Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Já vím ale vzhledem k tomu že ten člověk se neživí psaním recenzím může říkat co chce. Kdyby živil a byl jen svobodný redaktor bez okovů ( bez Tiscali) tak by taky víceméně mohl *3*
  • Jack1947
    Já jsem v klidu proč se ptáš ?
  • Myslim, ze Hlenova pointa byla, ze kdyz nekdo napise o prumerne az spatne hre, ze jde o "vybornou taktickou zalezitost", tak je dobre, ze nepise recenze, podle kterych se obcas treba i nekdo rozhodne, jakou hru si koupi. Uvedom si na opacnem prikladu, ze rict napriklad o Witcher 3, ze jde o "spatne a nepovedene RPG" a "za me 3/10" je sice take nazor, ale natolik mimo misu, ze je snad ve verejnem zajmu, aby takovy clovek nepsal recenze na hry, ktere by, na rozdil od soukromych nazoru, mely mit nejakou kvalitu, validitu, smysl pro realitu a uroven.
  • Musím souhlasit. Recenze skutečně neodpovídala tomu co jsem sám ve hře zažil. Pravda je že koncentrace palebné síly je krutě efektivní, ale rozhodně to neznamená, že nejtěžší plecháči jsou vždy ta nejlepší volba.

    Příklad: Pro rychlou babku a nějaké ty xp jsem narval svoje středně pokročilé recruity to těch nejmasivnějších plecháčů co mám, 3 heavy a nejtěžší medium. Začnu misi, dvě hvězdy, assassinate, klasická rojnice v s heavy supportem v zádech. Kontakt jsem udělal hned v prvním kole. Pidi mech, lel, řekl jsem si a posunul svoje mechy tak aby kryli mého papírového supporta a v prvních aktivacích jsem pidi mecha i přes jeho 5 úhybů zredukoval na hlavu s nožičkami. A to byl začátek konce. Druhém kole jsem zjistil, že oponent má 6 chodící popelnic střední tonáže. Doslova. Zmetci měli 1/4 armoru ale množství DAKKA co v jednom kole vypustily udělali moje mechy děravější než roční rozpočet Somálska. Musel jsem obětovat dva moje piloty a katapultovat třetího jenom aby jsem zabil cíl. Zabíjet mechy prostě nešlo jenom musel jsem pořád přepínat palbu tak aby jsem ustřelil ty nejhorší zbraně. Ve chvíli, co můj primární cíl ukázal svůj ohyzdnej ksicht, za cenu upečeného hardwaru a všech bodů narvaných do precision střel jsem mu odpálil torzo (300 dmg ze 2 mechů to zvládne docela rychle) a pak jenom sledoval a modlil se aby následující shitstorm minul co nejmíň drahých komponentů. Jenom jeden mech to stihnul do LZ a to jeho zadek vypadal jak ementál.

    Poučení do příště? Bez lehkého spotera už ani ránu dost levný aby se zaplatil i potom co vybuchne a hlavně do něj rvát odpadkové recruity, který jsou k dostání po tuctech na každé planetě. Sniper supp for da win.
  • Mluvis o sobe?
  • Jack1947
    To musí bejt hrůza když něomu díky něčímu rozdílnému názoru hned naběhne žilka *8* *7*
  • Diky bohu, ze se nezivis psanim recenzi.
  • Za mě výborná taktická záležitost. Nabízí spoustu možností jak souboj ovlivnit a na spoustě detailů záleží - typ terénu, natočení směrem k nepříteli, výškový rozdíl, využití vody na chlazení etc. Např. možnost využívat jump jets nabízí na většině map spoustu taktických možností. Osobně jsem všechny mechy upravoval k obrazu svému aby plnili adekvátní roli na bitevním poli - brawler, sniper, support etc. Kdyby autor recenze ve hře strávil víc jak těch 15 hodin možná by si toho všiml....je pravdou že základní taktika je koncentrace palebné síly, ale AI to dělá taky a místy umí potrápit, takže o vypínání mozku nemůže být řeč, zejména v těžších misích (více skulls). Cestování mezi systémy má sloužit k tomu aby si člověk opravil mechy, refitoval je před další bitvou a upgradoval loď, ne čtení knih. Variabilita misí, prostředí a mechů zajištuje dostatečnou replayabilitu. Určitě se mohli více vyblbnout se skill systémem a dát více speciálních schopností nebo třeba XP podle killů etc. Ale to jsou detaily. Dal bych aspoň 8/10...
  • Presne tak, ten vahovy limit na misiu a nie pocet mechov by priniesol mozne vyuzitie vacsieho poctu malych mechov. Takto je to skor o uziti si roznych tonazi mechov v postupnom priebehu kampane.
  • Ono to ziadna biedna tahovka nie je a za 6/10 uz vobec nie. Je to vyborna tahovka. ktora prave neobsahuje ziadne absurdne pravidla ako XCOM, hlavne vo War of the Chosen, kde sa clovek pri roznych podivnych mechanizmoch, ktorym kralovalo odstrelovanie Lost proste musel chytat za hlavu.
    Battletech je po technickej stranke slaby, ale pri Harebrained je to stale pokrok v porovnani so Shadowrunami.
  • Ha aspoň to vysvětluje proč je 3 ze 4 operativců v misích je žena.
  • Ghost47
    Spíš se povedlo zkombinovat pancéřování a kanón supertěžkého tanku s mobilitou lehkého a celé to váží jako střední... Abrams nebo Leopard by probil i Ratte, ekvivalentní tloušťka čelního pancíře je někde na úrovni obšívky bitevní lodi a jede to 70... I když "střední tank"... ještě trošku těžší a měly by s tím minimálně na Západě problém menší mosty.
    O něčem lehkém se začalo uvažovat hlavně v poslední době, M1A2 se docela blbě dopravuje do bůhvíjakého -stánu kde se zrovna válčí. Do letadla se vleze jeden nebo dva (a problém je váha, místa by bylo dost) a lodí to trvá dlouho.
  • Jo i ne... Ted uz se podstate pouzivaj jen rychly "tezky" tanky :D Abrams vazi o par tun vice nez tigr.
  • Neustoupila náhodou výroba těžkých tanků právě proto, že armády zjistili, že střední a lehké tanky jsou pro současnou povahu bojiště svojí univerzálností vhodnější, než nějaká neohrabaná a těžká sotva mobilní krabice?
    I Hitlerovi se říkalo, že je lepší vyrobit dva Panthery než jednoho Tigera...
  • Pamatuje tady nekdo serii Front Mission ? :)
  • Kallessin183
    To je sice pravda, ale battletech je v základu deskovka. To že se dá hrát podle zjednodušených pravidel (kterými se nejspíš tvůrci inspirovali přředevším), nic špatného neznamená. A spoustu her jsem odehrál jak s nimi, tak s plnými pravidly a bavil se u obou...
  • Ghost47
    Běluha: vem to tak, že mají posledních 25 nebo kolik let... pak poznají, jak to dopadne, když se někdo pár set let místo vytváření multikulti ráje věnuje eugenice a vojenskému výzkumu *3*
  • Hmmm a nebyl Battletech čirou náhodou dávno před nějakým Mechwarriorem právě tahovka s japonskýma modelama ? Jeden by řekl , že na propracovaném deskovém zpracování nelze udělat bídnou počítačovou tahovku .... ale kupodivu se to právě podařilo .
    Bohužel ani ten jejich Shadowrun v Unity mi zrovna nesedl a připadal jsem si jako na horské dráze ... euforicky ale uvázanej ve vozíku , který sleduje jednu trať (bytˇ s odbočklami) . Co se dá zkousnout v RPG už neprochází v taktické tahovce a může se to tisíckrát tvářit jako dnešní XCOM standard , tak fakt že u Xcomu všichni zavřeli oči a tupě akceptovali nelogičnosti které přinesl , neznamená že je někdo na taková pravidla zvědavý i jinde :( ,
    Tuším , že Harebrained zapracují na optimalizaci i vyladění pravidel , ale v zázrak jsem ještě věřil snad před půl rokem , ne teď ..
  • ...ale tanky hrajeme v realtime a sem tam vyjde i náhoda s vycvičeným lehkým tankem . Tam jednoduché principy na škodu nejsou . V tahovce bije zjednodušování do očí mnohem víc , než v akční hře :/ .
  • muzes si vytvorit sebe sama dle tvych genetickych pozadavku, posadku muzes najmout nebo propustit nebo nechat pochcipat

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit