Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja osobne 90 % času v bojoch používam úskoky.. oproti kotúľom vytvoria menšiu vzdialenosť medzi Geraltom a nepriateľom, takže Geralt môže hneď po spravení úskoku zasiahnuť nepriateľa, zatiaľ čo pri kotúľom sa niekedy tá vzdialenosť vytvorí až tak veľká, že musíš pobehnúť bližšie k nepriateľovi aby si ho mohol seknúť a väčšina nepriateľov ten čas využije nato, aby sa pootočili ku tebe a tak buď mohli tvoj útok zablokovať alebo zaútočiť ako prví... ale jednoznačne pri veľkých nepriateľoch sa oplatí používať kotúľ, ale pri menších a štandartných sa istotne viac oplatí úskoky.. a to nehovorím ešte o tom, že vďaka tým úskokom tie súboje potom vyzerajú fakt skvelo ak ich vie človek fakt efektne využívať :)
  • Jako prosťáček se tu ukazuješ jen ty a těch pár lidí, co ti dalo plus, to je jen pár tvých kamarádů, kteří textu výše evidentně neporozumněli. *3*
  • no takze vlastne ve zkratce si napsal ze ses uplne neschopnej "gamer".
  • Jo a abych nezapomněl, po dohrání hry vás to hodí zpět do světa, ze kterého jsou naprosto všechny důležité NPC postavy vymazané *7* , místo toho, aby je tam nechaly samozřejmě v závislosti na vámi dohraném konci.
  • RazorProduction
    Lukas pri svojich vyrokoch zabudol asi na toto https://www.youtube.com/watch?v=va9xEbNhQxE a https://www.youtube.com/watch?v=dt_y6PU0tkc *15* PS : mne se cz dabing libil,to bude asi i tym ze som sk a mne vsetky cz dabingy pridu lepsie jak sk (skuste pozriet smrtolnosnu pascu 1 v sk,zaplacete !!! *9* *1*
  • Vynikající hra, sice díky bugům téměř nejde dohrát (vzpomenuj např. questy Three to Tango nebo The Great Escape), ale jinak 10/10. *6*
  • Jinej názor = megalež. *7*

    V Tormentu jsou všechny a nebo skoro všechny NPC od toho aby osvětlovali charakter PC, jeho minulost, osud, život z různých úhlů pohledu; aby hráči ukazovali různé faktory příběhu Nameless One. Torment je ale především (a já se domnívám že jen) příběhem Nameless One. Je to příběh hledání identity hrdiny, příběh snahy porozumět identitě, existenci, samotnému hledání. Ano, v tom je hra jistě filozofická.

    Hráč se může rozhodovat jaké řešení hádanek nebo questů zvolí, ale jeho rozhodnutí opět ovlivňuje jen základní příběh Nameless One. Ostatní postavy jsou neživé, jsou to vesměs alegorie. To samo o sobě není špatně, jak uvádím, zejména syžet nebo obecně formální podoba příběhu NO je na té hře to nejcennější. Torment se ptá vlastně na obligátní smysl (lidské) existence. Nicméně: na totéž se jinou formou, podle mne pravdivější (protože je to forma hry, forma tragédie /a související komedie/, nikoliv forma vlastně lyrické básně v próze a proto je to forma umožňující mnohotvárnější nahlédnutí; viz Kundera: Nechovejte se tu jako doma, příteli), ptá Zaklínač.

    V Tormentu in my not so humble opinion nenajdeš tak silnou, uvěřitelnou a pravdivou postavu jako je Blood Baron. (Torment o to vlastně ani neusiluje, neusiluje o "živé" postavy, ale o alegorické postavy.) Dalším příkladem kvality scénáře od CDPR je Peller (autor postavy si výborně pohrál s konceptem prvního dojmu) nebo i Gryf, monstrum, boss úvodu hry.

    A proč tvrdím že Torment není RPG? Torment je podle mne ukázkový příklad hry která se vzpírá jednoduchému žánrovému zařazení. V mnohém to RPG je (jistý, byť spíše základní roleplaying) a určitě používá mnoho standardních postupů RPG her na Infinity Enginu (formát družiny, v rámci níž postavy navzájem reagují). Ale další standardní nebo i mandatorní prvky RPG hra neobsahuje. Neobsahuje boj (alespoň ne boj který by stál za řeč), vývoj postavy (který by stál za řeč). O tom ta hra prostě není. Hybnou silou gameplaye jsou postupy typické pro adventury - narativ, řešení hádanek. Vždyť většinu času trávíš čtením a dialogy.
  • Nehledě na to, jak je zaklínač 3 dobrá hra, tak z hlediska čtenáře a fanouška povídek a ságy v prvním vydání dávno před hrou tak lore hry z toho dělá něco úplně jinýho návrat Ciri je fakt divný. Nevím jestli si četl knihy, on to bere jako fanoušek knih které jsou prostě uzavřené, větší smysl by dávalo, kdyby udělali příběh přímo z románů nebo prequel, pokud už chtěli použít Geralta. Sága je IMHO slušně uzavřená a ani sám Sapkowski si nedovolí napsat pokračování ale mám koupenou Bouřkovou sezónu ještě jsem jí nečetl, ale taky si netroufnul pokračovat po Paní Jezera, jejíž přítomnost je fakt zklamala v jedničce protože jestli je možné někoho v poslední knize považovat za paní jezera, tak je to právě Ciri, hlavně že je tam abys získal další kartičku, achjo *7* (no dobře taky slušný meč) Jaký je rozdíl, když hraješ za noname týpka a za Geralta, který si na začátku nic nepamatuje?
  • Samariel
    Mám dotaz na redaktory games.cz. Přáli byste si hru z knižní série Malazská kniha padlých?
  • Hra je to fakt skvělá, účastníci fight clubu mají dobrý postřehy, jenom by opravdu neměla v pořadu tohohle typu buchta mluvit jak dlaždič, nejsem žádnej pokrytec, mimo kamery ať si mluví jak chce, ale tohle mi přijde zvláštní, v re-playi mluví slušně. A Martin Bach, to je kapitola sama pro sebe, občas má zajímavý názory, nic proti němu nemám, ale jeho sociální inteligence asi nebude na závratný úrovni, to , jak neustále skáče lidem do řeči a překřikuje je, to je na facku. Jinak nesouhlasím s Alešem, v DAI jsem nahrál nějakejch 30 hodin, než mi došlo, že je to dost nudná a sterilní hra, questy pořád o tom samým (když je porovnám s qestama v třetím Zaklínačovi, tak je to jak nebe a dudy), kromě vlastního hradu a jednoho pidiměstečka žádný sídla, brutálně neinteraktivní svět a naprosto pitomej hack’n’slash combat alá diablo.
  • prekazi mu herni styl, kdy musi uplatnit vic jak jedno tlacitko, vadi mu dlouhy hry, vadi mu nelinearni hry, vlastne mu vadi na hrach vsechno, co z nich dela hry

    ja bych mu doporucil filmy (a pokud se mu zdaj kratky az prilis kratky, tak at kouka najednou rovnou na cely trilogie nebo serialy, tam si muze nastavit delku presne dle libosti) *5*
  • Ty jsi taky nevysel buhvi z ceho buliku. *1* ,ja nepisu,abych byl libivej,protoze tom mam uprr,a pisy to co si myslim.
  • del0
    Kua, taková snůžka sofizmu a lží v jednom postu se jen tak nevidí. *15*

    "V Tormentu jsi vůči NPC v pasivní roli, jejich životy neovlivňuješ"

    "Ale jsi pasivní konzument narativu"

    Megalež. Díky, že si prokázal, že si trol, co PT nehrál. *7*
  • Dik,muzem si tykat.
  • Jo jo to máš recht. V tom otevřeným světe je to asi takhle lepší. Ale animace na pití lektvaru tam mohla být. To mne šíleně štvalo ve Skyrimu. Tam stačilo naklikat kolik chceš lektvarů a hned jsi měl zase full HP.

    A úskoky se v trojce dají používat? Viděl jsem, že to někdo předváděl, ale stejně pak používal kotouly.
  • Dobrý, to je v pořádku. Možná je to hra o dojmy, nicméně tam mne nebaví. Snažil jsem se odpovědět, proč se mi Zaklínač líbí. Já proboha nečekám, že to všichni vidí stejně a že se mnou budou souhlasit. *4*
  • La_Furia-Roja
    neřekl jsi vůbec nic a tím, že napasuješ filozofická jména na tu tvoji vatu o naprostém HOVNE, uděláš dojem jen na proštáčky...
  • Spíš ty šílené komplexy
  • Tak teda já mám vysokou školu, ale teď jsem se nechytal. Každopádně palec nahoru za tak obsáhlý a kvalitní koment, už jen proto, že jsem ho dočetl celý ...
  • Jack1947
    Jako že je negramot! a píše hnusně? *16* *10*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit