Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja koupil za 8000 ve sleve novej Fanatec Porsche 911 GT3 a pedaly s load celou a jsem moc spokojenej.
  • "Sám létám hardcore letecké simulátory více než 20 let."

    Tak to předpokládám, že jako zkušený hráč se vkusem bys určitě dal *objektivně* Battlefieldu 3 9/10 a Falconu 4 6/10.
  • Lukass
    Volanty sou ted bohuzel silene predrazeny, neda se nic delat. Ja osobne bych koupil z bazaru.
  • Rozhodně bych se ale nechal svézt jako spolujezdec se Sabinou Schmitz... Myslím, že málokdo má nalítanejch tolik, kolik ona :)
  • Kamarád sháněl to samý před Vánoci... Měl dilema mezi G29 a Thrustmasterem TX. A oboje se mu zdálo dražší, než by chtěl investovat. Nakonec to pořešil lišácky nákupem G25, skoro nehrané, z druhé ruky (ale myslím, že od nějakýho kolegy nebo cosi...) Takže budem mít stejný volanty nakonec. (mě se upřímně ta G29 moc nelíbila, když jsme to diskutovali.. ale jak píšete, 27 už sehant taky nemohl.. zkoušet? inzeráty? nějaký krámy zapadlý? možná, nevim. Třeba ještě někde mají)
  • Nechápu jednu věc - jako Logitech G29, nebo oblíbený (ale už neprodávaný) G27 jsou jako nějaká nic moc kvalita ? Vždyť ta G29 stála ještě nedávno 10 000. Rád bych si nějaký volant koupil, ale Fanatec své Porsche za cca 3000CZK přestal dělat (originál volant z 911), a mají tam jen co jsem se teď díval volanty za 700 - až 1700€... Což je přece jen trochu úlet. Tak jsem sháněl tu G27, ale už ji nedělají, teď ale spadla s cenou G29.... Nic levnějšího asi nemá cenu ?
  • PC
    G27
    Track IR
    All addons and cars

    10/10
  • Jasan.... Tam v tom mým videu mi to jednou pěkně ustřelí... V jednom z fleků, kde ne náhodou stávají největší davy na tourist jízdách.. :) :P
    A v té finální fázi okruhu, tam samozřejmě to auto skáče tak, jak to jde jen ve hře... ať se ta hra snaží simulovat jak chce tohle simulace není protože i kdyby to třeba to auto v reálu vydrželo a tlumiče nepraskly, tak to si prostě nikdo nedovolí... tam ke konci ten jeden padák, tam se mi to uplně škube v letu jakoby, to auto... Ale to je právě proč hrajeme ty hry ne? Se nechcem zabít.. :)
    Krutej fakt je ale ten, že rekord drží chlapík myslím nějak 6:10 nebo nějak tak, což je ještě o 15 vteřin pod tu moji simulaci.. :)
    Tam bych se asi jako spolujezdec několikrát během těch 6ti minut připosral, ano...
  • Bohužel neměl jsem tu čest... My hrávali s bandou před dlouhou dobou F1 2000 (myslím bylo víc verzí), potom GTR a GTR2... live for speed a rFactor mě minuly. No a z těch "simulátorů" jsem pak začal pařit až AC... To Project Cars jsem akorát checkoval pár videí na Youtube, kde borci srovnávaj. A myslím že Project Cars "bodoval" na úrovni lepší, "hezčejší" grafiky, zatímco AC samozřejmě modelem, fyzikou. A taky nemám páru o tom, jak je to s modováním... U mě samozřejmě AC vede proto, že jednak jdu po tom jízdním modelu, ale taky prostě chci jezdit tratě, který mám rád, a je to prostě tak, že jsem je našel všechny asi na dvou mod webech... mám i verze z roku 1988 - kompletní F1 kalendáč tehdy... A to když si dá člověk formuli Ayrtona Senny - McLaren MP4/4 (jeden z mraku brilantních modů), no tak to je opravdu ježdění. Prostě paráda...
  • Já nevím, na koho to vztahuješ, ale pokud k tomu, co jsem napsal já, tak za a) - "nad nikoho se nepovyšuju", za b) - taky hraju arkádovější hry a vůbec mi to nevadí - teď zrovna jak byl Dirt3 a GRID zadara, tak jsem samozřejmě claimnul a už to pařím a náramně se bavím... akorát je pak problém přesednout zpět do AC... to člověk chvíli jezdí jak uplnej ťulpas.. :)
    Ohledně těch ovladačů... Já si myslím, že ty opravdu profi volanty ještě pracujou trošku jinak, než "standart" typu Thrustmaster nebo Logitech... Nemyslím si, že by lidi vyhazovali třeba 70k za hardware jen "z lepšího pocitu z jízdy"... Je to pevnější, má to věrnější feedback - tudíž cítíš auto líp, smyk dřív apod. třeba ne o moc, ale udělá ti to 2desetiny na trati, vyhraješ kvaldu, a pak celej závod... nemluvě o sedačkách... Já tady se svou židlí, která mi na koberci poodjede při každým prudším zabrždění o 2cm, abych si pořídil kilometrový ruce, abych dosáhl na volant... Takže hard-core hardware ano, pokud člověk chce být opravdu hardcore hráč... známe ty kokpity s třema obrazovkama apod.. Najdite si video, jak frajer dává v Assetto Corsa trať Semetím, v nějakým Rally modu... to strčí do pldele absolutně všechno... A na to ale potřebuje pořádnou ručku a fest volant.
    ... závěrem. Musím znovu hájit svůj text o tom, že autor ujel, protože prostě a jednoduše v Assetto Corsa se setupy ladí, jinak nemáš v té hře co dělat.. A předpokládám, že by měli hry recenzovat lidi, kteří tu hru hrajou tak, se má hrát...
    ... konec.
  • Nechápu tady ty nářky hardcore fandů, Václav Rybář je pojem co se týče recenzí o závodních hrách a mě osobně se jeho články líbí. To, že ohodnotil AC 6 body z 10 je jeho subjektivní názor a troufám si říci, že to je názor člověka, který má něco odehraného, takže já ho respektuji. To, že je něco nejvíce hardcore, s nejvíce realistickým jízdním modelem, atd...neznamená automaticky, že to je nejlepší hra pod sluncem!

    To, že tady ladíte před každou jízdou auto, je hezké ale neznamená to automaticky, že každý kdo hraje na konzoli Gran Turismo 6 nebo Forza Motorsport 6 na ovladači, je automaticky noob co neumí jezdit AC a není tudíž pro tuto hru hoden!

    Sám jsem na vánoce zakoupil právě XONE S kvůli Forza Motorsport 6 a Forza Horizont 2/3 a upřímně o AC jsem dosud ani neuvažoval a to i bez této recenze. Důvody prakticky hezky shrnul Václav v recenzi, uvědomte si prosím, že na konzoli se nedají je tak modifikovat hry až na čestné výjimky jako Skyrim Special Edition.

    Řekněme si to na rovinu, lepší hru nedělá automaticky lepší matematicko-fyzikální model (oblíbený to pojem s hardcore leteckých simulátorů) a nebo lepší úroveň simulace/avioniky. Možná ve Vaších očích, HC komunity ano ale drtivá většina normálních hráčů se AC vyhne obloukem.
    Chvástat se tady tím kdo má lepší HOTAS nebo Volant je opravdu na úrovni. Nemyslím si, že někdo kdo hraje na ovladači nebo Logitech G27 je automaticky horší, než vlastník Fanatec volantu. To jsou prostě kecy. PS: na XONE S poslední závody ve Forza Motorsport 6 vyhrál paradoxně člověk co hraje na XONE ovladači a to i nad těmi kdo mají volanty, takže asi tak. Lepší zařízení z Vás nedělá automaticky lepšího pilota/jezdce ale obecně zlepšuje zážitek ze hry o tom žádná. Ale mezi námi děvčaty, pokud létáte IL-2 BOS nebo DCS World na joysticku za 900 Kč nebo na HOTASU za 9 tis. neznamená to automaticky, že jste lepší pilot jen proto, že máte HOTAS a Track IR! Máte výhodu ale ta se dá eliminovat skillem a zkušenostmi. Vím, o čem mluvím. Sám létám hardcore letecké simulátory více než 20 let.
  • Hanzales
    Nebuď zaslepený ;o) Já jsem taky AC fanatik, nahráno v tom mám 5x tolik co v jakékoli jiné hře na stýmu, ale třeba SCE, potažmo teď Automobilista je na tom v některých ohledech (takový ten immersion v kokpitu) i docela lépe. A taky RaceRoom je super. Tam mám nejraději Bathurst a Nordschleife. Ten se mi ale zase nejvíce zamlouvá pořád v AC. Každopádně co se týče simů je vedle AC pořád dost co jezdit. A právě že třeba Forza (hrál jsem hodně 3/4) mně taky neskutečně bavila. Jednak právě kariéra, upgrady aut, oproti GT5 tak nějak neustálý tlak (nestalo se že bych regulérním postupem v dosti závodech protivníkům ujel o kolo, prostě lepší balanc) a v té době jsem si právě koupil Fanatec GT2 (pač šel jak na PC, tak na Xbox a PS3 tou dobou) a když jsem se do Forzy ponořil, všechny simy i s PC šly na chvíli stranou. A jo, nebylo to tak HC, ale jízdní model byl pořád uvěřitelný, ale hlavně s tím volantem a menšími nároky na provádění excelentních driftů megazábavný. A klasický efekt ještě jeden závod a jdu spát (to byly pak v práci pekla)
    Teď by bylo super kdyby něco mělo obojí (jízdní model AC a to ostatní z Forzy)
  • Hanzales
    Náhodou moc pěkný :) A na Nordu je nejlepší to, že na něm nikdy nejde zajet bezchybné, nejlepší a nejideálnější kolo. Ono je tak nějak pokaždé jiné :) A v reálu tomu myslím pomůže ještě tu a tam kaluž, tu a tam olej a tu a tam drť z prneumatik a hlína atp. :) No nechtěl bych to hnát tak jak to ženu virtuálně doopravdy, vlastně ani jako spolujezdec bych to s někým, kdo to už chvílemi pokouší moc nedával. V AC je naštěstí při té případné nehodě kaput jen to za tím monitorem :)
  • Jack1947
    Jestli tam byl dabing tak stopro RBR jenže ten vyšel až 2005.
  • A poté se mu začne lagovat net nebo někomu jinému a je v... To se mi stávalo u live for speed. Stačí aby měl malej lag ten vedle a již to narušuje hru.
    Ale když to šlo, bylo to super. Dělat drifty které jsou synchronizovány s více auty...

    Jinak jak je na tom project cars? V porovnání s tímto? Dík
  • Tak ten laser scan už začíná být standardem. Začal s ním iRacing, který má tak udělané všechny tratě. pCARS má cca 4 laser scany a Automobilista už taky má pár prvních vlaštovek.
  • No, on má myslím něco podobnýho.. takovýhle dvoj-kombo...
  • Já mám "jen" Thrustmaster HOTAS Warthog :-) ten byl myslím za 9,5 a oculus jsem bral na firmu za 15, takže to šlo :-)
  • jistě... všechno off.. :) jen TC a ABS nastavený na "factory" ...což není žádnej umělej pomocník, ale kopie reality (která samozřejmě pro sebevrahy jde taky vypnout)
    Není to nic přebornýho... Nordschleife je psycho poladit dokonale. Tohle je jen výsledek po pár hodinách, nějakej letmo setup... a sdílel jsem to jen s kamošem, abych ho zlákal na koupi novýho volantu (kterej už mu nadělil Ježíšek konečně.. :) )
    Pokouším se spíš ladit setupy na normálních tratích - minuta a půl s pár zatáčkama... kde je to samořejmě snažší, než na 20km trati s stovkou rozdílnejch zatáček.. :)
  • tvl... U leteckejch simulátorů se ty serepetičky okolo počítaj snad už na milióny... Co jsem teda jen letmo koukal na weby s nádobím... Mám jednoho kamaráda, kterej lítal, ale myslím jen s kniplem a "thrust" pákama.. nic víc k tomu.
    Jednou jsem byl tady v jedné vísce, kousek od Schipholu v jedné modelářské prodejně, koupit si nějaký serepetičky na plastový modely, a viděl jsem, že tam ten trenažer B737... myslím, že to je uplně komplet kokpit. Nevím, kolik za to chtějí, ale musí to bejt paráda.. :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit