Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • pekny PR clanok. miestami som nechapal tie uzasne novinky ktore su v 4 z 5 MMo, ale recenzent ich tolko asi nehral.

    jedna cast mi pripomenula Arcanum, takze ak sa tato MMO hra da hrat aj solo tak to za tie peniaze urcite stoji a moze sa hrat viackrat a vzdy inak.

    ale ako uz iny tu napisali. Co dava hra hracom na max lvl? teda co ine ako tie desiatky inych MMO?
  • PvE - Tu nejaky grind nehladajte. PvE je skor zamerane na bavenie sa eventami (niektore urcite nunde budu ale niektore su zabavne).Pve je skor zamerane na spozavanie sveta (rozumej dohalenie vsetkych pointom, vypatranie vsetkych "vyhladov (vista) a splneni vsetkych zadani (ne eventov) na mape) za co dostanete celkom slusnu odmenu. Ale to myslim ze pisali aj v recenzii. Co tam chyba je ze v GW2 je celkom slusna porcia "hidden" lokacii ktore obsahuju rozne puzzle ci uz jumping (ze treba nekde vyskakat a pohnut pri pom rozumom alebo sa niekde prebit ale aj tam su rozne puzzle co jak kdy zmacknut aby som sa dostal dalej. Na konci vas caka jedna mensi alebo vacsia truhla s rewardom. PvE Raidy.. - Kazda MMO mala Raidy ponate trocha inac.. v GW2 je tazke odhadnut ci sa to uz da nazvat Raid. Co to hrame sme sa dohodli ze Raidom nazyvame len fighty s Championom resp Legendarkou po zabiti ktorej sa objavi truhla s dropom (niektore championky alebo Legendarky truhlu nespawnuju a tam je iba standardny loot z moba). Trebars vcera sme narazli na jedenu Legendarku kde po asi 30 minutach plnenia eventu (bolo treba nie len zabijat bossa ale drzat na spawn aj 3 lokacie ktore ak boli dobite NPC zapli bossovi stit) sme zistili ze na to treba tak 50-60 organizovanych lidi. Neviem ako vy ale ja by som to Raidom nazval.

    sPVP (5vs5, 10vs10) - Tu neni co dodat je to capture the flag. Je to jakysi trening na World vs World nebo pak se da jit do sPvP turnaje (na vstup do turnaje treba itemy zo sPvP). Tu nic zavratneho nehladajte. Vseti hraci su lvl 80 vsetci maju pristup k rovnakemu equipu cize sa nestane ze ked si chcete zahrat ako lvl 1 sPvP budete znevyhodneny proti lvl 80. Level, equip aj skilly mate vsetky a mozete zacat. Urovne su navrhnute vcelku vkusne. Mate tam dost "schovej se za mne" vycnelkov. Teren je roznanity vcelku pohoda. Plus sa da ovladat kde tu aj trebuchet/capapult/balista ktore nici aj environment takze po 1 spravnom zasahu sa ku Capture pointu dostanete aj tade kade to pred 2 sekundami vyzeralo nemozne...

    WvsWvsW - Tento mod ponuka 3 mensie mapy a 1 giganticku. Cele je to o subojoch 3 roznych serverov na body. Body su za drzanie watch pointov, supply depotov cez "pevnustky" az po obrovske hrady. Kto si mysli ze sam na solo nieco zmoze je na omyle. Plati ze cim sa prikmotrite k vacsej skupine tym mate vacsiu sancu prezit. ( aj tu vsak plati ze random zhluk hracov vie vcelku slusne vykrajat mensia skupinka dobre organizovanej PvP guildy noliferov). Ale tak to asi ma byt. Priznam sa ze lepsi "siege" som este nezazil. Ak ste obrancom tak si mozete kupit rozne bajomety balisty vriaci olej nad branu (vcelku fun ;) ) a metat to po utocnikoch na tony z hradieb. Ak ste utocnik sa sa len modlite aby brana padla co najskor a vy sme mali moznost co to vratit tym partizanom vo vnutri za tie 3-4 sipy trciace z vasho zadku. V pravidelnych intervaloch sa potom spocitaju body ktore ta ktora frakcia drzi a zacne dalis round. Za body (kumulativne) potom nasakuju bonusy pre cely server.
    * na plynuly chod WvsWvsW uz treba pocitat s lepsim HW. Na notebooku (nehernom) si to asi neuzijete. Karty ktore v PvE davaju plne detaily na WvsW ked ide do tuheho idu na 10FPS + nevykresnene postavy takze sa stane ze vas evade do prazdnoty skoci tym ze ste v zhluku nepriatelov.
    Zhrnutie.
    Asi by som GW2 nedal 9/10 resp asi by som nedaval ziadne % ani vyjadrenie "najlepsie MMO vsetkych cias". GW2 je robene stylom "pre kazdeho nieco". Je to 1 time fee hra a teda ziadne mesacne poplatky a tak treba k tomu pristupovat. Ako by som to teda zhodnotil subjetivne z mojho pohladu? Za toto som dal o 20 eur menej ako Diablo III. Ak mi niekto povie ze pod si zahrat Diablo III tak mam chut "popadnut svojho cokla a utikat az ke Krkonosim". Ak ale mam spravu ze pod si zahrat GW2 tak se spolu s guildov tesim "co dnes budem delat"...
    Pojdeme dorobit tu ktoru mapu a porobit nejake eventy pripadne "raidy"?Pojdeme na puzzles pre easy (ne vzdy ;) ) reward?Pojdeme tazit+craft a dorobit guild memberom equip?
    Pojdeme len tak kazdy po svojom do sPvP?Pojdeme nieco robit do WvsWvsW trebars si skusit dobit malu pevnost pre nasu guildu alebo pomoct main force s pokusom o dobitie hlavneho hradu alebo len v malom pocte zaskodnicit a zabijat superove karavany so supplies?
    • CLOVECE tleskam *4* moc pekne jsi to shrnul a se vsim souhlasim do posledniho puntiku.

      kdyz vzpominas tuto formu "raidu" tak jsi mi pripomnel Vanguard s jejich otevrenymi dungy pro kazdeho
  • Wowko je pořád jen jedno. *3*
    • prosimte nestras, jeste aby byly dve *3*

      ale jinak pro tvou informaci, tady jsi s nim mimo misu.
  • No jde vidět, že každý kdo píše takové nadmíru kladné recenze ještě nedosáhl maximálního levelu. A do maximálního levelu je opravdu o co stát, jenže cesta k 80 je až moc rychlá a potom už ve hře moc dlouhodobé zábavy není. Takové ideální mmorpg by bylo 1-max level styl GW2, od max - WoW.
    • Za ty prachy... *4*
      • Já svoji koupi nelituju, hra je to dobrá, jen jsem nečekal, že mě to omrzí až tak rychle.
  • zatim nejdal sem dosel s valecnikem clovekem (15lvl) ale furt to mazu a tvorim novy postavy. proste se nemuzu rozhodnout:D tihnu k rangerovi a zlodejovi a z ras norni a lide jinak ty tri zbyvajici me vubec nic nerikaj. potrebuju se s postavou trochu szit. ti elfo/avatari nebo gnomo/protivove se vazne nedaj :D. nato ze je to MMO tak si moc jako v online hre nepripadam. snazim se komunikovat ale odezva tak 1 z 10 pripadu. budto se lidi zenou za xpenim nebo jsou tu rusaci co neumej anglicky..nejcasteji kombinace obojiho asi. neni tu nekdo kdo ze serveru Vabi, kdo ted hodne hraje a nechce hrat sam? popripade nejaka skupinka/guilda na tomto serveru? jinak palec nahoru za vytvarne zpracovani a eventy. co se tyce questu tak je pozitivum urcite to ze se q sklada z ruznych cinnosti ale ze nemusite nejdriv za zadavatelem a tim padem casto nevite co jak proc vlastne delate to beru spis jak minus
    • Tak nehraj na nějakým debilním Vabi a jdi na desolation nebo gandaru(největší UK komunita) tam mluví anglicky každej.
      • da se menit server? ja nekde cetl ze to nejde nebo se to musi zaplatit
  • Té hře se odpouští tolik věcí, ale je zdarma tak se to dá asi pochopit, taky jí označit za „Nejlepší MMORPG hra současnosti“ zvlášť když člověk uváži že je to naprosto specifické mmo které člověka který až do teď hrál jiné mmo hry klasického stylu nemusí vůbec bavit je podle mě trochu přestřeleny.
    • Veskoslav
      Asi by ti měli rodiče vysvětlit pojem zdarma, těch 950 Kč, co jsem za to dal, mi nepřišlo, že je to zdarma;)"Zdarma" máš Aion (evropský), teď bude SW TOR, ale GW 2 není zdarma, neplatíš jenom měsíční poplatky, ale zdarma není.
      • Pokud jsem za wow zaplatil už tak 5000 kdo vy jestli ne víc, tak mi těch 950kč jako "zdarma" opravdu připadá.
      • no Aion moc free neni to je zlodejina nejvetsiho zrna jak se mi to mmorpg libi tak na eu serveru mi to dokazali totalne znechutit navic us servery jsou uz uplne na jinem patchi nez eu to je strasna komedie ...
  • Paladin, lvl 85 full legendary gear, dobra hra ale mohla byt delší 4/10 *11*
    • Veskoslav
      Ach jo. Když tu neotravuje trol, píše tu GGG či něco podobného. Když tu není nikdo další, tak se vždy objeví hlupák, co bude chtít zničit normální diskuzi, kde si všichni prozatím píšou své zkušenosti, popřípadě rady (v mém případě pro mě rady)
      • Zdravím, taky bych to tu potrollil, ale už jsem se vyřádil na spolužákovi co to hraje tak nemám důvod trollovat tady
      • porad je to nejlepší mmo na svete protože jine mmo by ode me dostaly 3/10
      • walltar
        Nech ho on se teď vzbudil a čeká než mu maminka připraví snídani a tatínek ho hned potom pořádně seřeže.
        • Veskoslav
          To by bylo fajn. Dnešní děcka už pomalu ani neví, co je to výprask.
          • Ježiš, vy dva ste se taky hledali až ste na sebe zbyli *7* Tak se poplácejte po zádech a namastěte ego trollovi, to vám jde. *7*
  • walltar
    Já osobně mám jeden problém s GW2 ... hra jako taková je parádní, ale jak se dostanu nakonec tak kromě PVP už pro mě není co dělat. Ty drahé zbroje které se musí grindit sou imho vyloženě hnusné a zbraň která se mi líbí nejvíc ze hry mám už taky asi od lvl 10. Takže už mě zbude jenom najít brnění s nejlepšíma statama a transmutnout si ho na to brnění co mám teď a potom už se do PVE nepodívám. tím pádem pokud zůstanou fronty ve WvW tak je hra pro mě nehratelná protože pochybuju, že mě udrží sPvP. každopádně než se dostanu na lvl 80 tak to bude trvat protože hraju celkem dost krátce každý den.
    • nepsal jsi tady nedavno že není treba hrace motivovat a hrát se ma jen pro zábavu? :) jinak za jake povolani hraješ? ja hraju thiefa a exoticke brneni se mi taky nelibi ale je tam jedno brneni pro level 80 ktere se da koupit za goldy a vypada paradne. Nejake brneni se daji koupit i za karmu na lvlu 80, nejak tušim je jako odmena za story, pochybuju že jsi videl všechno.
      taky legendarni zbrane vypadaji celkem dobre
      • walltar
        Engineera ... Sak já nepotřebuju motivovat, ale nějak hrát ten samý content pořád dokola mě nebaví. A sedět ve frontě na WvW 2h taky není to co bych nazval zábavou. SPVP taky nevydrží člověku věčně. Určitě udělám svět na 100% a časem bude datadisk a to se do PVE určitě vrátím.
        • Veskoslav
          Vydrží něco Engineer? Když jedeme grupa, tak je povětšinou první mrtví, protože nahází věže a boss jde pak většinou po něm.
          • walltar
            Jo je to pr*el ... já zatím nemám problém .... jenom se hold člověk naučí zdrhat a uskakovat. *1* Většinou ale de všechno po těch věžích. A když tam máš net věžku a na pušce síť, která dává dává ješte cripple navíc tak se dá cokoliv celkem dobře držet přikované na místě. PVP sem s ním ještě nezkoušel to hraju spíš s warrem.

            Ale nic není taková zábava, jako ne eventu kde chodí skupinky nepřátel pohromadě vytáhnout PLAMENOMET! *14*
            • Veskoslav
              No já jsem běžel se svým "zvěřincem" (Nekromacer) a najednou vedle sebe vytáhl plamenomet, no chvíli jsem se akorát díval a nechal se zabíjet než jsem se vynadíval a začal sám kouzlit:-D
    • Lel a PvP ti nestačí?!
      • walltar
        Šak říkám, že díky PVP zůstanu, ale jenom sPVP je celkem málo a pokud budou pořád fronty tak si asi WvW nezahraju.....

        Každopádně pokud bych to měl měsíně platit tak po dosažení max levelu končím, ještě že to je F2P *1*
  • Hezky napsaná recenze ale podstatne rozdily oproti jinym MMORPG jsou v nečem jinem než v tom jak jsou zadavane questy. Koneckoncu je priblizili i samotni vyvojari v prezenacich jeste pred vydanim. Byl to zamer dat vsechno hned všem, odstraneni grindu atd. Čekal jsem že to recenze lepe vystihne a taky že prida svuj soukromy nazor jak se to podarilo naplnit a jak to funguje.
  • Dvojka nedosahuje kvalit jedničky. Už to prostě není ono.... i když ony i jedničky jdou poslední 2 roky do haj*lu díky stupidnímu zjednodušování celé hry a překopávání herních mechanismů.
    Když si vzpomenu, kolik času jsem musel věnovat zdokonalování taktiky v DEEPu, FoWku, UW, mise na Hard mode a teď to má každý pitomec díky herům, consetům, celkovému zjednodušení hry (nižší armor nepřátel na hard mode), atd. PVX wiki a návody na youtubu MMOčku taky moc nepřidají...
    GW2 jsou pro až moc wowkoidní... Chybí mi tady taktická část z jedniček, dobře sestavená parta (tady je úplně jedno jestli jde vyvážený tým, nebo 5 guardianů, případně jiných profesí, taktizovat skoro ani není možné). Tank ztratil svůj význam, stejně tak healer, nebo DPS. V celé hře není pořádný lěčitel což je podle mě dost zásadní problém, ale Anet to chtěl prostě udělat "jinak".
    Já osobně jsem ze dvojek spíš zklamaný.
    • jedničku jsem nehrál, fakt že v dungeonech moc taktiky není ale jinak je to výzva. to že není rozdeleni na tank healer je podle me dobre a taky že není treba nejake specificke složení party. Uz jsem potkal pár idiotu elitistu, kteri dukladne skladali partu a nechteli do party nektere profese.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit