Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja som velky fanusik DMC serie a tomuto dielu som dal sancu a paci sa mi. Danteho postava spravila na hracov blby dojem v tom uplne prvom trailery ktori vydali pri ohlaseni hry, v hre je uplne OK. Level design je super, hudba tiez, ma to intuitivne ovladanie tak neviem co viac si priat. Jedina skoda ze v hre nie je lock-on target funkcia ako v predchadzajucich a obcas je kvoli kamere na bojisku trochu neprehladno.

    Aj ked stareho Danteho mam rad, pribehovo predchadzajuca seria v podstate nikam nesmerovala. Kazdy diel DMC mal trochu ineho Danteho a CAPCOM sa zacal akokeby vyhybat priznaniu toho ze nevydarene DMC 2 vobec niekedy existovalo az prisli do slepej ulicky. Rad si zahram DMC 3 a 4 ale velmi rad si zahram aj toto nove :)
    • Povodna seria sa odohrala v tomto poradi DMC 3,1,(anime serial),4,2 .
      V DMC 1 posobil Dante ako vazny bijec demonov, v dvojke uz spravili jeho postavu tak vaznu a temnu ze skoro ani nerozpraval... na konci 2 ho uveznili vo svete demonov a potom zrejme nevideli ako dalej, alebo sa kvoli slabym recenziam a ohlasom hracov rozhodli 2 ignorovat tak spravili prequel - DMC 3 kde je Dante este teenager a jeho nova povaha je na mile vzdialena tym z DMC 1 a 2. No a na koniec prisli s DMC 4 kde je Dante vyzralejsi nez ten divoky teenager v 3, ale jeho pohodova, bezstarostna povaha a vzhlad vobec nepasuju medzi DMC 1 a 2 kde uz mal povahu skor bez spetky humoru.
      Myslim ze si tymto CAPCOM nas*al do vlastneho hniezda, ked sa nato takto pozriem su to vsetko skvele hry kazda zvlast, ale ako seria to spolu nedrzi pokope.
  • To s tím restartem by mě zajmalo jak to jako je? Ta fakta o postavách jsou jako stejný? Nebo to s tím nemá nic společnýho
    • Jediny rozdiel som zatial postrehol len v tom ze Danteho matka nebola clovek, ale anjel. Takze Dante uz nie je napol clovek/demon ale hybrid anjel/demon = nephilim.
    • Všechno nový. Donte jako by rád plaval v žiletkách.
  • MinisterOfSillyWalks
    muj šálek kávy to teda není po tom zklamání u DMC4 zustávám nadále zastancem Ninja gaiden black/sigma
  • Pane jo to jako vážně tahle hrůza co przní DMC má tak pozitivní ohlasy ?? To už se asi starého dobrého Devil May Cry nedočkáme. R.I.P. Devil May Cry budeš mi chybět ;(
    • ano presne tak, je to restart serie, DMC roku 2013. DMC minulejch let si uzilo slavu a zase odeslo, tot je dalsi etapa.
  • to mrskani se ve vzduchu pri boji me irituje
  • Temer hned na zacatku hlavnimu hrdinovi spadne na hlavu paruka se stylem ucesu jaky mel v predchozich dilech. Rikal jsem si kdyby v tu chvili dali moznost vyberu jestli si ji chci nechat, nebylo by to vubec spatny :D (rejp). Jinak s hodnocenim souhlasim, grafika u teto hry me opravdu zaujala a to normalne na grafiku u her skoro vubec nekoukam. Gameplay to nejlepsi z DMC serie.
    • Gameplay je nejlepší z DmC nesérie, jinak známe jako DmFY. Ale ano, v jistém smyslu je i nejlepší z DMC série... konkrétně ve smyslu přístupnosti a lehkosti získání odměn. Dáš pár ran a jsi SSS-Sensational. V DMC4 ses musel sakra snažit abys byl jenom třeba S, natožtak SSS, Smoking Sick Style.

      No, proměna DMC v DmC (DmFY) tak nějak symbolizuje proměnu hráčů. Dneska každej chce odměny (SSS) za málo námahy. A tak jim je DmFY dává plnýma hrstma. No, i DMC4 bylo přístupný, ne že ne, ale takovej SSS DmFY hráč by dostal tak se štěstím C v DMC. No a C je nic moc odměna, že jo?

      A tak gameplay z DMC trochu posekáme v obtížnosti a komplexnosti a uděláme z toho God of War s Dontem a SSS pro každýho. God of War mám rád, hraje se dobře, když chce člověk vidět cool a epic filmečky bez větší námahy. Ale moc se nehodí pro hru, která nese vlajku Devil May Cry... tam ta nutnost námahy jaksi patřila.

      No, CAPCOM tvrdil, že zisky na DmFY budou jakmile se prodají 2 miliony kusů. Dosavadní čísla naznačují, že 2 miliony nebudou, možná ani ne 1 milion. Mám škodolibý škleb na tváři.

      Ale je fakt, že styl prostředí se jim povedl. Na PC to vypadá sakra dobře. A paruku bych zahodil, je to jen paruka.
      • Možna budu jedinej, ale ja to kvuli SSS v rohu nehraju ...
        • Ne, nebudeš jedinej. Nenaznačuju, že DMC se má hrát pro SSS v rohu. Naznačuju, že DMC má dávat SSS pouze těm, co si na to budou tvrdě makat.

          Takže jaksi jsi pochopil špatně, co jsem měl na mysli.
      • Umaroth
        SSS dosahneš snadno, opravdu snadno na human nebo devil hunter, na nephilim to chce už špetku skillu a na další obtížnosti to už vyžaduje mít Danteho a celou serii v krvi.....čili s tvým komentářem hodně nesouhlasím.
        Ale ne dnešním hráčům se nezavděčíš, když uděláš hru přístupnou pro všechny, tak ti budou fanoušci hazet hnuj na hlavu, misto toho aby si to zahrali na vyšši obtížnost....
        • Na nephilim jsem dosáhl SS používáním stejné zbraně a stejného komba furt dokola a jediný důvod proč z toho nebylo SSS bylo to že mi na to nevystačili nepřátelé.
  • Tak nakonec to tak špatně nedopadlo ... naštěstí, bojový systém je stále dost DMC :), soudě podle dema. A podle recenzí hra dopadla dobře i po ostatních stránkách. Jenom ten novej Dante se moc nepovedl (vzhledově, a možná i trochu odlišným charakterem oproti "vyzrálejšímu" Dantemu). Nějak jsem tu nenašel v recenzi zmínku o kvalitě "scénáře" (dialogy atp.), většinou to je jedna z kritizovaných stránek hry. Potom jsem ještě nenašel zmínku o délce celé hry, myslím, že jsem někde četl, že se snad dá uhrát za 7 hodin celá hra, což by bylo v porovnání s předchůdcem docela ostudně krátké.
  • Subjektivně:
    Jako samostatná hra, klidně s přiznanou inspirací v sérii Devil May Cry:
    Audiovisuál: 10/10 bez debat
    Leveldesign: 10/10, někdo v NT snad bere houbičky ^_^
    Bossové: 9/10, u některých byl potenciál troška nevyužitý
    Gameplay: 9/10 rubu, rubeš, rubeme

    Jako samostatná hra se jedná o neuvěřitelně chytlavě zpracovanou látku s na poměry bojovky slušně zpracovaným příběhem.
    • Subjektivně:
      Jako součást Devil May Cry (nezájem jestli "canon" nebo "not-canon"):
      Audiovisuál: 10/10 bez debat
      Leveldesign: 10/10, protože konečně pořádně fungují plošinovkové sekvence
      Bossové: 5/10 viz komentář níže
      Gameplay: 2/10 viz komentář níže
      • Pokud se má jednat o hru ze série DMC, tak předpokládám, že bere to, co dělá sérii unikátní, poučuje se z chyb předchůdců a posouvá mechaniky zase o kousek dále.

        To se neděje. Boj je například neustále přerušován přiblíženími a "minicutscénami". Rozumím, že si tyto prvky casual publikum žádá, nicméně se tak rozbíjí plynulost boje. Dantovy zbraně mají již v základu neadekvátně velký dosah a pokud jsou připočteny útoky, které nemají žádné omezení (jenom je potřeba je nabít), tak nejsou výjimkou ničivé orgie zasahující téměř celou obrazovku. Díky tomu jsou boje sice pro casual publikum přitažlivější (two buttons and I'm the king of the game, yeeehaaaaw!), nicméně se vytrácí důraz na časování a jakousi "preciznost", který byl přítomen v předchozích dílech. Apropo v těch Dante také disponuje plošnými útoky (např. Pandora v DMC4), nicméně jejich použití je pochopitelně v rámci zamezení spamu (viditelného u nového DmC) omezeno na přijatelnou úroveň, takže tvoří spíše příjemnou tečku na závěr střetu, než běžnou součást bojového repertoáru.

        Další a tentokrát pro hru v DMC sérii opravdu velkou chybou jsou "color coded" nepřátelé. Pro samostatnou IP to není problém, ale právě v tom byla krása DMC - rubejte čím je libo, jak je libo, něco funguje líp, něco hůř, a možná objevíte i skrytou slabinu. Zde tento přístup padá a v ve hře s ratingem M je hráč patřičně odměněn a pochválen za to, že dokáže rozeznávat barvičky. Tento přístup je navíc asi jeden z dalších důvodů, proč mají útoky všech zbraní tak přehnaný dosah - pokud jsou casual hráči nuceni používat určité typy zbraní na určité nepřátele, tak je pochopitelně potřeba zařídit, aby bez ohledu na výběr zbraně vždy následovalo udělení zranění v dostatečně širokém okolí a bylo zamezeno pro casual hráče nepřípustné frustraci "jak mám porazit toho modrého, když na mě jdou další dva s pilou".

        Bossové jsou v nové hře velmi nápadití, zejména (krypticky kvůli spoilerům) "FoxNews" nebo "Panic at the" mají atmosféru, to rozhodně. Potíž je ale právě v takovém pojetí. Bossové v sérii DMC vždy vypadali do jisté míry jenom jako "větší bráškové" běžných monster, žádné extra animačky v boji, žádné větší speciality. Vtip byl v tom, že to prostě byli tuzí bastardi a bylo potřeba se jim dostat na kobylku.

        V novém přírůstku do série toto padá a bossové jsou velmi důrazně vyobrazeni jako bossové, většinou úzce spjatí s prostředím, ve kterém se boj s nimi odehrává. Proč ne, jenže na oplátku jsou jednodušší na poražení než ti v předchozích dílech a jejich poražení není dílem cviku a odhalovaní bojových mechanismů, ale spíš dílem vysloveně křičících triggerů, po jejichž aktivaci následuje sekence "rubejte si jak je libo". Jeden nebo dva takoví bossové by bylo na DmC dost, ale oni jsou naopak až na jednu(dvě) výjimky takoví všichni. Poměr je na můj vkus prostě převrácen.
        Na závěr: Ringwraith má pravdu, Dante se jmenuje "Fuck you". Sám to napsal jako odpověd vyhazovači před klubem na informaci, že není na seznamu a dodal "Teď už jsem." Takže je to oficiální: nový Dante se jmenuje "Fuck you".
  • Veskoslav
    Je to jenom o zvyku. Ale serre mě puritánství autorů. Už jenom to, jak se Dante "stylově" obléká průletem a všechno náhodou zakrývá jeho tělo. Jo dnešní pokrytecká společnost. Uvidíme bradavku a upálíme autora:) Ale zabíjení v TV odpoledne nikomu nevadí.

    Hra jako taková mě baví, sice "EMO" styl hlavního hrdiny není můj šálek kávy, měl jsem ho raději, co se týče vzhledu jako bělovlasého lovce, ale co nadělám. Hru můžu vřele doporučit. Sice klávesnice není "ono", ale hrál jsem na obojím a je to jenom o preferencích hráčů. Jde vidět, že autoři mysleli i na nás, hráče s klávesnicí a myší (ale mám i Xbox ovladač u pc:)). Ne jako odfláknuté Dark Souls, kdy se na to naprosto vykašlali.
    • Jsi chtěl vidět Danteho pele, abys mohl pohonit?
    • nikdo nikoho nezabiji jsou to jen herci *7* je to jen jakože chápeš?
      • Veskoslav
        Nedělej ze sebe idiota;)
      • kdežto ta bradavka je opravdová???!!! :D
        • predstav si že jo v hranym filmu
  • Po te co na tomhle webu dostalo hru roku Journey , hra co ma dve hodiny a stoji 400 korun a jedna se spis o hricku nez plnohodnotnou hru a jsou tu vynaseny indie hry typu Hotline Miami do nebes neprikladam soudnosti recenzi tady nejakou vahu.
    DMC je pro me spis zklamani , cozpak o to akcni system funguje dobre , aby taky ne kdyz ma na cem stavet , ale uz je to strasne vzdalene tomu cemu se v dobe ps2 rikalo DMC. Nema to uz ten smrnc a cele to je , jak by rekl pubertak ,,gay,,. Kdyz to srovnam s dilem druhym , ktery ve sve dobe moc ovaci nesklidil , tak byl oproti tomuhle uplne super.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit