Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Magister_Peditum
    Přiznám se, že sem tam si v SP zapnu nějaký cheat, abych si zablbnul... Ani dnes to není žádný problém. Je ale pravda, že těch "vtipných" cheatů výrazně ubylo. Ale to zas nahrazují mody...
  • Zaplat pánbug ze cheaty resp. napr. konzolove prikazy v nekterych hrach jeste jsou... napr. jsem si jima fixnul buglym flashbangem permanentne vynulovane statistiky ve Fallout NV, po odehranych 160h hry se priznam ze jsem byl znacne rozladen pri zjisteni ze posledni save pred bugem mam 30h zpet (jsem si myslel celou dobu jak prituhly nepratele v DLC a ono toto).
    Stejne tak jsem si nedavno noclipem v jedne hre fixnul to, kdyz jsem propadl mapou do mistnosti ze ktere se tim ze jsem tam regulerne neprisel nedalo ani regulerne odejit, funkcni save jsem mel opet nekde dobre 15h zpet.
    V neposledni rade je pak docela zajimave projit si znamou hru s nahlednutim za oponu... napr. v HL2 se mrknout do mistnosti mimo mapu kde se odehravaji sceny na obrazovkach atp. :)
    • Jack1947
      Taky jsem se rád koukal "za oponu" ve starších hrách kdo by odolal.
  • Neni cheat jako cheat. Ty puvodni, ktere byly integrovanou soucasti hry, byly puvodne imho tajnou pomuckou pro testery. Ty uz dnes nejsou potreba, nastroje pro vyvoj her jsou daleko pokrocilejsi. Soucasne cheaty, ktere vznikaji hackovanim a modifikacemi jsou dalsi kapitola a nespojoval bžch je s temi puvodnimi.
  • KrPa
    zajimave, hlavne ze ma dnes kazda online hry aktivni anticheat
    • Jack1947
      Ovšem funguje jen u 15% max... zbytek sítem projde
      • Koukam ze mas docela presny cisla.
        • Jack1947
          Tak u Frýtuplej her to tak je a o to víc her kde je zajistěna dostatečná podpora esportu... to jsem jen plácnul.
  • Pokud si vzpomínám, tak u prvního SimCity katastrofa nenastala po první aktivaci cheatu, ale až po několikanásobném použití.
  • Jo-jo
  • co se tyce navodu a pod... presunulo se to na youtube a jiny weby. Walkthrough a tipy ke kazde hre lze najit.

    Cheaty vymizely pochopitelne. Od doby, co je cim dal vic her online a na konzolich, jsou achievmenty a chalenge, je to blbost tam neco takovyho zpristupnit. Navic treba nesmrtelnost v Last of Us by ubrala atmosferu a vygenerovala tuny bugu.
    A z me zkusenosti... Ano. V dobe kdy byl treba Terminator Future Shock nebo system shock, ty cheaty byly pochopitelny. Hlavne kvuli bugum. Ale vzdy me zkazili zazitek. Nicmene treba Uncharted ty cheaty ma, ale az po dohrani a treba kazda druha hra ma “new game +”, coz je take cheat, ale zas jen po dohrani, aby to nekazilo zazitek.
    Ohledne tech bugu. Treba zapnout v Last of Us nesmrtelnost, museli by zmodifikovat AI, ktere pouziva takefowny a pod. Driv nic takovyho nebylo.
    • btw: naposledy jsem hledal walkthrough a tipy ke Splinter Cell Blacklist, FarCry5, nebo novymu God of War. IGN, Polygon a tunu dalsich jsem nasel, jen nic v Cechach. Cim to asi bude, ze.
      • Máš pravdu, je toho spousta ale ne v ČR. Dřív měla každá lepší hra, o které šlo něco napsat, ale spíš série, fanstránku hlavně s návodem. Dnes se dá všechno najít na youtube, ale není to občas ono. Rád si spíš počtu než abych proklikával video a hledal ten moment, který potřebuji.
        • To je presne dôvod prečo to ešte robím. Človek viac prečíta za kratšiu chvíľu, než odpozerá nejaké video. Text je prehľadnejší. A vo videách sa neraz nejde dopátrať toho čo potrebuje, kde niektorí do návodu zahŕňajú vlastné hranie a potom má video k nejakej úlohe aj 40 minút z čoho je 30 minút prieskum a boje.
        • teď má každá lepší hra vlastní wiki :) kde máš více infa než v návodech...
        • Počíst můžeš, je toho hafo, ale v angličtíně.

          Samozřejmě toho je o trochu méně. Ale to je i tím, že už není jen pár her jako dřív.
          • https://steamcommunity.com/profiles/76561198030022623/myworkshopfiles/?section=guides
            Witcher 3 aj Blacklist, aj FC1-4. Päťka je ešte moc nová.

            To že sú v angličtine neznamená, že by ich nik nemal robiť v našich jazykoch. To by si aj v angličtine mohol niekto povedať, že načo to robiť, keď to spraví niekto iný.
            Kedysi sme ich mali hromadu, ale za tie roky postupne všetci návodári poodpadávali. Je to na úkor voľného času. Kedysi ľudia zvykli aspoň poďakovať. No neskôr väčšinou len nadávali, keď nevedeli nájsť čo chcú, alebo len proste iracionálne zhadzovali návod a všetkých čo ho čítajú. Z kvázi komunity tých čo pomáhali ostatným zadarmo na úkol voľného času sa stala nevďačná robota.
          • Jinak co se tyce toho, ze toho je mene v cestine... ono je otazka, zda to ma nekdo potrebu delat, kdyz vetsina mladych umi beztak anglicky. To stejny s cestinou. I ja. Ja se nikdy neucil anglicky, ale diky hram jsem se naucil.
            • Většinou úplně stejně jen anglicky... a pokud s tím máš problém, tak jsou často i logicky řazeny tj. podle lokace nebo aktu.
            • Ano, angličtina mi nevadí, ale například Kingdom Come/Witcher 3 je v češtině a teď hledej ten správný quest, když nevíš jak se jmenuje. Ale je to detail.
      • btw: v multaku cheaty nemaji co delat. Bany jsou opravneny.
  • victor
    Cheaty prostě vznikly jako předchůdce všech "vývojářských konzolí ". Za účelem testování a jako předejítí zbytečné frustrace herních recenzentů ;) . Dneska když se běžně prodává dvakrát přežvýkaný obsah a je obecná vůle platit za cheaty či oblečky , prostě cheaty ve hrách nejsou jen na oko , pro ty co nepřisypou do prasátka vývojářům . Takové je pak vhodné za aktivaci cheatu externím nástrojem eliminovat a nasadit BAN - protože jsou zlí , neplatí té správné straně a určitě i koťátkům trhají křidélka .....

    Jinak odznáčky prvoplánovitě rozhodně nesbírám . Achievementy na konzolích prostě beru jako info o tom , kolik hráčů vůbec napadlo jít touhle cestou a pak se pravidelně směju , že achievement za prosté dokončení úrovně v pokročilejším stádiu hry dalo jen 30% z celkového množství kupujících :D
    Fakt to nežeru jako někteří , co na 100% platinum jedou hru potřetí či hledají ve dvě hodiny ráno spoluhráče do multiplayeru , protože jinak ten pos.rný achievement nezískají :DDDDD
    Něco jiného jsou karty na Steamu , které se odemykají po čase stráveném ve hře , tam už vstupuje do hry lehký hazard za peníze (VALVE vždy vydělá) .... ovšem když vidím ty 350 levely a automaty na odkrývání které prostě fungují bez postihu , tak i tady k této formě odznáčků ukazuji směrem k Valve vztyčený prostředník ...
    • Jak již bylo zmíněno v článku, jedním z hlavních důvodu vymizení cheatů, je zpřístupnění her široké paletě hráčů a k tomu vázané snížené obtížnosti her.
      Doby, kdy hráč během hraní pravidelně umíral jsou pryč, dnes je buď na každém druhém rohu lékarnička a nebo člověk hraje za Wolverine a stačí se mu na 2 vteřiny schovat za stěnu a už má zase plno života.

      A achievementy? To je něco, čím se baví 15 leté děcka. Dospělých jedinců, kteří aktivně loví tyhle uměle vytvořené hodnoty, je absolutní minimum.
      • no tak ono nebylo nic prijemneho tvorit se se hrou kterou pak dohralo 2% hracu a 80% se nedostalo ani do pulky....vcelku zbytecna prace
        • victor
          Smysl to splnilo , prodávala se přece dobře ... kreativní duši vývojáře tak převážná většina výsledků dnešních titulů asi neuspokojí , ale produkce si mne ruce. Jasně v 90 všichni láteřili nad interaktivními filmy , ale takové Tentale , Quantic Dream či Dontnod Entertainment jak se zdá úspěšně navázaly na tradici a přiznejme si to , nedohrát interaktivní film je už prostě umění :D
  • Na Steamu je zdarma Stories: The Path of Destinies. Píšu to sem protože jsem si toho až teď všiml a na žádnejch herních webech jsem o tom zprávu neviděl.
    • vďaka za info

      P.S.: lepšie je to dať do bleskoviek :) tam si to nájde svoje miesto
      • Čus. Teď jsem koukal na ty bleskovky, ale přijde mi, že bych tam musel bejt zaregistrovanej. Nebo jsem alespoň neviděl jak tam přispět bez registace. A já si nerad dělám někde účty kvůli pár větám. A taky na games.cz chodim často a těch bleskovek jsem si všim až teď, když jsi na to upozornil. Ale dík za info a měj se a lej :)
    • victor
      Facebook a Eurogamer o tom psal :D ... ale pravda vypadá to mnohem lépe než "Yet Another Zombie..."
      • Zduř. Já Fecebook nemám a na Eurogameru to taky nikde nevidim. Ale mě Eurogamer od tý doby co to předělali, přijde dost nepřehlednej. Ale to neznamená že to tam nejni. Je možný že jsem to přehlíd. Měj se a lej :)
  • Naposledy jsem cheaty viděl ve čtvrtém Call of Duty (a později pro zábavu i využil). Od té doby jsem je bezúspěšně vyhlížel v každém dalším dílu. Bylo to pár blbostí, ale dokázaly člověka donutit si hru znovu zahrát.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit