Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • raisen
    Tak na to se hodně, hodně těším :) Moc děkuji za tenhle GamesPlay.
  • To bylo tak hezké, že si to pustím ještě i ze záznamu! Díky!
  • Pridavam se k pochvalam - moc dobry gamesplay, byt to nebyl tak uplne gamesplay, ale kazdopadne to bylo hezke povidani...
  • Tisíceré díky, Lukáši, že se ti tátu podařilo přemluvit. Tohle bude jednou legendární díl.
    Jdu opět číst Vesmír jaký je.
  • Dekuji za vcerejci gamesplay, byl super.
  • Tenhle dil me donutil si koupit na aukru teleskop, idkyž sem byl vesmirem vždy fascinovan ani envim proc me nidky nenapadlo si ho koupit a podivat se na ten mesic idkyyb to melo byt jen jednou tak mi to za tech 1000kč stoji :D
    • tady se někdo potřeboval zbavit refraktorového šuntu a někdo mu na to skočil, ale na ten měsíc by ti to mělo stačit, ale na planety a mlhoviny zapomeň
      • C-BEAM
        pokud nevíš co koupil tak přece nemůžeš napsat na co bude a nebude vhodný. Za 1000Kč se dají v bazaru sehnat i 60mm refraktory se slušným ohniskem, co na Jupiter / Saturn stačí aby rozeznal pruhy v atmofére, prstenec a měsíce, především tedy pokud bydlí mimo města.
        • Dle osobní zkušenosti s refraktorem levenhuk 80mm a ohniskovou vzdáleností 720 mm a fakt nic moc, hlavní problém bývá stativ, respektive altazimutální montáž, většinou nepoužitelný šmejd čínské výroby(tím neříkám, že čína neumí teleskopy, ale za jinou cenu), kde jenom udržet saturn v ohnisku je fakt něco, pokud nemáš lepší montáž což tyhle levné nemají. No ale můj hlavní problém s koukáním na planety s ním byl to, že jsem z Prahy takže kvůli mrknutí na planety cestovat desítky kilometrů je fakt zážitek *1* ale s newtonem uvidíš víc i v Praze, ale zajímalo by mě, co koupil, no tak kolego DeDe, pochlub se
          • C-BEAM
            u newtonu jsou ještě větší nároky na montáž a stativ jako u malého refraktor, stačí slabý vítr a velký tubus se rozkmitá jako plachta ve větru. Jednoduše k němu potřebuješ dobrou montáž (EQ3 nestačí) a dobrý stativ, na mlhoviny navíc nic menší než 200mm nemá smysl a v městě jen s kvalitním filtrem proti světelnému smogu. Když to všechno spočítáš dostaneš se na částku která již je někde v úplně jiných dimenzích. Na planety a Měsíc bych radil spíše Maksutov, ten nebude mít problém ani na levnější montáži.

            Osobně bych rád v budoucnu šel do lomeného 100mm triedru ale tam se ceny šplhají přes 1000 E a to je momentálně nad mé možnosti :(
    • C-BEAM
      já jsem měl kdysi docela slušný teleskop ale nebavilo mě se s ním táhnout a nikdy jsem si nezvykl na pozorování jedním okem. Tak jsem ho prodal a teď mám 80mm triedr a pozorování Měsíce mě teď baví víc a hlavně při tom vydržím déle protože s oběma očima se pozoruje nesrovnatelně lépe :)
      • tak sis neměl kupovat refraktor ale newtona nebo maksutov, jsou menší, ale i u těhle je težký stativ, ale dá se napojit přes redukci slušná kamera a pokud máš motorový posun tak se můžeš dívat na notebooku. Pochybuju, že ten triedr má zoom víc než 50x, to mi příjde dost málo na koukání na měsíc
        • C-BEAM
          měl jsem práveže newton (200mm), navíc na EQ5 montáži, takže žádné ořezávátko, to byl důvod proč ho bylo problém přenášet, nejen velkost ale i celková hmotnost. A triedr má zvětšení 20x co na Měsíc stačí.
  • prvni gamesplay, ktery jsem videl uplne cely, diky
  • Super nápad! Elite sice nehraju (ale časem si hru na toulání se vesmírem možná pořídim), ale Okna vesmíru jsem coby dítě sledoval, p.Grygara si vážím a tohle je fajn způsob, jak rozšířit znalosti o vesmíru i těch, co třeba Elite hrají, ale zas tak do hloubky se o vesmír nezajímají :). A původní úvodní hudební znělka mě poslala asi tak o 30 let zpátky :D.
  • Paráda! Jednoznačně nejlepší video games.cz. Díky moc.
  • drasta
    Ja opravdu doufam ze treba jednou bude jeste jeden takovy let's play s Kerbal Space Program...
    • Keyz
      To spíše nějakého technika který staví rakety. O tom ta hra je.
      • drasta
        No prislo mi ze mluvil docela zapalene o soucasny raketovy technice a o tom kam a jak se po nasi soustave cestuje ale asi mate recht. Kdyz ja ho tak rad posloucham. Sice jsem se nic noveho nedozvedel ale i tak bych pana Jiriho Grygara dokazal plouchat porad :D
    • To by bylo možná trochu plýtvání potenciálem pana Grygara, asi jako kdyby si do pořadu o formách nachlazení pozvali kardiochirurga.
      Ale také mám takový vlhký a těžko realizovatelný sen, ve kterém by se Jiří Grygar vyslovil u retro games playe Sid Meier's Alpha Centauri k tomu co bylo nakousnuto už včera, k osidlování vesmíru lidstvem, ke všemožným překážkám a paradoxům. Navíc SMAC řeší některé otázky a technologie celkem podrobně a tak by bylo zajímavé se zeptat na to co si o nich myslí :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit