Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Asaroth: Jako jo, ale kolik vlaků se na to kolejiště (za sebe) taky vejde. Samozřejmě, že takhle to má logiku, ale celkové měřítko mi tak nějak nesedlo. Samozřejmě to v OpenTTD bylo mnohem lepší než v Train Fever (až na ty nedočkavé vlaky). S nedočkavými vlaky jsem pak měl opačný problém, protože krátký vlak jezdil sem tam tu délku nejdelšího vlaku. Osobně nechápu proč něco takového někdo do hry dal. Nedává to vůbec žádný smysl (upozornění by dávalo větší smysl)
  • Pokud jsi tam narval 64GB RAM, tak možná. Ta hra při větším množství vozidel a linek je strašně náročná (ale optimalizovanější než Train Fever to jo).
  • U takové hry to zas úplně nestačí (ale kdo by hrál 40 hodin aby pak napsal recenzi?), už jen kvůli jednotlivým dějiným érám, kvůli množství vozidel a možnostem práce s jízdní dráhou. Opravdu trvá to zhodnotit jak to funguje jako celek.
  • Zapomeň, jedna linka, jedna kolej, návěstidlo jedno/dvou směrné a hotovo. Na tohle se snad dá použít leda JBSS Bahn, snad i OpenTTD a možná Siumtrans (ty jsem nehrál). Průjezdnou kolej teda přiřadit v TF jde, pomocí waypointů, které jde stavět na trať.
  • Hra mi nepřijde vysloveně nepochopitelná, spíš její problém je ten, že se vozidla pohybují pomalu, ale čas plyne hrozně rychle. Ve výsledku to jestli jsme správně postavili trať zjistíme třeba za 3 herní roky a hra nás pomalu potápí do hnoje z kterého se nevyhrabeme. A řekl bych, že tak 5 pokusů stačí na to, aby každý zjistil jak se ve hře "chovat". Ale těch informací by hra mohla poskytovat víc, protože leckdy opravdu nevíme co se děje a sic můžeme kliknout na každého jednoho člověka, podrobnější statistiky poptávky docela chybí. Nemluvě o spoustě dalších realistických prvcích. A na mashinky se těšššššíím *14*
  • Docela souhlas, plynutí času je tam extrémně nesourodé s tím jak dlouho trvá něco postavit, zprovoznit a jak dlouho se ten vlak šine z jednoho místa na druhé. Budování linky trvá déle než v TT, tak by čas měl být pomalejší, jinak se nestihne prostě nic. Protože než mašina vydělá za jednu obrátku nějaké peníze, tak uplyne moře času.

    Výměna vozidel je peklo snad ve všech hrách a TT nevyjímaje. Tady jde aspoň nastavit ta automatická výměna, ale platí všude, že čím víc vozidel a linek tím větší chaos to bude. Vadí mi to, ale nenapadá mě mechanismus, kterým by se to dalo vymyslet lépe (kromě faktu, že se porouchávat nic nebude a prostě se jednou za čas strhnou vyšší náklady na údržbu).

    Statistiky jsou fakt povrchní, tady se rozcházím s recenzí, že to má blízko k managerským hrám. Není třeba vůbec žádná tabulka zboží, které poptávají jednotlivá města, případně by továrny mohly mít nějaké kontrakty mezi sebou. I instant challenge jako se občas v OpenTTD objeví by stála za zamyšlení. Ta doprava je tam spíš do počtu, ale souhlas.

    Co se týče konkurence, tak to mi až tak nevadí, je to prostě systém, kdy jste dostal kraj ke správě a teď se s tím musíte popasovat. Problém je, že se v tom kraji toho děje hrozně málo, takže bojujeme jen s vlastním rozpočtem a výměnami vozidel. I to vylepšování nádraží mohlo jít dál (co třeba vybudovat P+R?), propojení zastávky nádraží a MHD by mohlo být automatické, chybí nějaký generální editor linek, kde by se ve schématu daly trasy linek myší upravovat na zjednodušené mapě, statistiky preference vozidel obyvatelstva (někdo radši autobus, někdo vlak, někdo se bojí lítat nebo na loď atd.). Hra si má hrát na realistickou a přitom uvázla na půl cesty a co hůř, v recenzi se to nedovíme.
  • v recenzi je obrázek z euro truck simulatoru 2 *1*
  • Ta hra má dva základní problémy: - absence konkurence, - příliš rychlý virtuální čas
    Já nechci soupeřit s pravidly, ale s konkurencí. Jezdit sám po mapě a celou dobu jen vyměňovat staré mašiny pro mě není zábava. Mám ve hře desítky linek, které vydělávají a jediné co řeším jsou výměny vozidel za nová. Mnohem lepší zábava je soutěžit, být v konkurenčním prostředí, které zde chybí.
    Druhý problém je příliš rychlý virtuální čas. Ani se nerozkoukáte, vybudujete pár funkčních tratí a už se ukazují nové stroje aniž by ty původní měly čas si na sebe vydělat. Chtěl bych si víc vychutnat dobu páry, dobu nafty ...

    Další věcí jsou detaily jako:
    - nikde nevidím, jak staré jsou jednotlivé vagóny vlaku, takže vlak stárne, ale já nemohu zjistit který vagon musím a nemusím vyměnit (když jsem je dokupoval postupně, dle poptávky)
    - donutit lidi nastoupit do letadla znamená bičovat diskuse světa, hra sama od sebe je hrozně nenávodná, - hudební doprovod je mizérie, - grafy a statistiky hospodaření velmi povrchní, - mohu vybudovat novou továrnu? založit nové město? (nevím) , - automobily neumí předjíždět, takže jedna pomalá tramvaj za sebou "táhne" vláček ostatních vozidel , - žádné havárie - absence spolehlivosti vozidel, - žádná oblíbenost dopravce u obyvatelstva

    Ve hře obecně se nic neděje, žádné překvapení, žádná nenadálá situace. Nezanikne továrna, neobjeví se nová (alespoň mě se tak do roku 1950 nestalo). Vozidla jezdí bez poruchy, nemají danou spolehlivost jako v TTD. Na vygenerované mapě jsou někdy lokace neskutečně daleko, že je již nyní ekonomicky nereálné je propojit. Když si vezmu, kdy jsem hrál Transport Tycoon Deluxe a co nabízel a dnes po tolika letech vyjde hra, co nezvládá ani to. :( Je to prostě bída. Dal jsem hře ještě další šanci, ale je to prostě nuda monopolu. :)
  • vsak tu nekdo psal, ze loukotovi chybi, co dela muze muzem, takze mas pravdu, nekluci tomu prd rozumej *1*
  • Tilwaen
    Recenze úplně stejné nejsou, byť jsou v nich místy použity stejné obraty a jsou jim vytýkány podobné věci. Jen úplně nerozumím tomu, proč je číselné hodnocení autorky u jedné hry nekonzistentní; 6/10 by mělo odpovídat 3/5 v Levelu, nebo obráceně. Leda by měl PC Tuning nějaké příliš sofistikované hodnocení her.

    Ad dodatek: Dvě recenze, dva různí autoři rozdílných pohlaví, podobný verdikt. Ale zrovna holky tomu prd rozuměj *1*
  • pan Loukota nema to, co cini chlapa chlapem. Co se da delat. Snad jen priste necist jeho recenze, protoze to je ztrata casu.
  • Viděl jsem recenzi od Lucie Jiříkové na http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/43859-transport-fever-tentokrat-i-po-vode-a-vzduchem, ale jestli je stejná netuším. Dala 6 z 10 hvězd. Když jsem to přečetl, tak klasika, co nejde rychle a hned podle mně, tak je špatně. Chce se mi dodat: Jo holky, ty tomu prd rozuměj, za nás si hrály s panenkama, pro kluky byly autíčka a vláčky. *4*
  • Tilwaen
    A popisuješ tu Transport Fever, nebo OpenTTD? *1*
  • Nemusíš nechat projet první vlak prázdný. Nastavíš v jízdním řádu, že má počkat dokud nebude plný, a dále ho vypustíš kdykoliv se ti zachce, třeba i poloprázdný, protože na další stanici ho bude už čekat další náklad. Tahle hra chce trochu trpělivosti a zájem přijít na správná řešení. Na Steamu už teď nejdeš většinu odpovědí a návodů, které poradí. Hra není nedodělaná a funguje. Buď plníš zadané úkoly, a potom sbíráš ocenění, nebo si můžeš jen tak stavět, a potom se kochat, jak to jezdí.
  • Hra je příjemná, ale bohužel nedodělaná. Líbí se mi grafika, nenáročnost na cpu, nepřekombinovaný systém surovin, soustředění na dopravu, hezké stavění tratí, kampaň která nenudí. Bohužel much je hodně a po pár hodinách mě odradily:
    - proč nejde zavřít okno kliknutím PM kdekoliv? Nehledě na otevírání okna občas s půlkou pod obrazovkou.
    - proč nikde není ceník zboží/osob? Pro přepravce blbá situace.
    - maintenance je vysoká, beru. Ale že továrna přestává vyrábět by mohlo přijít upozornění. Vlaky co stojí by taky mohly mít nižší poplatky než vlaky co jedou.
    - proč musím vlak nejdřív projet trasu než se začne zboží/zákazníci trochu hromadit?
    - proč není při stavbě trati krok zpět? Občas zjistím že pokračování předchozího úseku je naprd, a je to load nebo drahá úprava terénu.
    - path blocked u lodi? Když to předtím projela 10x?
    ...

    Za mě 6,5/10
  • Zkoušel jsem to psát do diskuze mezi připomínky, tak to tam můžete podpořit.
  • Jen pořád nechápu, že jen díky tomu to dostalo 5/10. Pokud se nechci otravovat s penězi, tak je tam přeci snadbox, případně určitě komunita přijde s modifikacemi na úpravu ekonomiky (snížené/zvýšené náklady) jako v Train Feveru, pokud už se tak nestalo, tam to také pro někoho bylo moc a pro někoho zase málo.
  • Mas pravdu. Srovnavat se to neda. A to je prave nejvetsi problem tehle recenze ze v ni neni nic jineho nez tohle nesmyslne srovnani. Misto toho abych se docetl jaky je Transport Fever, tak jsem se docetl ze to neni Transport Tycoon. :-) coz jaksi vim od ohlaseni. To je asi jako kdyz by se cela recenze na Witchera 3 venovala tomu, ze to neni nastupce Gothicu :-)
  • Tilwaen
    Lucka Jiříková, 2/5.
  • Redakce? Hodláte se nějak postavit k tomu, že tahle recenze je fail, nebo to zahrajete do outu, že "jde o názor autora a ten se nemusí shodovat s nikým a zpovídat nikomu"? Jak už psali mnozí, názor by nevadil, vkus se může lišit, ale hodnocení by mělo být podepřeno argumenty, které mají logiku. Tyhle nemají a ta pětka je vůči dobré (určitě ne dokonalé) hře hnusná, protože zcela neférová.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit