Přejít na výpis diskuzí

Zkrocená hora

FILM 4.3.2007 
218 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • pocity

    Tento film na mě zapůsobil jako žádný jiný.Budu si ho asi pamatovat hodně dlouho. Film je tak skvěle ztvárněný až jsem se do něj tak vžil, že mi připadá jako by se to všechno stalo mě.... už druhý den mám depku, pořád myslím na to jak špatně to dopadlo a co se tam odehrálo. Ani nevím co cítím...smutek.... lítost...závist že prožily tak neobyčejnou a vášnivou lásku v tak krásném prostředí.... závist Ennisovi že ji prožil s člověkem tak fyzicky krásným jako je Jack, nebo naopak lítost nad Ennisem, jak skončil sám, opouštěn, pouze se vzpomínkami na Jacka. Neobyčejný příběh, kontroverzní téma, výprava, hudba....prostě dokonalost. Film jako žádný jiný, Podobný film nebyl a dlouho asi ani nebude natočen..(potřeboval sem to někomu říct tak se nezlobte) *4*
    • Re: pocity

      Taky by sis ho chtěl zamazat vod hovínek ale žádnej kluk ti nechce dát,že?Jdi se léčit a nedělej ostudu. *1*
      • Re: Re: pocity

        Heterosexualove to delaji i presto,ze maji jinou moznost.Homosexualove ji nemaji.Tak kdo je divnej? *13*
    • Re: pocity

      Taky by sis ho chtěl zamazat vod hovínek ale žádnej kluk ti nechce dát,že?Jdi se léčit a nedělej ostudu. *1*
    • Re: pocity

      Napsal si černým na bílé své myšlení o tomto filmu a já se s ním úplně ztotožňují. Přesně jsi vyjádřil své nedefinovatelné pocity, jak tento film na tebe zapůsobil, totéž cítím i já a opravdu cenín tento film jako jeden z nejlepších.
    • Re: pocity

      Taky na ten film musím myslet........nevím co přesně cítím........Je to silný příběh nejlepší cofilm co jsem viděl!
      • Re: Re: pocity

        taky an ten film furt myslim.....sem rada ze nejsu jedina kdo mel z toho takovy pocity,nechtel by ste nekdo o tom pokecat treba na icq?
        • Re: Re: Re: pocity

          Klidne pokecam tak pisni na maila psala jsem ho u komentare ,,konec,,
    • piper002

      Re: pocity

      Ráda si čtu tyhle příspěvky v diskuzi a jištuji, že hodně lidí je na tom stejně jako já..taky jsem si říkala že tenhle film mně dost ovlivnil, pořád na něj musím myslet..taky kvuli hereckému obsazení a smrti Heatha Ledgera..jsem z toho mimo
  • x

    je to dobrej film.heath a ten druhej jsou borci heath byl co tam předvedli ja bych to asi nezahrala *14* *14* *14* *4*
  • jakto?

    nemuzu uverit, ze k takovyhlemu filmu nema nikdo co rict? videla jsem ho poprvy teprve pred dvema tejdnama (od ty doby uz 3x), ale jsem z nej uuuplne unesena! na strankach heatha ledgera vsichni pisou jak je krasnej a jak ho milujou... ale me se zda, ze ten, kdo je mi blizkej neni ani tak ledger, jako spis ennis. jo. :)
    • Re: jakto?

      Jj taky to tak cítim...strašně se mi líbila ta poslední věta před koncem filmu...to rozbrečí každýho.Rodiče o tom filmu nemluvili moc valně...prej :je to o dvouch teplouších(což neni tak úplně pravda páč se jako teplouši vůbec nechovaj,vždyť manželka jacka to až do poslední chvíle nevěděla).Neposlouchala sem je a stejně sem si to pustila...taky už sem to viděla 3x a mam z toho hodně silnej zážitek.Oba kluci hráli úžasně.Z filmů co sem kdy viděla, a nebylo jich málo byl tenhle(neříkám nejlepší) ale dal mi největší zážitek a nezapomenu na něj...sem ráda že tady je pár lidí co maj stejnej názor :o)
      • Re: Re: jakto?

        Ahoj, film jsem také tento víkend shlédla, neodolala jsem, shlédla jsem ho hned několikrát. Pouze jednou z manželem (film se mu líbil, ale nepůsobí na něj tak, jako na mě), ale já potřebovala být i jen pouze sama s tímto filmem...dlouho do noci. Pokaždé mnou probíhalo obrovské vzrušení z té vlastně nenaplněné touhy obou, z té nezkrotné vášně, proti které se Eniss snažil bojovat, shlédla jsem ho i pouze s titulkama, abych porozuměla každmu slovu, abych, ač nerozumím anglicky ani slovo, slyšela intonaci v originálu, ale stejně ve mě zůstává několik neznámých-ráda bych se s někým podělila - já se mohu jen dohadovat, co znamenají...vlastně jsem zřetelně nepochopila právě závěr..co znamenalo poslední Enissovo slovo k památce na Jacka? Znamenalo to snad, že svou lásku k bližnímu už nikdy nebude odkládat (k vůli práci), že milovaný člověk (v tomto jeho vdávající se dcera) má přednost, protože se ta chvíle už nikdy nebude opakovat a pak už může být pozdě, jak to bylo s Jackem? ..Nebo co???
        Jinak tento film na mě zapůsobil snad ještě silněji, než Ptáci v Trní (podobná milosná zápletka, kdy jeden ve vztahu se snaží zapřít to, co je v něm přirozené)
  • humus

    Nejlepší bylo jak si plivl do dlaně,promáznul mu ty zaschlý bobky u zadku a vrazil mu ho tam,humus.Víc už jsem z filmu neviděl protože jsem šel blejt.
    • Re: humus

      Zajímavý je,že když jsi koukal na ten film a už jsi viděl že s začíná k něčemu schylovat (protože ono to nebylo tak,že by na sebe hned skočili,ale šlo to pomalu,nejdřív si Ennis lehl k Jakemu,pak se objali...a pak trvalo pár minut než k "tomu" došlo),tak když už jsi to věděl,k čemu následně dojde,tak proč jsi neodešel hned,ale ještě jsi se dál díval?!! *8* Zajímalo tě jak to budou dělat,vid?!!!A proč jsi se na ten film vůbec díval,když jsi věděl o čem je děj?!To opravdu nechápu *13* *10* Když je někdo tak zarytě proti gayům,tak určitě nevyhledává takové filmy-aby je pak mohl kritizovat (budiž) a stupidně urážet!!Jsi chytrej jak....nejsi náhodou boreček *1* *1* .... *16* *16*
    • zirafa1521

      Re: humus

      Taky nic nevydržíš blboune... Copa kdybys byl jen tak čirou náhodou taky homosexuál? To nemůžeš nikdy vědět na jistotu jakou máš orientaci...
      • l.enik

        Re: Re: humus

        můj názor *3* *3*
    • l.enik

      Re: humus

      Chyba.Kdyby si se díval dál tak bys možná pochopil,že tady ty scény byly ty nejposlednější a že v tomto příběhu šlo o trošku víc než jen o to,že si to spolu dva buzeranti rozdávaj ve stanu *13*
  • heatcliff

    ...

    No ten konec je opravdu otevřený, ale ta přísaha už tu byla myslím jasně objasněna.
    Prostě mu tím slíbil lásku, a to, že na něj nikdy nezapomene.
    Je to opravdu smutné, hlavně jak ten Enis dopadl, zůstal sám v nějakém pojízdném karavanu, jen s pouhými vzpomínkami a košilemi, a Jack ten zemřel, no ten film je fakt drásající, ale nejkrásnější film, co jsem kdy viděl, je tak úpřimný, ty výkony herců, a konec, který patří slzám Heatha, no úžasné...
    Myslím, že tomuhle filmu nejde nic vytknout, leda ten konec, ale prostě to dobře dopadnout nemohlo, není to žádný happy end,a to je dobře.
    Prostě tento film je pro mne NUMBER ONE NA CELÉ ČÁŘE!!!
    • jjannissekk

      Re: ...

      Naprosto s tebou souhlasím. Viděla jsem ho nedávno poprvé a musím říct, že je to jeden mála úžasných filmů, který jsem viděla. Fakt.. Jeden z nejlepších za poslední dobu.. *3*
  • millillka

    nejlepsi

    Nejlepsi film co jsem videla...........nema chybu.... *14* *14*
  • :-**

    Tohle je upa bombastickej film.. já ho upe žeruu *14* *14* *14* jak sem ho viděla poprvé tak mě upa dostal.. Upe mega film.. *14* *14* a upe mrtěěěě herec Jake Gyllenhaal.. *14* *14* *14* nádherneeejjj.. *14* prostě ůžasný film.. !!!!!
  • Zkrocená hora

    Zkrocená hora je nejkrásnější film, jaký jsem kdy viděla. Po jeho shlédnutí zůstane člověk ochromen, nemůže se z příběhu vymanit, stále v něm zůstává. Duše se naplní ohromným smutkem, ale zároveň i krásou prožitku. A když strhující a přesvědčivé výkony hlavních hrdinů podají tak krásní muži jako jsou Heath Ledger a Jake Gyllenhaal, ze kterých mužné charisma přímo čiší na dálku, a jiskří to mezi nimi tak, že by jim leckdo mohl závidět, je dílo dokonalé. Je to příběh lásky, plné náruživé vášně, ale i křehké něhy, emocí a citů, která dokáže zpřetrhat všechna pouta, která se oba snažili během svých životů marně navázat.
    Síla příběhu zasáhla i hlavní představitele, a ten jakoby pokračoval i po dokončení filmu. Mezi Heathem a představitelkou jeho filmové manželky Michelle Williams vznikl vztah, ze kterého se narodila dcerka Matilda. Vzájemné sympatie, které se zrodily mezi oběma herci Jakem a Heathem při natáčení filmu, přerostly ve velmi blízké přátelství, které vydrželo po celý zbytek života. Nejsmutnější je ovšem skutečný konec celého příběhu, který paradoxně osud obrátil, kdy 1.2.2008 na soukromém pohřbu v Perthu Jake Gyllenhaal (Jack Twist) oplakával spolu s rodiči zesnulého, Michelle a malou Matildou svého nejlepšího přítele Heatha Ledgera (Ennise Del Mara) ……
    • Re: Zkrocená hora

      Souhlasím úplně ve všem, jen že ve mě ten film zanechal dojem asi před týdnem a ne a ne se z toho vymanit...Prostě úžasný zážitek, prohloubený skutečným smutným osudem Heatha Ledgera a tím i jeho přátel...
    • Re: Zkrocená hora

      naprosto souhlasím...po shlédnutí toho filmu jsem zůstala sedět naprosto omámená plná emocí ,radosti i šíleného smutku... jen škoda že oba zemřeli( jake ve filmu a heath doopravdy) heatovu smrt jsem moc oplkala a vždy když se na zkrocenou horu dívám, pokaždé na konci strašně brečím a emoce se ve mně hromadí ještě druhý den .... opravdu moc krásnéééééééééééé *14* *14* a navíc když jsem ten film viděla nějak sem zjistila že mám pro homo... velkou slabost a prostě je miluju a taky sem přišla na to že já sama sem možná biosex... *1* *9* opravduuuu ale je to prima *3* *14* někdo si sice myslí že jsem ujetá ale to je ŽIVOT a ten máme jen jeden TAK SI HO MUSÍME UŽÍÍÍÍÍÍÍÍVAT, NE *1* *15*
      • Re: Re: Zkrocená hora

        Ano myslím, že život je jen jeden a všechno by se mělo zkusit. Neodsuzuju bio ani homo ale odsuzuju nemoderní hovada a lidi sto let za opicemi......ahoj 21. století!........Zkrocená hora forever......
        • bio je zdravý *1*
  • Zkrocená hora je klenot

    Žádný film mě tak nezasáhl jako Zkrocená hora před pěti lety jsem si pustil dvd a byl jsem dva dny špatnej včera jsem se po dlouhých pěti letech odvážil a podíval jsem se znovu a mám stejné pocity jako tehdy citově drásající velmi smutný film ale přitom nesmírně krásnej !!! Oskary si zasloužil snad ve všech kategoriích !!!
    • Re: Zkrocená hora je klenot

      Moje slova... tento film je něco více, není to jenom film, je to srdeční záležitost, homosexualita byla dříve trestaná o to je ten příběh silnější, dojemnější...
  • ?

    lidi proc na konci rekl-Jacku prisaham?co prisaha? *7* *7*
    • lovemiki

      Re: ?

      To by mě taky zajímalo.. Je to takovej otevřenej konec... Já jsem myslela, že mě klepne pepka, když to řekl a byl konec... *7* *4*
      • Re: Re: ?

        Podle mě tím myslel, že bude Jacka pořád milovat a mít ho ve svém srdci, proto si také jeho košili dal do své, aby ho měl v sobě uvnitř. Ani v povídce, podle které byl film natočen, to není jasné, je tam je, že zašptel Jacku přísahám, ačkoliv na něm Jack nikdy nic odpřisáhnout nechtěl a sám nebyl zrovna přísahací typ.
        • Re: Re: Re: ?

          Taky si myslím,že tím že řekl že přísahá myslel to,že na něj nikdy nezapomene a bude ho mít napořád v srdci... *14* .Jinak mě nic jinýho nenapadá,co by tím myslel *7* ,ale byl to blbej konec,ale celkově film byl úžasnej,skvělej prostě bomba *4*a navíc ho co nevidět budou dávat na Nova Cinema,tak se těšte....jako já *3* *3* *3*
        • Re: Re: Re: ?

          Oprava: je tam jen, že zašeptal ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit