Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • mě hra baví, mam ted asi třicátou zimu a okolo 100 lidi. Zezačátku jsem byl mírně flustrován jak mi umírali na nedostatek paliva, nebo že přes zimu snědli všechen jidlo téměř hned tak umírali.
    Ale vychytal jsem to a každý den si to a chvilku pustím, rozrostu se a zase vypínam kuli nedostatku času.
  • Jason_dinAlt
    Jen znovu připomínám, že vy kdož uvažujete o koupi, tak si porovnejte cenu Steamu a cenu na oficiálních stránkách. Každá ušetčená stovka dobrá.
    • a hlavně nevidím důvod, proč nedat prachy jen autorovi a zase něco zbytečně sypat steamu.
    • Popřípadě Humble store, tam je cena srovnatelná s tou na ofic. stránkách.
  • Tahle hra musí mít módy...úplně tam vidím nějakou Falloutovskou osadu, základnu Stalkerů nebo nějakou vesmírnou kolonizaci ;)
  • Nesouhlasím s hodnocením! Hra je přesně to, co hráčům na poli různých sims a strategií chybělo. Klid, relax a pohodička!!! Žádná akce ... té už máme dost! A hlavně, hra má budoucnost, díky MODAŘŮM.
    • Mne prislo ze treba u Tropica jsem zadnej stres nemel a jako malej bonus byla zabava to hrat. Tady u tehle hry se dostavil stav nudy a stereotypu az moc moc rychle.
    • OndraJarda
      Tak si tě dovolím odkázat na alternativní názor (i hodnocení) kolegy Stephana http://indeegames.cz/recenze/banished/ :)
    • XorxoxTalarius
      Proc nesouhlasis? Hra je nadprumerna a pokud jsi strateg pricti si jeden bod, pokud mas staveci hry kvuli staveni, pricti si dalsi bod ... no vida a mas 8/10 *1*
  • shadow
    S recenzí více méně souhlasím. Je to dobrá hra a zabaví na několik desítek hodin (jsem asi na 15-20 hodinách), ale pak se prostě vytratí motivace ji dál hrát. Ale myslím, že nebude trvat dlouho a do hry se pustí modeři a tím se z tohohle pěkného základu stane zábava na nekonečné hodiny (viz tohle fórum). Nejlépe bude hru uložit k ledu a chvíli asi počkat a pak se k ní vrátit. Myslím, že hráče bude čekat příjemné překvapení, základe je proto totiž více, než dobrý.

    Co se výtek týče, tak mi ve hře trochu chybí alespoň minimální možnost úpravy terénu (když mi nejde dostavět cesta kvůli jednomu mini kopečku, tak to mi fakt vadí) a přijde mi škoda, že autor zvolil pravoúhlej systém stavby budov a cest. Alespoň kdyby šly cesty stavět diagonálně. Úplný ideál by však byl moci si volně rotovat budovy a cesty stavět taky libovolně, pak by to byla ta pravá středověká neuspořádaná vesnička.

    Úplný ideál takovéhoto typu hry by u mě byl koncept procházení jednotlivými historickými obdobími, ale to už by si žádalo větší tým lidí. Takový herní dějepis, kdy by lidi začínali v jeskyni a lovili, až by se postupně propracovali přes starověk, středovek do moderní doby :)
    • XorxoxTalarius
      Civilizace? Empire Earth? *2*
      • shadow
        Ano, ale to není to ono, nemá to tu atmosféru Banished a ten typ zážitku je jiný. Nehledě na to, že tam se i válčí. Tu moji záverečnou ideu bych si představoval naroubovanou právě na hru se zážitkem co nejbližším právě Banished.
        Kdyby taková hra existovala, tak už ji asi hraju a nebrečím tady nad její neexistencí, ne? ;)
        • A já si myslím, že právě toto je možné, že pořeší nějaký mod a bude pak hra pro tebe dokonalá :D Pravouhlé stavění mě osobě taky mrzí, vesnička vypadá moc dokonale a jelikož kopce pravoúhlé nejsou, nelze tak využít celý pozemek. Ale toto třeba taky pořeší nějaký mod, takže zaledovat a počkat :)
  • Ellendway
    Čekal jsme na hru dlouho. Po zjištění, že nebude na Linux jsem byl zklamán a přešel jsem jí. Jsou dostupné nějaké informace, zda bude hra dostupná i pro jiné OS než je Windows?
    • Bez problemu bezi pod Wine.
  • XorxoxTalarius
    Tak ste mne ukecali a Banished je pro mne jasna koupe. Tedy az dohraju Caveman2Cosmos :D
  • Ta hra má skvělý začátek a skvělou myšlenku, ale je jaksi nedotažená. Chtělo by to ještě alespoň pár měsíců vývoje...
  • Drasťa - tak tos to hrál s cheatama nebo jsi geniální stavitel? Já než se někam dostal, tak mi vychcípala/umrzla/vyhladověla celá vesnice několikrát. V některých věcech je to sice nedotažený,ale je to přesně ten typ strategie "ještě chvíli a končim" .. prostě super.. spravil jsem si po simcity chuť!
    • Tak řekl bych, že s tím jedním odpoledne to trochu přehnal, ale v zásadě má pravdu. Ta část "ještě chvíli a končím" mi trvala zhruba první a druhej večer hraní. Pak jsem došel do stádia, kdy jedna jediná překážka k opravdu velkému městu byl čas, protože už jsem měl prakticky všechno postavený a zbývalo jen rozšiřovat...
  • celoush
    Jak jste tomu mohli dát jen šestku???? .... ale jo, na aktuální stav to sedí, s recenzí se souhlasím a rozhodně doporučuji každému, kdo má rád strategie, koupit (na stránce autora či na humble storu) a zahrát.
    Nezbývá než doufat, že se ta hra posune ještě dál. I tak utracených peněz rozhodně nelituji.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit