Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Naopak aspon 1xLRM mech je prakticky zaklad. Dulezite pouzivat v kombinaci se ,,znackovacem,, cilu....pak strilis z bezpeci mimo vizualni kontakt. To ze jsi mel malou sanci na zasah bylo tim, ze cil mel hodne ,,uhybnych bodu,,. Ale u raket se pravdepodobnost zasahu pocita pro kazdou raketku zvlast...takze i proti takovym cilum je to nejlepsi varianta.
  • To koukám, že je skoro nemožné mít třeba 4x atlase, Mad Cata (jestle tam je) apod. Když tady píšete, že po 52h máte jednoho assault mecha....

    Já zkoušel v první misi kterou jsem si vybral LRM build a zcela na prd. Měl jsem 65% na zásah i když jsem stál daleko. Přitom pak tam přijede vozidlo, stojí kousek a to se trefí a ještě mě zraní.... Tak nevím.

    A to jsem chtěl hrát supporta co má hodně silných raket na dálku. Asi to není vhodné a klasika 3x PPC apod bude lepší :(
    Jinak nějaké tipy do hry? Děkuji. Má třeba smysl upřednostit salvage před penězi?
  • utpoci vetsinou vsim co ma na to co vyhodnoti jako nejslabsi cil
  • A nemáš problém se dostat na dostřel toho AC/20 a SRM? Já když se o takovou věc pokoušel, tak se většinou na mě každý zaměří a PPC apod mě dost poškodí, než tam doběhnu.

    Tady to vypadá, že je bezpečnější hrát buildy na dálku.


    To samé v Mechcommanderu. Tam to nemělo smysl. Rád bych hrál na blízko a dal si skilly piloting a gunnery ale již vidím, jak mě po cestě zmastí.
  • Jako jo, akorát to přes brute force bude asi pomalejší... a když má člověk v bitvě proti sobě dvanáct nebo kolik mechů, tak každý, který se mi podaří sundat rychleji než obroušením, se počítá.
  • kovar.jakub
    S posledním odstavcem jen souhlas, s tím prvním - ano, jde to takto hrát. Ale není to vůbec nutné, protože úplně stejně snadno soupeře ustřílím "vším co mám" s random palbou.
  • Jasne ide to, len s Ace Pilot mas tie vystrely 2, co uz napr. od Jennera zaboli aj tazsieho mecha.
  • Absolutni 100% souhlas! Mam uplne stejnou zkusenost vcetne Panthera s PPC kteryho jsem na zacatku pouzival. Co se tyce trhace tak jsem si postavil takovouhle bestii: https://i.imgur.com/4KfbzFK.jpg

    A SLDF gausee mecha jsem prehodil na Zeuse co jsem si vylegoval v ty misi se SLDF mecha.

    Tahle bestie ma kopec pancire (trochu jsem ji upravil a pridal na bocnim torzu) takze dostat se k nekomu i na Slaser vzdalenost a bez jednoho LL dokazes takhle chladit dve plny salvy v pohode.

    I kdyz ted premyslim ze jsem se mohl na ty SL vykaslat uplne a pridat pancir.
  • Pridam se k ostatnim s tim, ze hra ma jiste rezervy a recenze (obsah) ma v mnohem pravdu, nic mene... mam v tom 55 hodin tak to asi nebude tak spatna hra ;) Za mne bych dal tak 75%
    Napr. Xcom 2 uz mi neprisel takova pecka po jednicce (spis more of the same) a War of the chosen mne vylozene odrazuje prekombinovanosti uz prekombinovaneho (ostatne specail charaktery ktery vam zatopili v nejblbsi chvili uz v jednom DLC davno byly a tak nechapu ze jsou z toho vsichni odvareny).

    Co bych Battletechu vytknul ja je, ze je ponekud repetitivni. Vyjimkou z beznych misi byla mise kdy se dostanete k mechum SLDF coz bylo prijemne rozptileni (jejich sila byla vyvazena mnozstvim nepratel coz trochu menilo dynamiku hry) a potom mise na planete s vysokym rusenim senzoru nepratel kdy se musite rozmistit pred prepadem (nepritel reagoval az na vizual) a jednotky eliminovat v omezenem poctu kol. Jinak se bohuzel vetsina misi zvrhne jen na frontalni stret a to vcetne eskortnich nebo demolicnich misi. Nektere jsou navic dost nevyvazene a nekdy neni problem uhrat "4 a 1/2 lebky" bez strukturalniho poskozeni Mechu a jindy mate po "3 lebkach" mrtveho pilota a skvadru vraku protoze nepritel mel 2 lance stredni tonaze a supportni LRM/SRM/PPC vozidla.

    Stejne tak se mi bohuzel opravdu osvedcila spis varianta bruteforce a nez plytvat pozici na lehci mechy (vyjimkou byl snad jen 35t Panther s PPCckem byl dost mrstnej a silnej v prvni casti hry) na druhou stranu lance o 4 Mechach je proste standard takze omezeny pocet Mechu ponekud dava smysl, spis mne stve ze se temer nikdy clovek nedocka nejakeho supportu. Brutefoce taktiku ale spis tlaci to, ze clovek nechce plytvat kolo strelby na pohyb neb casto celi presile a kazda ustrelena zbran, prorazeny trup nebo povaleny Mech je proste ku prospechu (experimetuju ted s mechem co ma 10x M Laser+ a pokud ten si skoci za zada a a propali se uspesne skrz za 275 DMG, skonci i sebevetsi bestie xichtem v zemi na jedinou ranu, ale zase uchladi jen jeden a pul salvy).

    Pak uz mi jen nesedi drobnosti jako ze v singlu nejde ulozit preset na Mecha a tim padem ve chvili kdy ho hodite do skladu tak prijde o setup nebo se nelze po experimentu snadno vratit k predchozi konfiguraci. Piloti mi zatim pri vyrazeni mecha vzdy zemreli i kdyz jsem pochopil ze nejaka sance na preziti je (tusim ze to ovlivnuje namaxovany guts skill nebo tak neco), ocenil bych tedy spis sanci na autmatickou katapultaz nebot manualni mi prijde k nicemu. Nedava my moc smysl ze mise na "akutni evakuaci" vedce ze zakladny atp. pocka 22 dnu nez proskacu hvezdne systemy a 4 dny nez si uracim dolecit piloty nebo opravit Mechy. Ocenil bych moznost najimat i support posadku (techniky, doktory) protoze system updatu lodi je dost omezeny a jde snadno vyhnat tech pointy ale uz ne medpointy), celkove je cela hra dost tahla, tedy po onech 55h mam jednoho 90t SLDF mecha s top vybavou, ale zbytek jsou v prumeru 65t a stale standard (byt lepsi verze) zbrane... na pulzni lasery, gausky atp. si muzu nechat zajit chut.... stejne tak to nevypada ze bych se v pribehu dostaval do finishe. A obecne mi trochu vadi ze je ve hre uplne vynechana slozka pechoty a supportu ve forme pruzkumnych letadel nebo delostrelectva ci tezke vysadkove lode, ale treba jsem se k necemu z toho jeste akorat nedostal. Stejne tak se moc nepracuje s piloty na te urovni aby si k nim clovek vytvoril nejaky vztah, kdyz umre, stve vas spis ztrata expu nez pilota samotneho. A par drobnosti by se asi naslo, ale ucel zabavit hra plni a nejedno vytezstvi je dostatecne satisfakujici.
    Editace pilotu pry prijde v nejakem update, ale zrovna to mne tak netrapi protoze jde proste o najate zoldaky kam se vase postava primotala nikoliv vami zalozenou kumpanii...
  • Hehe "Steiner scout lance". A spotuje jim ten nejlehčí, Battlemaster. :)
  • Ja teda co se deje na forech a co tam hlasaj nevim a uprimne je mi to burt, takze zjevne nejsem zaujatej vesim subjektivnim pohledem na hru jako na SJW zbran hromadneho niceni.
    Pravda, nad vyberem tretiho pohlavi jsem se trosku zarazil, ale jinak je to vsechno. Zbytek naprosto zapada do univerza a pokud jste cetli alespon nejake knizky tak to tam bylo vzdy, ostatne cele politicke rozdeleni je vzdalenym odrazem pozamskych kultur a etnik na puvodni Zemi, nekdy vic a nekdy min, ale bylo to tam vzdy.
    Jinak ja mam napriklad dost casto damskou jizdu neb mi z puvodniho osazenstva pilotu chalpy zbabele vychcipali a nechali vsechno na zenskejch. :P (ostatne i pilotky jak mechu tak treba lodi nebo podpurneho letectva neni nic neobvykleho v univerzu battletechu)

    Obecne mam pocit ze tu nekteri hodnoti hru jako SJW protoze se nemohou oprostit od necich nazoru...
  • Coz me napada, jak AI reaguje na klasicke vylakavaci taktiky (at uz v podobe jednoho mecha jako vejicky nebo zahajeni sarvatky hracem s naslednym stazenim do vyhodnejsich pozic a podobne). Drzi pozice, tlaci na hrace, posila tupe jednotky po jedne na odstrel nebo se chova podle toho, co je pro ni vyhodnejsi (dovede si vyhodnotit, kdy je lepsi tlacit a kdy je naopak lepsi drzet pozice nebo se treba mezitim pokusit o obchvat)?
  • Ono to jde i bez Ace pilot. Odložením iniciativy nechám zahrát nepřátelského mecha, pak na něj vyběhnu z boku/ze zadu a v dalším kole, díky své vyšší iniciativě zmiznu dřív, než on začne hrát. Sice třeba nebudu střílet, ale zas můžu spotovat pro ostatní.
  • Mám silný dojem, že hraju jinou hru než recenzent. Malé taktické možnosti? Ale kuš! Jde o specializaci Battlemechů... lehký mech nepřítele naspotuje, missile platform vypustí rakety a srazí nepřátelského mecha k zemi, ostatní dva mu přes mířenou střelbu (která je na válejícího se mecha automatická) ustřílí třeba nohy, nebo se propálí pancířem a odpálí jádro. Nebo mu skočí za záda, kde není pancíř tak silný, a odpaří ho. Nebo mu ustřílí ruce se zbraněmi, nemůže střílet a ještě na konci mise můžu tyhle popadané zbraně sesbírat. Nebo naběhnout na blízko, zrušit evasion, destabilizovat a navíc ho ještě pár plamenomety přehřát, aby nemohl střílet, nebo se ideálně rovnou vypnul. Taktických možností je spousta... za mě 8/10.

    Modifikace pilotů a další věci by měl přinést další patch. Co mi chybí, je přivést do bitvy mechy podle maximální tonáže, ne jenom 4.
  • Řekl bych, že ti asi unikla pointa :D
  • Ghost47
    Co by se hodně hodilo je možnost mít víc mechů než 4 a výsadek omezený na tonáž, jak už tady padlo. Jinak to časem skončí u "Steiner scout lance", protože když už můžu mít jen 4...
  • Len je to zla pointa, lebo Battletech rozhodne nie je zla hra. Dokonca so svojim hodnotenim je omnoho blizsie objektivnej realite ako recenzent o com hovori aj svetovy priemer recenzii aj nazory hracov tahovych strategii, ktori si nemyslia, ze vrchol zanru je Xcom: War of the Chosen ako autor recenzie.
  • S abilitou Ace pilot je mozne po vystrele sa pohnut, cize sa da aj to hit & run. A s lahsim mechom je to jednoduchsie, kedze mozem rezervovat na iniciativu 1 dobehnut a vystrelit a dalsi tah s iniciativou 3 vystrelit a odbehnut.
  • Není nutné se pohybovat. Je zde dovednost Bulwark která těží z bonusů, když se mech nepohybuje.

    Co mě vadí, jsou dlouhé načítání a dlouhé opravy a výměna mechů. Časem to řeší vylepšení základy ale ze začátku, je třeba si dávat pozor na poškození a zranění.

    Lehcí mechové se hodí zejména na průzkum a díky takového systému je nejde používat moc v boji jako v Mechcommanderu. Tam šlo vylézt za překážkou ze strany trefit těžkého mecha, než se otočil tak mu utéci atd. Tahový systém, je v tomto špatný. Tady vylezete, střelíte a pak hraje ten mech, ten se otočí a odpráskne vás na ránu. Evasion vám nepomůže.

    Tedy v rámci limitů tahů, to je dobrý. Mech se dá různě upravit, je nutné mít náhradní díly na opravy atd a sledovat co za pilot a stroje má AI a dle toho reagovat.
    I zde to pochválili http://www.sarna.net/news/battletech-early-review-its-real-good/ a to je co říci v kolébce universa a stolní hry.
  • A) 6/10 není průměrná až špatná hra, spíš lepší průměr
    B) na základě čeho tvrdíš že je to průměrná až špatná hra? kromě zdejší recenze?
    C) stačí se rozhlédnout po internetu, ta hra opravdu na tom není zas tak blbě...http://www.metacritic.com/game/pc/battletech https://www.pcgamer.com/battletech-review/ https://www.gamespot.com/reviews/battletech-review-a-tactical-pc-game-that-will-mec/1900-6416903/
    etc etc...možná ty recenze psát začnu :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit