Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TheGGG
    Bude to fail. Wávra zase slibuje hory doly a pak to dopadne jak s první Mafií.
    BTW ta tráva je úplně nerealistická. Chtěl bych vidět kde by les takhle přecházel v louku, nemluvě o tom že to vypadá jak kdyby tam chodil nějaký zahradník.
    • celoush
      Dobrý trolle, dobrý... dokonce i Wávru si zaujal *1*
  • docela se na to těšim.. ale je škoda že okolo toho moc nevidíme.. v podstatě největším představením této hry bylo asi GDC, kde se tak nějak, jakoby náhodou brousilo okolo obsahu hry... Rád bych sem tam viděl aspoň něco víc... Ještě jsem teda něco viděl z nějakého videa co se tu někde válelo, na tom videu bylo mnoho různých her, které mají někdy vyjít a mezi nima byla krásná ukázka z tohoto RPG.. tak to bylo fajn.. ale rád bych zase něco viděl...
  • sipecka
    Myliím, že už je teď jasné všem, že horší sra*ka než Skyrim to být nemůže, jelikož to překonat prostě nejde. Ta laťka je tak vysoko, že to snad může překonal jedině TES VI, ale to je hudba budoucnosti. Do té doby je Skyrim stále nejhorším RPG historie.
    • vtipne to neni, na trolla je to slabe, zkus to lip
      • sipecka
        Od kdy je negativní názor trolování. Člověk, aby se bál napsat pravdu *16*
        • to ze je skyrim nejhorsi rpg historie muze rict jenom naprosto zdegenerovanej krysozmrdi ultrakreten nebo troll ale ono to nakonec vyjde nastejno.
        • GlaDOS
          Tvoji "pravdu".
          • další trolovo ženský alterego, tak co sporťáku, už máš chlapa?
  • ty monokulturni lesy hruza jinak dobry
    • no asi nas prekvapi az reknout je titul se bude jmenovat Zizka2030 ;) to by na ty monokultury odpovidalo.. :D
    • VereWolf271
      Třeba budou pěkně hořet. :-p
  • A to je normální, že je nějaká louka s listnatými stromy a najednou zničeho nic začíná jehličnatý les?
    • Radioaktivni_surikata
      Si představ, že je. Zrovna mně stačí vylízt před chatu na zahrádku a jednu takovou scenérii vidím *3* Mimochodem les na pozadí smíšenej je, stačí se líp dívat. V tomhle rozlišení to není až tak poznat, ale já tam několik listnáčů vidím.
      • Mě nejde o to, jestli je smíšený nebo ne, to nadhodil Amaroun, který je o stránku dál v zelených číslech :) . Prostě mi to přijde nepřirozené (a patrně nejsem sám) a to s kombinací s tím, že nám na základní škole říkali, že jehličnaté lesy byly dřív skoro jen ve vyšších polohách (ale nevím jak moc dřív) a tohle nevypadá moc ... horsky. Navíc je místní obrázek ostřižený o podle mě nejhezčí část vpravo. Sice je tam vidět, že se úplně přestala vykreslovat tráva, ale ty stromy jsou pěkný.
        Ale jak říkám, z herního hlediska mi to je úplně jedno, jen mi přijde správné nenechávat si podobné připomínky pro sebe, když autor kritizoval nereálnost/nepravděpodobnost klenby.
        • Nas zase ucily ze monokulturni lesy prakticky neexistovali v nizsichpolohach a vsude byli smisene.
        • Rikam, takovou scenérii mám přímo před chatou. Vylezu ven, koukám na louku s pár listnatejma stromama (nejsou to nejaky ovocny vysazeny) a na pozadi temer vyhradne jehlicnatej les. Je to totiz normalni, zda se ti to nerealny blbe. A co se tyce Danovi kritiky klenby, tak ta ve Skyrimu totiz neexistuje. To neni zrovna moc rejpani, to je proste ostuda, ze v Bethesde nejenom ze nevi, jak kamenej strop vypada, ale jdou proti zakladnim fyzikalnim zakonum. Lidi si z toho jeho clanku vybiraji par absurdit, ale v drtivy vetsine bodu mel pravdu a spousta veci byly docela velky kiksy a to nepocitam nejzavaznejsi chyby designovyho charakteru, jako ze nej gear mate do par hodin, ve hre, ktera ma potencial vice jak 100 hodin. Zbytecne Danovi zatapite. Je to sice dost sebestredna osoba, ale uvazuje racionalne a neboji se rikat, co si mysli. Proto si myslim, ze i kdyby byl nekomu nesympatickej, jeho hra uz ne, pokud tedy dotycni jedinci dokazou odlozit hate stranou.
          • Ano, je to normální. To ovšem neznamená, že to vždycky normální bylo a nikdo mě zatím nepřesvědčil o opaku, jen samé "podívej se ven". Jo. Ale na to, abych dál hledal nebo se dokonce sháněl po vzdělaných lidech, tak tolik mě to nezajímá.
            Jinak samozřejmě, že v tom slavném článku o Skyrimu bylo dost bodů, které je dobré vypíchnout, ale z docela podstatné části to je nitpicking (pardon, čeština tohle slovo prostě nemá, "rýpání" není úplně to samé), takže s tím pan kreativní ředitel patrně problém nemá. Co se týká Vávrova charakteru, ten s hrou jako takovou moc nesouvisí. Každopádně po přečtení pár článků, tweetů a shlédnutí videí na mě zanechal kladný dojem jen ten o Falloutu :) .

            No nic, už se to stáčí zase někam mimo. Radši se jdu vztekat u FTL.

            (Edit: Kdyby to tak náhodou vyznívalo, tak tě nechci urážet nebo něco. Jen aby bylo jasno ^^ )
            • Radioaktivni_surikata
              Tak znalost o zalesnění Čech z husitský doby nemám, ale i kdyby to historicky nesedělo, tak mi to bude šumák, protože narozdíl od polonahejch osob běhajících po zasněženejch vrcholcích Skyrimu to nebije do očí. Což mě přivádí k faktu, že se opět a asi už trapně oháním Skyrimem, ale Bethesdí hry obecně se k tomu vysloveně vybízej *1* A stejnak je hraju všechny. Člověk holt zápory nevnímá moc objektivně. Dobrý vlastnosti vytvářej takovou prima harmonii, ze který člověka i jedna pitomá chyba dokáže na nějakou dobu vykolejit. A je jedno, že na každou z nich tam je deset super věcí. Nevděčný vytvářet videohry, ještě, že se tím neživím *1*
    • celoush
      No ten jehličnatý les mě taky zaujal... dal jsem i dotaz na blogu, tak uvidíme zda někdo zareaguje... beru to jen jako tech demo obrázek.
      • Tak samozřejmě, podle obrázku nebudu posuzovat kvality hry, zvlášť když mě lpění na realitě zas tak netrápí. :)
        Každopádně dík za zeptání se tam, já si s Disqusem moc nerozumím.
    • Jediná věc, která není normální jsou ty monokulturní lesy, který v době Husitské nebyly v takové míře jako je na screenshotu. Až později byly vysazovány kvůli dřevu. Pro ČR jsou typické smíšené lesy.
      • no snad uz nejakeho vydavatele nasli a podepsali smlouvu, tohle jak si nekdo z EA precte zacne pochybovat
    • Není, to sou jen výtvory naší fantazie, renderujeme si jen tak pro radost přírodu podle sebe v naší mysli, přitom stojíme na pusté pláni ani o tom nevíme. Nejspíš to kluci z WarHorse okoukali z mojich představ, hajzli! Tady jeden z rendrů mojí fantazie http://www.utok.cz/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=5559&g2_serialNumber=2

      Welcome to the real world!
    • ucho
      mrkni někdy ven
      • Mrkám, žádné husity nevidím :) . A nevím, jestli bylo v patnáctém století lesnictví vyvinuté jako dneska, informace o tom nevidno.
        • mě chvíli trvalo najít husitu i na tom obrázku, ale nakonec jsem ho objevil, za borovicí v levé části
          • to neni husita, to je Chuck Testa! *1*
    • :-D
    • Ty stromy nezačínají z ničeho nic, ale jsou vidět v dálce a ano, je to normální.
    • u vas v japonsku mozna rostou jehlicnaty nalevo a vsechny listnaty napravo, ale tady v cechach se to obcas micha ;)
      je to vyrazne videt na podzim kdyz se listnaty zabarvujou.
  • parádní 2D stromy v dálce. a to jako vážně. Dan umí
    • Keyz
      To je možná tím, že tam není ten debilní efekt, který to rozmaže jako byl v Gothic 3 apod. Pak to vypadá divně ale pro něho možná více hezky. Tohle je prostě strom a hotovo. Lepší než rozmazaný strom.
      1. Je to nelogické
      2. Je to nepřehledné.
      • smejki
        ten "debilní efekt" tam byl proto, že to v pořádné kvalitě nešlo utáhnout. dneska už na to výkon je. proto se používá rozmázání nebo silná mlha
        • Keyz
          To je divný. Já když zapnu Depth of Field v Zaklínači 2 tak to je více náročné než bez rozmazání.
          I když tam se asi jedná o jiný efekt.
          • smejki
            a) v zaklínačovi se používá DoF na něco jiného - rozmázání blízkých objektů. Tedy tak, jak je to správně. rozmazání dalekých je tam taky, ale jen aby podpořil efekt b)
            b) Zaklínač je typické využívání husté mlhy.
            c) samozřejmě, že ten efekt něco sežere, ale s kvalitními LODy by to jelo mnohem hůř a na ty nekvalitní se nedá koukat, tak se radši rozmáznou.
            d) dnes už se to moc nepoužívá, protože, opakuji, na to výkon je.
            e) Gothic 3, kterej jsi jmenoval je x let stará hra, kdy na to výkon nebyl. Spousta her z tohodle období to má, protože c)
            • Na GTA:SA stejně nic nemá, hlavně když jste letěli stíhajdou *15*
            • Co se bezmlhovyho LODu týká, v GTA4 jsou ty přechody mezi úrovněmi LODu občas dost hnusné. Ale třeba v Just Cause 2 se mi to líbí, i když ta hra má dost jednoduchou grafiku.
            • Tak jasně snad ve všech dnešních hrách jsou čím vzdálenější objekty postupně zbavovány geometrie a textury pro plynulý chod hry a nebo úplně zaniknou. Což přeji jenom s tou tzv. mlhou trochu nesouvisí.
            • smejki
              mlhu potřebuješ vždycky, to je logický. někam ty mízející LODy schovat musíš. např v ROME 2 na E3 to ještě na světový mapě neměli implemetovaný. Takhle by vypadaly hry bez mlhy (nebo bez toho, abys byl schovanej v klikatým údolí/mezi mrakodrapy/whatever, kde máš jistotu, že z nějakýho místa už celou jinou sekci světa nelze vidět, tak ji přestaneš vykreslovat) -
            • Ano. Taky bych ale řekl, že i dnes by byla potřeba vzdálené mlhy, ale teď autoři podle mého umějí efektivněji využít prostředí. Skyrim v detailech Zaklínače 2 by asi neutáhlo nic (mod Lykaon je tomu tak trochu důkazem).
              Gothic 3 byl openworld RPG s perfektní blízkou grafikou (proto ta mlha). Uvidíme tedy s čím příjdou další nextgen konzole a zároveň další optimalizace PC v budoucnu.
      • Svatá pravda, nesnáším, když je viditelnost 10 metrů a pak šílenej blur efekt. Tady mě to připadá daleko, daleko hezčí, ale tak každýmu to co má rád samozřejmě.
        • Keyz
          Jestliže to tam bude, tak snad to půjde vypnout. Pak bude to bude ideální :)

          Podobné efekty se asi hodně lidem libí. Tak proč to naprosto vyhodit.
    • teda hoši z Warhorse. sry abych nekřivdil *3*
  • calwin
    túto hru netrpezlivo očakávam... tak dúfam že sa dočkám :)
  • Já hlavně doufám, že tam bude dostatek záchodů *5*
    • tak urcite kedze hovien ako ty je na svete vela
    • Tilwaen
      Na každém rohu pro jistotu jeden.

      Ale já mu věřím, když to tolik vyčítal Skyrimu, to by bylo, aby to do své hry zapomněl zakomponovat *2*
  • Nic moc, nevidím tam kadibudky, to nebude moc reálný.
    • Od kdy jsou ne loukách veřejné záchody?
  • ja se obavam, protože vavra ješte zadne rpg nedelal a jestli vubec vi co to je.
    • celoush
      A myslíš že třeba Martin Klíma o tom něco ví?
    • Kdyby náhodou nevěděl, tak ty mu to jistě rád povíš, že?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit