Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • V původním TT na to existovali různé fígle jako třeba krátký (2x délka vlaku) jednosměrný úsek u napojení výhybek. V případě že se vlak po čekání otočil, dostal se ihned na návěstidlo, které zezadu nesměl projet a tak se otočil zase zpět. Ale OTT má daleko propracovanější systém směrování.
  • Stejný byl i v Locomotion a strašně to ničilo jakékoliv plánování obslužnosti.
  • Pozitivní na té recenzi je to, že kdo čeká TT se dozví, že to opravdu není TT ! A ano, ta hra fakt každému sednout nemusí, její náročnost vyžaduje správné přemýšlení a plánování a nedává nic zadarmo. Proto je dobrá. Jen v té své realističnosti hodí hráči pár klacků pod nohy, což by nemusela, ale toho si autor nevšimne, když neví jak to hrát.
  • Obět neschopného recenzenta?
  • Na tohle mám jednoduchou odpověď. Dementní jeden vlak = jedna kolej byl totiž často výhodnější kvůli naprosto pitomé AI v TT a Locomotion, ta byla ochotná se po 20s čekání na návěstidle otočit a jet zpátky. Pak byl značný nepoměr mezi délkou vlaků a vzdálenostmi a tak se stávalo, že vlak čekající na návěstidle zablokoval výhybky a kolejiště, které by tento problém řešilo by muselo být delší než samotné město. TT k tomu prostě hráče docela nutil...
  • Ad konkurence: Hra je od Švýcarů a Švýcarský dopravní systém se promítá do hry. Tam totiž neznají konkurenci v dopravě tak jak jsme zvyklí. Tam si stát/kanton/město zaplatí společnost a ta má za úkol co nejefektivněji danou oblast "zasíťovat" a obhospodařovat. Tak to funguje i v té hře a konkurencí jsou hlavně "preference" obyvatel a podniků. Promítají se tam i další Švýcarské věci, předně důraz na přestupování / překládání a s tím spojený linkový systém i s taktem a předem daná nástupiště pro konkrétní linku (u osobní dopravy to chápu, když existuje pevný jízdní řád, u nákladní mi to přijde jako pitomost a škoda chybějících návěstidel co by to řešila).

    A překvapilo mě, že auto nezmínil HW nároky, které jsou po zastavění vyšší plochy trochu šílené. Co autorovi trochu za pravdu dám, že realističnost je sice skvělá co se ekonomického modelu týká a závislost produkce, výroby a odběru je dobře udělaná, ale pokud zastavíte mapu, tak má jeden člověk fakt problém uhlídat jestli všechny linky vozí tam, kde je odběr a jestli se nějaký trend nezměnil. Přecejen reálný dopravce má víc než jednoho dispečera a tady jste na to dost sami. Další problém je obnova vozidel. Automatická obnova sice nastavit jde, ale časem vás může pouhé obnovování vozového parku jedné linky slušně vykrvácet.
  • To bylo myšleno obecně.
    Spíš, než nesedla, ji kolosálně nepochopil. Což je blbé, může se to stát, ale pokud mi nějaká hra přijde fakt pitomá a ostatním ne (viz recenze na Steamu a Metacritics), jsou jen dvě možnosti: buď jsou úplně všichni blbí, nebo něco nechápu já. Nutno říct, že to druhé je skoro vždycky pravděpodobnější. A dle recenze je zjevné, že to neřešil, prostě se zasmál, hodil tam pětku a život jde dál. Což by prostě profesionální recenzent udělat neměl.
    Jinak na názor má samozřejmě právo, ale měl by si ho obhájit. Tady ho "obhajuje" nesmysly a věcmi, které v té hře prostě nejsou, respektive fungují jinak, než si myslí.
  • Tilwaen
    Zrovna u Ládi Loukoty si nemyslím, že by ho strategie nebavily. Spíš mu tahle evidentně nesedla.
  • Ja plne souhlasim jen jsem chtel uvest to co autor napsal v recenzi na pravou miru.
  • Jenomže mu to brání, protože to hraje blbě. Je to fakt úplně stejné, jako by si stěžoval, že se procházel po Doomu a pořád ho něco zabíjelo, přitom si myslel, že si konečně prohlédne peklo. A když teda nakonec řekl ok a jednu potvoru zastřelil... tak ho stejně sejmula jiná. Jestli ho nebaví strategie, proč je recenzuje?
  • To je pravda, ze onen zvrhly styl zeleznice bez jedine vyhybky v TT mel byt nejakym zpusobem ostrakisovan. Hodne lidi to tak hralo a vzdy me to iritovalo. Mozna tim, ze by se nadrazi vybudovalo uz se zhlavim a budto jednokolejnym obousmernym vjezdem, nebo dvoukolejnym nebanalisovanym. I kdyz to by zase zabranilo zausteni dvou dvoukolejek do jedne stanice.
  • Tohle už bylo i v Train Feveru první 2-3 hry než jsem se to naučil, tak jsem taky sotva živořil. Nejde k tomu jen tak sednout a hrát, aniž bych cokoliv studoval a čekat, že když znám TT, tak se mi bude dařit, alespoň takový pocit mám z textu. Nicméně pokud si chci jen tak stavět, tak existuje snadbox bez financí, který je pokud vím i tady.
    K těm nákladům se mi to naopak docela líbí. Nutí to stavět stylem koridorů a využívat koleje pro více linek. Ne jako TT, kde každý vlak mohl mít svoji VIP trať pro sebe a peníze se valily.
  • On tam pise ze hra neni tak tezka. Jen ze to jak je nastavena obtiznost znamena ze ho to nebavi tu hru hrat protoze to tak nejak brani v poradnem rozletu a staveni.
  • Už jsem to dočetl celé.

    Začíná to "porovnáváním" s Train Fever a oTTD, nicméně z výčtu odstavce věcí je vše co už bylo dávno v Train Feveru krom lodí a letadel, tak nevím co tím bylo myšleno. A dál už jen pláč nad tím jak je hra těžká a všechno drahé. Jinak se z toho množství textu nic o hře nedozvíte, což i na ty dojmy je poměrně málo, natož na recenzi. Pěkný Fail.
  • Po dlouhe dobe recenze ktera je absolutne mimo...
    Autor totalne nepochopil hru...Je to stejny jako by si stezoval na moc zavodeni v zavodnich hrach......
  • Zajímavé paradoxy. Na jednu strany vycházejí články jak jsou strategie v úpadku a nikdo je nehraje, ale když už konečně něco vyjde a má se udělat recenze, tak to většinou skončí katastrofálním nepochopením, opisováním věcí z "krabičky" a sepsáním pár dojmů během zapnutí hry u obědové pauzy a fabulováním nad nedostatky, které ale většinou vzniknou vezmi židlý a klávesnicí, když autor něco domyslel místo aby prošel tutoriál/zjsitil jak to funguje. Tohle není akční FPS, kde stačí jen běžet a střílet, mozek hodit do koše a jen lehce modifikovat recenzi minulé verze nekonečných pokračování. Bohužel to není zdaleka poprvé, kdy je startegie nemsylsně podhodnocena (Grand Ages) nebo nadhodnocena (Tropico 5, Anno 2205) a z textu se toho člověk moc nedozví, krom toho že to ten člověk skoro nehrál, nepochopil, neorinetuje se v serii, nepozná rozdíly oproti předchozím dílům. *palec_dolů*
  • Nevím, mě to jede na Linuxu bez problémů.. Jo, vždycky se najde nějaká chyba, např. jsem neviděl po ulicích chodit žádné černochy *5*
  • Chyby tam jsou... a optimalizace taky není žádná sláva...
  • mod na "nekonecne penize" je uz v zakladu hry :)
  • Právě. Tohle se mi taky líbí. že když něco nefunguje, tak to má nějaký důvod a ten je většinou logický. Jen člověk musí pochopit, že se tu staví z druhého konce. Ne že se někde generují suroviny a já je vozím kamkoliv a tam to automaticky udělá cink a vydělá. Ale že naopak dodávám zboží do míst, kde je potřeba (což např v továrně vygeneruje novou poptávku po surovinách apod).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit