Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • můžeš říct v jaké době se o tom ve FC hovoří, nechce se mi koukat na celý stream. thx
  • Zapominas na jednu vec, stat se muze cokoliv a ne vsecho vyjde (viz ostatni KS projekty), ale zaklad je slusnost a nejake informace. Nebo by to alespon zaklad mel byt.

    WH vedeli, ze se jim to sype, pulka odmen nebude, pulka edic hry - ktere si navymysleli - taky ne... ovsem zachovali se tak, jak se zachovali. V klidu a v tichosti poslali NECO svym backerum. Neptali se na nic, nic jim neoznamili, ti nebozaci proste neco nasli v poste a rozbalili. A teprve az skoro po dni narku na foru jim tam vleti vykutaleny PR guy a suse jim oznami, co vsechno neni a nebude... nacez podotkne, ze jsou hrubi a ze by vlastne meli byt radi.

    Vsak si to tam vsechno procti, na foru breci nejen domaci prispevovatele, ale i ti ve svete. Ti sice vesmes nebyli osuleni slabouckou radoby sberatelkou, ale zase jim dorazily jine verze hry nez chteli. WH proste nezvladli jak samotnou hru (je to spis beta) tak jeji distribuci a na lidi, kteri vlastne iniciovali samotny vznik, tedy backery, hodili bobek. Pac je jim to jedno a jsou vysmati. :/
  • takže to vlastně omlouváš? Co to značí o tobě? No, buď máš křivý charakter, nebo jsi tak fanatický fanboy, který nedokáže rozlišovat...
  • Zapominas na jednu vec, WH je velezkusene studio. Znacka jako takova je sice nova a uplny neznalek, ovsem stoji za ni nase nejlepsi mozky. ;) Viz Kickstarter.

    "Our team has worked on games like Mafia, Mafia 2, ArmA, Operation Flashpoint, Crysis 3, and Forza Horizon, to name a few. Most of us have worked together in the past, so we know each other well."

    Proste super vyvojari a velezkuseni, nikdo lepsi na hre delat nemohl a meli to perfektne vymyslene i naplanovane. A mozna proto se vyvoj protahnul o 2-3 roky, chvili to bylo na epizody a pak cela hra, ackoliv o neco mensi nez se planovalo, spousta slibu z KS se nestihla - a neco bude az v DLC a neco vubec, protoze to proste udelat nejde... a navrch za tim stal Bakala a ani s jeho penezi nedokazali hru dokoncit, takze vydali betu co zrovna meli a nezvladli ji ani spravne rozeslat a backery podarovat odmenami. Konecne na ty tve spokojene backery se podivej na KCD forum. :)
  • Takto se slušnej člověk nechová a je úplně jedno co je na KS běžné nebo ne. Omluvit se nic nestojí a případně vrátit peníze za zpackaný sady taky ne, to je v řádech desetitisíců Kč. A jak říkal Aleš, post od člověka z WH ve fóru je opravdu něco :)
  • Já taky neočekávám, že dodělají zbytek odměn. Velká média si toho nevšimla a je slušná šance, že jim to projde, takže dokážu pochopit, proč se na to vykašlou. Pochopit, ne omluvit.

    To, že u Divinity nedodali ten dwarven mug, je samozřejmě TAKY ŠPATNĚ a pokud vím, tak kdo chtěl, tomu vrátili peníze. Protože to je základní slušnost.

    Zkus se na věc podívat jednoduchými pojmy základní školy. Slíbil jsem něco? Slíbil. Je v mých silách to splnit? Je. No tak to splnit musím. A pokud to v mých silách není, tak se a) pokorně a upřímně omluvím, b) nabídnu kompenzaci co možná nejvíc odpovídající tomu, co bylo původně slíbeno. Tohle jsou přece úplně základní pravidla slušnosti. Tím, že přistupuješ na jejich šarádu ve smyslu, že to, co bylo slíbeno, vlastně slíbeno nebylo a může se to porušit, i když se to porušit objektivně nemusí nebo i když to jde dodatečně napravit, tak jednak kryješ podraz na zákazníky a jednak pomáháš vytvářet prostředí, ve kterém je takové obchodní jednání přirozené a spotřebitelé jsou odrbáváni jako borůvkové keříky. Já říkám - v žádným případě. Kdykoliv se podnikatel pokusí o něco takovýho a ještě kolem toho má blbý kecy, je potřeba mu okamžitě a důrazně dupnout na záda. Na tyhle praktiky si nesmí zvykat.
  • Morraw
    Vzpamatuj se už. Přispívání na KS není předobjednávka hry. Nebo to je tvůj první KS projekt, který sleduješ? Pro vývojáře je hlavním cílem dokončit hru a dodat ji backerům. Když nevyjde čas a nebo finance, tak se ostrouhají odměny. Sběratelky pro obě Divinity hry byly také jiné a nikdo si tak nestěžoval. Ikdyž je KCD úspěšná, tak neočekávám, že teď dodělají zbytek odměn jako kovovou krabici nebo DVD či plakát. Takhle to nefunguje. Vydělané peníze jdou na další projekt.
    Jak píše Drizzt, tak KCD je velmi úspěšný projekt, ptže hra i většina odměn byla dodána. To, že se některé věci za čtyři roky od kampaně změnily, není nic divného.
  • Ano, podpořit produkt na Kickstarteru je vždycky risk, protože produkt se nemusí podařit dostat na trh a pokud se na trh dostane, může to být komerční propadák a tvůrci jednoduše nebudou mít peníze na to, aby backerům dodali slíbené odměny. To se může stát.

    Ani jedno však není případ KC:D. Ta vyšla a vydělala přes miliardu korun. I po odečtení nákladů na vývoj zbývá tolik peněz, že dodat backerům jejich slíbené odměny by pro Warhorse nebyl žádný problém. Ale musí tady být vůle zachovat se čestně a nevyje*at s lidma, bez jejichž příspění by žádná hra a žádná miliarda nebyly. Tu vůli tady zatím nevidím; jen spoustu výmluv a absurdní lítostivé obvinění, že si někdo dovoluje žádat to, co mu bylo slíbeno.
  • podpořit cokoliv na Kickstarteru je vždycky risk a sázka do loterie. Jsou projekty co dopadly mnohem hůř než Kingdom Come. Taky chápu, že studio jako WH nemělo žádné zkušenosti s vývojem podobné hry a to je pak těžké reálně odhadnout, jak ten vývoj bude pokračovat a co bude třeba udělat jinak. KC je dle mého z hlediska Kickstarteru úspěšný projekt a backeři můžou být spokojeni
  • Naprosto souhlasím s Alešem Smutným co do reakce na vyjádření Warhorse k nesplnění slibů z Kickstarteru. Reagoval jsem úplně stejně, protože takovou drzost aby člověk pohledal. "Jo, my jsme s váma vyje*ali, ale vlastně byste se měli cítit špatně vy, co jste nám na naše sliby skočili a poslali nám spoustu peněz." To je fakt jak kdybych ráno našel vykradenej obývák a na stolku byla cedule "příště si ukliď, když jsem vynášel televizi, tak jsem zakopl o krabici od pizzy a málem se přerazil." Prostě DRZOST.
  • Doporucuji FC s panem Klimou, kde vysvetluje, proc to tak udelali. Hlavni duvod je ten, ze vetsina se proste snazi ten svuj pruchod hrou optimalizovat, a tak vyuzije vse, co se nabizi, k usnadneni postupu. Kdybys takhle mel pred sebou bednu, kterou se ti povede otevrit treba v 1/10 pripadu, tak pomoci quick save&load bys ji odemkl prakticky vzdycky, kdyz by ti nevadilo stravit tech par minut zkousenim. Proc potom ty bedny vubec ve hre mit, ze.
  • Mohli udělat, že nejde ukládat během soubojů - adrenalin ze strachu, že tě zabijí by zůstal a jinak bys mohl ukládat kdy chceš a kolikrát chceš. Já ještě nejem nijak daleko, ale pokud se pak dá sejvovice sehnat dostatek, tak absence savování nedává moc smysl.
  • Ježíš tak jednou "žádnej progres neriskuješ" a podruhý ho tam nemá tahat? Bonfire je chekpoint a místo který nahrazuje ukládání, hra ukládá pořád ale progres se měří tím, že doběhneš k dalšímu ohníčku. Natvrdlej seš ty, když nedokážeš vidět některý podobnosti. Nebejt tam sejvovice, je to přece v něčem podobný akorát aplikovaný do otevřenýho světa. Nepřijde mi, že je možný to prostě zavrhnout a říct: úplně něco jinýho.
  • Tak to si zapni díly než odešel. Mluví pořád stejně (dobře).
  • Jack1947
    Jako že ta hra ještě rozbitá úplně není omg :D XD
  • KC:D dnes ohlásili přes miliony prodaných kusů, super gratulace! Jsem rád, že hateři neměli pravdu. *4*
  • ty jsi fakt tupej n jako poleno.

    "v dark souls pochopitelne o progres prijdes, pokud se nechas sejmout a nezvladnes si dojit zpatky pro duse
    "

    Co sem taháš duše a progress? V každé hře ztratíš progress, když chcípneš, tady se bavíme o save mechanikách, které jsou úplně jiné. Jedna hra ti hru ukládá pořád, druhou si ukládáš pomocí sejvovice a postelí. Jsou to úplně jiné save mechaniky a vždycky budou. Jsou to absolutně odlišně desingovaný hry i save mechaniky. Srovnávaní je jen tvoje neznalost, rozhodně ne neznalost lidí ve FC.
  • jako obyčejný lapky dávám už docela v pohodě, i když na mě jdou dva naráz, hraju se štítem, takže i když jde do tuhýho, stihnu se krýt než doběhnu ke koni a zdrhnu
  • tak jeste jednou pro azoky apd.

    v dark souls pochopitelne o progres prijdes, pokud se nechas sejmout a nezvladnes si dojit zpatky pro duse

    ja si na quit/save nechavam sejvovice, proto v tom nevidim problem (a sami warhorse rikaj, ze ho tam mit chteli, ale delal problemy, tak ho zatim odlozili, pak uz nebudou mit problem ani azokove)
  • zkus cestovat neozbrojenej, me pak pokazdy prepadli jen pestma *1*

    (ale zkusil jsem to jen trikrat)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit