Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pepo. A´t si všihni otevřou malou živnost. Bude tu obrovsé množství podniků, služeb atd. Nikdo ale nebude vydělávat závratné částky, protože se to vše rozmnělní mezi ostatní. To ale bude pro všechny znamenat daleko větší pracovní nasazení. Soboty v práci a 16 hodin denně je samozřejmostí a bude velká konkurence mezi všemi. Drtivá většina lidí do toho raději nepůjde. Buď ze strachu nebo prostě z pohodlnosti a nedostatku sebedůvěry či odvahy. Raději se nechají zaměstat. OD KOHO - ode mne? Od souseda? A proč? Proč se nezaměstáš sám? Proč neodjedeš do Anglie na rok uklízet ulice? Co sám pro to uděláš?
    • Hele, ty 3 roky nezamestnanej a studujici 16 hodin denne nebo kolik. Divim se, ze uz 3 roky radsi nepodnikas. Ale to by znamenalo zacit neco delat ze *1*
  • Hlavně by mě zajímalo co ten Toman podnikatel vyrábí,kdo to kupuje a kam to vyváží.Ale spíše je to nějaký vychcánek co má agentůru a okrádá pracující lidi s tím, že jim pomáhá.

    A p. Jílková měla v úvodu říci,,nejen že jsou bez práce vysokoškoláci ale i řemeslníci s praxí,.Ona to řekla obráceně. Na co jsou nám vysokoškolácí kteří nevědí ani to co my,starší generace bez VŠ.Stát všechny jako úředníky nezaměstná.
    • Toman pise " chytre knihy" o tom, jak se treba naucit anglicky nebo jak se naucit podnikat. Take o tom dela prednasky. To je jeho podnikani. Kdyz vyrabel, zkrachoval, pak na dluhy vydelaval pojistovanim - oblbovanim - lidi. Takze se to oblbovani dost naucil na to, aby na tom mohl profitovat.
    • Nepleťte si studium a absolvování vysoké školy s odžitým věkem. To je nebe a dudy. Ne každý, kdo je starý, je chytrý a vzdělaný. Stáří je biologický stav.
  • Pan podnikatel mi poněkud připoměl skladatele Svobodu, ten taky v TV radil a říkal lidem kteří jsou třeba 2 roky bez práce (ne že by nechtěli, prostě ji neseženou) že jsou "líní a neschopní" a pak se zastřelil kvůli dluhům.., a většina poctivých živnostníků se pohybuje na hranici únosnosti tak že kde je vlastně zakopanej pes???? že by v okrádání pracujích a neplacení soc. pojištění jak mají "velcí podnikatelé" ve zvyku (většina ani nevrací zaměstnancům přeplatky daní, o zpoždění výplat i o 2 měsíce ani nepíšu, to je skoro běžné) , nebo v těch nezaměstnaných "přísavkách"????? *16* *16* *16*
  • Průměrný plat je 25 tis. Kč hrubého. Většina lidí si o něm může nechat zdát. Když si někdo vydělá 15 tis. Kč čistého, je to krásný plat. Obvykle spíše 12 tis. Kč. Minimální mzda je 8 tis. Kč. Tu platí podnikatelé nejraději, aby jim zbylo na drahá auta, 4 dovolené za rok (samozřejmě v zahraničí), na baráček za miliony a sekretářky. Bohužel však nepokrývá náklady na reprodukci pracovní síly, když je člověk sám. Bydlení minimálně 5 tis. Kč (nájem nebo splátka hypotéky) , energie minimálně 3 tis. Kč. Jídlo na týden po tisícovce je 4 tis. Kč. To je těch 12 tis. Kč. Žádné děti, žádné auto. Průměrná výše starobního důchodu je 10 tis. Kč. Nějaké boty a oblečení občas (ušetřit na jídle), nekouřit a nepít alkohol, žádná dovolená a žádné pojištění ani spoření na důchod. Peníze na dopravu do práce - ušetřit na jídle. Nechci býti hlupákem, jsem raději cigánem.
  • Ne, nechci pořád dokola rekvalifikace a tančit jak si podnikatel pískne... Jsem jen člověk, ne robot či nějaký počítač s neomezenou pamětí a neživou duší... Nemám zájem na tom nějakému podnikateli zvelebovat jeho majetek, neustále se kvůli němu zdokonalovat, dělat přesčasy, ničit si nervy, zanedbávat svoji rodinu a sebe samého...
    Nebudu tolerovat jeho proměnlivou náladu, aroganci, sobectví, ponižování, záměrné vystavování nejistotám a házení jeho problémů na mou hlavu...
    Protože jediného, čeho se pak dočkám je buď žití v neustálém otroctví, nebo žebrota...
    A to nechci domyslet, co mě čeká za dvacet let v důchodu... *16* *16* *16*
    • S těmito názory si ty ani dobrou práci najít nemůžeš. Jsi negativní ve svý podstatě a tak k tomu už rovnou přistupuješ.
    • Pepo. A co teda chceš. Tak udělej převrat , přihlas se ke komunistům a zaveď te tu komunismus. Zaberte všechen majetek všem a bude ose vše opět opakovat, co tu už bylo. To není řešení. Proč si neotevřeš nějakou živnost v tom, co umíš. Budeě svým pánem a nikoho nebudeš muset poslouchat a klonit se mu. Otázka ale je, jestli si na to troufáš? Možná pro tebe bude ideální řešení - nemít žádnou odpovědnost a brát krásný plat a nic neriskovat. A hlavně se moc nepředřít. Já neříkám, že je to tvůj případ, ale věř mi, že takovýcjh lidí je hodně, možná i většina. Ale toto také není řešení. V thajsku neexistuje žádný důchod, sociální dávky, nic. Děti se starají o své rodiče, když už nemohou pracovat. Teď si asi řekneš, že my se přeci NEMUŽEME srovnávat s Thajskem a jinými zeměmi. A já se ptám, proč NE? CO je na nás tak fantastického, že jsme jiní.
      • Proc hned delat prevrat? Staci aby je podporil v demokratickych volbach. Ale bacha aby ti pak z toho volebniho uspechu komunistu neprdla cevka v hlave a nemusels zustat na socialnich davkach *3*
    • Brání ti něco abys začal podnikat-???
      • Jasne, vsichni budeme podnikat. Je jedno, ze nam nebude mit kdo zaplatit, ale hlavne, ze budeme podnikat *7*
      • Přijde znárodnění a vykořisťování v dnešní podobě půjde do kelu, stejně jako ta většina vydřiduchů, kdy na jednoho slušného podnikatele připadá 50 nenažraných prasat. Však oni si tu říjnovou zase vykoledují a budou naříkat a brečet nad nelidskostí, kterou zavinili nelidskostí vlastní. Malému carevičovi uřízli palici, tolik zloby probudili.
      • Ano, morálka a svědomí...
        A kdo brání těm živnostníkům aby zanechali živností a šli na pracák, když jim to tak nejde???
        U mě bude úspěšný podnikatel jen ten, který dokáže podnikat takovým způsobem, že jeho zaměstnanci dostanou slušnou mzdu a budou mít jistotu v budoucnosti... Ten, který si svých zaměstnanců váží a je si vědom toho, že mu pomáhají zhodnocovat jeho majetek...
  • Já souhlasím s razantním podnikatelem. Já sám jsem 3 roky bez práce a protože jsem pracoval v zahraničí - arabský svět - tak jsem nikdy neměl nárok na žádnou podporu v nezaměstnanosti, ačkoli jsem platil sociální pojištění vždy a nepromeškal jsem ani 1 den. Na úřdu práce mi řekli, že jsem neudělal žádnou chybu, ale dle zákonů prostě nemám nárok. Já si nestěžuji. Ty tři roku sám studuju 16 hodin denně a připravuji se sám na to, abych vydělával peníze. Bohužel za 3 roky se moje úspory hodně snížily, protože jsem nedostal od nikoho ani korunu. Já od nikoho nic neočekávám. Kdo mi vytvoří pracovní místo? Nikdo. Musím to udělat sám a starart se o sebe. To je realita života. Bohužel je smůla, že někteří lidé nemohou najít práci a jsou ochotni dělalt v podstatě cokoli, alespoň za trošku solidní plat. Obzvláště na vesnicích. Tam je opravdu problém. Ve městech to je ale jiná kapitola. Lidi jsou vychcaní a nechce se jim dělat cokoli a raději naříkají a nejsou ochotni pro to skoro nic udělat. Odmítají práci, protože to neodpovídá jejich vzdělání. Lidé probuďte se. To je realita. Asi o to co umíte není zájem v této společnosti a tudíž - to, co umíte- nikdo nepotřebujete a tudíž vy nic neumíte. To je realita. Podívejte se na živnostníky, co si kdysi před 10 lety otevřely DVD půjčovny. Tehdy to frčelo a dne to zkrachovalo. Doba se změnila a lidé si to ztáhnou z internetu. Takže tito lidé museli přejít na něco jiného. Podívejte se na minirestaurace nebo jídelny, kde jsou větnamci nebo na jejich krámky. Proč to nedělají naši lidé. Oni tam jsou 16 hodin denně včetně sobot. Proč si ti nezaměstnaní neotevřou sami kadeřnictví, prodejnu rohlíků, vína, počítačů atd. Možností je milion. Jenže jsou vychytralý. Nebudou žádat o půjčku v bance, když neví, zda jim jejich business půjde. Tak na to kašlou. Tudy ne - to je lepší se nechat zaměstat někým jiným, kdo to musel ale sám absolvovat. Lidem na vesnici věřím, že jediné řešení je odejít do města za prací, ale lidé ve městech nejsou ochotni jít pod svoji úroveň a odmítají se podívat do zrcadla a přiznat si, že jejich úroveň je úplně jiná. Jinak by se sami postarali sami o sebe. Co na tom, že vysokoškolák bude dělat dělnickou profesi. Když nenajde uplatnění ve své profesi, vlastně nemá na vybranou. A kdo mu bude hledat práci? Soused?
    • S těmi názory se vrať do arabského světa.A té vesnici také něco vím je vybydlená mladými.A má podnikání háček.Já než bych chodil k holiči a platil za obyčejné ostříhání strojkem za 80-100 Kč tak jsem si ho koupil a střiháme se sami pouze za cenu el.enrgie.A polopaticky, tomu se říká podnikání po česku.K těm Vietnamcům .Pro ně je tento Absurdistán tady rájem na zemi.Nikdy jsem jim nedal za zboží požadovanou cenu,protože se zabývají šedou ekonomikou.Můj syn byl ve Vietnamu a zíral jak tam jsou pilně pracující lidé,kteří tam žijou a nemají takový blahobyt ze stánků jako tady,protože tam je pořádek a disciplína.
    • Dobrý názor, ale nestuduješ už moc dlouho. Měl bys to urychlit a jít dělat, než ti dojdou úspory. *11*
    • Naprostá pravda. Lidi nechtějí být za sebe zodpovědní, ale chtějí všechny výhody a vymoženosti světa. Ne všichni samozřejmě, ale hodně vysoké procento.
      • Jistě, nejsou zloději, jako ty, tak to jsou prostě nezodpovědní, že ano ???
        • Já jsem zloděj?
    • To denni, 16ti hodinove studium, bych chtel videt. Mozna tak u telky na gauci nebo v hospode u piva, tam bych si vas, soude dle tech reci, dokazal velmi zive predstavit. I ten pravopis je dost hruza a rozhodne neodpovida cloveku, co studuje 16 hodin denne...
    • Neví proč studujete a připravujete se stejně vás v 58 létech nikdo nezaměstná. Nebo je vám víc?
      • Je mi 51. A zaměstám se SÁM.
        • tak hodně štěstí, jen aby o tvůj produkt byl nějaký zájem
          • Když ne, tak zkrachuju. Ale to je moje smůla, moje schopnost či neschopnost. Ale já to tak chápu. Mě se samozřejmě nelíbí spousta věcí v této republice, ale já to nezměním. Musím se starat sám o sebe.
            • tak to není měl by se starat ten o koho se starášty nyní a to je stát. TOmu platíš daně.
  • jsem taky na pracáku, udělala jsem si postupně dva rekvalifikační kurzy, jeden jsem si hradila sama, ale nikdo mně nechce protože nemám v tom onom *5* praxi.................je to stejné jako se studenty, teď se věnuji angličtině, ale nevidím to dobře, když zatím nemluvím tak úžasně jak chce každý zaměstnavatel ve svém inzerátu, sám to většinou taky neumí, no a do mladého flexibilního kolektivu se asi taky nehodím, tak zastřelit....
  • Je zajímavé že se většinou ozívají lemplové kteří se přiživují na práci druhých.Za komoušů by jste všichni šli do lochu a tam by jste museli makat.
    PS.Chtěl bych vědět kde berete peníze na připojení k netu když jste takoví chudáci??? *14*
    • Máš pravdu ne všichni můžou být Tykačové,Krejčířové,Grossové.Ale ty dle tebe lemplové zde píšou svoje zkušenosti s takovými jako jsi ty.
    • Když kritizuješ, tak kritizuj alespoň gramaticky dobře *12*
      • konkretně prosím????
        • Ozývají a ne ozívají... *3*
          • On inteligent myslel že lemplové zívají. *4*
    • No to by se Ti líbilo, vzít nezaměstnaným internet aby nemohli diskutovat a projevit svůj názor...
      Jenže oni tu žijí ještě slušní zaměstnaní a těm není jedno co se v tomto státě děje...
      A komunisty si Ty raději ani neber do huby, protože o tom nic nevíš...
      A kde ty bereš takové smýšlení a empatickou zaostalost??? *16*
      • diskuze je k tomu aby se demokraticky diskutovalo. Každý má nárok na svůj názor. Je jednodužší někoho napadat, než mu logicky oponovat. *3*
  • To je prostě jen snaha živnostníků hodit špínu na někoho jiného aby se na ně zapomnělo...
    Koho si vybrali? No samozřejmě zase ty bezmocné...
    Je to vážně už směšné a smutné, co všechno jsou schopní někteří podnikatelé a živnostníci udělat jen aby měli víc a víc...
    Nechcete si náhodou ještě prosadit aby pro Vás dělali nezaměstnaní zadarmo??? Nebo je pozavírat do táborů a tam si vždy podle své vlastní potřeby někoho najmout???
    A úplně nejlepší by bylo tam nahnat celé rodiny a rody a podle Vašich představ je průběžně proškolovat a selektovat...
    A nebo znovu zlegalizovat nevolnictví a otrokářství???
    Bylo by to dané zákonem a nemuseli by jste svůj hyenismus prezentovat takhle veřejně...
    • Na druhou stranu si myslím že se edá používat příměr bezmocní, to snad ne! Bezmocnost ma opryvdu jiný význam. Každý občan má možnost požádat o živnostenské oprávnění a začít! Určitě nejsme všichni v jedné rovině, je jasné že když bývalé vedení fungující firmy privatizuje tu stejnou firmu, má všechny informace ale když privatizujete tutéž firmu z ulice
      musíte ty informace koupit nebo prostě koupit za vlastní.
      Jenže každý ten živnostník nějak musel začínat, a určitě to není jednoduché!
      Nelze to přirovnávat k vietnamcům, kteří nakupují trika za 5Kč prodávají za 50Kč bez dokladů, účetnictví nemají a daně neplatí, a když platí tak jen aby se neřeklo a jen někteří!
    • Nevolnictví, otrokářství a odvádění desátků bylo dobré. Pro šlechtu a církve a otrokáře. Vybudovaly se krásné paláce, zámky, hrady, kostely a kláštery. To byli podnikatelé! To se to podnikalo a podniká při minimální h r u b é mzdě 8 tis. Kč měsíčně. *5*
  • Sou to blbé keci.Všeobecně se ví,že je víc lidí bez práce,než volných míst.Je jen potřeba z většiny nezaměstnaných udělat lenochy a lemply,aby se dali rozkrást další peníze. *16*
    A rád bych věděl jak k penězům přišel pan velká huba podnikatel.A co vlastně sám umí. *16*
    • Zde se dá něco vyčíst:
      http://zivnostensky-rejstrik.cz/?page_dph=0&sg=1&q=Ivo+Toman+&podrobne_hledani=0&q2=&si=&sc=&ss=&st=2&sa=1

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit