Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • zdeeneek
    Plan na vikend je jasnej - bude se parit Shadowrun *16*
  • Viktor_H
    Disclaimer: Hra rozhodně není na 10 hodin, ale spíš 15 - 17. Tedy za předpokladu pečlivého hraní...
    • je pomerne dost lidi co to dohrali za 8 hodin, normlani hrani je tak na 12.Na tech 16-17 to uz musí byt fanatismus a takových lidi moc není..kazdopadne když se to zprumeruje vychazi cca tech 10 hodin globalne, takze proste nic moc za ty prachy:)
      • Black_Hand
        wow 12 hodin hrani za $15 to je opravdu strasny obchod. 2x tolik, nez mnohe AAA hry za $60...
      • ucho
        http://www.howlongtobeat.com/game.php?id=8367
  • Je to fajn vec a me osobne to ukazalo, ze me podobny typ her porad bavi i pres absenci cutscen, dabingu a hyper grafiky. Zapory uz tu byly zminene - hlavne ta linearita a omezeny pocet zbrani / nemoznost je upravovat atd. Mozna nechteli rozmelnit ten pribeh zbytecnyma odbockama, kazdopadne se ted jeste vic tesim na Wasteland 2. Chudak Brian to ma velice tezke s tim co se od nej ocekava ;)
    • me cutsceny primo otravujou, je casto preskakuju i pri prvnim hrani, ale tady jsem si to s chuti procital, protoze tam byly popsany i grimasy atp., coz jsem jako spravnej detektiv musel vlozit do mozaiky pripadu *5*
  • To uz dnesni mladez neumi hrat bez save&load, ze to porad vsichni zminuji? Mozna bych byl radsi, kdyby ve hre byla save&exit moznost, ale autosavy jsou od sebe vzdaleny max 15. min, pokud clovek procita vsechny texty, kdyz to jdu podruhy, texty jen odklikam, takze opakuju max. 5 min.
  • tahle hra si zdaleka 8 nezaslouzi, ale jasne je to indie tak tomu musime dat 8 protoze je to indie a co je indie to je kuuul *11*
    • jj presne vydat to EA to by bylo hodnoceni :) asi jako kdyz Rowingova vyda knihu za sebe a nebo pseudo.. obecne plati ze KS hry jsou strasne precene.. a tady to je obr zklamani:

      - opsana knizka
      - 10-12hodin
      - linearni
      - nevybalancovane class

      takze za milion dolaru tu mame editor pro komunitu a serial na pokracovani.. ktery si musite pokazde zaplatit.. az kluci v tom editoru zase neco zbastlej.. no snad ten Wasteland a Torment a Amikrog alespon udrzej latku.. ostatni KS jsou teda nic moc..
      • GlaDOS
        "ostatni KS jsou teda nic moc.." Jelikož zmiňuješ nehotové projekty, tak já také. Star Citizen, Dreamfall Chapters, Project Eternity, Broken Age, Sir, You Are Being Hunted, Carmageddon: Reincarnation, Planetary Annihilation, Broken Sword - the Serpent's Curse Adventure,...
      • nevybalancovane class? da se to hrat v klidu i na hard se vsema = balance *5*
    • Rádoby gangster ?
      • Spíše Nukleární Karel :)
  • Trošku mi vadila ta linearita, ale jinak jsem byl spokojený. Má to parádní atmosféru a kdyby to udělali trošičku víc otevřený ala fallout, tak by mi to nevadilo.
  • Důležité tipy které hra sama neřekne:
    -Používat Alt na ukázání použitelných věcí
    -Hra se uloží jakmile vlezete do nové mapy, jinak se neuloží.
    -Programy jsou napořád a to samé platí pro programové pomocníky v matrixu jako je vrah, útočník a průzkumník které lze zakoupit
    - Najatým borcům nelze nic měnit ale lze jim darovat věci které se spotřebují po jednom použití (lékárny, granáty, fetishe a boosty)
    - Když to nepožijí, tak jím to nelze sebrat a nechají si to. Je tedy potřeba vybrat to co se opravu hodí jinak si to prostě nechají
    - Tuším, že NPC decker nemůže deckovat konzole tedy je na nic. (píše se to na oficiálním fóru)
    - Trochu si zlepšete sílu jinak vaše postava si hodí granát skoro pod nohy.
    - Více kouzelných pastí/bariér lze dávat na jedno políčku.
    • Kybernetika je taky napořád, nebo se mi aspoň nepovedlo nic odstranit (nahradit ano). Chápu, že když si nechám dát kovový nohy, tak mi ty moje původní už jsou tak nějak k prdu, ale co si pamatuju, daly se sehnat protézy obyčejnejch nohou, který nesnižovaly esenci, takže jediná esence, o kterou dotyčnej přišel byla ta, kterou mu spálil doktor mizernou prací.
    • nevíte někdo, co dělají ty ley lines? někde na fórech jsem četl, že mají zvyšovat sílu kouzel/abilit a zkracovat jejich cooldown, ale zkoušel jsem to a minimálně cooldown byl stejnej...
      • Mam pocit, ze bude asi nekolik typu. Minimalne jednou jsem stal na znameni a cd vsech kouzel byl o 1 kratsi.
        • Jj, poznáš to lehce. Píše se to když pak klikneš postavu.
    • "Tuším, že NPC decker nemůže deckovat konzole tedy je na nic. (píše se to na oficiálním fóru)" Je blbost, najmul jsem si deckera a do systemu se mohl normalne pripojit.
      • oni skor myslia, ze nemozes deckera pouzit mimo boja - cize napriklad na odomknutie dveri/pocas dialogov v real time pohybe
      • Pak OK. Vycházel jsem z prvního příspěvku v tématu "HIRED DECKER USELESS?". Další to již vysvětlují, bohužel jsem do toho tématu již nevrátil a protože jsem sám byl decker nebylo třeba to zkoušet.
  • Baldur52
    Hra to není dokonalá, ale je to Shadowrun jak jsem si ho přál. Užívám si to a líbí se mi styl vyprávění a způsob jakým autoři textovou formou dobarvují svět a postavy, s kterými se setkáváte. I tímto hra zachovává kouzlo své papírové předlohy a zároveň dává možnost kreativním lidem z komunity vytvořit vlastní Run, přičemž se nemusí až tak trápit s grafickou dokonalostí modelů postav či předmětů, když jim může pomoci Vypravěč.

    Za mě tedy velká spokojenost a jsem rád, že se jedno z těch kickstarterových izometrických RPG povedlo. Další prosím.
  • Budu hnidopich ale tohle je divný.
    Jestliže vezmu, že na vývoj šlo 70% jak psal Fargo v rozhovoru ohledně jeho úspěchu na KS Tak mají 25M. Podle About Us je tam asi 25 lidí. A vydali za rok a něco. Taky měli svoje prachy. Podle Stretch Goals by tam mělo být asi 2-3x více obsahu. Tedy kdyby se hra pouze zaplatila tak by asi měla 3 hodiny město bez lidí? To samé hudba, byla by tam tedy jedna skladba? Podle seznamu skladem to není nijak slavné a je tam prostě hudba pro jednotlivé prostředí jako všude. To je normální a žádný obsah navíc.
    Zde mají hlavní náklady na lidi. Nemají super drahý engine apod. Tedy čekal bych, že tam bude hodně textu a dokáží co umí. Navíc je na to možná moc lidí. Opět to přirovnám k Warhorse kde je asi stejně lidí ale dělají tam mnohem složitější věci a za rok toho udělali opravdu hodně v porovnáním s tímto. A to na tam makalo zhruba stejně lidí!
    - O to horší když to porovná s FLT které měli 9X méně. Je tam hodně super hudby, hra je slušně dlouhá a je tam nějaký text. Styl je podobný i když modely postav nejsou tak dobré jako zde a není tam tolik drobností. Ale FLT za ty prachy naprosto sedí. Taky na tom nemakalo tolik lidí.
    • Vytvořit vlastní engine s editorem a podporou pro uživatelský obsah taky není levná věc. Warhorse ani FTL se do toho nekvalifikuje.
      • jo treba u grimrocku to zvladli bez komunity ;) a unity zase tak bez editoru neni..
      • Na fóru píši, že použili Unity 3D. Taky tam borec řešit ten save když Unity 3D engine umí ukládat kdykoliv a dával tam příklad...¨
        Grimrock má taky vlastní engine a mají to OK.

        Asi je tam moc lidí. 30 Lidi na tak malou hru? Grimrock pár lidi a mají vlastní engine. Warhorse zhruba 30 lidí a dělají tam složité věci a kolik toho udělali za tu dobu.
        • Odkaz.

          Grimrock je z hlediska mechanik oproti Shadowrunu primitvní, po grafické stránce používá minimum (modely, textury, animace), nemá žádný příběh, nemá editor. Podobně tak FTL.

          Warhorse zatím neukázalo prakticky nic, mají licencovaný CryEngine, mnohem větší rozpočet, počet lidí v týmu během vývoje ještě naroste, jako je to běžné. Můžeš se tu jimi ohánět jak chceš, ale působí to spíš směšně.
          • Editor Grimrock má a sice má méně pestré prostředí ale zase více propracované. Je to celé 3D a jsou tam slušné efekty
            Warhorse ukázali pár věci a hodně toho napsali a tedy víme co tam zhruba mají. Asi 30 lidí které mají, udělali podle toho co víme dost práce. (Jedno menší město, NPC se pohybují a vypadají super, bojový systém atd) A to je hodně věcí navíc opět vše 3D a oproti Grimrocku je tam hodně drobností viz video. Tedy tam se asi maká jinak než zde. Kde 25 lidí udělalo dost málo. Jestli na tom tolik lidi makalo. A editor nevím jak je super. Ten v grimrocku umí dost věcí a na pohled vypadá profesionálně.
            Rozpočet není tolik důležitý když to bereš na rok - dva. Stejně stojí nejvíce platit lidi proto to lze porovnat. Sice si mohli asi zaplatit pomoc ale na to kolik toho mají jak to vypadá... Je to dobré.
            • smejki
              - editor byl vydán až asi půl roku po hře, tedy když už měl tým přísun peněz z prodejů (a že byly dobré)
              - 3D nic neznamená, pouze matiku pro representaci dat a rendering. Shadowrun používá mnohonásobně více assetů (které jsou 2D) než Grimrock.
              - Warhorse má vertical slice - kousilínek hry a většinu mechanik v neodladěné podobě. Nevím, proč je tady vůbec vytahuješ. Je to jiná liga v úplně jiné fázi vývoje.
            • Začínáš být vážně zábavný.

              Grimrock je celý 3D, jsou tam slušné efekty... Grimrock je v zásadě 3D grafika na úrovni her z devadesátých let, jen oblečená do slušivějších textur. Lokace v Shadowrunu jsou podstatně propracovanější a jejich vytvoření díky izometrickému pohledu dalo určitě mnohem víc práce.

              A s Warhorse už začínáš být vážně docela k smíchu. Snažíš se tu srovnávat Shadowrun s omezeným rozpočtem za 14€ se hrou, která má být údajně AAA, operuje s mnohem větším rozpočtem a za celou dobu vývoje jsme ze hry neviděli vlastně nic.

              A že podle toho, co víme, udělali dost práce? Vážně? Nevšiml jsem si, že by někde Warhorse prezentovali hratelnou ukázku, nebo něco podobného. Až se do toho bodu vývoj dostane, tak dej vědět. A představ si to, Shadowrun už je vydaný a hratelný! Stále máš chuť se ohánět tím, že toho Warhorse udělalo více, Hurvínku?
          • Kinet1c
            suhlasim
            • grimmrock editor ma a nemyslim si ze puzzly v nem nedalo praci udelat a vymyslet, ty zas nemá Shadowrun..
        • Ty už jsi od Warhorse něco hrál? Dokud s hrou nevylezou na trh a nezveřejní kolik ta hra vlastně stála, tak bych to vůbec nesrovnával.
        • jj je to odflaknute - 8 je prehnane hodnoceni, hra si zaslouzi tak 6- max 7, spise ale tech 6. Penize ktere sly na hru nejdou poznat, je silne zjednodusena, maximalne linearni. Hudba mi prisla slaba- poustel jsem si radsi kompletni soundtrack deus ex z youtube, zkuste sami jak k tomu sedne mnohem lepe.. A engine nedelali vlastni jak tady nekdo mylne pise, opravdu pouzili unity.

          Savy jsou kapitola sama o sobe, to je proste v dnesni dobe prasarna udelat takovy checkpoint system v tahovem rpgcku - nevim proc nekdo meni vec ktera naprsto funguje at uz v deus exich, nebo tahovkach jako fallout, bg2, homam...proste to funguje u 99% her, checkpointy patri pred boss fighty aby clovek nemusel venovat tech 5 sec a sam si to ulozit (nekdy na to i zapomene) Za savy fakt -1 bod - nici to immersion, stve vas to.

          Jeste abych pokracoval : textury jsou docela hnusne, prostredi nakresleno pekne ..a jsou tam bugy...kdyz si date dodge, dodgujete vlastni kouzla (pouzivam item na dodge) jako je heal. Na nepratele nejde nekdy kliknout - obraz se neda otocit jako v xcom. Je to takove nemastne a neslane.

          Ty pomerne velke penize co vybrali fakt nejsou videt, pro me to je znacka - pozor, kickstarter nemusi fungovat tak jak by mel, je treba byt opatrnejsi s budoucim financovanim projektu. Snazim se take prijit na t, kam penize sly? Nakreslen prostredi? To mohl kreslit jeden /dva lide, dialogy a pribeh? komplikovany a spise prumerny? dabing??? neexisuje? hudba - jednoduche skladby co porad omilaji jeden motiv, vymysleni systemu rpg - to vse uz meli. Meli z ceho cerpat, meli systemy, inspirace...a na hre to nejde poznat, docela bych chtel videt rozpis co/kdo kolik presne stalo, mozna bychom se divili.
          • walltar
            pozor, kickstarter nemusi fungovat tak jak by mel, je treba byt opatrnejsi s budoucim financovanim projektu.... a na to si potřeboval aby vyšla hra? Když dáváš peníze do KS tak o ně okamžitě přicházíš a nemáš vůbec zaručeno, že za ně něco dostaneš. By si to lidi měli uvědomit. To není distribuční kanál na předobědnávky, je to crowdfundingovaná stránka a pozor si musíš dávat vždy ... prostě tam dáváš jen peníze, u kterých si smířený, že už je neuvidíš a nic za ně nedostaneš.

            Jinak se mě trošku zdá, že lidi mají hodně přehnané očekávání (a sami tvůrci to podporují) Měli na to přibližně rok, takže bych řekl, že museli i zvětšit team aby to za ten rok stihli ... normálně se hry dělají podstatně dýl. Mě se částka 2M zdá přiměřená, když to porovnám s tím co stojí hry jako je COD ... Spíš obdivuju lidi, co sou schopní dělat hry po večerech a za míň peněz.

            Ale jinak samozřejmě asi moc s penězma efektivní nebyli ... a hra má dost problémů (zase která je nemá?) Já sem odobně tohle nebackoval a koupil si to až teď na steamu a zklamaný nejsem.
            • Tak píšou, že když dáš určitou částku máš za to hru a když dáš jinou částku máš za to další věci. Kdyby psali. "Možná vám dáme hru a možná tričko" ale takto to nepíšou.
            • jde o to, ze ze zacátku tam ty projekty byly fakt od nadsencu a lidi co chtej ty veci delat ale cim dal vice budou pribyvat lide kteri chteji na kickstarteru jen vydelat. Cekal jsem na prvni vlastovku , ktera to ohlasi - a prave Shadowrun pro me takova vlastovka je. To jsem tim myslel.

              Jo a kdyz das do KS penize ruceno to sice nemas, ale mas asi tak 99% sanci ze to odmenu dostanes. Prvni cenzura projektu totiz uz prochazi kickstarterem samotnym . Jinak by to ani nemohlo fungovat, takze teoreticky ano...ale drzel bych se reality.

              Posledni dve vety to same, ty mluvis o teorii, ja o praxi...


              Jo rok je na hru asi málo, na druhou stranu kdyz vidim co dokazou za rok nekteri modder(nebo team modderu!) prijde mi shadowrun fakt docela trapny vysledek. Unity je engine, kteri si vsichni chvali, jak se da prizpusobit a jak je v nem lehke pracovat. Cekal bych prave energii ve vyvoji jakou maji modderi , misto toho to byla energie zdechle firmy. Videl jsi treba video ze Skyrimu, kde dostali vyvojari tyden volno aby vytvorili enco zajimaveho? Bylo tam asi 20+ fakt znatelnych vylepseni...par jich pak vzalia vydali jako dlc.
              Jo, vsadim se ze ve firme by na tom delali 2x dele a nebylo by to ani z pulky tak cool. Jenze ks projekt tuhle volnost ma, melo tam toho byt mnohem vic a vetsi odvaz. Nehrali ti lidi snad Deus ex human revolution? a jeho predchudce ( co se tyce mechanik) Vampire the masquerade: bloodlines. Nezadam tady 3d grafiku a top notch produkci...ale napul linearni mesta , questy s 2-3 viditelnymi cestami a 1 tajnou, dialogy ktere, pokud mozno, co nejvice ovlivnuji hru, rozhodnuti jejichz nasledky pozdeji uvidim. Neni to tam a nejsou to tak silene tezke veci, jo ale jsou narocne na neco jineho: talent, pili. To druhe tam mozna z casti nebylo, ale to prvni mi tam chybi uplne nejvic. Je to proste jen shadowrun aby neurazil. Tady, susenka, nikoho neurazi...6/10 je pro me nadprumerna hra a cim vic o tom uvazuji. SHadowrun je dnes nadprumerna hra ale zadnych 8/10 se tu nekona.
          • Zaplať pánbůh, že se obraz nedá otočit.
          • abych nebyl tak negativni, napisu jedno velke plusko : nastaveni obtiznosti.
            V dnesni dobe kdyz si date neco tezsiho nez normal, ai vetsinou cheatuje, dostava bonusy a to vse se odrazi na rhatelnosti. Hra uz neni zabavna, clovek se snazi prijit na "fungujici pristup" ktery mu pomuze vyhrat, to ale nemusi byt ten, ktery ho bavi. Tady jsem si nastavil obtiznost hard a byl jsem mile prekvapen. Myslel jsem ze muj troll na blizko bude casto umirat - hard a melee (dmg z blizka) proste nejdou normalne dohromady. Tady to ale fungovalo. Neumrel jsem za hru ani jednou, jen jsem se soustredil delal dobra rozhodnuti a obtiznost me poustela dal. Tak to ma byt.
  • Jakožto býválý hráč Shadowrunu jsem poměrně zklamán. Kybernetika ořezaná na drát, bioware chybí úplně, 4 druhy zbraní od každého typu, nulová upravitelnost (Podle pravidel SR se do každé zbraně dá nacpat několik doplňků. I obyčejná pistole pojme 3-4.). Šaman vyvolává elementály místo přírodních duchů, jen pár (7?) totemů na výběr (Kojotí totem dává bonusy? Od kdy?). Mág neumí vyvolat elementála, na výběr jen pár kouzel (Kde je sakra vylepšená neviditelnost a lítání? Aspoň že je ohnivá koule. :) Rigger a jeho sondy... Tam ani nebylo moc co ořezat (Neberu-li v potas Janes Riggers Registry.). Deckera a jeho útočný programy sem si taky představoval úplně jinak. Ale nic, no. Co bych chtěl za dva milony dolarů. Aspoň že se to dopbře hraje. ;)
    • To samé super brokovnice které podle pravidel nejsou tak super. Hlavní první dovednost je skvělá.
      Ale jako za 25M bych čekal více. Hlavní problém vidím v tom, že tam bylo asi moc lidí.
      FLT pár lidí. Grimrock pár lidí atd... A hry jsou skvělé. Jestli zde opravu platili 25 lidi jako tak to by tam mělo být věcí...
      • to je celkem trapny, ze nejlepsi vlastnost zbrani je hned na zacatku, a pak tam neni uz nic moc uzitecnyho a nakonec uz vubec nic (treba dat 10 bodu karmy za mizivy procento na zasah navic, je dost nevyvazeny, kdyz za 1 je ten -AP styl strelby)

        a brokada je tim padem nejlepsi zbran (akorat clovek musi tahat tri najednou, kvuli nabojum *5* )

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit