Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jackuv starsi bratr *15*
  • Nebejt Vávry tak žerou suchý rohlíky :)
  • Jack1947
    https://howlongtobeat.com/game.php?id=21697 takže tohle znamená že já jsem tedy něco čtvrtinu hry před koncem. Což je na druhou stranu i škoda... já furt čekám na něco zajímavého co se má udát.
  • Mart9
    120 příspěvků pod podcastem? Tak to musí být jedině diskuse o Kingdom Come *5* *2*
  • michaliuz18
    to je sice pravda ale v takto zabugovanej hre kde nevies kedy nahodne umres na zlu texturu ci nejaky glitch je nepripustne nevediet si normalne ulozit hru. Clovek moze hru rovno zahodit ked sa vratis o hodinu dozadu len kvoli blbej technickej stranke hry. Na kingkong cum uz aj tak vyslo par modov ktore par veci vylepsuju, hlavne save. V tomto stave v akom hra je je normalne save povinnost.
  • Řekl bych, že se tu řeší nedodržení slibů a celkem pochybné chovnání podpory, která by si lidí a jejich peněz měla vážit a ne je za to ještě odbývat.

    Já si třeba hru ještě nekoupil (nemusím mít vše první den, z toho už sem já i moje peněženka vyrostly), ale to neznamená, že mi je automaticky jedno jak Warhorse hází na backery celkem bobek a to se jim (pokud se znova rozhodnou pro crowdfunding) mohl i trochu vymstít...
  • KronosDeret
    kolem horký kaše vede cesta klikatá. Nejen že to opravit nezvládnou, ale po pár marných pokusech to vzdaj a prostě řeknou, že to tak zůtstane a smiř se s tím. Ten tým je na špagátech po x týdnech/měsících rushe a tady lidi doufaj že to po půl roce opravěj, hahá, chyba lávky. Třetina kupujícícch bude nasraná, prorože je úvod příliš dlouhej, než zjistěj že je to neba nebo že jim to nefunguje věčně loadujou dvouhodinový kusy kvůli "hardkór oldskůl obtížnosti"... a co je největší pakárna, autor by byl vlastně nejspokojenější, kdyby moh dělat simulátory chození po zříceninách ideálně placený ze státních/evropských kulturních dotací aby to nemuselo vydělávat prachy jako produkt. UF.
  • Aleši jak jste řešili Kickstarter mluvil jsi o kostkach na Warhammer..... Jaky hrajes? :) Hrajeme pravidelne v Tomovkach AoS, delame i turnaje cca 2x do mesice....
  • Ucho:"ono z principu je hloupé bojovat proti důsledku. je to vyhazování peněz a ve finále to jen vytvoří další problémy. tedy to situaci zhorší a podstata problému zůstane. chápeš? ;)
    "OSVČ s 60% paušálem odevede 0 na dani z příjmu". no nevím, ale na tomhle jsi byl kde? zaplatí státu na dani 15 % z těch 40 %, které vydělal... čím víc vydělá, tím víc zaplatí.
    já jsem OSVČ i zaměstnanec a za to, co si vydělám jako OSVČ, platím sakra nekřesťanský peníze. někdy si říkám, jestli to vůbec stojí za to. jak na zdravotním, tak sociálním, tak daně státu. z mého zisku si seberou dost.

    a že zaměstnavatel obere stát o zdravotní a sociální? opět hodně zjednodušená teorie. zaměstnavatel ušetří, to ano, ale ušetřené peníze vrazí většinou znovu do firmy. tedy třeba místo 100 lidí jich zaměstná 110. ty peníze se neztratí a státu doputují, jen v jiné formě. takže ne, švarc systém není takové zlo, jak se snažíš tvrdit. a jestli proti němu chce někdo bojovat, je potřeba hledat příčinu..."

    Podstata problému je podle tebe co? Že zaměstnavatel platí také odvody za zaměstnance což ho nutí to obcházet švarcem? Takže by si to řešil zrušením odvodů a tím by si vyřešil švarc systém? : D Kde jsem na tom byl? Kde bych na tom měl být? OSVČ s výdělkem jako průměrný zaměstnanec (nebo těch 305k z účetní závěrky Warhorse pro toho jedno zaměstnance) a uplatňující paušál 60% platí na dani 0. Jistě, čím víc vydělá, tím víc zaplatí, ale v tomto případě ten výdělek není takový aby něco platil.

    Ona to není teorie, to je realita a zaměstnavatel nemá co ty peníze vrážet někam jinam a sobě tak zvyšoval zisky, když jsou určené k tomu, aby putovaly právě do zdravotního a sociálního systému, proto je státu houby platné i kdyby zaměstnavatel peníze vrazill do firmy, protože do zdr. a soc. systému ty peníze a v této výši prostě nepřitečou a budou chybět. Kdyby vše co píšeš byla v praxi pravda, stát by už dávno daně a odvody zrušil a těšil se z toho jak ty peníze přitekly i tak.
  • já jsem si hru zatím nekoupil, takže nijak naštvaný nejsem, nemám zatím na co. Zahraju si to třeba za půl roku nebo za rok, až to vychytají a udělají nějakou lepší edici. Každopádně je v zájmu všech hráčů, aby hra byla úspěšná, protože pak budou pokračování. A co víc než hru z českých dějin si můžeme přát?
  • v Česku se rádo mnoho věcí přehlíži a to hlavně lži, zlodějna a další věci. Vydali nehotový produkt, který se rozpadá doslova před očima a ještě okradli lidi, co jim to zafinancovali. Místo pokory se chovají jako čuráaci. Ne, opravdu jim to nepřeji, je mi zle z takových praktik a pokud to někomu nevadí, tak by se nad sebou měli zamyslet. Neni překvapení, že se to dopustil člověk, co má plnou hubu keců. Mistr světa amoleta.
  • V ČR se prostě úspěch neodpouští *9*
  • ucho
    a takový příklad, bude to trochu přitažené za vlasy, ale pohlédni na placení zaměstnancu jako na kupování her. zaměstnanecký poměr je nakupování za plnou cenu v době vydání. švarc systém jsou lidé, kteří nakupují jen ve slevě, protože chtějí prostě ušetřit. vydělají si vydavatelé her méně? na první pohled ano, ale lidé mají většinou určitou sumu k dispozici a tu prostě utratí. někdo si koupí málo her draze a někdo více her levně. s tou prací je to hodně podobné. není to tak černobílé, jak se snažíš prezentovat.
  • ucho
    ono z principu je hloupé bojovat proti důsledku. je to vyhazování peněz a ve finále to jen vytvoří další problémy. tedy to situaci zhorší a podstata problému zůstane. chápeš? ;)
    "OSVČ s 60% paušálem odevede 0 na dani z příjmu". no nevím, ale na tomhle jsi byl kde? zaplatí státu na dani 15 % z těch 40 %, které vydělal... čím víc vydělá, tím víc zaplatí.
    já jsem OSVČ i zaměstnanec a za to, co si vydělám jako OSVČ, platím sakra nekřesťanský peníze. někdy si říkám, jestli to vůbec stojí za to. jak na zdravotním, tak sociálním, tak daně státu. z mého zisku si seberou dost.

    a že zaměstnavatel obere stát o zdravotní a sociální? opět hodně zjednodušená teorie. zaměstnavatel ušetří, to ano, ale ušetřené peníze vrazí většinou znovu do firmy. tedy třeba místo 100 lidí jich zaměstná 110. ty peníze se neztratí a státu doputují, jen v jiné formě. takže ne, švarc systém není takové zlo, jak se snažíš tvrdit. a jestli proti němu chce někdo bojovat, je potřeba hledat příčinu...
  • Morraw
    Tak co se tu vlastně řeší? Warhorse nezvládli dodat všechny odměny ve 100% stavu a jestli se to někomu nelibí, tak at zažádá o refund.
    Poslední KS update popisuje proč jsou některé jinak + omluva. Co bys více chtěl ?

    Bavil jsem se o konceptech odměn. A to, že finální podoba třeba právě figurky může být jiná.
  • jamar28 "To je na diskusi, která přesahuje moje momentální možnosti i chuť a především se sem ani nehodí (už tak tady slušně spamujeme. Jestli to chceš řešit, napiš mi sz, rád odpovím. A nebo úplně nejjednodušší řešení - pomysli si něco o blbečkovi, mávni nade mnou rukou a nech mě propadnout do zapomnění."

    Stačí když se nad tím zamyslíš, z čeho se to všechno platí atd., a ono se to vyřeší samo.
  • Tak jo, nevydělala miliardu. Teda ne že bych to přepočítával, ale tohle pro mě není jádro sporu, takže z toho nehodlám dělat něco, o čem se budu přít do krve. *4*
  • jamar28
    To je na diskusi, která přesahuje moje momentální možnosti i chuť a především se sem ani nehodí (už tak tady slušně spamujeme. Jestli to chceš řešit, napiš mi sz, rád odpovím. A nebo úplně nejjednodušší řešení - pomysli si něco o blbečkovi, mávni nade mnou rukou a nech mě propadnout do zapomnění. *4*
  • A kde prosím vidíte že hra vydělala UZ ted miliardu Kč...? To je nesmysl který se nějak vžil a všichni ho opakují. Na steamu to má cca 500 000 Milionu prodaných kopií. Největší podíl mají ze steamu (PS4, Xbox, digitální nebo krabicovky nedávají autorům tolik jako steam, krabicovky už vubec). Největší podíl z tržeb studio uvidí ze steamu. Steam si bere 30%, dalších blbých cca 20% (možná o něco méně) si bere blbá DPH (!). 30%+20%= 50%.... 50% z prodejů na steamu warhorse NIKDY (!) neuvidí... z ostatních platforem a kanálů to bude ještě horší (o dost).

    Ze steamu warhorse v současnosti uvidí cca 60usd*500 000 kopií*20dolar/kurz*0,5 (uvidí jen půlku (30 % steam, 20% blbý stát (DPH)). tzn cca uvidí 300 milionů Kč... (tolik to skoro mohlo stát). Z konzolovek uvidí o DOST méně, ale dejme tomu dalších 300 milionů... Takže hra zatím vydělala tak 600 milionů (a to méně) a náklady byly tak 300... takže zisk studia "jen" 300 milionů kč (před zdaněním PO 20% (právnické osoby-firmy sro) a před případným dalším zdaněním FO (fyzické osoby) (to kdyby si vávra chtěl koupit vilu ve španělsku nebo chorvatsku pro vlastní potřebu (španělsko je ted ještě pořád dost levné, doporučuju pokud máte peníze :-) ).

    Takže hra ZATIM opravdu nevydělala 1 miliardu.... (i když má dobře nášlapnuto asi a asi se bude i nadále dost dlouho prodávat.

    Nešiřte svoje bludy alá 1 miliarda zisku :-).

    Hezkou vilku i tak přeji pane vávro :-).
  • "jamar28: Nevím, jak by to mohlo fungovat, nejsem věštec. Což nic nemění na tom, že mi to přijde nesprávné a lidé, kteří se tomu odmítnou přizpůsobit, si zpravidla získávají mé sympatie."

    Nemusíš být věštec, stačí se zamyslet kde se berou peníze na to co každý den lidé využívají. Co je na tom nesprávného? Ti co to obcházejí mají tvé sympatie místo těch co ten systém živí a ze kterého čerpají i ti co ho obcházejí ve chvíli kdy do něj mají také něco dát, nádhera, a ještě za to mají mít sympatie.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit