Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mart9
    Fanboyům to nevysvětlíš.
  • wenceslaus
    Nechci nikoho urazit, ale o kvalifikaci lidí na internetu pochybuju už z principu. Navíc jeden odborník je jako jedna studie - spíš orientační. Jak píše, třeba se výrobcům podaří mozek nějak ošálit. Lidé vyřešili už mnohem víc. Základem vědy je každopádně pokus, takže dokud tu není konečný produkt, nelze vůbec nic tvrdit.
  • walltar
    Co máte pořád s těma 45 minutama .... nepoužívej informaci, o které nic nevíš.

    Už jsem to tu psal a napíšu to tady znova. Těch 45minut říkal, že vydrží CEO společnosti, která OR vyrábí. On nemá s VR nic moc společnýho a navíc trpí silnou kinetózou. Těch 45minut říkal, když porovnával starý a nový prototyp. Ve starém vydržel pár minut v novém 45minut.

    Nikdo neříká, že to bude bez problémů. A myslím, že to hodně lidem prostě nebude vyhovovat ať to budou zkoušet jak dlouho chtějí, ale bude i dost lidí, kteří takové problémy mít nebudou.

    Dobré přirovnání je mořská nemoc ... bude to fungovat podobně. Dost lidí má mořskou nemoc na první delší plavbě na lodi ale je taky hromada lidí, kteří nemají s mořskou nemocí problémy.
  • karullova recenze má rozhodně vetší vypovídací hodnotu ... a proč ten jouza testoval takovy debility ?..Warthunder hra okulus podporuje už dlouho..a je to v podstatě hotová hra a v kokpitu letadla je okulus ideal ..Dobrovský todle bylo hodně smutný testovaní. a nic neříkající video
  • Zrovna u 3D kin jsou ale názory lidí dosti rozporuplné.
  • No vidíš, to já třeba budu o Starcitizen pochybovat do té doby, dokud nebude kompletní hra na stole a neuvidím nějaká slušná hodnocení. Těším se na to stejně jako spousta dalších lidí, ale do chvíle vydání to mám pořád pouze za rozjetý projekt, jehož výsledky jsou stále nejisté / nejasné. S Bieberem možná přestřelil, ale podstatu vystihl, jen nevím, zda aplikace na Starcitizen byla vhodná.
  • Mart9
    Tak si přečti ten dlouhý a velmi poučný příspěvek od odborníka Tomáše, který napsal výše. To je to, co jsem tvrdil už v minulém článku o Oculusu a jsem moc rád, že to teď potvrdil člověk, který tomu opravdu rozumí. Chytří lidé si Oculus nikdy nekoupí, ti hloupější si ho koupí a po pár poblitích prodají nebo uklidí do skříně. No a ti úplně vymatlaní na tom budou zkoušet hrát pořád dokola. Klobouček před těmi, kteří si po x týdnech zvyknou, čemuž ale nevěřím, když i člověk, který na tom dělá jak dlouho, vydrží jen 45 minut.
  • Amylee.Anderson
    Závidim ti, že ti stačí tahle realita...
  • Už od začátku jsem počítal s tím, že to prodám. Často si takhle zkouším zajímavé novinky a následně je předám dál, abych mohl vyzkoušet něco jiného.

    Blbě mi z toho ale bylo. *1* Navíc jak je v článku napsáno, ten první wow moment a člověku se pak už nechce překonávat jeho žaludek.
  • Otestování technologie, dělám to tak s hodně věcmi.
  • Oculus + Star Citizen = ubleju se xmrti.
  • no celkem pravidelne travim nejaky cas na lodi a muzu rict, ze kdyz pak po par dnech vlezu na pevninu, tak je tam takovy neprijemny pocit, kdy se s clovekem ,,houpe,, zeme, ale trva to tak den nez se vse vrati do normalu....
  • walltar
    Tak to je jasný ... výkony v MP budou hrozný pravděpodobně i když použiješ jen rift samotný. Sice budeš mít rozhled, ale displej nebude mít stejnou rozlyšovací schopnost jako normální monitor. Plus bude mít větší lag.

    Ale zase pro člověka co si takové zařízení koupí je potom hraní o něčem jiném ... nejde o to vyhrávat, jde o to žít to co v reálu nejde.
  • walltar
    Lawnmower Man sem neviděl, ale pokud tam používali Galvanickou Vestibulární Stimulaci, tak to zase tak drahé není. Zařízení jako takové se dá postavit za docela nízkou cenu. Ale u něj už bych se asi trochu bál že si něco udělám.

    Zrovna Palmer Luckey říkal, že má několik těch zařízení doma a že by nebylo problém je vyrábět, ale asi by měli legální problémy s tím to prodávat + elektrodu, kterou si člověk musí přilepit za uši si asi hned tak někdo nekoupí.

    Lidi si to dneska staví doma ... http://i.imgur.com/7QAd7ij.jpg
  • Kozy
    Tak zkušenost to jistě zajímavá je, ale nevěřim tomu že někdo přijde domu, připoutá se do toho postroje a dvě hodiny hraje. Navíc jeho výkony v MP budou asi dost mizerný.
  • walltar
    To je taky pravda ... já jsem osobně strávil 5let 2hodiny denně čtením v autě/autobuse. Je to podobné jako používání riftu v tom, že pohyb registrují jen některé centra. Zezačátku sem u toho měl mírně nepříjemný pocit, ale zachvíli mě to ani nepřišlo.

    A problémy z toho taky žádné nemám.

    Ono asi by to byl problém dávat kojencům a možná i hodně mladým dětem, ale jak máš všechny senzorické centra plně vyvinuté, tak asi nebude tak lehké je "přeprogramovat". Navíc maximálně člověk může přidat nové nastavení toho centra, které si na to zvykne. A stejně jako když člověk sleze po týdnu z lodě tak má nějakou dobu divný krok tak budeš si muset počkat když sundáš rift. Ale tady se nebojím, že by ho někdo měl na očích týden.
  • No, jako neurolog, co má v péči poměrně dost pacientů s poruchami rovnováhy a měl by tedy o závratích něco vědět, sice OR držím palce, ale obávám se, že půjde o komerční propadák právě kvůli nedořešené kinetose, která bude při jeho použití ve hrách vznikat a jeho použití značně limitovat.
    Rovnováhu obecně zajišťuje hned několik systémů, tedy v podstatě snímačů, které dodávají mozku informace o pohybu těla. Konkrétně jde o zrak, rovnovážný aparát vnitřního ucha a čidla pohybu ve svalech a šlachách. Impulsy z těchto systémů se shromažďují a vyhodnocují v mozku a musí být ve vzájemném souladu. Pokud jeden ze systémů podává informace nesprávně, mozek neví co tím a vzniká pocit závratě s nevolností, pocením se, zvracením atd. Říká se tomu kinetosa - klasický příklad je mořská nemoc, kdy se loď houpe, což detekuje vnitřní ucho (to je funkčně soustava gyroskopů a kyvadélek, snímajících nejen rotaci, ale i pohyb po linii), jenže zrak žádný pohyb nevidí (je v kabině, nebo na palubě vnímá blízký horizont, tvořený také lodí...). Někdo je na ni citlivější, někdo méně... Opačně to bude u OR, tam bude zrak detekovat pohyb (jedno jestli v rozlišení 640x400 nebo 4K), ale vnitřní ucho se bude v hlavě hýbat jen minimálně a bude do hlásit, že hráč stojí či se přinejlepším trochu naklání. Tohle podle mě v tuhle chvíli nejde technicky dostupně vyřešit vůbec: buď by se rovnovážný aparát vnitřního ucha musel stimulovat taktéž - to umíme sice nespecificky třeba nalitím studené či horké vody do zvukovodu, ale přesně a cíleně ani náhodou; nebo podobně jako ve starém filmu Lawnmower Man (doporučuji shlédnout na youtube), což je sice možné, ale nikoli levné a tedy komerčně zajímavé...
    Možná se mýlím a autoři nějak ucho ošálí, ale obávám se, že ne a OR skončí jako před několika lety předpovídaný boom her na 3D televizích, tedy v propadlišti dějin...
  • To už by se dávno musely po světě potácet hordy (střízlivých) námořníků, nebo pilotů. *4*
  • http://www.youtube.com/watch?v=pVdZh03ju6U
  • wenceslaus
    Ty zas na ten Oculus. Vážně mi přijde, že hrozně zveličuješ.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit