, když kupuju mmo tak chci aby mi to vydrželo nadlouho a taky do toho neinvestuju čas abych nakonec zjistil že není co delat.
        • Erien
          Promiň chlapečku ale když kupuju hru, já se chci bavit a odreágovat po práci. Neinvestuju asi jako ty do hry čas pro vyšší účel.
          • asi jsem to špatne napsal, treba ty budeš hrat po praci jednu hru a pak si zahraješ druhou no a mmo je žánr kde čekáš že ti to vydrží na delší dobu
            • jenže v GW2 platíš jen za nákup hry - to je jednorázový poplatek
              mikrotransakce tam být nemusí - transfery jsou zatím zdarma, gemy si můžeš vyměnit za herní peníze co utržíš za questy a pod. Ale je to na dýl.
            • 2walltar
              protože si myslím že microtransakce jsou jen jiny model financovani, neznamena to že hra je zadarmo
            • walltar
              No veskutečnosti ta společnost co ti to prodává chce abys jim dlouho platil poplatky .... MMO kde platíš každý měsíc musí vydržet dlouho, ale proč by MMO, které stojí stejně jak SP hra mělo vydržet stejně dlouho, jak MMO u kterého platíš měsíčně a tím pádem jeho celková cena je vyšší?
    • walltar
      Teď max level? ... první týden po vydání byli města plné lvl80 hráčů .... někteří lidi nahráli klidně 16hodin denně každý den prvních 14dní. Bohužel dost lidí hraje stylem kdy se co nejrychlej dostanou nakonec a tam zjistí, že už nemají co dělat.

      jinak mě na grafice wowka vadila asi nejvíc ta fixace na obrovské nárameníky ... sem se teď celkem nasmál když sem si prohlížel MoP brnění. To je jak kdyby si někdo z hráčů dělal pr*el. Brnění jako takové celkem jde, ale potom na tro někdo nasadí nárameníky pomalu větší než hlava.
  • Veskoslav
    Právě sbírám brouky pro krávy:-D:)
  • na jakem serveru kdo hrajete? jaky byste doporucili? ja sem nahodne zvolil Vabbi a je to tam samej rusak.
    • Aurora Glade - dost cz,sk hráčů. Server zas tak plný není, myslím že rusáci migrovali jinam a tím se uvolnil 8D

      V Seafarer's Rest sem byla, ale jelikož tam bylo moc málo hráčů, přešla jsem na Auroru ( pro dungy se víc lidí hodí ).
      Transfer je zatím zdarma až do odvolání, při spuštění hry, jak je výběr vytvořené postavy, klikneš v liště s výběrem serveru - vlevodole tuším - na server kam chceš migrovat, dáš transfer, odhlásíš se a za pár mminut je hotovo. Hra by tě po čas transferu ani neměla jít pustit, resp. ti vypíše hlášku, že probíhá transfer.
      • Seafarers rest prehrava wvw o tretinu bodov... plno rusov a madarov... rychlo som utiekol na auroriu
    • Sejka
      Seafarer's Rest - je nás v guildě okolo stovky.
      • tento server vypada jeste lepe nez aurora pac ma skoro polovicni pocet guild...uvazuju tak ze: moc guild moc lidi moc zkusenejch hracu malo fragu...ted jeste aby fungoval transfer
    • zkusil sem zmenit server ale po zapnuti vidim ze sem stale na to starem..pri zmene to po me zadny gemy nechtelo takze to asi jde bezplatne jen to ted nak blbne? nebo to chvili trva?
    • dost velka sk/cz komunita je na serveri Aurora Glade
      • podle teto sajty: http://www.gamefaqs.com/boards/938738-guild-wars-2/63819218 to vidim spis na aurora glade pac na ring of fire je podstatne vic rusaku
    • Veskoslav
      Ring of Fire:)
      • aaa kolega :D
  • Nejlepší je AoC online, všechno ostatní jsou buď
    1. asijský hovna! s 200metrů velkejma mečama pro nateplený fandy anime
    2. WoW blitky pro americký blbečky! kterým připadá drsný ork v růžová gay zbroji
    3. F2P kokotiny! který patří do odpadkovího koše a nedaj se hrát
    4. Hry co měli dobrej potenciál, ale vývojáři to totálně zasraly!
    • Souhlas. AoC je jediná opravdová MMO současnosti s propracovaným soubojovým systémem a grafikou, která se dá nazvat dobrá. Nechápu proč se všichni rozlpývají nad grafikou GW2, když 4 roky starý AoC vypadá 10x líp. AoC doplatil na počátační zabugovanost. Dneska je toho už hodně odladěno. Jediné, co se nepodařilo Funcomu nikdy pořádně zprovoznit, byly siege. Bohužel dost lidí (a neříkám že neopodstatněně) nevydrželo tolerovat chyby Funcomu a odešli, dnes po spojení serverů je tam spousta otravných Rusáků a německých dětí :P Jinak hra nabízí vše PvP, PvE, raidy, dungeony jako uzavřené i open instance atd. Mě se líbí, že je to zpracované nikoli komiksovým stylem, ale realisticky, stačí se podívat na animace postav - bezkonkurenční. Do komiksového stylu řadím i GW2, o WoW vůbec nemluvě. Navíc svět podle Howarda - brutální, drsný i vášnivý, prostě trochu dospělý je podle mě mnohem zajímavější, než no name fantasy (kde se navíc střílí z bambitek a stavějí se roboti). Snad jednou vydá Funcom něco podobného a bez bugů na začátku.
    • Veskoslav
      Age of Conan? Nejzabugovanější MMO historie?
      • Nejzabugovanější? To že se ti to lagovalo znamená že máš špatnej kompl
      • Aoc je super hlavne pvp a Fatality ale jek prisli rusaci tak to slo celi do Sracek
      • walltar
        Nejenom nejzabugovanější, ale s nejhorším rozdělením obsahu v historii.
    • Keyz
      Také bych rád vyděl MMORPG s evropskou tématikou.Špatně si pak vyberu postavu,když má každá nagelovaný účes a vypadají jak děti.Ty komické velké zbraně to je asi nějaká úchylka.
      Strašné.
      • "vyděl" ? Aha *15*
      • například Lotro(lord of the rings online) má logicky "evropskou" tématiku-meče mají normální velikost,nekreslená grafika,hlava není čtverec(viz.wow),brnění vypadají realisticky
      • například Lotro(lord of the rings online) má logicky "evropskou" tématiku-meče mají normální velikost,nekreslená grafika,hlava není čtverec(viz.wow),brnění vypadají realisticky
    • nekteri hry patri do všech ctyr kategorii, treba gw2
      • walltar
        No tak orka v růžové zbroji asi v GW2 nepotkáš.
  • Vyskusal som to, kym som cakal na Mists of Pandaria, velmi ma to nebavilo, ale dohral som to do konca. A to je ten problem pre mna, ze do konca. MMO by nemala mat koniec. V GW2 je problem ten, ze pre hraca, ktory hra viac ako bezny casual, po dosiahnuti max lvl nie je co robit. Chyba end game, zufalo. Ale beriem, ze hra je bez poplatkov a preto ponuka iba levelovanie, ked sa dojde na posledny level, je koniec.
    9/10 je sakra prestrelene, takych 7/10 podla mna. Okrem world eventov tam nevidim nic revolucne, a tie eventy ma viac otravuju ako bavia. Aby na nejakeho bosa vybehla skupina hracov, bili ho hlava nehlava, bez nejakej taktiky, kazdy si robil co chce a na konci vsetci dostaneme odmenu. Tento styl nie je pre mna.
    GW2 by som prirovnal ku CoD, zaplatim iba raz a pripajam sa ked chcem, odpojim sa tiez kedy chcem, ale to je podla mna arkada, nie naozajstne MMO, pre mna tam chyba motivacia hrat a zlepsovat sa.
    • clovece, ale chyba je v tobe ne ve hre *3*
      predstav si sebe jako prvnacka ktery, uz od 3let cte kvantovou fyziku a breci ze se v 1. tride nudi.
      pokud ses v GW2 bavil a zbylo ti spousta cinnosti ktere uz ti moc "nejedou", tak proste si pockej na datadisk, my obycejni hraci si zatim budeme hrat pekne v klidu.
    • walltar
      Já myslím, že vývojáři chtěli přesně tohohle dosáhnout .... MMO do kterého se jen tak připojíš zahraješ si a nemusíš pracovat na půl úvazku, abys měl čas na plný úvazek v MMO.

      Jinak každé MMO má konec .... content není nekonečný a dřív nebo pozděj má člověk i všechny itemy. U většiny MMO člověk dojde k tomu, že opakuje content pořád dokola jenom kvůli lepšímu eqipu. V EVE zase člověk vydělával na nové lodě a fitt ale stejně by mohl mít všechny skilly i když by to trvalo asi 70let.

      Styl GW2 není pro každého a taky to imho není hlavní MMO na hraní, ale kdyby bylo GW2 dělané jako klasické MMO tak kde by byl nějaký důvod ho hrát? By to byl jenom další MMO inspirované everquestem v dlouhé řadě dnešních MMO. K čemu je takové MMO? Lidi, kteří mají tenhle typ MMO rádi tak už většinou hrajou nějaké MMO.
    • ja čekal v recenzi nejake podobne zamyšleni jestli tam nechybi end game, jestli tenhle koncept bude fungovat a pod. škoda že nic takoveho v recenzi není ale ani se neni čemu divit autor to asi moc nehrál (podle screenu lvl 34)
      • walltar
        Hra je F2P takže není nějaký důvod lidi u ní držet ... důležité je spíš kolik se jich vrátí při datadisku a jaký to vygeneruje zisk.
  • Pro mě jako už skoro casual hráče se mi podle recenze hra celkem libi a určitě si ji koupim. Ždímačky prachů jako wow,sw:tor pro mě nemají moc význam když si nezahraju moc dlouho za ty prachy.
    • Ždímačky prachu?

      To je dost blby pohlad na vec. Niekto hra wowko 7 rokov, iny za ten cas vystrieda 20 hier. Tie hry stoja asi tolko ako hranie 7 rokov wowko. Hral som wowko, nemal som pocit, ze ma zdieraju, za 11 € som raidoval 3x v tyzdni a uzival si to.
      • Z mého úhlu pohledu si stojim ze tim co jsem řekl. Chápu, že někdo u toho sedí 5-7 dní v tejdnu a tomu nevadí utrácet paušálně prachy za zábavu. Taky jsem hrál wowko kdysi ještě vanilu a nevadilo mi to platit, protože jsem to hrál docela hardcore. Dneska je pro mě už doba trochu jiná a nedokázal bych u toho sedět tolik času, proto jsou pro mě měsíční poplatky vyhozený prachy když u toho budu sedět pár hodin tejdně.
    • nevim proč každy rika mesicnim poplatku zdimacka prachu, kdyz ma hra potencial bavit dlouhou dobu a oni musi spravovat servery, pridavaji obsah, tak proč neplatit
      • poplatky... no dobre dejme tomu, ale zrovna WOW mam za zle, ze jsou jako CEZ. A za ty prachy mohlo wow mit datadisky zadarmo a co pul roku. dynamicky questy, promakany krajiny( od 30-60 je to vetsinou hnus v porovnani napr nagrandem, ktery ukazuje ne ze to neslo, ale ze se jim nechtelo)
        NE oni udelali jen to minimum aby zisky neustale stoupaly. ne ze by to nebylo podnikatelsky logicke, ale jako hrac jsem je vzdy odsuzoval.
        a raidy byly pro mne neskutecna nuda, to uz dungy byly lepsi.
      • A v GW2 se o servery nestaraji? Mam pocit, ze u vetsiny placenych MMO se staraji hur nez v GW2... FU
      • kterej ... mi dava minuska *10*
  • Leonidasss
    Můj názor na PvP je takový, že horší PvP systém jsem ještě neviděl. V PvE bohužel chybí endgame, něco jako raidy pro určitý počet lidí, takže jsem celkově ze hry hodně zklamanej.
  • vyvojari z art departmentu jsou v profesionalni komunite hodne ceneni- daniel dociu http://www.tinfoilgames.com/ Kekai Kotaki http://www.kekaiart.com/index.html
  • No takze na 9 tato hra urcite nie je, ale tych 7 ako tu bolo spominne si zasluzi. Problem je fakt v tom, ze po 80 lvl si skoncil. Na jednej strane je super, ze cely obsah hry mas vlastne otvoreny od lvl 1 ako napr sa zucastnovat www, pvp. Mne tu strasne chybaju nejake eventy pre guildy a suboje medzi guidami na volnom priestranstve ..napr mapy ktore su pvp zony, ale su tam pve casti za ktorymi tam ides a popri tom sa tam moze vela necakanych veci udiat:) ..daju ta dole zavolas kamosov z guildy idete po nich oni si zavolaju pomoc atd -neco taketo ..proste nieco neplanovane. Dalej by mohi vymysliet neco ako www, ale z hladiska subojov guild ako napr o hrady -neco obdobne ako v lineage a to je neskutocny adrenalin, pretoze vies, ze bojujes pre guildu a nie ako www -ides tam sice obsadzovat, ale v konecnom dosledku tam aj tak vlastnic nic nebudes ako guilda. V konecnom smere mi v tejto hre guida pride dost nevyuzita -maximalne na vymenu matrosov ...hram to uz nejaky cas a mam pocit, ze ma tam nema co motivovat ...prirovnal by som gw2 k velkemu vybuchu a ked to opadne za tym uz nie je nic ...no uvidime akym merom bude gw2 postupovat
    • Sejka
      Bitvy guild o hrady vývojáři plánují přidat - alespoň se máme na co těšit.

      Edit: pokud již nemáš co dělat, tak zkus hledat tzv, jumping puzzle. Ty s příběhem jsou vážně sranda :)
    • motivace chybí asi proto že tam není pve s progresem a v pvp máš nejlepší level a gear hned zadarmo. Totiž filisofií tehle hry je nabidnout hrani pro zabavu. Ostatní hry motivují k dlouhodobemu hrani asi kvuli poplatkum. I když v mmo každy jaksi očekáva dlouhodobou motivaci.
      Zatím tu máš fakt drsny grind na legendární zbrane.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit