Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tvl dat tomu petku jen proto ze zmenili koncept hry ktery recenzentovi nesedl... to je jako kdybych ja dal fife 0 jen proto ze nemam rad fotbal...
    • cumpi3
      ted ti kazdy bude davat plus, ale kdybych neco takoveho napsal o takovem far cry, atp *7*
  • Pan recenzent nepochopil zakladni pricnipy hry... reaguji na cast ohledne "snizeni produkce"
    - kazde mesto ma urcitou poptavku po zbozi
    - pokud linka vede do mesta A a B a kazde ma poptavku 500 zbozi, tak to dela celkem 1000
    - tim padem vyrobni podnik bu mel dostavat take 1000 surovin (ci 2000, zalezi na pomeru vyroby)
    - pokud prekrocite poptavku mest po zbozi, tak vyrobni podniky zastavuji vyrobu, tim padem prestavaji poptavat zbozi a tim padem cela linka stoji, nez mesto sve zbozi spotrebuje

    -> tahle hla opravdu neni Transport Tycoon, kde cim vice clovek odvazel, tim vice to produkovalo!
    -> pokud chcete hrat hru jako Transport Tycoon, hrajte OpenTTD a ne Transport Fever!
    -> nejhorsi je, ze spousta lidi se podiva na naprosto nesmyslne hodnoceni postavene na nepochopeni hry a hru si nekoupi - coz je skoda, protoze (ac ma sve mouchy) hra je super.
    • Právě. Taky jsem z recenze akorát pochopil, že hra je špatná, protože v TT to fungovalo jinak. Což mi přijde jako naprosto absurdní argument, který v profi recenzi nemá co dělat.
  • mě se líbí jak autor píše, že je to ve všech směrech lepší než train fever ale hodnocení to má zde horší :) každopádně mě osobně se transport fever velice líbí
  • Poprosil bych o recenzi Transport Fever, ne o "kostantní porovnávání Train Fever a Transport Tycoon Deluxe".
  • Redakce? Hodláte se nějak postavit k tomu, že tahle recenze je fail, nebo to zahrajete do outu, že "jde o názor autora a ten se nemusí shodovat s nikým a zpovídat nikomu"? Jak už psali mnozí, názor by nevadil, vkus se může lišit, ale hodnocení by mělo být podepřeno argumenty, které mají logiku. Tyhle nemají a ta pětka je vůči dobré (určitě ne dokonalé) hře hnusná, protože zcela neférová.
    • Tak nakonec se na to autor i redakce vykaslali uplne. Vsak si na to za mesic nikdo nevzpomene.... skoda.
    • pan Loukota nema to, co cini chlapa chlapem. Co se da delat. Snad jen priste necist jeho recenze, protoze to je ztrata casu.
    • Zkoušel jsem to psát do diskuze mezi připomínky, tak to tam můžete podpořit.
  • omg, vyhoďte toho mameluka co psal tu recenzi
  • No, hodně drsná recenze. Co bude příště? Whinování na logickou skládačku, kde si autor chtěl jen tak skládat, ale nepřišel na to, jak?

    Popořadě:
    - Hra nemá protivníky (konkurenci), proto má systém. Nejde o stavění mašinek, tahání kolejí, sezení před monitorem v nádražácké čepici a dělání hu hůůůůůů.
    - Systém je třeba pochopit, jsou to pravidla hry, a když je nepochopím, nenadávám hře, že je hloupá.
    - Pravidla přitom nejsou nijak složitá. Není to hraní s vláčky, je to dopravní simulace. Abyste něco někam mohli vozit, musí to tam chtít.
    - Všechno ostatní je ta nejprimitivnější ekonomika: nabídka, poptávka. To, že doly přestanou produkovat uhlí, neznamená, že zlé pravidlo snížilo výtěžnost, znamená to, že uhlí nevozíte nikam, kde ho chtějí.
    - Vlaky a letadla jsou pochopitelně drahé hračky. Co je na tom divného?

    Recenze je strašná, od člověka, který to naprosto nepochopil. Transport Fever je hodně dobrá hra, je to ale hra a autor chtěl stavebnici. To je ovšem jeho chyba... Hele: smažte to a dejte to někomu jinému. *7*
    • Bohuzel to by na Games priznali chybu, takze tady ta petka bude uz naporad :( A autor ani nema koule na to napsat "sorry lidi, nepochopil jsem to" ale maximalne se (mozna) napise neco o "osobnich preferencich"
    • Souhlasím, hlavně ten celkový verdikt mi přijde jako úplně nesmyslný blábol.
  • Odehráno cca 40 hodin, zatím pouze Americká kampaň. Pak Evropská. A pak konečně volná hra. No a dojmy? Vynikající nástupce Transport Tycoonu na který jsem čekal už velmi dlouho. Buď autoři nebo modeři se postarají, aby to dostalo i multiplayer (jako OTTD) a další rozšíření. Fandím tomu hodně a držim pěsti! 8/10
  • Po dlouhe dobe recenze ktera je absolutne mimo...
    Autor totalne nepochopil hru...Je to stejny jako by si stezoval na moc zavodeni v zavodnich hrach......
    • asi jako v Cimrmanech "otevrel si hospodu u cesty, ale chodili mu tam lidi". Aplikovano na tento pruipad "pustil si Transport Fever, ale chtel Transport Tycoon"
      • Ale on poslal vlak a nejezdili mu tím lidi :D
  • tyjo..mě to bavilo, právě ta obtížnost tomu dodávala grády, když se mi konečně začalo dařit, byla to paráda.
    • Hrál jsem Train Fever a jako realističnost a obtížnost beru, ale v rámci ekonomického modelu, ne že mi bude hra házet pod nohy klacky, když za desítky mega dotáhnu k městu železnici a hra mi nedovolí postavit poslední úsek, protože se kříží s cestou co prostě nechce přetnout, nebo nejde z neznámého důvodu postavit most či nádraží. Tyhle bloky stály strašné herní peníze a byly o ničem. Často bylo potřeba vedle postavit trat, smazat a postavit tu samou trat znova.
      • Transport fever ma mnohem mnohem lepsi to staveni trati, silnic i nadrazi...
        • Tak tohle je bezva, že se poučili. Teď ještě kdyby tam byla návěstidla z OpenTTD a možnost nechat vlak zajet na libovolnou volnou kolej u nádraží
          • Přesně, tohle mě neuvěřitelně štve... nádraží má 8 kolejišť, jeden vlak je na 4 koleji, 7 jich je volných, přijíždí vlak, který se může dostat na 7 kolejišť složitěji na 3 v pohodě, ale on si musí vybrat tu obsazenou... pokaždé... stejně tak, když mám nadraží se 2 kolejišti protože mi tam projíždí nákladní vlak... pokaždé si vybere kolej obsazenou osobním vlakem... a semaforů tam můžou být 3 p/dele, stejně pojede vždy přes tu obsazenou... to se pak těžko zefektivňuje doprava, když se tam dějou takový nesmysly
            • Jako waypointy jde ty linky rozstřídit na různé koleje, ale když je linek víc než kolejí (a v reálném světě prakticky vždy), tak to nestačí.
            • Jj taky jsem mel ten problem.
    • Jj souhlas taky me na tom ta obtiznost bavi... mel jsem pres 100 milionu a rikal jsem si ze ted uz se to prece neda zkazit a tak jsem se poradne rozestavel, pockal par mesicu a bum 50M v minusu a uz se mi to proste s tema brutalnima urokama nepodarilo nijak zachranit :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit