Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Problém s kinetózou asi nebude ještě hodně dlouho vyřešen, tedy do tý doby, než k HUDu bude i nějakej exoskeleton nebo sytém umožňující pohyb hráče, přenášející tento na pohyb hlavní postavy.

    Nicémě na nějaký ty erotický hry typu Real Kanoyo či Premium Play Darkness si OculusRift dovedu docela dobře představit. Za těch pár minut se jistě jednomu nestihně udělat špatně. Naopak se mu (=si ;)) udělá velice dobře ;)
  • V tom, určitě neni problém. 3D filmy už se točej, technologie je stejná, jen během zpracování se nebude výslednej obraz skládat do klasickýho 3D (anaglyph, prokládaný řádky nebo střídání celejch snímků) a prostě to bude klasicky "split image" tak jak to sbaští OR. Ale s podporou 360° scény si asi eště počkáme, pár panoramatických videí jsem viděl, ale to jsou spíš jen takový hračky, ve vyšších rozlišeních (HD, FullHD, o 4K se nebavím, to je těžká hudba budoucnosti úplně ve všech ohledech, jakkoli se nám spousta firem a jejich marketing snaží namluvit opak) si asi ještě hodně dlouho počkáme. Je to obrovská hromada dat ke zpracování a to nejen při natáčení a střihu, ale i při přehrávání.

    P.S.: hlavní protagonista je kdo? Protagonista = hlavní představitel. Tedy hlavní protagonista = hlavní hlavní představitel? :DDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Upřímně řečeno, ano, v tomto směru jsem skeptikem (pokud se mýlím, budu jedině rád). Role jakou bude ve hře hráči přisouzena bude jasně vznik kinetosy ovlivňovat - hra na chirurga, který se bude sklánět nad operačním polem ji prostě nevyvolá, se simulací pilota kosmické lodi to bude o něco horší, protože zde iluzorní pohyb bude přeci jen přítomen, ale absence pevného horizontu jeho vnímání trochu utlumí. Nejhorší to bude při FPS, závodních či jiných hrách , při níž se bude simulovat pohyb hráčova těla... To se pak všichni sejdeme nad WC mísou ;)
    Já vývoj OR se zájmem sleduji, jen mám z autorů pocit, že problém vestibulárního ústrojí moc neřeší, a když, tak ho bagatelizují s tím, že vyšší rozlišení displejů ho vyřeší, což je dle mého mínění předpoklad veskrze mylný. Ale jak jsem již psal výše - pokud se mýlím, budu jedině rád.
  • zkoušejte dále.. prozatím jste se vyhnuli tomu ejlepšímu co na Riftu je: RedFrame, Dreadhalls, Dont let go, Lunar flight, Blocked in, Vr Cinema, Budha Clubotron, Delta draconis...
  • Ne, nepoužívali - tam byli herci zavěšeni v něčem, co připomínalo obrovský gyroskop, který se s nimi skutečně pohyboval v prostoru :)
    Galvanická vestibulární stimulace je jedna z metod nespecifické stimulace vestibulárního aparátu, stejně jako mnou zmiňovaná aplikace teplé či ledové vody do zvukovodu, která irituje celý aparát, kdežto při VR bychom potřebovali stimulovat vestibulár tak, aby to co nejpřesněji odpovídalo optickému vjemu. Navíc je iritace vestibuláru a) obecně velmi nepříjemná a b) tělem interpretována jako přítomnost pohybu a ke kompenzatornímu postavení hlavy a trupu - pokud člověk neleží, tak padá nebo ho to přinejmenším táhne a otáčí do stran... Ale na druhou stranu bych řekl, coby technologický laik, že nějaká podobná stimulace je zřejmě cestou, jakou by se měly pokus o VR vydat.
  • Opravdu děkuji za odpověď...
  • Ghost47
    Mřížku by měli do finální verze vyřešit, první verze měla rozlišení 1280x800, teď už se pro finální uvažuje i o 4K, pokud se povede sehnat panel za rozumné peníze.
    Zážitek ze hry bude hodně záležet na tom, co a na čem se hraje - u FPS na klávesnici s myší může nastat to, co popisujete, v případě závodního simulátoru na kvalitním volantu to bude něco trošku jiného (a něco mi říká, že pokud by se finálním Riftem nahradila obrazovka u tohohle http://www.301.cz/ , tak to bude neskutečná bomba *4*)
  • jo a pri zimnich sportech se ti budou furt mlzit brejle a co teprv pri potapeni *1*
  • Při té stříkající krvi mě tak napadlo, že by jednoho dne mohl mít oculus dotykovou plochu vepředu jako má třeba vita nebo dualshock 4. Stříkne ti něco do očí, musíš si je otřít apod. *4*
  • Měl jsem taky možnost Rift vyzkoušet a musím říct, že jsem byl trochu zklamaný. Zaprvé z velikosti pixelů a všudypřítomné mřížky, kvůli které mě už po chvíli bolely oči.
    Zadruhé mi pak přišlo, že mě Rift od hry spíš odrthl, než aby mě do ní více vtáhl. Bylo pro mě nepříjemné, že se můžu volně rozhlížet, ale nemůžu s prostředím interagovat jinak než WASDem…
    Možná to je jen z nezvyku, ale takovéhle reakce asi nebudou vzácné a jsem zvědavý, jak to Occulus technologicky a marketingově ošetří. Přece jen asi není dobré, aby z prvního setkání s Riftem byli potenciální zákazníci v rozpacích.
  • yellec
    Falcon BMS jsem sice nehrál, ale DCS A-10C na obstarožním Saiteku X-45 mám na pákách všehcno co potřebuju. 17 tlačítek (6 fyzických + 12 v HAT switchích) X 2 protože máš shift na malíčku X 3 módy = 102 tlačítek. Uznávám je to trochu náročnější na paměť, ale když si to namapuješ logicky, tak za 2 dny nemáš problém.
  • yellec
    Sto lidí, sto názorů. Já nepotřebuju rukavice, protože k pocitu že něco dělám mi stačí v pravačce joystick, v levé plyn a pod nohama pedály. Příp. V rukách volant a pedály pod nohama. Nevím jestli to přinese herní revoluci do všech žánrů, jsem si ale jistý že do simulátorů určitě. Stačí NVidia 3D vision a v závodních hrách máš mnohem lepší představu kdy začít brzdit, jak daleko jsi od soupeřova auta. V kokpitu jen sedíš na zadku takže ani s nevolností by tam neměl být takový problém. Kdo jednou okusil pocit z řízení letadla, toho 2D obraz už zdaleka neuspokojí, Já se zkrátka nemůžu dočkat.
  • Luke
    Myslíš, že tedy každá VR, která nestimuluje vnitřní ucho, je tedy odsouzená k neúspěchu (při hraní her)? Nebo by se to dalo optimalizovat právě tím, jakou roli hráč na sebe vezme - pilot ve vesmíru, který sedí v křesle atp?
  • Promiň ale asi si nepochopil pointu. Proti OR ani slovo. :)
  • Mart9
    Tvůj příspěvek dává smysl.
  • walltar
    Ne ale Pavel používal první verzi riftu (u které ten člověk co si psal, že vydrří 45minut vydržel asi 2 minuty). Nevím jak dlouho v tom byli schopní vydržet v redakci, ale myslím, že víc jak 2 minuty. Bohužel nám takovou informaci nedali.

    Já osobně budu soudit rift potom co uvidím recenze hotového výrobku. Zatím je to prostě super nápad ... jak zkusím plnou verzi, tak ti řeknu jestli se mě z ní dělá špatně, ale zatracovat ji na základě zkušeností někoho jiného s jiným zařízením nebudu.

    Ale četl jsem příspěvky od lidí, kteří větší problémy nemají ... jdou schopní v tom prvním zařízení vydržet přes hodinu. Věřím, že takoví lidi by v novější verzi riftu, vydrželi dýl.

    Ale Rift nebude zařízení na osmihodinové herní seance. V takovém případě tě asi budou bolet oči i pokud nebudeš mít problémy se závratí. Ale spíš to bude na to dát si to na hlavu na dvě hodinky a ponořit se do hry.

    Jinak já si myslím, že se to lidem, kteří v OculusVR pracují podaří vyřešit ... když se podíváš jaké technologie používají a jaké zasebou mají zkušenosti, tak je se o co opírat. A jestli to, že něco nesmetu ze stolu s nenávistným zavrčením ještě něž to zkusím, nebo že nepoužívám klamné info na to abych přesvědčil lidi o tom jak je to špatné dělá fanboye tak budiž. V takovém případě budu rád fanboyem.
  • wenceslaus
    Ne, nejsi. Tvrdíš, že víš, jak to bude. To není objekvní.
  • Podle me by to bylo super i na filmy. Priznam se ze nemam predstavu jak to udelat, ale treba snimat scenu z prostredku, pripadne z hlavy hlavnich protagonistu a promitat to zkrz OC. Stat v koloseu a cumet jak se tri metry odeme porcuji gladiatori a me od toho strika krev do xichtu. Nebo treba sedet uprostred vylodeni v normandii a cumet kolem sebe jak tam valci a rvou vojaci. Byt s vesmirnymi marinaky na LV426 . No proste akcni a trikove sceny by na to byly jak delane. Milovnici psychotrileru by si treba uzili roli blazna v ustavu z vlastniho pohledu se vsemi temi doktory a dalsimi blazny kolem atd - kazdemu podle gusta:-) Osobne bych si to koupil radeji na tohle, nez na hry.
  • Mart9
    To by pak musel být hater i Pavel, který se na to stejně jako já dívá zcela objektivním pohledem. Jen zaslepení fanboyové to nevidí.
  • walltar
    Haterům to nevysvětlíš.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit