Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To přirovnání k BSG podle mě není až tak trefné. Ano, seriál má pár nezodpovězených otázek ale když se to vezme kolem a kolem tak jediné, které nejsou vůbec vyřešené tak je co jsou ti "andělé" a kdo je Kara Thrace po své smrti. Na všechny ostatní se dá dojít.
    Co bych ale chtěl říct, a to už je taky blíže k tématu, není právně jedna z vlastností dobré hry, filmu nebo knihy, že po dokončení zanechává takový ten zvláštní pocit? Kdy nad dílem musíme neustále dokola přemýšlet a přemýšlet, i když tím vlastně ničeho nedosáhneme? Trochu mě přijde, že fanoušci ME toto berou jako něco negativního (tím nehájím konec ME série, je vážně nic moc). Mě se líbí tak nějak správně otevřené konce, tomu pocitu po dočtení knihy se málo co vyrovná. Prostě všechno má svůj konec a jen to nejlepší má konec takový, že se k dílu opět vracíme.
    • walltar
      Já osobně miluju otevřený konce ... jak u filmů tak u knih. Dává to obrovský prostor pro vlastní představivost. Jinak k tomu ME konci, mě ani tak nevadilo jak to končí obsahoě a ani to, že je konec otevřený, ale hrozně mě vadilo, že konec vlastně shodil ze stolu veškerou hru a to jak člověk hrál a řekl mu di doprava, doleva a nebo rovně ... to sou tvoje tři možnosti a je úplně jedno co si do teď dělal. Potom se přehráli 3 prakticky samé videa a konec.

      Třeba dishonored měl v tomhle celkem podobný konec, kde jsou taky tři možnosti a ty videa sou celkem podobné, ale ten konec závisí od toho jak člověk hrál a né od tojo jestli se na konci odbelhal doprava nebo doleva.
      • Cahir
        To v ME ale taky...
    • Super, televizní debata... *3*

      Osobně, BSG byla výborná první dvě série. A pak se někde vzali Final Five. Odnikud, bez přípravy, prostě najednou bum, posledních pět modelů je nějak spešl. Pak se do toho všeho přimíchá bůh a pak zjistíme, že "půlka" posádky jsou cyloni, ale že to z nějakýho důvodu cyloni nevěděli (i když Tigha drželi nějaký měsíce v zajetí, vzali mu oko atd...).

      A osobně nemám rád otevřené konce, i když musím přiznat, že, když jsem podruhé viděl finále LOSTu, celkem se mi líbilo a pochopil jsem záměry tvůrců. Když jsem ho viděl poprvé, tak jsem měl sto chutí vyhodit PC z okna.
  • ted premyslim kdybych mel zvolit nejvetsi sranec poslednich par let jestli bych dal tohle nebo assasins creed ...
    • to je tak neskutečně otravný pořád číst tyhle stupidní výkřiky do tmy, prostě když tě ta hra nebere, tak jsem nelez
      • deridon
        on je v každé diskuzi takový..
  • Konec trojky i bez rozsireni se mi libil a pokud bych nesledoval internet nikdy by me nenapadlo, ze je na nem neco nedodelaneho. Ta uvaha konfrontace syntetickeho a organickeho zivota me prijde logicka a i pro zapletku takoveho obsahleho pribehu dostacujici. Naopak kdyz se zamyslim nad alternativnimi zapletkami, ze reaperi chteji pomoci temne hmoty zastavit rozpinani vesmiru a brani ji v tom nejake podradne rasy, proto je musi znicit, to povazuji za hodne slabe a nelogicke. Docela by me zajimalo jestli neexistuje nejaka stranka kde fanousci hry napr shromazduji sve alternativni konce, jak by chteli aby se reaperi vyprofilovali a cela serie skoncila.
    • Nějak jsi to nepochopil, mi přijde :D Reapeři chtějí naopak galaxii zachránit, ale protože potřebujou lepší mozkovny, tak vytvářej z celejch ras a národů roboty/lodě s větší inteligencí a z lidí chtěj proti jejich vůli udělat nějakýho dalšího robota schopnýho vyřešit, proč temná energie pohlcuje galaxii... tohle byla původní myšlenka v Mass Effectu a spousta věcí to naznačovala viz. rozhovor Sheparda se Sovereignem a podobně.. A teď ten konec trojky na to prostě nenavazuje a v celý trilogii se tím pádem objevujou hluchý místa, který měly předtim smysl, a když to dohraješ tak to do sebe nezapadá a je to až směšný, když tam potom frknou takový zakončení, který neobjasňuje prakticky vůbec nic z toho, jenom to nuceně ukončí nějakym novym rádoby překvapivym nesmyslem... Takže koukám, že si asi moc příbeh trilogie nesledoval, když ti všechno připadá, ok a logický....
  • Po rychlém přečtení zhruba souhlasím, až na:

    "Pokud však sáhneme ještě hlouběji do kapsy, mimo scénář hry, najdeme tam jiný, starší a nepoužitý konec trilogie – přímo z pera dvorního autora Mass Effectu, Drewa Karpyshyna. Dle jeho idejí mělo dojít k tomu, že Reapeři koumají, jak zastavit rozpínání vesmíru vlivem temné energie, a až spešl sekaná z lidstva by jejich hádanku nakonec rozlouskla. Nebo nerozlouskla – záleželo by na tom, jestli by se hráč k Reaperům přidal, či jim ukázal fakáče."

    Dle blogu DK se o žádný nepoužitý konec nejedná. Protože tenkrát neměli o konci ani tušení. V tom stejném postu DK potvrzuje, že se ME psal vždycky až před dalším dílem, takže nebyla promyšlená celá trilogie dopředu. Což je škoda, ale jak bylo zmíněno v článku, dneska je to standard.

    Bonusová otázka: Jaký scifi seriál byl promyšlený dopředu? *5*
    • 13_11
      Firefly.
      • Ani náhodou. Firefly je sice úplně super a Joss Whedon byl super cool už tenkrát (když o něm vědělo 25 lidí a 30 fanoušků Buffy a Angela), ale jak ukazují výše zmíněné seriály, rozhodně neměl plán na x let dopředu. A během těch 13ti nebo kolika dílů ho stejně člověk moc neocení, i kdyby ho měl (viz. B5 Crusade).
        • @13_11: Jenom abychom si rozuměli, vesmír měl JW promyšlený naprosto skvěle o postavách nemá cenu mluvit, nic takovýho předtím ani potom nikdo ve scifi neviděl a asi ani už nikdy neuvidí. Jak by Firefly vypadala, kdyby běžela dýl se pravda nikdy nedozvíme, ale dneska ráno jsem na IGN četl, že možná bude animovanej seriál.
        • 13_11
          Jó, to už se nikdy nedovíme, když Whedona típnuli tak brzy. Promyšlené to měl, ale my si to už nemáme jak dokázat.

          Stoneboy: Tak to jsi mi udělal radost. I když... víme, jak to leckdy s těmi návraty dopadá.
    • Paul_cz
      Babylon 5. A bylo to poznat, měl naprosto fantastický story/character arc. A také je vidět kolik si toho z něj Mass Effect vypůjčil :-)
      Ale nic proti, Mass Effect trilogie je fantastický achievement..už jen ukočírovat to množství variací a permutací děje muselo být peklo, navíc s šibeničními termíny od EA.
      • Jj Babylon 5 jsem chtěl také napsat. Mimo pátou serii to bylo celé naplánované.
        Takovej Battlestar G byl vařenej z vody později.
        • Akorát že S05 byla naplánovaná taky, jenom ne jako součást B5 a ne tak podrobně.
      • Souhlas a souhlas.

        B5 je pro mě osobně nejlepší seriál EVER. Kdo neviděl Shadow War a následující události (v podstatě 4. série), tak přišel o hodně. Velká škoda, že nevyšly The Lost Tales. První díl sice dejme tomu průměr, ale stejně skvěle napsaný a potenciál tam byl.
  • Kozy
    série ME určitě patří k málo hrám který si chci znovu zahrát. I přes nudnej a trochu mimo mísu příběh dvojky a pro mě zkaženym koncem díky Leviathanovi. Dobře že z TIMa neudělali reapra.
    DLC Leviathan jsem asi hrát neměl.
  • MishKonn
    Poznámka pro autora článku - domnívám se, že odkaz v odstavci "Pokud však sáhneme ještě hlouběji do kapsy, mimo scénář hry, najdeme tam jiný, starší a nepoužitý konec trilogie – přímo z pera dvorního autora Mass Effectu, Drewa Karpyshyna..." je chybný, jelikož nemá nic společného s tímto koncem a je stejný, jako ten předchozí. Chybka? Velmi by mne zajímal právě zdroj tohoto konce.
    • Prosím zde: http://drewkarpyshyn.com/c/?p=381

      Budu za sebe citovat to podstatné:

      Of course, some of you are also pinging me to find out what the “original” ending of the series was when we started planning out the trilogy. Sorry, but that’s not something I’m even going to attempt to answer. The collaborative creative process is incredibly complicated, and the story and ideas are constantly evolving as you go forward. Yes, we had a plan, but it was very vague. We knew we wanted to focus on some key themes and bring in certain key elements: organics vs synthetics; the Reapers; the Mass Relays. Beyond that, we didn’t go into detail because we knew it would change radically as the game continued to evolve.
      • MishKonn
        Edit: Aha, tak díky za nic. Chci zdroj, který přiměl autora článku napsat to, co napsal.
        • Tak bude muset asi opravit autor.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit