Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Výborný
  • Mart9
    Jaká hluchá místa?
  • jedině upravit audiostopu v momentech, kdy praská mikrofon. Jinak je to prvotřídní gameplay.
  • Vegen
    Klobouk dolu. Hry miluji, games mám velmi rád, ale toto porovnání s realitou bylo neuvěřitelně zajímavé, provedeno poutavě a určitě bych se podíval na pokračování. Pan Grygar má hodně co říci a umí podat informace velmi zajímavě. Nedivil bych se, kdyby pár mladších diváků našlo svůj směr do budoucnosti.
  • Nechci bejt neslusnej ale trochu postproducke by neskodilo. Proc ma lukas modre rty? Co takhle vystrihnout hluche mista a tak dale?
  • u tohoto gp mi doslo, jak to prijemne utika, kdyz se vysilani ucastni nekdo, kdo ma neco ke sdeleni

    proto me bavi retro s olejnikem, protoze ten se tam jenom neplaca v prvnim levelu, ale pridava zajimavosti o vyvojarich nebo vyvoji
  • Mart9
    Teď jsem to dokoukal. Fenomenální gameplay, i když ta game tam byla to nejméně zajímavé.
  • risa2000
    Díky, jednak za téměř profesionální vedení, ale hlavně, za unikátní obsah, který jsem sledoval se zaujetím od začátku, až do konce.
  • Doufám, že vstanu do práce. narazil jsem na to o půl jedný :D Díky.
  • Paráda! Jednoznačně nejlepší video games.cz. Díky moc.
  • gamesplaye s obornikem jsou jedna vec (malokdy se to sejde jak u grygaru doma), ale mezigeneracni gamesplaye by mohli delat vsichni, nekdo s otcem, jiny se synem *5*
  • Opožděně se přidávám s poděkováním za perfektní pořad. *4*
  • C-BEAM
    u newtonu jsou ještě větší nároky na montáž a stativ jako u malého refraktor, stačí slabý vítr a velký tubus se rozkmitá jako plachta ve větru. Jednoduše k němu potřebuješ dobrou montáž (EQ3 nestačí) a dobrý stativ, na mlhoviny navíc nic menší než 200mm nemá smysl a v městě jen s kvalitním filtrem proti světelnému smogu. Když to všechno spočítáš dostaneš se na částku která již je někde v úplně jiných dimenzích. Na planety a Měsíc bych radil spíše Maksutov, ten nebude mít problém ani na levnější montáži.

    Osobně bych rád v budoucnu šel do lomeného 100mm triedru ale tam se ceny šplhají přes 1000 E a to je momentálně nad mé možnosti :(
  • Naprosto parádní a musím jako divák velmi poděkovat panu Grygarovy za jeho účast na pořadu.!!!
  • Dle osobní zkušenosti s refraktorem levenhuk 80mm a ohniskovou vzdáleností 720 mm a fakt nic moc, hlavní problém bývá stativ, respektive altazimutální montáž, většinou nepoužitelný šmejd čínské výroby(tím neříkám, že čína neumí teleskopy, ale za jinou cenu), kde jenom udržet saturn v ohnisku je fakt něco, pokud nemáš lepší montáž což tyhle levné nemají. No ale můj hlavní problém s koukáním na planety s ním byl to, že jsem z Prahy takže kvůli mrknutí na planety cestovat desítky kilometrů je fakt zážitek *1* ale s newtonem uvidíš víc i v Praze, ale zajímalo by mě, co koupil, no tak kolego DeDe, pochlub se
  • C-BEAM
    pokud nevíš co koupil tak přece nemůžeš napsat na co bude a nebude vhodný. Za 1000Kč se dají v bazaru sehnat i 60mm refraktory se slušným ohniskem, co na Jupiter / Saturn stačí aby rozeznal pruhy v atmofére, prstenec a měsíce, především tedy pokud bydlí mimo města.
  • tady se někdo potřeboval zbavit refraktorového šuntu a někdo mu na to skočil, ale na ten měsíc by ti to mělo stačit, ale na planety a mlhoviny zapomeň
  • C-BEAM
    měl jsem práveže newton (200mm), navíc na EQ5 montáži, takže žádné ořezávátko, to byl důvod proč ho bylo problém přenášet, nejen velkost ale i celková hmotnost. A triedr má zvětšení 20x co na Měsíc stačí.
  • tak sis neměl kupovat refraktor ale newtona nebo maksutov, jsou menší, ale i u těhle je težký stativ, ale dá se napojit přes redukci slušná kamera a pokud máš motorový posun tak se můžeš dívat na notebooku. Pochybuju, že ten triedr má zoom víc než 50x, to mi příjde dost málo na koukání na měsíc
  • C-BEAM
    já jsem měl kdysi docela slušný teleskop ale nebavilo mě se s ním táhnout a nikdy jsem si nezvykl na pozorování jedním okem. Tak jsem ho prodal a teď mám 80mm triedr a pozorování Měsíce mě teď baví víc a hlavně při tom vydržím déle protože s oběma očima se pozoruje nesrovnatelně lépe :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit