Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Myslím že u šestého jehličnanu z prava uprostřed se jedna větvička pohybuje nerealistivckým způsobem vůči místním povětrnostním podmínkám, a brouk, který leze po 23 květince z leva se v husistké době ještě nevyskytoval v centrální evropě a přšel až s postupným otelovváním pebí z jihu někdy v 19 století. Myslim že by se Warhorse mělo hluboce stydět a napravit tyto nedostatky *5*
    • Tohle není podstatné. Hlavní nedostatek je ten, že když už vytvoří golfové hřiště pod Karlštejnem a samotný hrad tam nedají, tak je to veliká chyba. Hošani v 15. století už stál..
      • Ale tohle neni golfové hřiště... To je zimní stadión.. a zimní stadión nemůže stát pod hradem... To je přece každýmu jasný..
        • V 15. století mohl být hokejový stadion pouze v zimě. Tudíž by ta tvoje beruška určitě po 23 květince nelezla.
          • no.. vždyť to říkam že tam nemá bejt...
            • Žižko ty to vidíš.. nebo nevidíš ten Karlštejn či co.
  • Pry tam budu něco dabovat už se těsím *15* *15*
    • dabovat budu ja, ty budes v tichosti trpet jako kazdy den :D
  • no pokud se velky vydavatel nenajde, tak by to Bakala mohl zafinancovat a vydat komplet ne ?
    • no či sa bude Bakalovi chcieť riskovať 500+ mega, aby hra mala nádej na kvalitu a zároveň na predajnosť neviem...
      • no kolik stal zaklinac 2 ? kolem 250M ne? to by mohl zvladnout, kdyz je ochotny financovat takove zrejme propadaky jako gamescape
        • 3ka už bude stáť údajne 660 - neviem či v nákladoch 2ky je aj finančne veľmi správny port na XBOX 360 (údajne 650 tisíc predaných kusov oproti 1,1 mega na PC - ale to v podstate rok po vydaní - stačí porovnať napr. Mass Effect 2 na X a PS)

          ak má toto RPG mať šancu na úspech, bolo by dobré aby vyšlo na viacerých platformách, ideálne ešte aj na "staré konzoly" čo sa ale sotva stihne aj keby sa chcelo (to je imho vhodné tak do 2 rokov po nástupe nových, keď ešte user base nie je tak veľká a vývojari ešte nevyužili potenciál nového železa naplno, takže rozdiel v grafike nie je tak dramatický - Vávra tuším ale vravel, že to chce len na nové - potom to buď vznikne tak 2016, alebo ak skôr narazí to na menší trh)

          500 mega je IMHO minimum aby to nejako vyzeralo a malo aj kvalitnú optimalizáciu, scenár, hudbu a pod. - to značí milión predaných kusov je MUST - neviem či si môžu dovoliť ako Witcher pred rokmi postupne priberať rozsah a platformy - skôr do toho musi vletieť priamo
          • Viktor_H
            Marketing je pro hru z české kotliny naprosto stěžejní a žádný vydavatel ho nebude řešit někdy "potom". Zaklínač tudíž nestál 15m, ale 40m... Nevím, kolik má Warhorse ze hry hotovo, ale dejme tomu, že pro zamýšlené dokončení a distribuci bude potřeba minimálně tak 30m. To je 600 miliónů korun...
          • Zaklinac 2 stal i s konzolovou verzi cca 15M $, takze do 300M se podle me hra delana v cesku muze vejit a to vcetne zachovani kvality. Samozrejme nevyhoda je, ze velky vydavatel by to bez problemu dostal na podstatne trhy na druhou stranu zase riskujes, ze ti do toho bude hodne kecat.
      • kdyz se mu chtelo riskovat s NWR... :D
  • Mne by úplne stačilo , keby to bol grafický vylepšený Mount and Blade z husitských dôb odohrávajúci sa na území Českého kráľovstva a priľahlých zemí. Takých zopár úprav v dobíjaní hradov a zopár pridaných strategických možností a bol by som spokojný. Krížové vypravy mód pre Warband hrám doteraz a nikde som sa nestretol ešte s lepšie urobenými
    bitkami. Okamihy ,keď sa zrazia šíky rytierov a moslimskej jazdy sú nezabudnuteľné. A čo tak keby bola možnosť vlákať rytierov do bahna, ale možnosť potaviť hradbu z vozov prakticky kdekoľvek na kopci. A k tomu prvé palné zbrane...
    • až na to že tohle ma byt pribehove rpg kde delas questy, levelujes atd. ne nejaka multiplayer mlaticka
      • mno to si asi pleteš s chivalry ne? Mount and Blade měl hodně RPG prvky teda... Příběh tolik ne ale rozhodně RPG vývoj postavy a tak... a osoběn sem ho nikdy nehrál multiplayer...
    • Jinak kromě sarkasmu.. jo souhlasim... Taková modifikovaná verze Mount and Blade.. s nějakýma vychytávkama a modernějším hávem... bylo by to fajn...
    • to je ti ale všechno k ničemu, když tam jsou monokulturní lesy, vegetace, která neodpovídá historickým reáliím a tak dále... To je pak všechno uplně na nic a celá hra je ztracená. *5*
      • Ta kritika není zaměřená na celou hru, ale je to prostě úder z5 za kritiku na Skyrim pro Vávru. Jestli psychicky zdraví člověk bere jako relevantní, že ve fantasy hře nejsou záchody, tak já beru jako relevantní, že v historické hře jsou špatně znázorněny ekosystémy.

        Jinak mimochodem ano - 100% monokultura to není, ale to není nikdy. Faktem ale je, že jehličnanů bylo v té době minorita v běžných nadmořských výškách.

        A ještě dodám jeden fenomén, kterého jsem si všiml: Tady to vždy vypadá strašně závažně. Ale v reálu by by to asi znělo: Hele Dane,... Sorry, že tě přerušuji, ale ehm uvažovali jste, že prostě ve středověku les vypadal jinak? (s úsměvem)
        • No.. Já neberu moc ani jedno relevantní.. jo byli doby kdy sem si říkal že hra by měla bejt uplně realistická a člověk by tam měl mít hlad a muset jít spát a jít na záchod a bla bla bla.. samý hlouposti.. teď už mam nadhled a povědomí o tom že tvořit hru neni lehké... Já záchody ani monokultůry řešim.. možná se to pak odrazí jen v takovém tom pocitu "tady něco nehraje" když budu procházet monokulturním lesem.. ale to je asi tak vše... A v celku je mi jedno co je relevantní pro Vávru a nijak to nechci promítat do hry.. to co si někd z vývojářského týmu myslí o jiné hře nijak neovlivňuje můj pohled na tu hru jako celek.. pač tu hru dělá mnoho dalších lidí než je Vávra... A jestli říká že je skyrim špatná hra pač tam nejsou kadiboudy (jak sem asi pochopil že řekl) tak si o tom výroku myslim své, rozumně usoudim že se asi minul žánrem, pač Skyrim je fantasy RPG a ne simulace života ve Skyrimu, ale nebudu to nijak promítat do hry na které se podílí. Nevim no.. a navíc by mě moc nenapadlo takhle rozebírat nějakej snímek nějaký krajiny v bůh ví jakym stádiu tvorby. Až bude konečná hra tak třeba potom je fajn si rejpnout komu to dělá dobře.. ale zatim o tý hře vlastně nevíme skoro nic...
          • myslim ze kazdy si odvodzuje ze hra ma byt realisticka z toho ze vavrovy vadi ked fantasy stredoveka hra nie je realisticka
        • Nejen jehličnany, ale hlavně vymizeli téměř všechny lesy... Dřevo byl všudepřítomný materiál a zdroj energie. Člověk neuměl hnojit, takže používal pole jen jednou za ?4? roky, tudíž lesy vypaloval a vypaloval pro další místo... Dnešní móda zalesnění se vrátila až někdy, tuším, v 18. st.
      • Magister_Peditum
        Nějak nechápu, proč tě mínusujou. Už ani smajlíci jako indikátory sarkasmu nezabírají? *1*
  • proč nemohli zveřejnit obrázek se záchody?
    • Přééésně to mě napadlo jako první: Jestli tam pan vávra bude mít záchody *1* *1*
      • Tady máš odpověď http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=NjpcsWRmdSY#t=2196s
        • bude i hnojník, hurá *1*
    • A co si myslíš, že zveřejnili za obrázek? Tenkrát lidi sr*li kudy chodili.
      • ...a ve Skyrimu ne? Možná jsi to minul, ale je to jedna z věcí, co Vávrovi vadila. Tak teď jsme všíchni zvědaví na jeho verzi *3*
        • Stačí si jen přečíst co psal, není to tak těžké, uvidíš! *2*
        • podivej se na starsi obrazky, hajzlbudky tam mas :)
  • Keyz
    Myslel jsem, že vydavatelé se vyznají a nemusí vidět trhák typu padající mrakodrap.
    Mně jako hráče zajímaví věci které se jinde nevidí anebo se hodí do dané hry nejsou vyloženě debilní.
    Tedy i padající mrakodrap mně určitě kdysi zaujal anebo něco podobného. Ale taky bych si pamatoval to, že postava něco opravdu sebere jak se píše a další drobnosti které se jinde nevidí ale člověk si to prostě pamatuje, protože to jinde není a zapadá do hry.
    • ty vole myslim že vydavatele se pravě že vubec nevyznaji jinak by nevychazelo tolik pičov*in a tak malo dobrych her :D
    • Tady jde o to jestli si to zapamatujou průměrní hráči, jelikož ti jsou největší kupní síla a s těma vydavatelé samozřejmě nejvíce počítají co se týče zisku pro ně.
      • Keyz
        Snad ano.
        Například ve filmech si taky lidi pamatují různé hovadinky. Co kdo kecl,drobnosti anebo příběhové záležitosti ale stejně tak mega exploze apod.
  • Mám z toho blogu pocit, že se jim něco šeredně podělalo, přestože udělali "perfektní prototyp". Asi to nebyl autorův záměr, ale jestli to myslel jinak, tak nemá bejt tajemnej jako hrad v Karpatech (s vodorovnými stropy...). :P
    • ja mam z toho opačný pocit jakože brutálne uspeli a chvíli nas napínají
      • Keyz
        Vlastně je fakt, že si koupil nové kolo *3*
    • Keyz
      Je to divný no. Kdyby na 100% uspěli asi by měli velkou radost a nebyl by důvod to protahovat. Stačilo by napsat, že to dobře dopadlo a hotovo.
      Jsem zvědav co bude v dalším blogu.
      • Uvidíme. Třeba to jen zatím musí tajit, nebo se to právě v těchto dnech finalizuje. Ale to mohl chvíli počkat a potom rovnou spustit fanfáry.
  • No nebude to mit Vavra lehky, zaklinac 3 asi urcite vyjde dřív ale muze polozit latku dost vysoko. Spis timhle tempem se vavra trefi nekam k vydani TES VI za par let, a Fallout 4 kterej uz Bethesda kuti taky muze prilozit polinko pod kotel.
    Vavra je sympatak, takze mu preju aby mu to vyslo, i když za ty kecy vuci Skyrimu bych mu dal pohlavek:)
    • No, osobně si myslm, že tahle Vávrova hra bude o něčem jiném. TES a Zaklínač jsou fantasy, zatímco Fallout je sci-fi. Tohle je však historická hra. Takových tolik nen. Navíc se odehrává v době husitství. To je v hernm průmyslu dost nevyužité. Já osobně jsem vždycky snil o hře kde si zahraju za husity. Už jen kvůli tomu mi hra stojí za koupi. Navíc Mafia vyšla stejně jako GTA3 a GTAVC. Přesto byla úspěšná.
    • Keyz
      Podle toho co zatím víme to nevypadá na styl TES. Tedy velký svět a hodně generický. Spíš to vypadá na styl zaklínače, taky velký svět ale hodně řeší příběh a další drobnosti. Pokaždé když vyšel TES tak to bylo chyb a je chyb, ale je prostě volný svět kde si děláš co chceš. To je zase velký výhoda.
      Zase si nemyslím, že Zaklínač bude mít tak propracovaný svět co se jeho logiky týče. Byli snad v Zaklínači hajzly? *5*
    • Skyrim jsem si užil každou minutu, mám prostě k sérii TES blízko, ale chápal jsem tu kritiku. RPGčka se docela těžko hází do škatulek, protože každé je svým způsobem unikátní. Zaklínač mi zase přirostl k srdci jinak, a protože jsem spíše na děj, hratelnost a humor, vede u mě Geralt. Ale jak říkám, jsem milovníkem RPGček, takže si rád zahraju vše. s Numenerou je tohle jednička (snad) v roce 2015 :) Do té doby budu mít co dělat se Wastelandem 2 , Z3, Sojournem a Sui Generis. A ono se určitě ještě leccos objeví.
  • Vzhledem k tomu jak dbají na dobové reálie, doufám že například v lese kousek od vesnice bude k vidění aspoň jeden milíř či u řeky vrše a čeřeny, a podobně.
    • Ja doufam, ze tam nekde bude zapracovany tento husitsky vtip.
      Potkaj se dva husiti, jeden hubu celou vod krve a tak se ho ten druhy zepta:
      "Bratre, to je od mece?"
      "Ne...od pochvy..."
      • missing point
        • vlastik.plaminek
          To zjistíš, až budete mít od šesté nebo sedmé třídy sexuální výchovu.
        • *brain
  • Pan Vavra, ktery se svem hateovani zasel tak daleko, ze nevahal plit na lidi, kteri otocili kormidlem dejin a zajistili, ze Xbox nebude mit tak fasounskou DRM? Tak ty kamo toho svyho majstrstiku za odmenu vazne moc neprodas...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit