Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • https://www.idnes.cz/fotbal/euro-2024/norsko-cesko-fotbal-pripravne-utkani-v-oslu-premiera-trenera-ivana-haska.A240322_163131_euro-2024_min

    podle mě je tahle situace práce pro krizového manažera do Eura, Ivan to měl převzít až pak pro nový cyklus, pokud si to takhle předseda svazu přeje. Krizové manažery tady máme dva - Jindru ze Slavie a pana Koubka z Plzně. Srazy jsou totiž jen dva do Eura a moc se toho stihnout nedá, klubům (Slavii i Plzni) by tenhle dočasný model určitě nevadil, mohli to vzít i oba spolu, oba mají rozum a určitě by se domluvili.
    Nejde podle mě ani tak o výkon nebo výsledek z dneška, jako spíše o tu nominaci, které nerozumím, se přiznám, pokud je do Eura tak málo času a Ivan chce tým naučit něco svého. Bylo by rozumnější do Eura pracovat s většinou hráčů, kteří už mají mezi sebou nějaké zažité automatismy, pokud uvažuji logicky.
    četl jsem dnes Vencu Svěrkoše a nedával mi ten jeho komentář smysl, pokud mluvil nyní o těch 3 měsících do Eura. Pokud mluvil obecně, pak tomu rozumím, ale do Eura se nemůže nic zkoušet, protože nastoupíme proti sehraným týmům, dnes to bylo podle mě vydatně vidět. Přehrával nás velice průměrný tým, vzadu to byl podle mě nejhorší tým, proti kterému jsme snad kdy hráli, to i San Marino tam jevilo nějaké známky systému. Ten golman to ještě svým výkonem podtrhl. Bylo hodně vidět, proč se nemohou Norové dostat na závěrečný turnaj, základem je vždy obrana v týmovém sportu, takhle o něm aspoň přemýšlím. Haalanda jsem si všiml až v 53. minutě, bylo vidět, že ten servis De Bruyneho mu není schopen zajistit ani talentovaný Odegaard. Přesto toho Norové měli dosti, řešit ty situace lépe. Proti silnějšímu týmu by už bylo rozhodnuto možná ve 20. minutě, ale jak říkám, to není výtka směrem k Ivanovi, do té situace byl vhozen a měla se řešit podle mě přes nej kouče v zemi, protože je velmi málo času.
    Celé to bohužel nedává smysl, alespoń mně ne a dost se tady hazarduje s výsledkem Eura, na které tým dotáhl ještě bývalý trenér + spousta hráčů, kteří nyní nebyli nominováni + někteří jako Vasil, kteří tu hru týmu v závěru kvaldy oživili + jsou bojovné typy. Ale tohle už za Ivanem jde a bude to muset po Euru vysvětlit, proč nominoval, jak nominoval, protože trenér Šilhavý mu předal tým, který narozdíl od našeho dnešního soupeře v té kvaldě uspěl, z toho je nyní do Eura třeba vycházet, ať už má Ivan se svým týmem ego, protože nic jiného tam nevidím, nedává mi to smysl zkrátka..
    Dnes to bylo se štěstím, ale nejhorší je, že to každý z nás asi takhle s touhle nominací čekal, protože je to jako zastavit u první hospody, sebrat pár chlapů a chtít vyhrát pak zápas i na okresní úrovni, když se ti kluci vidí na hřišti v tom složení poprvé. Tohle se podle mě ale učí na trenérských kurzech jako první, že je důležité dostat do týmu automatismy hry, u náběhových situací, které jsme vůbec neměli samozřejmě, je to pak evidentní. Tohle nevím, jak chce Ivan nyní v tak krátké době řešit (chce na něčem pracovat - teď ty 4 dny, nebo kdy??), pokud nenaváže na úspěšného kolegu Šilhavého. a to i z velké části v té konečné nominaci. Měli by tam navíc kluci, kteří to Euro vybojovali, to je už ale můj obor - psychologie (týmová). Začíná s hráči.
    Mně ten minulý trenérský tým přišel pokornější zkrátka. Tady na namistrovanost a ego není čas..

    • Bývalý šéf Čínské fotbalové asociace Čchen Sü-jüan
      byl za korupci odsouzen na doživotí. Soud jej uznal vinným z toho, že v
      letech 2010 až 2023 přijal na úplatcích více než 80 milionů jüanů (přes
      260 milionů korun).


      jo komouši nesnáší korupci, spojenou s klientelismem ještě více, tohle se v těchto režimech trestá tvrdě, byť jste komouš každým coulem, ohrožuje to totiž diktaturu a s jídlem roste chuť, říkají si papaláši nahoře, tzn. tenhle Čchen by mohl přerůst přes hlavu. Tohle učili doma i Hašana. :)

    • úplně navíc nechápeme nikdo tady povolání těch nových hráčů, protože dominantně vůbec v Norsku nenastoupili. Nastoupila poměrně zkušená sestava, akorát v ní měla spousta hráčů úplně nové úkoly, hrála na úplně jiných postech, než jsou zvyklí nejen poslední roky, ale někteří i celou kariéru (Mojma, Šulcík). To asi nemohlo fungovat, pokud Ivan neměl angažmá v minulosti v Ustavu pro paranormální jevy..
      Navíc ten argument, že musí na něčem pracovat, na ten je protiargument - a co jste dělali doposud ty 4 dny srazu?? Pač už o moc více dní než ty 4 Ivane nedostaneš díky termínovce a žádná práce nebyla vidět, soupeř byl navíc velmi, velmi nekompaktní vzadu. Kdyby hrála sestava, která je na sebe zvyklá, tak je musíme rozbít těmi Šilhavým nacvičenými náběhy.
      Pak přijde rozhovor a celkem trefná otázka Davida Kozohorského - co měl tým hrát? A Ivan jako trenér, s trenérskou licencí, odpoví - měli jsme hrát na jejich půlce. S tím nelze nesouhlasit, řekl bych to samé, ale já nejsem trenér. Je to jako odpověď na otázku, která přichází krátce v odpoledním čase - co jsi dnes vařil? - No oběd..
      David Ivana nechtěl grilovat, jak to umí, tak to nechal už tak, ale nedozvěděli jsme se zase nic, jako jsme na hřišti neviděli taky nic z toho rukopisu Ivana, kterým by chtěl hrát. Tohle byl suverénně nejhorší výkon čs. repre, co pamatuji. A to se týmu pana Šilhavého vyčítalo Moldavsko apod, ale takhle nás nikdo dobrých 70 min. nedržel zavřené jako nějací Norové, kteří nebyli 20 let na ME a MS.
      Teď přijde ještě podle všeho slabší soupeř. Výběr soupeřů pro přípravu bych chápal, kdyby se ten tým nějak posunoval, min. 90% z něj tvořila ta zapracovaná kostra, protože není fakt čas nyní něco vymýšlet, ten bude pak 2 roky u dalšího cyklu před MS, tam je možno zapracovávat 6-7 více hráčů.
      Ale čert vem fakt výkon. Nechápu nominaci. Tenhle tým tedy pojede dominantně na ME, předpokládám. Protože jestli Ivan povolá nyní zase 6-7 nových, staronových, kde vezme čas na to je učit to, co učí nyní ty, které povolal.
      Celé to nedává smysl a působí to jako za komunismu, kdy nás soudruzi přesvědčovali, že jsme úplná telata a oni míchají lék na rakovinu v těch všech  ústavech.
      Všichni přece víme a experti to zmińovali, já jako laik už před týdnem, že je důležitá ta součinnost řad, aby se tým sehrál, získal automatismy v tom systému, který chce Ivan hrát. Už to bude dost práce do týmu dostat, ještě tak seznamovat nové kluky na pouhých 2 (!!) srazech.
      Hazarduje se tady s výsledkem na ME, ale ten půjde už za tebou Ivane (trenér Šilhavý tu práci dokončil, nyní jsme v krizové době, protože není úplně standardní odvolávat úspěšného trenéra před vrcholem a krizová doba si žádá krizové manažery, tzn. ty nejlepší na trhu o to více), právě v důsledku tady těch nesmyslných tahů, manažersky to pak odpovídá tomu, že Petr Fousek je možná diplomatem, ale určitě není manažerem. A funkce předsedy svazu (spolku, akciovky, s.r.o.) je určitě právě manažerská.. Celé to působí jako cirkus na kolečkách, proto padalo tolik kritiky v přenosu od expertů, to jsem taky snad ještě neviděl. Ale konstruktivní kritiky. Nebudu ji tady rozepisovat, protože to nejsou má slova, každý, ať si ten přenos zevčera pustí, sám jsem se tam dozvěděl spoustu nových věcí, protože hosté i David v přenosu byli upřímní k té neobvyklé situaci..
      Není Ivane čas, nevím, jestli si to uvědomujete v týmu..

  • „Já s jejich aktivitou v tenise nemám problém,“ tvrdí Lehečka. „Akorát vnímám obrovské otazníky ohledně kalendáře.

    Zdroj: https://www.idnes.cz/sport/tenis/atp-wta-zmeny-revoluce.A240320_191221_tenis_ten#cxrecs_s

    možná s tvým názorem bude mít Jirko ale problém tvá partnerka.. už si se jí ptal?? :) Jinak odkazuji tebe i Rafu Nadala (můžeš mu to přeložit, nebo to udělám já, až ho potkám) na článek rozumného redaktora a bývalého úspěšného fotbalisty Neumanna ze sport.cz, který pracuje tak, jak slušný novinář má v rámci kritického myšlení, a vyzpovídal přímo aktérku, která v Arábii pracovala..
    Ten článek jsem bohužel nenašel, je možné, že byl smazán i provozovatelem - oligarchou, každopádně Robert Neumann určitě nakontaktuje na tu slečnu, se kterou jej dělal. Ono je vždy lepší a přesvědčivější mít ty informace z první ruky, od aktérů z té druhé strany barikády, pak to na tu diktaturu vrhá hned jiné světlo.
    Pak si to stačí přenést jen do našich podmínek, popř. jestli by tam Jirka s partnerkou chtěl takhle fungovat a myslím, že partnerka jako budoucí psycholožka mu ten názor obohatí.. :) někdy zkrátka záleží na výkladu. Já to ještě říkám lidem tak, aby si představili, žebych se já vůči nim choval třeba jako oni vůči mně nebo mé partnerce, jak by pak jednali v mém postavení zase vůči nim, lépe pak mé kroky chápou..

    • tak Neumann to smazal sám, až to seběhlo trošku dolů (do historie), abych si nevšiml. Každý ať si názor udělá taky sám o takovém novináři... Nyní přicházejí provokace s články s Řepkou, nějakou další kopačkou - hráči rulety, tzn. stejná písnička jako v případě Haška, Veselého. Vy to opravdu nemáte v hlavě v pořádku, některé kopačky.. Ten fotbalový byznys musí vypadat..
      Já jsem slyšel, že jsi Neumanne pacient s bipolární poruchou. Jeden den plný upřímnosti, další v depresích všechno, co jsi napsal mažeš.
      Jedinkrát jsem nehrál ruletu, poker cokoliv, to tady potvrdí každý, vy na dálku v Praze o mně víte vše, to svět neviděl. Už proběhl alkoholik, uživatel drog, nyní gambler, lolitkář, co bude dál??
      Jedinkrát (ve 12letech) jsem hrál automaty, když jsem šel pro pivo tátovi a narozdíl od Řepky jsem v tom v pluse 45Kčs. A ani v tomhle bych se zrovna tobě, takhle mizernému novináři, nemusel zpovídat.. Vy se mi fakticky zdáte. Potřebujete opravdu návrat do školních lavic, v každém věku.
      Takové "odvážné" jedince tahle republika do budoucna určitě potřebuje. Akorát nevím, co na to říká ta slečna, kterou zpovídal ohledně těch poměrů v Arábii.. že s ním ztratila pro článek zbytečně čas..
      Možná bys mohl začít psát o tvém kamarádovi Peltonenovi kontra zneužívání dotací ve sportu, nyní je toho plno, co říkáš?? Ale pro to asi odvahu nenajdeš. Nebo možná na hodinu, než ty články pak pomažeš.
      Vy jste v tom fotbale opravdu někteří ho.vada, pak ten sport má vypadat.. Závist je fakt svinstvo holt, já ti ale za tvůj život nemůžu. Neměl si kopat do meruny a měl ses učit.. :)

      • krom toho, kdybych trpěl abusem čehokoliv, tak nemám tyhle pracovní úspěchy, které mám. Takovému člověku se pak hroutí vše (gambler, alkoholik, drogově závislý).
        Naopak, eviduji pohledávku od bývalého kolegy, který tyhle nesmysly o mně šíří, buzeranta Záhumenského, v řádech už vyšších milionů korun. Ale na to bys musel mít dost rozumu, seriozní povahu, kritické myšlení, abys tuhle story celou pochopil. Vás definuje závist a výroba smyšlenek o mé osobě, čemuž nerozumím. Provokují psychopaté jinak.. pasivně i aktivně agresivně. Nemáte to v hlavě v pořádku někteří a bohužel se dostáváte tady v tomhle státě k veslům, což nevětší nic dobrého pro občany dole..
        ta kauza Peltonena jinak neustále běží, je to tam jednoznačné, tzn. můžeš na to navázat a prokázat povahu skutečného investigativce spíše, než si vymýšlet od stolu, máme už i novou - tenisovou..
        Jediné, proč jsme Záhumenského ještě tady nežalovali, byť to máme vše připravené, (nebudu vysvětlovat další právní věci, které se k tomu vážou, pač jsi stejně nemyslící, popř. kritické myšlení nějaké máš, ale jsi charakterově prázdným ), že to tady v tomto státě nemá smysl, díky aktivitě oligarchů vůči mé osobě.
        Ale připojíme to nyní k žalobám o odškodnění v anglosaském světě. K těm kopačkám Řepkovi a tomu z Libe máš blíže zaručeně ty, než já - viz. výše napsané.

        Nikdy nic Neumanne nebudeš mít, pokud nezměníš myšlení a nezačneš u sebe, zabývat se vlastním charakterem.. Nikdy jsem takové povl lidi nepotkal, co v posledních letech, na to nemá ani ta doba 90tek, kterou mi chtějí nyní oligarchové asi refundovat, jinak netuším, proč nám vstoupili do života s partnerkou..

        • u těch provokací - provokujete vykonstruovanými nesmysly a lží bezdůvodně, nikoho z vás absolutně neznám.. já se jen bráním vašim atakům naopak pravdivými informacemi o vás, to je zase Neumanne asertivita v psychologie, abyste věděli, že po sobě nenecháme tady nikdo šlapat vámi psychopaticky smýšlejícími. navíc je to obraz stavu společnosti, jejich hodnot a mementem do budoucna pro tuhle republiku.. 
          u novináře je to alarmující ještě o to více..

        • popř. nás Neumanne ještě nyní napadlo, že tvůj náhlý názorový obrat a zprotivení se novinářské přísaze (četl si i jako bývalá kopačka Kodex novináře?? novinář nepíše články, aby je vzápětí mazal a ze serveru stahoval - ví to mimoděk šéfredaktor? - , ten si musí stát za svým) může být datován do doby mých mailů proti oligarchům s popsáním celé situace.
          tzn. dokud jsi měl pocit, že s Křetínským něco společně pečeme, tak si lezl do zadku horem dolem. Jakmile jsi dostal vysvětlení, tak si vše pomazal a začal si s politikou Haška a Veselého a provokacemi.

          Ty jsi taky pěkný ptáček.. :) takhle se ale nahoru nedostaneš. Pač lidé jako já, kteří by ti tam mohli pomoci, mají kritické myšlení. A pak tam je ta druhá skupina, která by ti tam taky mohla pomoci, ale ti už nehrají fér a jen tě zneužijí.. Proto ti radím návrat do školních škamen a spoléhej na sebe - kult panteismu. Z tebe musí mít rodiče radost.. a jestli ne oni, tak strana z tebe bude mít radost určitě do budoucna..

          • ale člověk nechápe, PROČ tohle děláte?? proč řešíte mě, oligarchové mou partnerku, proč se do nás zkrátka montujete?? trvá to roky, určitě to musíme replikovat už na západě, protože ta situace tady ve společnosti se nevyvíjí dobře.
            Nemůžeš Neumanne psát články na zakázku, ať už z provokací, nebo s vidinou nějakého prospěchu. Tak novinář nepracuje v demokratické společnosti. Musí ti to vysvětlit ale šéfredaktor, je to pod seznamzpravami, pracoval tam u vás i kolega Mádl, měl by si s tebou sednout a vysvětlit ti, co ti nebudu umět asi vysvětlit já, nebo to ode mě nevezmeš.
            jedno slovo HOLLYWOOD vás všechny FANATIKY poblázní tak, že přestáváte myslet, ale začínají se navíc drát na povrch všechny ty temné stránky vašich povah. Pokud máš se mnou nějaký problém, tak mi jako chlap zavolej a nedělej tyhle Haškovsko-Veselého provokace na dálku.

            Psal jsem někdy já Haškovi v minulosti, když vzal tu Arábii, že je takový nebo makový? Jste fakt chlapci normální?? řešte vlastní životy, máte tam dost nedostatků, Hašek s Veselým nyní práce jak na kostele. Ty na tom taky kariérně nejsi dobře a jestli si to tady přečte tvůj šefredaktor a má rozum, tak jsi zítra bez práce nebo s nějakou dutkou, pač takového redaktora asi v týmu nikdo profesionální nemůže chtít.. pokud porušuje Kodex novináře..
            Ještěže na tom sportovním webu nemůžete psát o mém štěstí kontra pesimismu, přitom já jen reaguji na vaše podlosti celou dobu (buzeranta vůči mé partnerce a jeho dluhy vůči mé osobě, oli vůči mé partnerce a vás slaboduchých, kteří mě kdo ví proč neustále obtěžujete se svou temnou povahou, ať už mi nadbíháte, nebo provokujete následně, když to nezabírá, nebo usoudíte, že byste měli být na jiné straně barikády, jako ty Neumanne).

            btw. měl Hašek tu mizernou trenérskou kariéru, jak jsi férově psal a pak tu glosu smazal, nebo už zastáváš nyní jiný názor?? :D jinými slovy - změnilo se tím smazáním něco ve tvém racionálním úsudku?

            • pač šlo o exaktní zprávu, minulost už Hašek asi sotva změní..

  • Byl to desátý zápas bez vítězství. Je to už ubíjející?A
    z toho osmá remíza... Já prostě nevím. Tohle jsem nikdy nezažil. Hráči
    makají. V týmu je dobrý duch. Kluci chtěli vyhrát. Nikdo není zlomený,
    ale nám to jedno není. Hráči to vnímají, je to dlouhé čekání. Ve Zlíně
    jsme byli blízko. Teď bude pauza. Hráči dostanou příští víkend volno.
    Doufám, že si vyčistí hlavu a vrátí se s elánem. Sezona je dlouhá,
    neměli dva dny volna v kuse. Když si orazí, může jim to pomoct. Nezbývá
    než věřit, že to brzo někde zlomíme. Mrzí mě, že jsme předtím hráli 0:0 a
    když už dáme dvě branky, tak neudržíme nulu.


    Zdroj: https://www.idnes.cz/fotbal/prvni-liga/fortuna-liga-25-kolo-zlin-bohemians-jaroslav-vesely-rozhovor.A240316_191838_fotbal_tals


    z x posil, které Jarda na hodně tolerantním vedení Bohemky vyprosil, byly všechny ofenzivní, tak je asi nyní hloupost brečet, že Bohemka neustále inkasuje. Já bych si z toho kádru nechal směrem dozadu jen Kostlíka, toho Jarda zvedl neuvěřitelně. A v tom systému Bohemky bych musel i Kovaříka, protože dělá rozehrávku Bohemky. Jinak je to o generační výměně, přičemž ten mladý kluk, který dnes stál pro karty, je nahoru dolů. Někdy zahraje, jindy zase úplně propadne..
    Jarda má nějaké fluidum, které já nevidím,  se kterým útočí na majitele klubu a ti nakupují jako by měli bipolární poruchu, pač kádr má BOhemka široký jako první tři týmy tabulky, ale naprosto nevyvážený. I Zlín, který je na padáka, měl proti ní dnes zase 4-5 tutovek, 2 dal, čiže Jarda může být rád za ten bod a asi se k té záchraně nakonec proremizuje a mine je i baráž. Každopádně na zranění si nemůže stěžovat, pač furt má tolik hráčů k dispozici, co právě ten Zlín nebo třeba Libe v plné palbě, díky horentním nákupům od vedení. čiže nyní za vedením a uprosit je o posily dozadu konečně. 
    Faul na Berana nebyl, normální souboj o míč, to nevím, co tam Jarda viděl, Slon měl jít ale ven, to má Jarda pravdu.. Černín zahrál fantasticky, když ho trenér Červenka vysunul dopředu, kde je zvyklý, díky trenérovi Líšně, který taky vaří z vody, hrát. Jeho ještě může koupit třeba takový Ada, pač ten hráč je hodně zajímavý do tlaku, na tu výšku umí i nohama, líbil se mi už v Líšni, nedivím se, že si ho Zlín, ve své situaci, stáhl. Trenér Červenka tam dělá dobrou práci, Zlín Bohemku přehrával od toho prvního inkasovaného golu, což mě tedy překvapilo. čekal jsem, asi jako Jarda, že to dnes ve Zlíně zlomí.. Může být rád za bod tady odtud..


    • Hosté reklamovali jeho předchozí zákrok na půlce. Sudí
      Radina ale tvrdý střet s Ristovskim, který po duelu s Černínem odpadl,
      vyhodnotil jako dovolený. „Jednoznačný faul. Jestli to nevidí pan Radina
      a ani VAR, tak ho zrušme. K čemu jinému by se měl vrátit?“ vyjel kouč
      klokanů Jaroslav Veselý po arbitrech.

      Zdroj: https://www.idnes.cz/fotbal/prvni-liga/fortuna-liga-25-kolo-zlin-bohemians-jakub-cernin.A240317_124513_fotbal_tals


      a tak to se Jardovi omlouvám, myslel jsem, že má na mysli ten souboj s Beranem těsně před centrem Černína do vápna. Tam to byl normální souboj, jen bohužel pro Bohemku na Berana vyšel tak o 20-30kg těžší protivník.. :) Tohohle souboje jsem si nevšiml na půlce, čiže no comment..

    • podle mě Zlín ale dobře posílil - ten Černín, zajímavý je ten Gruzinec, který teď ale kvůli zranění nehraje, Gonzalez je už otestovaný z Olomouce, ta devítka - černoušek je taky zajímavý a silný na míči, udrží obránce na zádech, ten se taky může vyhrát pro ještě lepší tým. mají dobrou zálohu, stejně jako Budějky, proto podle mě spadne Karviná, která teď nebyla vůbec lepší v tom zápase s Budějovicemi, zase smůla pro Budějky, minimálně na remízu měly. Karviná mi přijde nejslabší složením kádru.. Zlín a Budějky ale mají hrozně úzký kádr, můžou rozhodnout i zranění..

  • v Americe se včely vysávají vysavačem.. celé jsem si to teď natáčel na mobil, pač to jsem v životě neviděl. Ukážu to kamarádům hasičům, kteří zbytečně ty roje vykuřují. V Indian Wells přijel borec, look jak Elvis - mikina bee king :D , žádné ochranné pomůcky, vytáhl vysavač a celý roj vysál, pak vzal rozprašovač a teď tam běhá po celém areálu a ostřikuje kde co jak vořech, když očůrává patníky, aby si značkoval území. Ale nulový pud sebezáchovy.. :D Absolutně vysmátý..  Vím, že i u nás mají včelaři už imunitu proti píchnutí, ale ještě jsem žádného z nich neviděl i tak jít do úlu bez ochranných pomůcek, až tady toho amerického Elvise. Měl jen sluneční brýle a ty měl spíše ho podezřívám proti ostrému kalifornskému slunci, než že by jimi chtěl čelit agresi, když jim tam chtěl vysát do vysavače královnu. Teď se podle mě čeká, jestli tu královnu-y dostal, pač jestli ne, tak to se na tom kurtu dneska nehraje.. :D  ale mám 15 min. video naprostého psychopata mezi asi miliardou včel, které sedly zespod na kameru.. to naši hasiči, ale asi i včelaři budou zírat. Tohle video asi nikdy nesmažu z mobilu. :D  a frajer si ještě natáčel na mobil mezi tou miliardou včel kameru, která ho přijela zabírat, okolo něho stovky pěkně nasraných trubců a dělnic.. :D až pak jim začal vysávat královnu s partou další tisícovky včel, které ji chránily a seděly na ni v brutálním roji. To tady v Evropě fakt neznáme, my vykuřujem, nebo se ten roj myslím vezme do nějakého pytle.. Nebo tady to hasič jede chemicky, ale celý v ochranném oblečení, úplně zbytečně.. :D  Ten Elvis tam byl jen v riflích s mikinou bee king, ale ještě teda nemá vyhráno, pač se furt nehraje a už na tom maká půl hodiny, úplně sám  :D

    https://teplicky.denik.cz/zpravy_region/dubske-deti-byly-v-ohrozeni-proti-roji-vcel-zasahli-hasici-20191004.html

    • bavil jsem se teď ráno v práci přes whats s kamarádkou mikrobioložkou a včely prý útočí na tmavá místa. Proto jste se pravděpodobně nesetkali ještě s romským nebo černošským včelařem.. :D  Ten Elvis byl vybaven, sice primitivně, ale útočí prý nejvíce na oči (stín od těch očních oblouků, které máme), měl brýle a vůbec ne náhodou bílou mikinu bee king. Agresivní jsou jinak stejně jako ty naše. člověk ale snese prý 10 žihadel na kg vlastní váhy, pokud se tedy nejedná o alergika, což bee king být nemůže. :D  On mohl mít takový metrák, tzn. musely by  se tam včera do něj pustit asi všechny, pač více než tisíc jich tam nebylo, to spíše asi méně. čiže profík. 😉😇

      https://www.youtube.com/watch?v=otGKo45Ua8g

      a tady je ten Elvis v akci od 1:20 i s vysavačem..

    • https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-petadevadesatilety-senior-prezil-600-vcelich-bodnuti-127820

      tak v USA taky vykuřují, tenhle Elvis šel asi kolem a tak to vzal vlastní metodou - vysavačem.. :D

  • „Aby byl Slovan provozně na nule, stačí se jednou za pět let dostat buď
    do Konferenční, nebo do Evropské ligy,“ vysvětluje Kania. Roční rozpočet
    Liberce se pohybuje kolem 130 milionů korun, výdělek 150 milionů korun z
    jednoho ročníku EKL není nereálný.

    tak to mi nějak početně nesedí.. :) Krom toho bude muset kolega Kania počítat s tím, že bude nutné podepsat v Libe drtivou většinu kádru tzv. natvrdo. Libe doposud těžil z té blízkosti Prahy a hostovaček, pač nejdříve bude muset kádr ustálit, aby měl šanci bít se o těch 5 pohárových míst s ekonomicky silnými týmy jako Baník, Bolka, nebo šíbrem Peltonenem z Jablonce, pač ta první trojka je v podstatě předem dána díky kvalitě kádru. A Olomouc z toho asi pro příští léta vypadne díky ekonomickým problémům (schází investor), mají starší kádr + akademie nechrlí v tuhle dobu talenty..
    čiže tohle je první taková větší investice, kterou kolega Kania ještě nemá asi domyšlenu, protože souvisí se sportovním úsekem, který mu to musí ještě předložit, co ho bude stát kádr pro novou sezonu. Další nemalá investice bude třeba asi do mládežnického centra, pokud nechce kolega Kania, aby mu ta čísla za přestupy hráčů každoročně lítala a měl nějakou +- fixní představu o kádru na několik let dopředu, tzn. doplnění z vlastních mládežnických řad.
    ŽÁDNÝ klub nemá pro investora v Česku bonitu, byť se zvedly finance za marketingová práva, vyjma možná Sparty a Slavie v tomto období,kdy se daří a bude se jim dařit i zpeněžit hráče. Tihle mohou skončit někde blízko nuly.  A Plzně, která pracuje úsporně, Ada tam dělá přestupy s rozvahou, opčním právem, kdy si hráče nejdříve vyzkoušejí, jak zapadnou, pak je kupují.. Vlastnit v Česku klub představuje pro majitele značnou míru fandovství a zažranosti do sportu jako fotbal. Já bych do toho nedal ani korunu, pač je tam spousta negativ, které člověk-investor nemůže ovlivnit (včetně těch zákulisních - afer tady bylo spousty + mentalita fotbalistů je specifická, můžete mít silný tým, ale kabina si nesedne..a ty výnosy z toho nejsou pak zase tak zářné jako to, co do toho musíte nejdříve pustit). čiže tady bych byl velmi opatrný, kolega Kania ještě tyhle vody asi dostatečně neprozkoumal, už mu nesedí matematika hned na počátku. Z merche a diváků pak v Libe může počítat s konstantní nulou, o to je jeho kalkulace ještě odvážnější. Pač Spartě i Slavie merch plní pokladny a rozpočty na té příjmové straně vydatně, přesto mají problém zůstat ve vyrovnaných financích. Hráči tam sice berou více, ale jsou každý rok v pohárech, s tím má Libe problém. A to tam ještě bude muset něco uhrát, tzn kvalitní hráči a ty bude muset kolega Kania zaplatit nějak podobně jako dělá median platů v té Spartě a Slavii..

    • tam ten rozpočet, při tom rozšíření kádru, pak nebude logicky už v tom prvním roce, ale i dál (rostoucí mzdová položka) na těch 130mio, které si nyní, v současném stavu věcí (kádru), spočítal kolega Kania, ale ještě podstatně výše. Tým, který chce hrát o poháry v Česku, tzn. na vícero frontách (i ten Čs. pohár tedy), musí mít nutně 20členný kádr, čímž Libe v tuhle chvíli nedisponuje. To kolegovi Kaniovi sdělí trenér se sportovním manažerem. Ta čísla jsou proto na vodě, které nyní pouští..

    • jakože ty tři kluby (Baník, Bolka, Jablonec) jsou v tom budování kádru podstatně dál než dnešní Libe. Tam kolegu Kaniu čekají ještě opravdu investice nad rámec jím avizovaného ročního rozpočtu zahrnující desítky milionů korun.
      Podnikání ve fotbale vás naučí krizovému řízení, protože jeho náplň představuje spoustu proměnných. Není to jako obchodování se vzděláním, kde je ta cesta předem daná, dá se více kalkulovat. Z úvodního kapitálu nakoupíte budovy pro výuku, jejich vybavení, zajistíte kvalitní kantory, které náležitě zaplatíte a pak už jen čekáte na studenty, kteří vám ty investice vrátí v příslušné výši školného.  Ale tou kvalitou zázemí jistě míříte k budování prestiže, která přinese příliv studentů logicky.
      U fotbalu můžete mít kvalitní trenéry, kvalitní kádr, obé taky musíte náležitě zaplatit a stejně můžete skončit jako Sparta posledních 10 let, o tom vám nejlépe udělá přednášku kolega Křetínský, který se bude dostávat z červených čísel ještě příštích min. 10 let. A to se musí opravdu hodně dařit - v Evropě, pak prodáte hráče. Pokud se vám bude jen dařit, tak to metrikou ekonomiky v branži fotbal znamená skončit na té nule. A do podnikání by měl jít každý podnikatel snad s tím maximalizovat zisk ne? Proto fotbal v čs. luzích a hájích pro investora NEMÁ bonitu, tvrdím..  tohle a hospodaření čs. klubů je toho každoročním důkazem..
      Navíc není to jen o tom vyhrát titul právě, ale o těch číslech. Titul vyhrát mohl, ale ty peníze z fotbalu (tzn. ta návratnost investice jako u toho školného, kde je ten výběr podstatně snazší)  jsou až v té pohárové Evropě, popř. prodeji hráčů.. A to jsou kolego Kanio už ty proměnné.. Pač tady nastupuje i faktor sudích, zranění, tzn. nutnost šířky kádru (další investice nad rámec fixní kalkulace ročního rozpočtu) už dopředu..
      U Křetínského je to vlastnění značky coby prestiž v obchodování, ta investice se dá proto pochopit. Sparta má historii.. ty ztráty ho zase tolik nemrzí, je to jako by si mohl platit reklamu za to, že může vlastnit Spartu-značku.
      Kolega Kania bude potřebovat tužku a papír hned zkraje a krizového manažera nad sebou pro jistotu. Určitě se pak bude muset naučit přemýšlet negativně, jako ostatně každý ekonom, tzn. kalkulovat s horším. Musí mít na papíře dvě verze sezony - pozitivní a negativní spolu s čísly o tomto. Na 2 místa v pohárech je 6 rváčů, přičemž 3 jsou tak rok- rok a půl v budování před současným Libe. Nelze pak v rozpočtu kalkulovat, že Libe vyhraje český pohár, ani v té pozitivní verzi.
      čiže odložit naivitu a začít vnímat realitu úplně jiného oboru..

      • četl to tady kamarád, bývalý rozpočtář staveb a nechápal pasáž, proč nelze počítat s výhrou v poháru a rozpočtovat jej v optimistické variantě ročních rozpočtových kalkulací, tak to vysvětlím pro všechny.
        Pohár není dlouhodobou soutěží, to je první důležitá věc. Proto se stává, u nás méně často, ale ve Francii nebo Německu, občas i Anglii poměrně často, že jej vyhraje i tým jako Zlín, tzn. okruh konkurentů je daleko vyšší než v případě boje o poháry v běžné lize. Dokonce se rozšiřuje totiž i o druholigové celky - stát se může cokoliv. Máme tam Vyškov se zahraničními hráči, zahraničním kapitálem, Petr Rada s Duklou má v kádru ligové hráče, dokázal s nimi vyřadit Slovácko. A ono stačí, aby vás takový outsider vyřadl v semi, a už to může bolet, pokud jste se ve finále měli pak potkat s budoucím účastníkem Ligy Mistrů, tzn. asi Spartou, Slavií nebo Plzní, protože už jen tou účastí ve finále se kvalifikuje do Evropské ligy, což je pro tyhle týmy ještě o to větší motivací v těch jednorázových zápasech uspět.. Zvláště, když dnes už mají šikovné hráče i takové Budějovice nebo ten Zlín, Bohemka má nej tým, co fotbal sleduju, směrem dopředu..
        Teď jsem si přečetl, že se hlásí do tendru na název ligy 8 firem. Drtivá většina budou gamblerské instituce, ale prý tam jsou i seriozní firmy. Já si žádnou nepamatuju. Liga se jmenovala Het liga, e-pojištění liga. Možná Gambrinus byl jediný firemně známý subjekt, souvisel ale taky s fandy a prostředím fotbalu (pivo).
        Měl jsem ale na mysli, že se firmy nehrnou coby kluboví sponzoři. To, že vysoutěžila LFA novou, takhle vysokou smlouvu, od které se bude moci za 5 let zase odpíchnout výše, má nyní zase široce obsazený tendr, což přinese zase samozřejmě nejvyšší možnou sumu (čím více subjektů, tím i odpadá úvaha o nějakém kartelovém spojení, s tím tady asi nejde ani počítat a jinak se to dá předem eliminovat tím, že se zakáží vysoutěžiteli prodeje sublicencí, kterými by si to ovlivnění tendru v podobě ponížení jeho ceny mohly firmy a hlavně ty neseriozní gamblerské kompenzovat), to souvisí s dlouhodobě výbornou manažerskou prací Dušana Svobody, což ukázala hlavně covidová doba..
        Teď se vyjadřoval k eliminaci gamblerství kontra sport Rudy Gobert v NBA tuším, že si tam rozhodčí domluvili remízu a podle toho rozhodovali. Dostal za to pokutu, přitom je to realitou nejen v basketu..

      • ta rozdílnost oborů se dá pak pochopit ještě na tomhle schématu - zatímco u kupčení se vzděláním se z toho byznysu stává postupně pasivní byznys, kdy máte čas expandovat, popř. rozjet vedle něco nového (studenti prostě přibývají, přilákáte-li kvalitní kantory a ty přilákáte na platy a kvalitní zázemí učeben = jednoduchý vzorec), tzn. maximalizovat ten zisk, to kolega Kania zná.... jedná se totiž o tzv. start-up, který plní potřeby trhu....  fotbal se pak v našich podmínkách pasivním byznysem nikdy nestane, ten chce naproti tomu krizové řízení díky té spoustě proměnných, ve výročních zprávách končíte v sinusoidách, pokud ne konstantně ztrátově, dá se to připodobnit k profesi začínajícího nebo trošku rozjetého herce, ten je taky jeden měsíc v přebytku, když se daří, další dva má sotva na nájem, tady ve fotbale se to jen počítá na roky, kdy jste rád, že nepřevažují ty, kdy končíte ve ztrátě.. Proto místní podnikatelé, když už vlastní klub, tak nemají dva, jeden naprosto stačí pro snižování daňového zatížení v podnikání, které jim tu fotbalovou zálibu dotuje.. :D
        Kolega Kania má tuším základní vzdělání a i tam plaval, někde jsem to četl, bude třeba se radit s vystudovanými ekonomy. Tady v tomhle oboru pozná důležitost vzdělání na terciárním stupni, jen selský rozum určitě stačit nebude. Tady si nevybral nic, po čem pasou potřeby občanů, to vidí i na návštěvách Libe, které odpovídají vždy tomu ve fotbale, kolik do toho nainvestujete. A i to nemusí být jistota - viz. výše (fluidum kabiny, specifická profese fotbalisty), tzn. spíše bych napsal, jak se vám daří a tady už fungují ty proměnné, které často ani neovlivníte (zranění, sudí - korupční aféry apod.). Jedná se tedy o pěkně rizikový byznys, do kterého jen tak nějakého seriozního podnikatele-firmu nedostanete, pač tihle umí počítat a vidí ty proměnné značící nejistotu.. :) A nikdo se nechce propagovat přes neúspěch, takhle marketing nefunguje.
        širší kádr než Libe má pak dnes už i taková Bohemka, která hraje pomalu o sestup (historicky tomu tak vždy bylo), ale Jarda Veselý je tam rád, že ten kádr takový nyní má, při zraněních a může uhrát aspoň horko těžko ty remízy, které je drží nad tím sestupovým pásmem. čiže tady čekají kolegu Kaniu masivní investice nad rámec toho jím udávaného čísla ročních nákladů, které nyní Libe má.
        Navíc přišel do špatné doby, kdy kvalitní evropské kádry už mají i týmy právě jako Bolka, Jablonec a postupně ho buduje i Baník, které hodlají navíc investovat ještě dále, ten proces není u všech u konce. čiže finanční dostihy čekají kolegu Kaniu v první fázi, s tím ho ještě kolega Nezmar brzy seznámí, kdy to finanční zatížení ročního rozpočtu bude určitě vyšší než těch 130mio, jím udávaných.. :D  a úspěch zatím v nedohlednu, jestli kdy nějaký přijde (proměnné ve fotbale).. :)

        • a ty ceny za hráče můžou být ještě různé podle toho převisu poptávky nad nabídkou, protože sehnat kvalitního stopera nebo krajní beky (hlavně levého), někdo říká i klasickou devítku tady v Česku nebo na Slovensku, to je práce pro toho notorického hledače pokladů, který se nám tady coural krajinou, než tuším před pár lety zemřel.. aniž by prezentoval uspokojivé výsledky svého celoživotního snažení btw... Tihle hráči, na tyto posty, totiž momentálně na trhu nejsou, tzn. bude třeba se poohlédnout ve Skandinávii (cena v desítkách mio, úplně jiná než za čs. hráče, chcete-li kvalitu na poháry teda..)třeba jako Slavie se Spartou, nebo se snažit přeplatit mladé talenty, kteří odešli do zahraničních akademií, jako to čs. kluby dělají, ale je o ně boj, tzn. ta cena za hráče roste. Kolega Kania uslyší od kolegy Nezmara určitě, aby si připravil částku ve vyšších desítkách mio na přestupy hned zkraje, pač Libe nemá vůbec hotový kádr, jen na stoperu budou mít obrovské problémy a čekají je jen u tohoto postu hned zkraje  masivní investice s podpisem hráčů z hostovaček tzv. natvrdo, chce-li kolega Kania mít v kalkulaci financí na další roky aspoň trošku přehled, pracovat koncepčně, což tenhle obor nutně chce a netřást se, jestli sežene hostovačku pro trenéra na tak důležitý post, popř. pak někoho narychlo přeplácet na trhu, až větší kluby uzavřou v přípravě kádry.. :) je toho zkrátka ještě hodně, co mu zůstalo utajeno z alchymie fotbalového podnikání, soudě z jeho naivních ekonomických výstupů, které pronáší do medií..

  • AS Řím uvažuje o tom, že by Daniele De Rossi zůstal hlavním trenérem i
    po skončení sezony. Podle Sky Sports se interně řeší dvouletá smlouva. V
    lednu dočasně nahradil odvolaného Josého Mourinha a okamžitě probudil
    tým k lepším výsledkům. Římané se pod De Rossim vyhoupli z devátého
    místa na páté a utrpěli jedinou porážku s lídrem Serie A Interem Milán.

    celkem hezký příklad nekorektní práce takynovináře.. Mou neměl totiž k dispozici dlouhou dobu zraněného Smallinga, který se nyní vrátil, stejně tak italského krajního repre výborného beka Spinazzolu a ještě Poláka Zalewskiho, který taky býval na marodce. Do toho vedení AS koupilo De Rossimu Angelina. Mou žádal, co vím, měsíce o kvalitního stopera coby náhradu právě za Smallinga, lídra obrany. Vedení mu naproti tomu prodalo ještě Zaniola někam do Turecka. Do toho býval dosti zraněný i klíčový hráč Dybala, který nyní hraje pravidelně. Celkem dost důvodů na to, proč AS s takhle objektivně úzkým kádrem spadl takhle nízko. Kádr je úzký ale dál a i De Rossi s tímhle začne mít problém. Mou naproti tomu vyhrál pro AS evropský pohár po x letech a pak je dostal hned za rok i do finále Evropské ligy, kde jen těsně prohráli.
    Lidé si nepamatují, zkrátka.. proto u nás třeba máme problém chovat se uctivě k legendám..

  • Plzeň - Sparta  4:0  ups.. Sparta nevystřelila na bránu těsně před koncem zápasu, pouze jedna střela mimo tyče..

    pojďme si říci na férovku, že nej trenérem tady v našich končinách je objektivně PAN TRENÉR Koubek, který má výrazně pozitivní bilanci jak s Jindrou ze Slavie, tak už i se Spartou a trenérem Priskem. Navíc se zaskvěl Souare, kterého jsem si myslel, že by mohl na levou stranu, pro tlak na Kpoza, který se mi zatím nelíbí (nevyužívá vůbec svého potenciálu, kterým je rychlost a vytrvalost, těch náběhů má málo za zápas, přitom se jako jeden z mála nemusí bát, že by se nestíhal vracet), koupit nyní v přestupním Baník. Stejně tak Červík tam hraje odpočátku v Plzni dobře, škoda, že tyhle hráče Baník nekoupil, jak jsem si přál.. 
    Zase ale dobrý tah Ady Šádka, koupili i Metsoka, kterého jsem psal k Souaremu. Podle mě je to navíc chytrý, náběhový hráč, sleduju Vyškov pravidelně, protože se tam jako v jednom z mála týmů 2. ligy (pak ještě Jihlava tam má nějaké šikovné hráče, Opava taky) dá nascoutovat pro 1. ligu.  Podle mě bude ještě lepší, zase dobrý nákup jako u Dweha. Plzeň může hrát prostě s kvalitním koučem, jak už píšu roky, každý rok o titul a neměla by se toho faktu bát. :)

    • jakože klíčovým hráčem Plzně je dnes Choras, už jsem to chtěl napsat dříve. Vyrostl fakt v hráče, který teď Plzeň táhne. Ale i Šulcík pod trenérem Koubkem vyrostl. Kvalitní trenér prostě dokáže posunovat hráče někam k jejich maximu. Plzeň má silný a vyrovnaný kádr, navíc postavený na československé mentalitě dominantně, což může být silným a rozhodujícím faktorem v určitých chvílích. Doufám, že ten náskok trenér Koubek ještě stáhne a v nadstavbě si to všechny tři týmy rozdají o titul ve vzájemných zápasech. :)

  • To se nepodařilo, ač jste po celou první půli soupeře přehrávali. Čím to, že se převahu nepodařilo využít?

    Místy
    jsme měli drtivý tlak. Statistiky, držení míče, počet střel, vše šlo za
    námi. Pokud si vytvoříte takový tlak, je klíčové z toho vstřelit
    branku. Boleslav má kvalitu a čekat, že ji budete mačkat celý zápas
    a nic si nevytvoří, je liché. S naší finální fází nejsem spokojený. Do
    nějakých šancí se dostáváme, ale je to málo. S postupem času jsme
    situace sami začali přehrávat. Když bylo potřeba zakončit, hledali jsme
    zbytečně další volné hráče. Klíč pro vítězství byl v prvním poločase.

    zdroj: https://www.sport.cz/clanek/fotbal-ceska-1-liga-bohemians-bez-golu-a-podevate-bez-vyhry-z-tolika-strel-musi-nejaka-vyjit-smutnil-vesely-5024322


    ještě mě teď ve sprše napadla glosa k tomuhle. Jardovi nejde upřít, že Bohemku posunul i směrem k té fotbalovosti, byť je to historicky soubojový tým. Má k tomu ale taky největší podporu vedení, co fotbal sleduji a kádr Bohemky je nej od doby Tondy Panenky, tvrdím. Dopředu je Bohemka tuze nebezpečná, to jsem psal vždy, byť extrémně čitelná s tou rozehrávkou přes Kovaříka nebo Hrubého. Ale musí začít posilovat vzadu, tohle budu psát nadále, byť Jarda posadil Křapku (mělo se tak stát už dávno, hlavně v té pohárové Evropě), což ukázal ten příchod Vasila, kdy tu pasáž posledních 20 min. vyhrála na šance Bolka a ten obraz hry se s jeho příchodem otočil.
    Můžu sice chápat záměr trenéra Holoubka, kdy chtěl vsadit na soubojovou sestavu (Vasil je přitom ale hodně silný v soubojích, což tam ukázal i jeho střet s Kostlíkem, kdy Kostl od něj odletěl, ač o 2 hlavy vyšší), ale výsledek tohoto záměru vidí v hodnocení zápasu Jardou Veselým tady výše. Ten záměr prostě nevyšel. A nechat takového hráče a nej nahrávače ligy Vasila na lavičce a poslat jej tam až na posledních 20 min, což se sice málem ukázalo jako geniální, kdyby tu šanci dal, to mi přijde jako hodně velký luxus i pro takový kádr, jakým Bolka disponuje. Vasil totiž potřebuje bohužel více času na tom hřišti díky spalování šancí, potřebuje si začít počínat více rutinérsky, v té šanci stačilo pouze přehodit golmana, není třeba síly, toho prostoru tam bývá hodně, nejste-li už přímo blízko golmanovi. Tady mu ještě kousek k těm nej na světě chybí. Ale je to mozek Bolky, o čemž svědčí i ta kopa asistencí, v lize ojedinělá. Chápu, že tam měl jít do unavené obrany, což je slabina Bohemky, ale mělo se tak stát podstatně dříve, už klidně po té špatné 1.půli Bolky.
    Moc nerozumím tomu, proč pod trenérem Holoubkem Vasil ztrácí minuty, Bolka tak hazarduje s výsledky. Mají směrem dopředu tuze silný kádr, potřebují ale taky posilovat a přebudovat obrannou fázi, tvrdím roky..

  • https://www.idnes.cz/fotbal/prvni-liga/fortuna-liga-24-kolo-online-zpravodajstvi-banik-sigma.A240308_143602_fotbal_tals

    jak říká trenér Olmíků Saňák, Buchtič podle mě neměl jít dolů, dělal Sigmě dost problémů, navíc svým pohybem otevírá prostory pro ostatní, hlavně Eweho. I když Pavel s jeho stažením měnil rozestavení, aby se pokusil Sigmu zaskočit, tak je to jedna ze dvou desítek Baníku, Ewemu to moc nešlo, měli tam zůstat oba do konce. Byl to takový divný zápas, nic moc pohledný, spíše remízový. Já bych ty desítky Baníku nestahoval nikdy, protože oba kluci můžou kdykoliv během zápasu něco vymyslet, i když to vypadá, že hrají bídu, jsou oba velmi tvořiví, technicky zdatní a schopni dělat problémy soupeři až do konce zápasu. Buchtiče trenér Hapal tou důvěrou posunul někam blízko toho, co jsem od něj čekal v seniorech už od jeho 17 let, kdy jsem ho poprvé viděl. Baníkovský sportovní úsek udělal tento týden výborný tah, že ho prodloužil, protože na něj může přijít kdykoliv už nyní nabídka odkudkoliv, kde se ještě může posunout tam, kde čekám jeho sportovní vrchol. Mohl by určitě zlepšit zahrávání standardek, pač kopací techniku má + zakončení

  • tomasperny

    Jako letos jsou ty nákupy fakt šílené. Jako pořád se ukazuje to, že fotbal je nejlepší sport na světě. I když mám teda pocit, že mu teď trochu funí na záda MMA a celkově bojové sporty. Sám si koupím třeba spíš MMA triko, ve kterém chodím do fitka, než abych si kupoval třeba fotbalový dres.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit