Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Celkem pěkně napsaná recenze. Rád jsem si jí přečetl. Díky.
    GW2 je hodně dobrá hra. Už dlouho mě tak nějaká hra nechytla. Má neuvěřitelné množství
    kladů. Jenže má i zápory a ty není dobré zamlčovat.
    1. Bohužel obsahuje bugy a to ne málo. Ovšem toleruji to. Je to nová hra a podle mě má právo ještě na pár měsíců "hájení". Přesto ty bugy jsou a bylo by na ně vhodné upozornit v recenzi. Jde o bugy, které mají přímý dopad na kvalitu hraní, tedy nejde o nějaké maličkosti. Jsou bugnuté instance, jsou bugnuté eventy a skill pointy. Na druhou stranu hra aspoň funguje docela plynule a zdá se, že neobsahuje žádnou zásadní chybu, která by znemožňovala její hraní.
    2. Vytváření vzhledu postavy je nedostatečné. Ano, píšu nedostatečné - tedy za 5. Možnosti upravit si vzhled svého hrdiny podle svých představ je velmi omezená a přímo ve hře pak zcela nemožná (chybí "kadeřník"). Hra také bohužel trpí nedostatečnou variabilitou brnění a oblečení. V roce 2012 pro tak opěvované MMO neodpustitelné.
    3. Herní classy jsou velmi dobře udělané a zábavné. Ovšem jejich rozvoj je sotva dostatečný. Skilly jsou všechny celkem užitečné. Bohužel rozvoj přes traity už je méně povedený. Mně se vyloženě nelíbí. Sice nabízí dobrou variabilitu, ale bonusy jsou nudné, bez fantazie a nezřídka nevýrazné. Tak nějak mi chybí ten pocit, kdy se člověk těší na další posun své postavy, na další úpravu vlastností své postavy. Když už nic jiného, hovořil bych o velmi osekaném rozvoji herní postavy. Škoda.
    4. Crafting není špatně udělaný a je docela zábavný. Ovšem není nijak revoluční a ani evoluční. Kolikrát si ale říkám, jaký je vlastně jeho účel. Má vydělat peníze? NE! Crafting je naopak "žroutem" peněz! Má mě zásobit lepším vybavením? Snad ano, ale srovnatelné vybavení je k nalezení při plnění úkolů, při hraní WvWvW atd. Tak proč vlastně trávit dlouhý čas craftingem? Kvůli expům? To asi těžko... Význam craftingu je tak velmi problematický, což je škoda.
    5. Měl bych řadu výhrad k PVP. Ve zkratce: Málo motivující odměny v obou pvp, divně řešené ranky, přítomnost mobů v spvp. Samo pvp je ovšem naštěstí zábavné a classy jsou docela dobře vyvážené, ač některé zatím dominují. Proto je škoda zmíněných nedodělků.
    6. Uvítal bych lepší možnosti nastavení - jak zvuku, grafických nastavení, tak nastavení uživatelského prostředí. Zde by se skutečně mohlo jít více vstříc hráči. Opět naštěstí je uživatelské prostředí podle mého názoru velmi vydařené, jen bych si přál mít možnost ho ještě trochu více zmenšit.
    7. Boj je skvělý a je to jasná přednost GW2. Zapomeňte na tupě stojící postavu, která jede kolečko skillů. Ne! Zde se musíte hýbat, musíte pořád být v boji, jinak končíte. Jenže, co mi opravdu vadí jsou dvě věci: 1) Neustálé hekání hrdiny. Jistě, boj je namáhavý a nějaké to heknutí je v pořádku. Ale je nutné při každé situaci hekat jak při...? 2) Některé animace nejsou povedené. Zkuste hrát rangera, primární zbraň si vemte jednoruční meč. Vemte si rasu norna a podívejte se, co dělá. Fuj!
    • Já jenom k té zabugovanosti... ano narazil jsem na pár bugů, ale že by jich tam byla spousta, to se vážně říct nedá, vememe-li v potaz poměr kolik tam toho je/bugy. Navíc jsem napsal hlášku ohledně bugu přes příjemně připravený ticket a druhý den, byl bug pryč :)
    • A nakonec co mě dost mrzí:
      Města jsou až příliš uměle stavěna jako HUBy. Ano, ta umělost tam doslova vyčnívá. Účel města je jediný: Je cestovním uzlem, jsou zde výrobny, aukce, sklad apod. Jinak zde není prakticky nic. Nejsou zde úkoly (vyjma osobních úkolů a pár vzácných výjimek). Podle mě by bylo opravdu moc pěkné, kdyby města skutečně žila a kdyby hráč měl možnost zde plnit řadu úkolů. Kdyby prostě byla města dalším regionem plným úkolů, eventů atd. Podívejte se třeba na Skyrim. Příjdete do městečka a je zde řada věcí, které můžete řešit. Tu vyřešíte vraždu, jindy pomůžete někoho najít, jindy třeba jen zmlátíte místního ochmelku. Prostě se ve městech něco děje a vy tam máte co dělat. V MMO je ovšem město mnohdy jen tzv. HUB - tedy mrtvá zona, místo shromaždište hráčů, cestovní uzel a výrobna. GW2 není v tomto jiná. Škoda. Opět mělo být lepší.

      Moje vysněné MMORPG prostě vypadá jinak. GW2 obsahuje řadu prvků, které by mé vysvěné MMORPG také mělo obsahovat. Ovšem na druhou stranu jsou v GW2 stále přítomny "klasické" neduhy současných MMORPG.

      I přesto všechno, co jsem zde napsal, je GW2 jedinou hrou po několika letech, které mě opravdu nadchlo. Je to dobrá hra a svěží vítr v zatuchlém světě už skoro nudných a jednotvárných MMORPG. Přesto si každý den říkám, tohle mělo být lepší...
      • dej tomu čas... hra právě vyšla a všichni hned srovnávají ... podstatné je, že mám hra dobře nakopnutej start a je tu co dělat. co je úplně na palici je obhajování třeba wowka oproti gw2... jasně, že blizzard v roce 2004 neměl moc kam koukat a museli vymyslet hodně věcí po svém ale žádná hitparáda to nebyla když to vyšlo. lidi by chtěli hned všechno a pokud možno úplně zadarmo :)
      • Podle tech vytek je tvoje vysnene mmo lotro.
        • LOTRO hraju léta. *3* 3 Poistavy na max a další 3 postavy rozjeté. Dobrý odhad. *1*

          Mé vysněné MMO to není. Ale kdyby se dalo něco z LOTRO, něco z GW2, něco z SP RPG her dohromady, nemělo by to chybu. Takový Morrowind, GW, LOTRO a klidně i trochu toho Gothica a Age of Conan v jedné hře. No, to by nemuselo být zlé. *4*
  • Prvni mmo co me zacalo nudit uz asi po 2 hodinach. Hraju dal a uz sem lvl 46 ale moc originalnich veci sem nenasel. Craft a pribeh. Bohuzel pribeh je tak strhujici ze jsem se v nem uz asi tejden nepohnul, protoze na nem neni nic poutavyho. Celkem se me libej nektery lokace a hlavne mesta. Q sou taky stale stejnyho stylu zabij, prines, znic s tim ze obcas musite treba sebrat dzber a uhasit s nim ohen. Eventy zacnou po chvili taky nudit protoze je to furt dokola bran, dobij, ochranuj npc nez neco udela, prines urcitej pocet itemu. Takze pro me zatim tak 7/10. Cekal sem ze to bude vetsi pecka nez neustale opakovani event, objev mapu presun se dal.
  • Veskoslav
    Pro mě osobně jedna z nejlepších MMO, co jsem měl možnost hrát:) Sice občas se rozčiluji, když mi dojdou klíče na otvírání truhel (povětšinou mám štěstí a při otevření mám další klíč), taky mě rozčiluje to, že občas ty sety vypadají, že by je nevzal ani nejteplejší tranzvestita a to je bohužel občas líto. Jinak questy jsou více než zajímavé a zatím se nenudím. Navíc každou mapu objevuji a to z důvodu nejenom odměny, ale taky "karmy" či skill points. A přiznám se, že poslední dvě hodiny jsme s kámošema hráli na Lake Mourn v Hoelbraku "pitomou" hru dones 11 sudů do soupeřovi "branky". Tolik jsem se nerozčiloval ani u skupnových questů. Jediné, co vytýkám hře je to oblečení a nemožnost si jej měnit během hry zadarmo (myšleno barva). Jinak za tu cenu je to podle mě více než dobrá koupě a hra určitě na pár týdnů minimálně zabaví:)
    • ja sem teda se svim vzhledem spokojenej ale uz trochu omrzel a mnenim ho :) http://imageshack.us/f/717/gw095t.jpg/
      • Kristovanoho.. *1*
    • Urug
      Však barvičky si můžeš měnit kdykoli. Akorát máš ze začátku k dispozici jen pár (21) barev a další si musíš nakoupit/vydropovat/nacraftit ... mi přijde v pořádku.
      http://farm8.staticflickr.com/7235/7175762871_c1c41b91d2_b.jpg
      • Veskoslav
        Už mi psali v guildě, ať nefňukám a jdu si to nadropovat. Ale spíše jak barva mi vadí vzhled zbrojí.
        • Pekný equip si najprv treba zaslúžiť :)
          http://s10.postimage.org/7a3o4ssgp/gw107.jpg

          a farby padajú celkom často... pozri koľko ich mám za obyčajné hranie (žiadne vykupovanie z aukcie ani za peniaze) :
          http://postimage.org/image/5yvwwbwut/
          • walltar
            Právě tohje je hodně subjektivně "pěkný" equip .... já tohle oblíct na svůj charakter tak zvracím ještě za týden. Já nosím skoro všechno z noble setu (lvl 30-40 craftable) a k tomu kabát co sem koupil asi za 100 karmy protože je to jedna z mála příšerně nepřeplácaných zbrojí.
        • Sejka
          Neřekl bych, že hezké zbroje ve hře chybí. Hledej ty za karmu, honory a odměny z instancí: http://postimage.org/image/vx5ljga83/full/
          • Veskoslav
            Moc pěkná zbroj:)
        • Za goldy si kup gemy a za ty gemy si kup nějaké to brnění.
          • Veskoslav
            A tím se změní jeho vzhled či co? Jako zajímavé a pro mě pěkné i funkční zbroje začínají někde okolo 50-60 levelu:) A to žádný nákum brnění za gemy nezmění:)
            • -.- Na ty zbroje si přeneseš staty s jiného z tvého zvoleného zbroje. Zbroje samotný koupený z gemu nemají žádné staty.
            • walltar
              Jo mám u GW2 stejnej problém ... high level brnění jsou do jednoho stejně hnusný ... já sem našel brnko co se mi líbí na levelu 5 a plánuju s ním zůstat do konce hry. Prostě si tam jenom nattransmutuju pelší věci.
            • Light armory nejsou tak spatny, medium jsou o dost horsi. Pokud chces pekny armory, tak tos mel jit do guarda nebo warra. Jinak v gem storu je nakej skin na light armor asi za 500 gemu, nebo tak nejak a u Arah na to mas nafarmeno na eventech docela i rychle. Nebo pokud jsi hral GW1, muzes zkusit skin z HoM.
            • Malleth
              A to si nenašel nic pořádnýho ani u karma vendorů?
    • Keyz
      Proč,si každý chce měnit barvu a přidávat hovadiny na brnění atd?Když jsem získal brnění v MMORPG tak mně bylo celkem jedno jak to vypadá (když to nebylo hodně blbé),hlavně že to plnilo tu funkci.Při bojí na barvě pak nezáleží.Hodinu si budu upravovat postavu abych pak vyšel ven a někde stejně chcípl.Jestli chcípnu červený anebo zelený je přeci jedno ne *4*
      • Nzalezi ti na vzhledu? Tak to jsi jeden z mala.
      • Veskoslav
        Nevím, protože i to jak vypadám, tak na to mi záleží? Nejedná se mi ani tak o barvu, ale spíše o vzhled zbroje a věř mi, že zbroje na Necromancera je jako šílený šatník tranzvestity.....Nic moc pěkného. Jako jedna věc je účelnost, ta je nejdůležitější, ale k čemu mi je hnusná zbroj, co se mi na sobě nelíbí.
      • Malleth
        To má asi každej hozený jinak. Já třeba vzhled postavy dost řešim. Nebavilo by mě hrát retarda v duhovým brnění a s afrem.
        Ve většině her mě štve že si musim vybírat mezi tim předmětem, kterej je silnej a mezi tim kterej dobře vypadá. V GW2 je tohle díky transmutation stonům vyřešený. Díky nim je možný zkombinovat vlastnosti jednoho předmětu se vzhledem druhýho.
  • Keyz
    Pěkná recenze.
    Napadá,jestli by nebylo dobré aby k pohledu "běžného" hráče se přidala i recenze někoho dalšího,kde by bylo podrobněji řeč o pvp,klanech a fungování hry z jiného pohledu.Více účelného.
    Přece MMORPG nehrají jen běžní hráči ale i lidi co chtějí soutěžit a znát co jak funguje a trávit u hry více času.Proto bych u MMORPG rád viděl i jiný názor.Navíc tolik možností co je ve hře,nemůže jeden člověk pobrat.
    Dva to také nepoberou,ale lepší než jeden. *3*

    Mně osobně questy v MMORPG většinou nezajímali.Důvod byl prostý:Nemělo to často smysl.Výzva pro mně byla jít s dobrou partou někam (pvp,dungeon atd).A questy u mnoha MMORGP fungují tak,že je prostě potřeba je dělat abych mohl pak dělat to co chci.Tedy byla pro mně vždy nutnost.
    Tu nutnost ve hře ale chci,aby byla šance využít lepší postup hrou a nějak se vyvíjet.
    • No já si naopak myslím, že některé questy v GW2 jsou výzvou. Už několikrát jsem narazil na situaci, kdy jsem opakovaně vychcíp a kdy jsem se stále vracel a vracel, dokud jsem prostě daný quest (či spíše to byly eventy) nesplnil. Nešlo přitom o to, jestli mi dal boss crity, ale šlo pouze o to, jak dobře jsem dokázal v tu chvíli hrát, což se mi celkem líbilo. Člověk se podle mě dost naučí hraním "pouhého" pve.
    • V tom pripade tohle moc nehraj pvp je jen jeden velkej zerg kdo koho umlati driv a neco jako raidy nebo neco na tenhle styl tam neni, udelas lvl 80 obejdes par eventu udelas max profky a neni co delat :-)
    • sleepless
      Hezký námět na čtenářskou recenzi :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit