Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hra je celkem dobrá, chvíli ,i trvalo, než jsem dokázal přežít delší dobu. Jen se mi zdá trochu pedofilní (2 osadníci ve věku 13 a 12 měli už jedno dítě :))
    • XorxoxTalarius
      Do patnacti se to podle zakona bere jako destka hra *1*
    • Spíš je to realita. Sám jsem se tomu pousmál, ale podíváme-li se do historie v 18ti byli už za zenitem *3*
    • To ale není tento případ..., ale stává se běžně, že čtyřicátník vede rodinu spolu s desetiletou maminkou.
      • dokonca je na tom zalozene aj jedno nabozenstvo *1*
  • Upřímně souhlasím, že člověk se dostane do bodu, kdy už má docela vyzobanou cestičku, ale občas přijde tornád, které hru stíží. Co chci říci je to, že herní mapa + mechanizmy stavění jsou pro mě větší zábáva než Simcity , což k poměru a prostředkům vynaložené na hru je smutný případ pro Simcity.
  • Hra je to skvělá, na to jak je tam toho vlastně málo, tak je toho hodně. Tady neexistuje že bych si postavil třeba lom od začátku, protože mi dochází kameny. A lidi co říkají že po 10 herních letech je to stereotyp, zkuste si počkat až vám začnou vymírat vaši první lidi, ty s kterýma každej začal :) . + když se mi podařilo postavit těsně před tím školu, málem sem si odrovnal město. Naštěstí hra vcelku dobře dokáže dát prostředky abych podobný věci mohl zpravit, když si toho všimnu včas a nejsem bez zásob ;) .
    Chybu jako chybu jsem tam neviděl, nikdo se nezasekává atd. a AI toho zas tolik na práci nemá a to že nestihnou dojít na pole je hráčova chyba :) . Je to gamesa pro lidi který baví piplat si město a hrát to znovu jen kvůli tomu aby to líp vypadalo, kdyby tam žil tak by chtěl svůj dům naproti jezeru s trochou stromů a polem opodál... got my point

    Těším se až uvolní modovací soft, protože jak víme pak tam bude budov, zvířat atd spousty a přidá to třeba další chalenge pro větší města, kde člověk třeba bude muset oběvovat nový zrady, ikdyž jsou vlastně logický jen ho to nenapadlo.. :)
    • kickasl
      "zkuste si počkat až vám začnou vymírat vaši první lidi"
      Kvuli tomu jsem opustil svoji druhou vesnicku. Problem je, ze u treti uz jsem stavel vic domu, skolu jsem postavil jako jednu z prvnich budov a bylo po problemu.
      Ale mozna to proste neni hra urcena pro me...
  • kickasl
    Prvni vesnice jsem po par letech opustil, udelal jsem par zasadnich chyb. Druhou jsem opustil po 17 letech, protoze jsem se uz 5 let snazil zastavit vymirani populace a porad nic. Treti jsem hral cca 10 let a dostal jsem se do bodu, kdy mam vseho dost a uz to je docela nuda.
    Fajn hra, ale necekejte zabavu na dlouho dobu(i kdyz na dnesni pomery...).
    Jinak pro me zustavaji nej stavitelske strategie simcity 4 a tropico(nevim uz jaky dil). Nejsem zadny velky fanda zanru, ale u tehle dvou jsem vydrzel dlouho.
  • smajdal
    Celkem pěkná recenze, škoda, že je její autor nepíše častěji.
    • Mart9
      Autor je evidentně vytížený prací pro konkurenci :) Score, Re-play a bůh ví, co ještě...
  • WhySoSad
    V té fázi v jaké hra nyní je, se dá brát opravdu jen jako jednohubka, když jsem si pustil poprvé, tak jsem byl nadšenej, hrál ji půl dne a těšil se až si ji budu moct zahrát znovu, druhej den to bylo taky skvělý a potom prásk... Přišel stereotip, žádný výzvy a bohužel nuda
    • Sim City 5 delal tym ''ackovych'' vyvojaru a hra bavila asi 4 hodiny,nez clovek prisel na to jak to funguje(respektive nefunguje). Takze pokud tohle vydrzi na den dva,je to vlastne zazrak:)


      Az to bude stat 2-3 stovky,asi si ji koupim.
  • prudislav
    Banished > SimCity
    • Banished >> SimCity
  • No, s hodnocením naprosto souhlasím. Přesně jak se v recenzi psalo..nejdříve udiví, pak nadchne a pak odradí. První hodinu bych tomu dal 9/10(1 bod za ten déšť kterej zní, jako by se někdo sprchoval xD ) ale po cca 4 hodinkách neustálého smažení počítače jsem zjistil, že zde není co již objevovat, takže tak :/
  • Mám pocit jakoby to autor hrál jen do nějakého roku 20 a pak jakoby nic dalšího nebylo. Docela by mě zajímalo, jak zvládal udržet, rozmnožovat a hlavně rozšiřovat město a jeho infrastrukturu dál a dál od centra. Opravdová výzva začíná někdy kolem roku 50 s +/- 400 občany.

    A hodnocení: Přestože jde stále o titul, který dokáže pobavit, nelze u něj přehlédnout větší množství nedostatků, často i poměrně zásadních. Vhodná pouze pro fanoušky daného žánru, ale i těm doporučujeme ke hře v této kategorii přistupovat opatrně. --- myslím si, že ta šestka tu byla nahozená podle čísla a ne podlo textu, který tu šestku popisuje. Jelikož Banished nemá větší množství nedostatků. A je to jedna z nejlogičtějších budovatelských strategií. Samozřejmě na DF nemá, ale rozhodně je velmi povedená. Na rozdíl od recenze...
    • Co je DF? Ptám se ze zvědavosti.
      • Dwarf Fortress
        • Dwarf Fortness mě napadl, ale nebyl jsem jistý :) - ještě jsem neviděl jeho zkratku.
      • maros.goc
        Dukenukem Forever *5*
  • Greenhorn
    Myslím si, že si raději počkám, až tu hru vývojáři trochu doladí. V téhle ještě docela rané verzi by to mohlo být pro mě docela zklamání a asi bych měl blbej pocit z toho, za co jsem utratil tolik peněz (tak jako to bylo např. u Rome II) ...
    • Tilwaen
      "Tolik peněz", čtyři stovky...

      Jinak po přečtení několika autorových příspěvků na jeho blogu a fóru mám pocit, jako by už neplánoval pro Banished udělat nic víc než vydat nějaký moderský balíček; zdá se, že po těch letech vývoje už toho má plné zuby a chce se věnovat nějakému jinému projektu. Můžeme tedy doufat, že se toho chytnou nějací šikovní modeři.
      • Jako by si mi z duše mluvil. Vidím to taky tak. A ani se mu nedivím. Možná někdy hodně v budoucnu. Ale spíš mod. komunita
    • vojtaruzek
      Vývojář, dělá to sám.
      • Greenhorn
        Jo máš pravdu, dělal to jen jeden týpek *3*. Já jsem zvědavý co té hře dají následně moderská komunita, až vyjde patch, který to bude umožňovat. *4*
      • Mart9
        Fakt borec. A zvládl to i graficky pěkně.
        • Je byvaly programator 3D enginu...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit