Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jakého levelu autor dosáhnul? Pokud je to 30-40, jak se zdá se screenshotů, tak to opravdu nechápu, jak je možné psát recenzi. Fakt mi nepřijde vhodné hodnotit MMO, když jsem ještě nedosáhl ani poloviny max levelu. :) Osobně mám level 60 a začal jsem si uvědomovat věci, které v recenzi naprosto chybí. Nerozumím, proč v recenzi není ani zmínka o obrovském množství bugů převážně v eventech. O dungeonech, jejich designu, obtížnosti, možnosti nalezení party (což se, na rozdíl od zbytku hry, děje dost staromódně přes chat a postávání před instancí). O PvP. Atd. To jsou všechno tak důležité věci, že opravdu nechápu, jak je možné hru hodnotit a v recenzi je ani nezmínit.
    • Neviem kedy si sa nalogoval naposledy ale dooost bugov bolo opravenych, expim s kamaratom znovu vsetky zony a ziadny stary bug som nepostrehol...
      Dungeony su tazke pre zohranych hracov a nie tazke o tom ze ta dungeon finder najde so 4. lamami s hry... whatever LFG bude.

      Mam pocit ze vsetci co na tu hru kydaju si o nej neprecitali, kupili ju a cakali wow, lenze gw2 je odlisne od wowka... vidim ze len nespokojny ludia tu pisu o hre, najprv si o hre prrecitam, nez aby som si ju kupoval bez toho... ja som na hru cakal 3 mesiace, vedel som o nej vsetko, bol som v betach a vobech ale vobec kupu nelutujem....
      • Bugy ve hře jsou a to v současné chvíli. Pokud o nich nevíš, hru nehraješ, nebo jsi extrémně nevšímavý. Spousta skill pointů je buglích. To jen například...

        Mně nevadí, že jsou v tžhle hři bugy. Je to nová hra a má na to ještě právo. Ale nelžete tu, že tam bugy nejsou. Buď prostě lžete a nebo hru nehrajete... a nebo jste slepí. *7* *7* *7*
      • Já taky koupě nelituju, pouze kostatuju fakta.
      • Nejsem hejtr GW2, hraju ho a baví mě, ale tyhle kecy o WoWku maj fakt jenom lidi, co se snažej argumentovat v prospěch GW2. Asi nikdo, koho GW2 nechytlo, ho tady k WoWku nepřirovnává, tak to příště vypusť prosimtě.
        • No právěže přirovnává, co si myslíš, že hláška "hledání party se tady dělá dost staromódně přes chat". Je to samozřejmě reakce na dungeon finder z WoW. ;)
          • OFC protože JENOM WoWko má nějakej jinej systém hledání party než v podstatě žádnej. *7*
      • Mě to zas připadá že se po posledních patchi objevila spousta bugů s eventama i na nižším levelu. Hraju za humana takže tam: seknutý wave který se prostě nespawnují. Nebo agent nechce odejít z jeskyně i když by měl. A další který prostě nejdou udělat protože boss se sekne ve stromě?
  • Nie je nejaká možnosť si tú hru vyskúšať pred tým než ju kúpim? Kedysi som si kúpil GW1 len preto, aby som zistil že ma to nebaví...
    • Dám ti radu, když někdy takhle nejsi jistej jak tě hra bude bavit a neni k ní ani Demo nebo možnost zdarma zkusit. Koukni na nějakej dobrej Lets play kde ty lidi jedou hezky od začátkua sleduj jednotlivý mechaniky. *3*
    • Byla určitá možnost se dostat do bety, ale na to už je samozřejmě pozdě. Trial pokud vím není, jestli ho udělají...možná za pár měsíců. Každopádně momentální stav je, kup si to, nebude bavit, prodej. A že zájemců je dost.
  • GW2 je dobre mmo ale co me stve ty dungy jsou strasne tesky treba na levelu 30 se neda projid ani nahodou a kdyz tam jdes pozdeji a mas v parte sami 30 tak taky ne .je to fakt zoufali.
    • No konečně dungeony jaký maj bejt. Mě už štvali Dungny v jinejch hrách který člověk prošel s prstem v nose a ani nemusel sledovat obrazovku *1* . Konečně nějaká výzva a navíc když jste sehranej tým tak to většinou zas tak velkej problém nebejvá.
    • Asi proto, že jde o těžší část hry a musí se u toho trochu přemýšlet, jinak by to prošel každý hned. Mě se zase lidí fakt, že v této hře je konec průtahů vyšším levelem, kdy jsme jako blbci byli jen observeři a vyšší level se tam bavil sám.
      • No ony ty dungy nejsou ani tak těžký z pozice přemýšlení. Ale v momentě kdy tě obyč(stříbrný,ne zlatý nebo boss) dá na 2 rány, přičemž první ti dá immobilize. Tak to je něco špatně. Ty do něj musíš nasypat aspoň 10 ran aby padnul,on tě dá na 2 rány.
        Viz. Ascalon Dungeon explore mode cesta 1 v místnosti kde se mají ničit ty burrows. Z třetí kupky vylezou tito mobové 2, naproti přes místnost vyleze boss. Tady už končí obtížnost když se hraje jen na to aby se zničily kupky, mobů si nevšímat protože pak naskočí video a mobové zmizí. To je prostě špatný design.
        Nebo hrát toho liutenanta stylem: zabijeme třetího moba, všichni umřem tak ress, už tam budou jen 2. Zabijeme malýho, zůstane jen boss a ten je jednoduchej,stačí evadovat přitahovákům a asi po 10 minutách ho udoláme. FTW? To má být obtížnost? To je prostě chyba designu.
        • tady každy uvažuje že když je dps tak jeho ukolem je jen delat dmg a čeka že nekdo bude tankovat a že odnekud prijde heal. V gw 2 je každy tak trochu tank a healer a musíš se postarat sam o sebe. každa clasa ma defenzivní cooldowny, lečení a utokum od mpbu se da vyhnout pomoci dodge.
    • S tvoji cestinou bych ten dung taky neprosel *15*
  • Osobne mam v GW2 level 32 a prvni dung na lvl 30 byl totalni chaos. V bene svete vsechno zlikviduju na par ran a world bossy proste jen drtime 20minut nez umrou a behem toho se vzajemne zvedame. Zadna strategie neni potreba. Rikal sem si, jak to bez existence jasne urcenych roli zvladnou v dungu a podle me je odpoved "spatne". Bez direct healu lidi porad chcipaji a kdyz se jako elementalist prepnut na water magic s 2hand staffkou, tak delam healy jako AOE. Jenze lidi porad pobihaji a vetsinou stihnout vybehnout z oblasti, kde za chvili dopadne AOE, navic HOTka, takze celkove byl muj heal k prdu. Na druhou stranu sem postizeny 7 let dlouhym hranim WoW (hlavne raidovanim ve vanilla verzi jako priest), takze asi ani nemuzu byt objektivni ;) Dneska zkusim Pandy. WoW-like raidy mi fakt chybi.
    • V GW 2 už mám projité téměř všechny cesty všech dungů a bez taktiky by jsme udělali tak leda prd. Každý WoWkař tam naběhne s random partou, stojí na místě a brečí, že je to chaos a že chcípá.
      Jsou party, které ty dungy dají bez chcípnutí, či chcípnou třeba jen 2x. A nemluvím o Ascalonu, to je nejlehčí dungeon.

      V dungeonu, kde boss pokryje AOEčkem celou místnost a ještě k tomu se to AoE odráží od země, takže musíš dát dodge 2x už to taková sranda není. A už vůbec né, když se k tobe ještě portuje a AoEčkem tě dá na jednu ránu, opět tak 2 sekundy na dodge. Chcípneš a jede celá parta od znova, protože waypoint je 5 minut cesty pryč.

      Proč si stěžují jen lidi, kteří zašli jeden dung, hádejte.. Nedokázali v tom najít taktiku a myslí si, že tam mají jen stát a chcípat a takových jsou hromady. Možná, až uděláš všechny dungeony a ne jen na story mode, tak ti dojde, že to není až taková bezhlavá řezba, protože některé dungy by jsi takovým stylem fakt nedodělal.

      Dungeony jsou zaměřené jak na spolupráci, tak na schopnosti jednotlivců. Pokud někdo stojí na místě jak blb a pořád chcípá, je k ničemu, 90% skillů se tu dá castit i při tom, když se postava hýbe, proč je to tak asi?
      • V dungeonech v GW 2 je fajn, že se hned ukáže, kteří hráči stojí za ho*no a kteří jsou dobří. Nejsou tu v dungeonech bossové jako v L2 nebo jiných hrách, kde se slabý článek může schovávat za ostatní.

        Je tu krásně vidět, kdo svoji postavu ovládá a kdo ne.
    • A ako by si dopadol v WoW raide (nebo jine MMO Raide) keby tam sli lidi uplne random po uplne prvy krat? My sme boli dungy v Guild only parte za pouziti teamspeaku a presli sme na 1 krat i kdyz sa par krat wiplo na nejakom useku/bossovi. Druhy krat to uz bolo podstatne lahsie a plynulejsie. Ano ty dungy su tazke a je to hodne o organizaci.
    • Zrobíme kompromis. Kdo má rád nalajnovanou taktiku a po určitém čase dosti opakovanou sešlost na jakéhokoli dungeon- nebo raid- bosse, kde časem udělá někdo kiks a neohrozí to celý raid, bude nadále hrát WoW. Kdo má rád takový ten věčný pocit, že neví do čeho jde, i když tady byl taky 20x a stále to probíhá jako "vylodění v Normadii", kde se musí zapojit všichni i jinou taktikou nebo pomocí, než kterou mají nalajnovánu na pomyslném "papíře" před vstupem do dungu (tedy výzva po každém vstupu), tak budou stále více hrát GW2. Jinak bez healu se to dá, je to jen víc padací, ale funguje to. Jen to lidi nebaví, že pořád umírají nebo v tomto případě tráví hodně času v downed módu. To však neznamená, že tam vždy potřebuje mít člověk nějakého "healera", když stejně dávají povětšinou prd. Jinak pak se můžeme bavit o explore dungu, to je kapitola sama o sobě. Ale chtěl jsem jen zrobit ten kompromis. *3*
      • V GW se ta taktika snad neopakuje? Zrobíme kompromis, kdo má rád progress a má dobrý pocit když se perfektně zorganizuje jeho 25 kamarádu s tím že po několika dnech konečně porazí bosse ze kterého vypadne zasloužená odměna, zahraje si wow. Pokud tě baví zmateně pobíhat s tím, že si vůbec žádné taktiky ani nevšimneš, zahraj si GW. Ale chtěl jsem jen zrobit ten kompromis. *3*
        On i kdyby mi v GW každých pět minut padal server tak s toho někteří udělají obrovské plus.
        • Tak pokud ti padá server, to už ale taky nemusí být chyba hry, ale chyba u tebe. Mě třeba padla hra jen jednou a to nekecám, při prohlížení emailu. Maximálně co můžeš prožít jsou lagy.
          V GW se taktika neopakuje. Pokud máš pořád jinou partu, každý se chová jinak. Víš, je mi proti srsti u her typu WoW, že je ten velký raid zábava jen poprvé, protože další takový podobný a bohužel když taktika funguje, stejný postup jako minule už není tak zábavný. Přiznej se, že raid po 3-4x pokusu už je pomalu jistota ze setrvačnosti. Když ale chceš ten kompromis, měl bys upustit od svých pocitů. Třeba tě baví s kamarádama 10-25 lidí chodit tyhle instance, bavit se taktikou, která funguje už půl roku, že víš, kam máš jít a stále sklízet úspěch. OK. Mám to tak podobně z mého úhlu pohledu? Co myslíš? Nesnáším věci, který se opakují. Nehledě na to, že v takovém případě musíš mít i stejný gear, ale to je jiná kapitola. Ano, mám radši chaos než pořádek, ukáže se ten pravý um hráče nebo party, kdy můžou jednotlivci zařídit úspěch a nebo to celé poslat k šípku. Jelikož je GW stavěna na těchto základech a že si nemusíš několik dní připravovat taktiky a vybavení na konkrétní nepřátele, tak bude bavit takové lidi, jako jsem já. Tedy kompromis neuděláme, protože jsme oba zaujatí. *3*
          • Možná je v tom menší rozdíl, než bys čekal. On totiž raid s partou, se kterou jedete dlouho, je něco jinýho, než když v sestavě máš dva a více nových lidí, nehledě na pug. Ano, taktiky jsou obecně známé, ale samotný souboj se může proměnit v malý organizovaný chaos (vinou jedince), že budeš potřebovat stejně výtečné schopnosti s postavou, jako v GW. A neříkej mi, že když budeš chodit s těma samýma kámošema ty samý dungy, tak nebudete mít každý svou pozici? To je jen přirozený vývoj (mínus fáze přípravy, maybe). A pug je pug, ten je chaos vždycky. :) Rozdíl je tedy jen v tom, že ve WoW, narozdíl od GW, je okamžitě patrné, kdo to podělal. Když má healer aggro, je to chyba tanka, když umírá tank, je to chyba healu, když oba dojedou na manu, je slabé dps. V GW se naproti tomu můžeš zeptat: ty jo, a nemohl jsem tam náhodou něco udělat já?
          • Co to pořad meleš? Boss ti pokaždé děla to stejné, to jakou máš partu na tom vůbec nic nezmění, akorát přizpůsobíš taktiku tvému složení. To jako že když půjdu v GW stejnej dung po 5 tak pořád zažiju něco nového nebo co? Pravda je taková že u world bosse nemáš taktiku vůbec, a u těch dungu to taky nestojí za nic.
  • Nechci se zastávat WoW to zdaleka ne ale pravdou je že GW2 nemůže být označeno nejlepší MMO až tu bude s námi stejně jako dlouho jako WoW aspoń 5let tak pak se dá označit že to je super RPG... Jak říkal Drda MMO se hodnotí pouze zatím začátek nikoli jak tomu bude dál... nicméně na GW2 si za 3roky ani nikdo nevzpomene ... bohužel tak si to myslím... je to ale můj názor
    Ncméně hra se mi líbí z jednoho strašně dobrého důvodu první MMO kde můžu hrát sám v klidu a na prvním lvlu hned jít PVP prostě pecka *3*
    • To je samozřejmě blbost, že si na GW2 za 3 roky nikdo ani nevzpomene. Tohle není nějaké no name MMO. Tohle MMO má svou tradici a komunitu. Na to nesmíš zapomínat.
      • Jj přesně tak tahle hra má výhodu svejch fanoušků dobrýho příběhu atd. . Jako právě WoW takže se to nedá přirovnávat k hrám, který dneska přídou a sou o světě a hratelnosti, který sou lidem cizí. *3*
      • asi jo máš pravdu možná silnej výrok..
  • LOL *8*
  • http://guildwars2hub.com/features/editorials/80-things-do-level-80
    • Ano nektere veci tam pokladam za zabavne, jako treba dohrat pribeh atd. Ale vestina tam je pouze jako "udrzet hrace". Takovej seznam se da pomalu napsat ke kazdemu mmorpg.
    • tak to som zvedavy ci niekto da life time survivor nieco na sposob Iron man vo WoW
      • najvtipnejšie je, že lifetime survivor je bugnutý a vôbec nezapočítava expy :D a keby bol funkčný, tak tých 500K expov nie je vôbec problém spraviť...
  • Raidy v tej hre chybaju to je pravda, poriadne tazke dungy pre 20+ hracov :) nieje nad to kricat na ts po sundati bossa po nikelkych hodinach :P
    Hra len vysla, len si pockajme, v tyrii je tolko neobjavenych lokalit... S oficialneho fora maju napady na endgame od plno hracov, takze ja anetu verim, ze na dalsi patch, pridaju s kazdeho rozku trosku :) Citim niekde hlboko ze nam fakt pridaju poriadny hard dungeon nikde na ring of fire kde bude padat lepsi eq ako eq za ine aktivity a s unikatnym skinom a dropom.
    Ostava len dufat :P snad ma/vas nesklamu :)
  • Kdyby už se někdo rozhodnul, že se hrou končí, koupím ACC -> undersky@seznam.cz
  • Deal with it *5*
    • Wow hraju, mám ho rád, přesto palec dolů.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit