Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tu budes este asi adolescent Hairy ass ne ?
    • Místo, abys to vysvětlil, tak tady píšeš něco o adolescenci? Ty jsi vtipálek. *7*
  • autor asi zapomněl, že my jsme taky slovanský národ a takže třeba Mafia a Vietkong by to chtělo přidat :D
  • odomna last post

    Prvotna reakcia bola na adsf . k tomu posledny vyrok .
    " Kto lahko straca uctu k druhym, ten si nevazi sam seba", Fiodor Michajlovič Dostojevski.

    HairyAss, vidim ze historiu svojho naroda mas zmaknutu. Klobuk dole. Je fajn , ze existuju aj ludia s prehladom a nadhladom na veci.

    PS. idem si ja po svojej robote.
    • Taky zrovna nevím o čem to meleš... Za prvý v té době bylo Švédsko království.. Za 2) Jediný případ, kdy se někdo spolčil se Švédy byl Jan Ámos Komenský, který kreslil Švédům válečný mapy Čech... Ale pokud je ještě nějaký, rád se poučím...

      A PS: a teď už to doopravdy můžu říct: Těch pár ňoumů s Horních Uher co místo aby místo nadávání vysvětlili co myslí fakt nechápu...
      • Neviem, čo tu riešite. Na Slovensku sa Čechom hovorí Švédi preto, lebo počas 30. ročnej vojny švédski vojaci, ktorí veľakrát viedli výpravy po území súčasnej čr, znásiľnovali ženy až do takej miery, že sa Čechom kompletne zmenila genetická výbava. Samozrejme to nie je myslené úplne vážne.
      • Nechci se do toho plést. Jen pro info: Ke Švédům, především k jejich králi Gustavu II. Adolfovi vzhlížela po porážce stavovského povstání nemalá část exulantů z Koruny České, jako na osvoboditele - kromě Komenského to byl například i Matyáš Thurn.
        Ve Švédské armádě sloužilo mnoho Čechů, ale to není nic zvláštního, v tehdejších žoldnéřských armádách sloužila na každé straně každá národnost (snad jen Španělé nesloužili v protenstanských armádách).
        Naneštěstí nadšení ochablo brzo poté, co Švédská vojska opakovaně zpustošila naše území během války. Proto si pak už obyvatelé dvakrát rozmysleli vítat Švédy jako osvoboditele - vis. obléhání Brna a Prahy.
      • TY TUPY K O K O T , najprv citaj co pisem potom reaguj. ale poriadne citaj, ne ledabolo.
        • "jedno v historii vas napadli severane (Švedske vzbojne knizectvi nebo uy tehdz kralovstvi) a misto podpry vlastniho naroda ste za penize zaprodali sveho panovnika a spolcili ste se se Svedama.... proto Svedi."

          Já tam pořád vím to slovíčko spolčili a tak mne zajímá, kdy a kdo? Nezajímá mne jednou zajímá mne specifická doba a jméno Panovníka...
          • tak si precitaj co pisal HairyAss . urcite to tu najdes.
            • Amaroun: Však já taky netvrdím, že mi to dává smysl, viz moje debata s Woltem na předchozí stránce. *3*
            • Hairy_Ass: Ahhaaa měl jsem dojem, že až Bíla Hora odstartovala třicetiletou válku... Tam ty menší bitvy ( Thurn, Mansfeld) se do to ještě nepočítají

              "Ve Švédské armádě sloužilo mnoho Čechů, ale to není nic zvláštního" - Jak říkáš.... Ono například v Polských a Ruských armádách během Malé Severní války nebylo vyjímkou, že většinu vojska tvořili Němečtí žoldnéři...

              Pořád to ale nemění na tom nic, že přezdívka Švédové je naprosto mimo... Např. Albrecht z Valdštejna byl Čech a nikoho nezradil....
            • Amaroun - faktická poznámka: Stavovské povstání je součástí třicetileté války, tzv. válka česko-falcká.
            • Ach jo... To bylo ale ještě před Třicetiletou válkou to povstání Stavů a částečně jí vyvolalo... Švédové do poslední fáze války vůbec v Čechách a na Moravě nebyli... Jediný kdo se tak spolčil se Švédy byl Arnošt z Ottowaldu, který pustil Švédy na malou stranu.. Přesto to i kdyby byl jiný větší případ nvm proč to generalizování.. To je jako kdybych celému Slovenskému národu říkal Náckové protože mělo Slovensko za WWII fašistickou vládu....
  • Článek určitě podnětný a vymykající se běžné novinkové produkci, ale zdá se mi, že příliš zobecňuje. Ty rozdíly, které jmenuje, jsou dány spíše tím, co píše níže Unreal. Na západě je tvorba her větší byznys, lépe nalajnovaný, zaměřený na širší vrstvy, takže také víc dělaný podle zavedených šablon jako jasně srozumitelné dobro/zlo. Na východě do toho přece jen proniká víc osobitosti.
  • mely bi ste udelat clanek o ney hrach tedy hrach na xboks protoze hri na xboks = ney grafyka ney ovladanyy a ney kvalyta
    • don't feed troll *1*
    • smejki
      máš tam chybu *1*
      • taki jsy zapomnyl na Soni... :D
      • Aha melo to byt ovladany promynte.
  • Malá poznámka, my nejsme slované, ale kelti. Viz. např http://cs.wikipedia.org/wiki/Keltov%C3%A9.
    • ales.smutny
      Jakožto člověk s několika roky archeologie musím tuto romantickou domněnku a legendu vyvrátit... Na druhou stranu vám ale učitě nevyvrátím, že teoreticky nějaký ten kus krve z dob osídlení oněmi kmeny (jimž trochu popularizačně říkáme globálně Keltové) mít můžee. Můžeme:) Problém je v tom, že laténské skupiny byly vytlačeny nejprve vlnou Germánů a posléze Slovanů.

      Dobré je nechat si udělat test podle stěru z úst, stojí pár tisíc a patrilineárně najde původní majoritní DNA. Takže zdraví skandinávská větev Slovanů ;)
    • Keltové u nás sice žili, ale není pravda že bychom byli všíchni jejich potomci. Menšina ano, ale pozdější slovanské osídlení bylo mnohem hustší než keltské. Proto se češi označují za západoslovanský národ.
  • Nejlepsi slovanska hra byla stejne cryostasis , kdo to dohral da mi za pravdu (pokud pochopil konec). A jinak ano slovansky hry sou konzervativni coz je dobre protoze aspon nekdo tvori oldschool hry a ne ty nudny arkady.
  • MickTheMage
    Clanok je to zaujimavy i ked klze zjavne po povrchu. Ale dufam, ze tu bude tak za pol roka a mozno ho necham povinne precitat studentom ako doplnok k teme etnicke stereotypy a hry :)
  • dalsi clanok na TG zo serie "absolutne onicom".

    cloveku to nic nepovie, pospajanych milion veci dokopy, ktore spolu vobec nesuvisia.

    chapem ze dostavate peniaze za clanky, ale tak napiste aspon nieco normalne.

    hovorit o tom ze my sme vtipny oproti zapadu lebo nemci nie su... kto kedy pocul o tom ze by boli nemci vtipni?

    a stale davas ako priklad witchera, to si nic ine nehral?
    strata casu
  • Black_Hand
    s timdle se neda jinak, nez souhlasit. u her z vychodni evropy je to vzdycky hit or miss. na druhou stranu si kazdou takovou hru pamatuju, narozdil od zapadni evropy/ameriky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit