Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tohle rozhodně číst nehodlám a už vůbec se zaobírat správným překladem pro úplné pochopení. Můžeš kontaktovat Kickstartem přímo a chtít vysvětlení, že ten a ten vyvojář s tou a tou hrou nakonec nesplnil podmínky a chceš vrátit plnou nebo jen část svých finančních zdrojů (otázka je, jestli jsou uvedené všechny podmínky dodání produktu se vším všudy, jestli se píše během vydaní nebo po uplynutí určité doby).
    Hádám, že tohle si ale už minimálně udělal, když to tady tak vehementně řešíš. Tohle nemyslím zle, protože tě naprosto chápu, ikdyž nevím, kolik si do toho vzložil prostředků, je mi jasný tvoje nasr*ní,hlavně když teď ze všech stran čteš a slyšíš, jaká ta hra má celosvětový úspěch a že za 1 týden max se hra skoro 4x zaplatila a že Vávrovi se na účet jako 17% vlastníka společnosti přispalo min 10 melcků, ne-li více. Tohle je můj hodně hrubý odhad. Osobně nemám nic proti Vávrovi, WH ani hře (až teda na toho šm*jda Bakalu, ale bez jeho peněz by nejspíš tato hra pořádně nevznikla - holt úděl mnoha krvavých a ěpinavých peněz), kterou budu hrát min za rok, až se vše vychytá a bude v poslední fázi bez bugů, nemám problém si počkat i rok. Ale osobně by mne dožralo, kdybych do této hry nasypal násobky konečné ceny s vidinou nějaké limitované sběratelksé edice a po letech by mi firma ukázala prostředníček.
  • ucho
    a kolik tisíc jsi jim tedy poslal ty?
  • ucho
    no já bych to spíš viděl tak, že Vávra pořád říkal "času dost, času dost". a pak už bylo času méně a chyběla vůle. žádná složitá věda. tak si řekli, že lidem bude stačit ten plakát. tohle považuju za největší fail, protože ten plakát je prostě drobnost, které nemohlo nic tak dramatického bránit.
  • ucho
    i člověk na švarci platí zdravotní pojištění. neunikne ani sociálnímu pojištění. a co se týče daní, takový člověk zase dostane víc peněz do své kapsy, tedy může víc peněz utratit. a z utracených peněz ty daně státu zase doputují. nemusíš to tedy tak démonizovat.
  • Nevím jak to myslíš, jsou tu zákony, stát vybírá daň, soc. a zdr. poj., a na tom je zde šizen. Pokud si toho názoru, že se daně, soc. zdr. atd. mají zrušit a nikdo nic nepaltit, protože to státu nezáleží, rád si poslechnu tvůj návrh na fungování takového státu (v našich končinách, tedy ne žádná ropná mocnost apod.)

    Že systém sám také deformuje prostředí jako švarc systém je argumentační klam typu odpovědi "a vy zase bijete černochy", důležité je, že nerozporuješ, že prostředí deformuje a o to mi jde, to je špatné. Proto napsat: nevidím na tom nic špatného je poněkud mimo. Pokud ovšem si nemyslíš, že deformace je zde něco dobrého.

    Investor zde prostředky nepochybně má, a je ochoten sypat v závisloti na tom jaké má očekávání co se týče úspěšnosti projektu, každé podnikání nese riziko, tohle neni žádná výjimka. Jestli tomu přestal věřit, má smolík, jestli tomu věří, tak ať platí. V žádném případě nelze nedůvěru ve svůj vlastní projekt a riziko použít jako omluvu pro nelegální praktiky mající za cíl co nejvíce snížit onu investici a minimalizovat tak ztrátu v případě neúspěchu nebo na druhé straně maximalizovat zisk v případě úspěchu, navíc když je řeč o investorovi, pro kterého jsou částky o kterých mluvíme jen plivnutím.
  • to asi dela kazdej...

    jakmile je tam sance na nizky urovni vypacit vsechno, tak pokud je sance na kvalitni loot, kdo by odolal

    ale v kcd jsem se nejdriv naleveloval na bezpecnych mistech a teprve o dost pozdeji jsem zacal brat vsechno, co neni pribity
  • Díky za info, vysvětluje to tvůj postoj k celé věci, ale smluvní podmínky jsou smluvní podmínky a slušnost je slušnost. Když dostanu vadné zboží, tak taky mám právo na slevu z ceny a domohl bych se jí (čili z tvého pohledu je vlastně všecko OK), ale vtip je v tom, že jsem dostal vadné zboží, přestože jsem měl slíbené bezvadné.

    EDIT: Jestli figurka není stejná jako na obrázku (a nejde jen o nepodstatné kosmetické změny), tak je to samozřejmě taky špatně.
  • Morraw
    Jo, úplně vidím, jak si Vávra řekl, že nasere backery a ten plakát prostě nepodepíše.
  • ucho
    protože se jim nechtěl obětovat ten JEDEN DEN. co na tom nechápeš?
  • jamar28
    Systém přichází o peníze, které mu nenáleží - tak to vidím já. A podnikatelské prostředí deformuje v první řadě právě systém. Takže za mě ok Jestli by tento projekt vznikl i bez toho netuším. Investor má prachů nepochybně tolik, že by za ně mohli ve Warhorse vydávat AAA hru každý rok příštích sto let, ale důležité je, kolik do toho je investor ochoten nasypat. Pokaždé je nějaká hranice, kdy už se to nevyplatí nebo kdy už se investorovi nechce cálovat víc. Nesplnění slibů je jasná chyba a selhání, za které by měli dostat lekci, to je bez debat.
  • Morraw
    A on je nějaký problém s tím, že někdo zažádal o refund v důsledku odměn a nedostal ho ?

    Překvapilo (pobavilo) mě, že se našli i lidi, co nadávali, že figurka není stejná jako na obrázku v kampani (Jindra na koni). Chápu, že to spoustu lidí mrzí, že nedostali podepsaný plakát nebo bednu. Taky bych byl radši, kdyby se dodrželo vše. Ale spousta lidí to dokáže pochopit a nedělají vlny ani nežádají o refund.

    Jsem ten typ backera, který primárně přispívá na hru a počítám vždy s tím, že odměny se mohou změnit.
  • Morraw
    Tak proč se na to vykašlali, když to bylo tak jednoduché ? Proč zrovna něco tak jednoduchého ?
  • Nic špatného? Menší výběr daní, soc. a zdr. systém přichází o peníze, není divu, že je nelegální. Navíc to deformuje podnikatelské prostředí, plus problémy, které "boj" se švarc systémem působí těm co nejsou jeho součástí, ale jsou také OSVČ.

    Účel nesvětí prostředky. Zde také nemáme co dělat s tím, že by projekt nemohl vzniknout bez švarc systému, zde investor prostředky má, ale máme zde co dočinění s nenažraností někoho, komu by nemělo stát za to šidit, ať už na pracovních vztazích nebo na nesplněných "slibech" backerům, ale nemůže si pomoci, má to v hlavě takto nastavené a chce víc, víc, víc.
  • ucho
    ano, vím. hodili na ně bobek. jiné vysvětlení není. že napíšou, že Vávra neměl před vydáním čas, vůbec neberu. plakát není něco, co dělali na poslední chvíli. k podepsání plakátů by stačil den, maximálně dva. stačilo k tomu jediné: vůle.
  • Morraw
    Ty to očividně víš nejlépe jak to bylo s těmi plakáty.
  • Morraw
    Jop PR guy a ještě mám podíl z každé prodané kopie. A teď už odpovíš na mou otázku výše nebo si tu jen střelil text do prázdna bez kontextu ?
  • Nemůžu to teď najít. Nebyl to samostatný článek, jen příspěvek v diskusi na fórech a to vlákno mělo fakt hodně příspěvků. Asi bych to dohledal, kdybych tomu věnoval hodinu, ale přenechám to našim hlídacím psům demokracie. Promiň. *4*
  • Tak jsem si konečně našel čas prostudovat podmínky Kickstarteru platné v době kampaně (https://www.kickstarter.com/terms-of-use/oct2012)

    By backing or creating a fundraising campaign on Kickstarter, you agree to be bound by this entire Agreement, including the following terms:
    ...
    Kickstarter does not offer refunds. A Project Creator is not required to grant a Backer’s request for a refund unless the Project Creator is unable or unwilling to fulfill the reward.
    Project Creators are required to fulfill all rewards of their successful fundraising campaigns or refund any Backer whose reward they do not or cannot fulfill.
    Project Creators may cancel or refund a Backer’s pledge at any time and for any reason, and if they do so, are not required to fulfill the reward.

    Vybral jsem podle mě klíčové pasáže. Takže backnutím hry se uzavírá smlouva mezi backerem a tvůrci projektu. Tvůrci projektu mají právní povinnost dodat _všechny_ odměny, pokud kampaň na KS skončila úspěchem, nebo vrátit peníze každému backerovi, jemuž nedodají nebo nemohou dodat jeho odměnu. To celou věc staví do poněkud jiného světla, protože nadále nemá význam mlžit stran toho, nakolik je povinné dodat backerům odměny. Je to povinné, resp. když dodány nebudou, mají se vracet peníze. Co podmínky neřeší, je nedodání odměny v celém rozsahu. Šlo by asi uvažovat jak o proporcionálním refundu, tak o možnosti backera od smlouvy odstoupit úplně a chtít vrátit všecko (pak by ovšem neměl ani hru, logicky). Jsou to zatím jen takové poznámky k diskusi; jestli jsem něco pochopil špatně, klidně mě opravte.
  • jamar28
    S tím podvedením backerů souhlasím, ale ať se snažím sebevíc, na švarc systému nevidím vůbec nic špatného, právě naopak. Spousta projektů, možná i tento, by bez něj nikdy nemohla dojít k úspěšnému konci. *4*
  • nějaký raciaolní důvod by nebyl, proč bych to nemohl řešit tady? To vlastně můžeme říkat u všech problému. Nějaká hra chytne downgrade, následně si hráč stěžuje a ty ho pošleš na forum hry? Na problémy je potřeba ukazovat a ne se jim vyhýbat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit