Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Femto
    vypadá to moc pěkně, recenze pozitivní, takže asi úspěch :)
    • Ahoj ole...
  • No, jak tak pročítám recenze uživatelů i redaktorů, tak výsledkem je hra plná výborných originálních nápadů, které jsou ovšem nyní spíš negativní, protože je zcela zabily bugy. Ukládací systém skrz kořalku je perfektní - pokud máte stabilní hru, jinak můžete hodiny hraní spláchnout do záchodu. Bojový systém založený na skutečném šermu je dobrá věc - pokud vás hra neteleportuje skrz protivníka nebo každý jeho úder nepřitáhne k němu. Atd. U hry za 1100.- mi to připadá velmi podivné. Takže za mě nákup tak někdy za čtvrt roku, až to bude skutečně hotové. Nehodlám být betatester a ještě za to platit.
    • 2Hacendado: Ukladani ma fungovat tak, aby o nem hrac optimalne nevedel. Ukladani ktery hrace sеre, je presne to, co Vavra pinda k jinym - koncepcni prusеr a zrudnost. Hry se hrajou proto, aby se u toho hrac bavil, a obtiznost nespociva v tom, ze nemuzes 10 hodin nic ulozit ... tohle muze myslet vazne leda kkot, kterym Vavra je.

      U libovolnyho systemu boje je zdaleka nejpodstatnejsi to, jak dobre se to ovlada. Je uplne irelevantni to, jak moc je to realny. Az budes machat realnym mecem kterej bude narazet do realnyho protivnika, tak muze hra implementovat realnej serm. Do ty doby je to hovadina. Jednoduse proto, ze pro ten realnej serm (a ostatni i libovolnej jinej zpusob kontaktniho boje) potrebujes tu realnou zpetnou vazbu.

      Za 3 mesice nic neodladej, meli na to nekolik let.
      • Těžko bude někdo hrát 10 hodin a neukládat, když se ukládá při spaní.
        A bojování se ovládá skvěle, jen to z videí na Youtubu úplně nepoznáš.
    • Widl_CZ
      Na ukládání už je na nexusu mod, takže to odpadá :)
    • Zajímavé, že nejvíce křičí ti, co si to nekoupili a vůbec to nehráli
      • Vycházím z ohlasů hráčů, co to hráli. A teď zameč a vyskoč. *1*
        • Pokud nevycházíš ze svých vlastních zkušeností, tak je tvůj názor úplně k ničemu. Takto jen ukazuješ svojí hloupost.
          • Jsi natvrdlý? Vycházím z toho, co vidím a slyším.
    • ukladani srkz koralku perfektni neni...perfektni to je, kdyz kliknes na ulozit hru a ulozi se ti...kdykoliv uznas za vhodne...v tomhle smeru nemam rad zadna omezeni
      • S ukládáním měli problémy již v počátku vývoje, a do teď ho nezvládli. Koncept té hry je špatný a nedovoluje "sejvy" na požádání. S tím nic neudělají, celou herní mechaniku by zničili.
        • Tím spíš tam nemají cpát sejvovici, když jim nefunguje a jen dělá potíže (protože sejv na ukončení by fungoval úplně stejně jen bez vlivu na ožralost). A měli prostě poladit ukládání na checkpointech. Jak ukazují jiné hry, ono když neuložíš vše (třeba zmizí mrtvoly apod, tak to nikomu nějak nevadí). Ono se dá ukádáním ve vhodný okmažik docela dost věcí očůrat. A očůraný systém co funguje může být ve výsledku lepší než důkladný systém, který nefunguje.
        • ucho
          neznicili, bohate by stacilo dat save na exit hry. a aby minimalizovali zneuzivani, tak na opravdove ukonceni hry.
      • Asi tak. Nebo ten autosave udělat častěji. (téměř okamžitě s výjimkou třeba pár akčnějších sekvencí kde chceš aby to hráč opravdu odehrál bez exploitování systémů). Paradoxně pokud by to ukládalo téměř pořád, tak by to bylo víc hardcore, protože každé rozhodnutí by mohlo být permanentní. Takto na tom není nic hadrcore krom toho že je to taková loterie se stabilitou hry.
        Jako takový iron man mode v Xcomu ukládá hru nonstop a jaká je to pecka :-D
      • Tak záleží taky na hře. Třeba u Commandos apod. her bych bez save / load skončil tak někde ve 3. misi. *1* Další věc u KC, která mě zarazila, že ta sejvovice je hodně drahá a moc ji není - to mi připadá i trochu přes čáru..
        • On je to v zásadě dobrý nápad. Problém je, že je tam prostě špatně řešený autoasave. Je spousta her, které nemají vůbec žádný manuální save a vůbec ničemu to nevadí. Protože dokáží ukládat rozumně. A jsou ideální v tom, že tě nutí nějaké pasáže dohrát v kuse (a nemůžeš exploitovat ukládání co pět vteřin). Ale zároveň jsou tak časté, že tě nenutí opakovat x hodin hraní. Navíc pouhý autosave má i velkou výhodu pro vývojáře, že ví za jakých podmínek se sejvuje (takže třeba něco ukládat ani nemusí) a snižuje to riziko, že vznikne nějaký bug, protože uložíš zrovna někde nevhod, kde s tím nikdo nepočítal.
          Tohle když by doladili tak sejvovice mohla být jen takové zpestření na pár obtížných soubojů. Ale když hraješ úvodní quest a hra spadne při vstupu do hospody, fakt tam není jediný důvod, proč by nemohla být auto-uložená hned po nákupu uhlí. Jak píši níže - častý autosave by tu byl i super prvek v tom, že by jsi měl rozhodnutí permanentní. (načapali tě při kradení = autosave a porvi se s následky. Zabili ti parťáka v souboji = autosave a máš to bez něj)
          • Musis nemusis ... vysypat dump pameti na disk umi zacek 5ty tridy v krouzku vypocetni techniky proboha ... Tohle samozrejme nikdo normalni u hry delat nebude, jednoduse proto, ze vi co je a co neni treba ukladat. Teda asi krome Vavry, kdyz maj takovej strasnej problem s tim neco ulozit.

            Se podivej trebas na minecraft, tam kdyz ukladas == ulozit celej aktualni svet kosticku po kosticce + samozrejme bedny s obsahem, inventar ... tohle v KC vubec resit nemusis. Zadny "nevhod" ulozeni neexistuje jednoduse prave proto, ze neukladas ten dump pameti.

            Bezne se uklada stav qstu, to co ma postava u sebe/v bednach/... a pozice kde stoji, coz ale neznamena, ze pri loadu ji postavis presne tam, muzes ji trebas postavit na nejblizsi cestu/checkpoint/...
          • To máš pravdu, tohle by bylo ještě lepší.
    • Tak nějak mi to přijde bohužel :-( Ta hra vypadá že bude dobrá, když ji zvládnou dodělat.
      • To už slibují mnoho let, ale ten kdo slibuje většinou málo co splní. Peníze mají, nemají důvod cokoli nákladně měnit.
        • Nebuď jako řada dalších dutohlávků, nedodělky při vydání jsou dneska už docela normální záležitostí, kterou pak vývojáři měsíce ladí. Nevidím důvod proč by to mělo být vtomto případě jinak.
          • Proč bych měl být dutohlávek? Že nechci platit za nedodělaný produkt?!
            Chtěl bych vidět, jestli by sis koupil nějaký hmotný produkt v takovém stádiu jako je KCD.
        • Tak narovinu - peníze nemají, protože většinu studia vlastní investoři. (takže z prodejů budou mít pár drobných, ale nic co by jim zajistilo budoucnost) Takže pokud chtějí fungovat dál a dělat nějakou další hru, budou muset trošku získat důvěru hráčů. To zda hru dodělají může dost razantně ovlivnit, kolik budou schopní vybrat na dalším Kickstarteru. A zda to přesvědčí nějakého investora, aby nasypal další stamiliony do vývoje.
          • To nevím, nedokážu posoudit kolik toho zůstane vývojářům a kolik investorovi.
  • Koukal jsem na to asi pul hodky. Covece docela me sokoval ten malej podil interaktivity. Tipuji ze v hre stravite minimalne polovinu sledovanim cutscen, dialogu a loadingu, ctvrtinu presouvanim a na samotne hrani zbyva tak 25%. A to jsem mozna jeste optimista. Nebo se to pozdeji trochu rozjede a je z toho skutecne hra? *13*
    • No koukal jsem na to taky a měl sem z toho podobný pocit... ze dvou hodin hraní, snad tak 7 minut hry jinak jedna naskriptovaná scéna za druhou, popřípadě "rozhovor". Hra zatím nikde... ale snad to přijde :_) Hodnotit hru podle nekonečnýho tutorilu/intra se mi zatím nechce...
    • Jack1947
      To by bylo na 100hodin hraní celkem málo no...
  • x_ander
    Tak jsem to uz taky hrál, byť jen chvilku, a převládá nadšení. Atmosféru to má jako řemen, questy se rozjíždějí zajímavě a na žádný bug nebo chybu jsem zatím nenarazil. A i na mém ne už úplně čerstvém kompu to jede jak víno. Z technického hlediska mi vadí jen zbytečně dlouhé "přepnutí" do rozhovoru (kolikrát i 1-2 sekundy černá obrazovka) a dost nekvalitní textury - byť mám nastaveno ultra high, tak při blízkém pohledu na jakoukoliv zeď je ta textura dost neostrá. A faciálky dost slabé, ale na tom snad zapracujou.
    • Textury nic moc. Jak z team fortressu 2. Hra se tedy nesnaží být fotorealistická, je tam jistá úroven artu, ale textury by právě ostrý být mohly.
  • Mám SSD disk a načítá se jak inventář tak cutsceny..na SSD!!

    To dělat amatér. Tohle přeci museli vidět během testu. A oni to pustí do oběhu!
    • A co bys nechtel, tester ses ty, kdyz to prodaj milionu podobnych hejlu, tak mozna i 3% zrychlej.
  • Neustálé spamování pár negativních recenzí od nějakého nolifera Oldasse a jeho padesáti klonů nic nemění na tom, že má hra vesměs pozitivní ohlasy. Momentálně metascore 76 a user 8.2. "Slavní" youtubeři to taky chválí. Já mám po pěti hodinách trochu smíšené pocity, ale zatím jsem na bugy nenarazil a optimalizace asi zas tak hrozná není, když to hraji na 5 let starém iMacu, který má do herního pc daleko. Vávra udělal rpg podle sebe a v tom uspěl, to jestli vám hra sedne je věc druhá, Arma taky není pro každého a přesto je dost populární. A to neustálé připomínání článku o Skyrimu už je trapné, zvlášť když 90% věcí má KCD udělaných líp
    • Já bych mc hodnocení bral za směroplatné až časem. Trofej "Dohrej hru" kterou získalo 0,0% hráčů trošku ukazuje, že většina hodnotí podle prvních dojmů. I ty profi recenze tipuji na uspěchané na embargo stylem "dojedu tutoriál a přečtu si nějaké ofiko info".
    • ucho
      ten uspech je super. no snad vyladi i ty technicke nedostatky a bude to jeste lepsi.
  • hra dobry no, akorat bych potreboval aby mel hlavni hrdina hlavu...
    • Je mladej, do všeho se vrhá bezhlavě.
      • myslel jsem, ze kdyz bude mit helmu, tak bude mit koukatelny look, ale neni to pravda, potreboval by spise oblicejovou masku, pak by se snad dalo tvrdit, ze svym zjevem nepacha socialni sebevrazdu
  • ucho
    ty chyby nekterych lidi jsou smutne:
    - nekolika lidem na PS4 ve hre vubec nefunguje R2 tlacitko
    - Kunesh sel na prochazku nekam do rite na kraji mapy a nejde udelat quest
    - spousta dalsich rozbitych questu, ktere proste nejdou dohrat

    tyhle bugy jsou trochu prusvih.
    • A když jsem to nedávno předpovídal tak zdejší "nadšenci" mě fakovali mínusama. Takže počkáme na 4-5 patch a bude to super. *5*
    • ja hraji na PS4 a R2 funguje...buď úder pěstí nebo mečem
      • ucho
        několik lidí na fóru si stěžuje, že jim nefunguje. počítám, že jsi pochopil smysl mého sdělení ;)
    • Takže asi tak jako Skyrim při dni vydání? *7*
      • Skyrim jsme dohral hned po vydani..tak nemel nesmysly.
  • Co mě teda zarazilo, když Jindřich šel něco hledat do baráku, máma šila na verandě a o chlup déle mu táta v cut scéně říká, že je máma ve vesnici.
    • Přání otcem myšlenky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit