Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ať žijí podnikatelské úspěchy založené na lichvě, kradených e-mailových adresách, kradených osobních údajích, na falšovaných dokladech... a tomu se říká svoboda podnikání... Občan se může hájit u soudu, pokud na to má peníze...
    • Docela vystizny. Posledni vetu bych poupravil tak, ze kazdy obcan MA PRAVO se branit, pokud na to ma ovsem penize *4*
      • právo občana hájit se u soudu je vyjádřeno v obratu "se může"...
  • Tazatel volá do Poslanecké sněmovny a ptá se, že se prý uvolnilo místo poslance, jestli se může o to místo ucházet. Sekretářka se ho ptá "Jste magor?" Tazatel na to že není, jestli je to podmínka...
  • Pan Toman byl v pořadu uveden jako podnikatel a zaměstnává jen 1 člověka. To je fakt. Takže nikoho nezneužívá jako bohatý podnikatel. Nikdo ho nezaměstnává. Zaměstnává se sám. Jak jste si všimli měl nervouvou poruchu. Takže pro něho se prosadit muselo znamenat extrémní úsilí a vůli. Proto má takový názor jaký má. On se přes to vše, co ho zdravotně potkalo postaral sám o sebe. Tu samou volbu mají všichni ostatní. Každý může zkusit sport - hokej, volejbal, atletiku. Nebo zkusit hudbu či něco jiného. Když to vyjde, pak bude vydělávat asi velké peníze. Když ne, tak je 15 let zahazeno a k ničemu. To je náš osud a úděl. Jsou mezi námi rozdíly - jsme silní a slabí. Tento systém je založen na samostatnosti a starání se sám o sebe a my to nezměníme. Všichni ale máme tu možnost volby rozhodnout se věnovat tomu či onomu. Každý vidí jen když někdo je ůspěšný a vydělává spostu peněz. Zvlášť obvyklé je to u sportovců. Nikdo už nechce vidět, že tito lidé obětovali 15 let přípravy a věřili, že to prostě vyjde. Kritici většinou tyto mladé roky promarnili. Bohužel je to o vůli a snaze se prosadit v budoucnu a jen minimum lidí to vyjde.A pak ta většina závidí a chce ty samé peníze. Ale v tom to je. Jsou mezi námi rozdíly. Žijeme v tomto zřízení a musíme se přizpůsobit. Před 15 lety jsem byl v USA a bydlel jsem 1 měsíc u mého českého, ale již amerického občana.Jeho manželka odvážela každý den 13 letou dceru ráno ve 4.30 25 km do centra města na nějaké taneční kurzy. Pak okamžitě do práce a odpoledne ji zase vyzvedla a odvezla domů. To vše pro to, aby jejich dcera měla jednou výhodu a náskok při sehnání nějakého místa. Představ te si to celé probíhalo celé prázdniny - 2 měsíce. A to vše proto, protože věděli, že mít se lépe než ostatní není zadarmo. To my tady ještě neznáme a to chtěl pan Toman vyjádřit. Chtěl asi říci, že spousta lidí nedělá vše pro to, aby práci sehnala. On si ji vytvořil sám pro sebe a asi žádný podnikatel nebo stát mu v tom asi nepomohl. Co měl dělat?
    • Když se neumí ovládat, tak ať jde do pr....Je to ho,vado. Lidé jsou nešťastní , že nemohou najít práci a hlavně, že nemou živit rodiny a takový hulvát se takto vyjadřuje o lidech. Ksicht mu rozmačkat,
    • Překvapuje mě,že jste tam nezústal,když je to tam tak výborné.Ale já jsem rád,že žiju v civilizované Evropě,proto uznávám tady tu kulturu a ne cizí pro mě i moje generace.Jinak další problém života tady a tam vám píšou jiní přispěvovatelé.Mám tam příbuzné ,kteří tam jsou 100let.Tolik psychopatů co je v USA nikde není.A to já tady rozhodně nechci.Mě obohacuje Německá a Rakouská kultura.
    • Ne, že bych nesouhlasil. Ale je třeba vzít v úvahu rozdílné podmínky v různých oblastech světa. Např. v USA, při cirka poloviční ceně benzínu, než je u nás, si mohou dovolit jezdit za prací nebo vozit děti do škol i stovky kilometrů. Pokud by toto chtěla praktikovat běžná rodina u nás, tak vydělávaj jenom na benzín.
    • Život není jen o práci.
      • říká Gejza Kotlár - Mižigár *1*
  • Ten Škromach to je V ů l a vždycky byl, ty jeho používané fráze jako, rodinám s dětmi, potřebným občanům. Jen nikdy neřekl kterým rodinám! Pro vysvětlení mladé poctivé rodiny s dětmi jsou třeba ty které chodí do zaměstnání a snaží se budovat domácnost, domov a rodinu! Po nějaké době kdy mají vlastní zázemí, zakládají rodiny! Mateřská je ovšem tak nízká a na jinou soc. podporu nemají nárok, neboť budují zázemí pro rodinu!!!
    Tak ať jde Škromach, Sobotka a jim podobní do p r d e l e!!! Kdo to tady vysává ještě kromě zlodějských politiků?
    K tomu jak tam Škromach tvrdil že sociální podpora v nezaměstnanosti je vyplácena s peněz kteří si nezaměstnaní předešlou prací naspořili tak to platí snad jen pro ty, kterí jsou propuštěni ze zaměstnání např. po několika letech a ne po třech měsících!
    Těm po ukončení škol se vyplácí také z našich daní, z našich daní se za tyto a podobné občany odvádí pojištění, ale pořád je ta podpora v nezaměstnanosti a soc. dávky vypláceny z našich daní!!!
    • Škromach ví o čem mluví, ale za to ten podnikatel a Gazdík ,to jsou kre,téni.
      • Možná byla ale jako svobodná matka z azilového domu. Tak proč nemají nárok ostatní když státu dávají?
      • Byla jste na mateřské dovolené, že tak hloupě píšete? Pokud se člověk snaží, má dům, garáž, manžela a jiné věci nemá nárok na jiné dávky!
    • Skromach je v u l, protoze pouziva fraze "rodinam s detmi". Co je ale clovek, ktery pouzije frazi "mlade poctive rodiny"? Napada me minimalne tuplovanej v u l...
      • Budeš asi cikán.
    • HLUPAKU podporu v nezamestnanosti dostavas max. 5 mesicu a to musis minimalne cely ROK predtim pracovat tedy odvadet dane (vetsinou vsak predtim pracujes mnohem dele treba 10 let a vic) a i za ten 1 rok odvedes statu na DANICH mnohem VIC nez dostanes na te podpore, ikdyz ji vyuzijes celych 5 mesicu!!! Takze ty NIC cizim neprispivas kazdy kdo dostane podporu v nezamestnanosti drive ODVEDL STATU MNOHEM VICE!!!! Chapes??? neplet si podporu se socialnima davkama pro nikdy nepracujici...
      • Sám jsi hlupák píšeš o tom co jsem popsal na podporu vydělávají jen ti kteří pracovali osle!
  • Myslím si, že se záměrně směšují dvě věci. Nezaměstnanost a zneužívání sociálních dávek.
    1 .Stát potažmo ministerstvlo sociáních věcí musí mít tak nastaveny kriteria, že prakticky nemůže dojít k zneužití dávek v nezaměstnaosti hlavně romskou menšinou.
    Pak nikdo nebude litovat občany bez dávek , když se vyhýbají práci.
    2. Pro většinu lidí bez práce to představuje takové psychické trauma, které se vůbec neřeší , hlavně, že jsou média plná dýchánků a přehlídek V.I.P.
    3. Vlády od roku 1989 zpronevěřili téměř nezpočitatelné finanční rezervy a zdroje, které nechali rozkrást včetně likvidace firem nebo jejich vyvedení do zahraničí.
    4. Zaměstnanost by měla pro vládu být taková priorita, že by neměla řešit do doby její naplnitelnosti nic včetně přejmenování letiště. ( nato má čas )
    Nečas a jemu podobní, kteří mávají jen argumentem, že za vším je problém lidí vyhýbající se práci by měl být v budoucnu po zásluze tvrdě potrestán a stát se nezaměstnaným, protože od svých studií nic jiného než politiku nedělá a ze státu si udělal maminčnin cecík.
  • Opravdu pan podnikatel Ivo Toman měl charizma to bylo něco ,nebo pan Gazdík proč neuvedl všechny příjmy ? Bylo by to zajímavé , klidně se může náhrad vzdát dát je na charitu. Je užasné jak tito lidé jako zázračný podnikatel Ivo Toman lidi ponižují možná by bylo dobré se mu podívat do účetnictví . Pokud to takhle půjde dál ani ty živnostníci nebudou mít do čeho píchnout . On jim to vše vynahradí zázračný ministr financí Kalousek , Drábek s panem Šiškou a jejich kamarádi, ale mohou za to nezaměstnaný, že oni kradou jako straky o tom se nemluví.Nezaměstnaný ,samoživitelky jsou paraziti kteří od těcto pánů chtějí pár korun na obživu . Proč je malá nezaměstnanost v Německu, Tam každý všechno řádně platí přátelé. Tady vládnou mafianské klany.Příští volby volte TOP09 ,Gazdíka a spol. *16* *12*
    • Nemůžu na to reagovat,pořad jsem neviděl,ale po přečtení článku http://aktualne.centrum.cz/finance/prace/clanek.phtml?id=773745#utm_source=atlasHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-10 mi je to trochu jasné.Nezaměstananost je skoro uměle udržovana,nepotřebuji spokojené zaměstnance,ale spokojené otroky který jim za almužnu udělají vše,a když je jim to nelíbí,můžou demokraticky zdechnut hladem vždyť na úřadě práce je fronta
  • Teda ja se divím,že se nad tím panem Tomanem pozastavujete.Pro něho je, dle mého soudu každý, kdo má plat méně než sto talířů měsíčně určitě sociální přísavka.A všechny tzv."socky"z pracáku on v pohodě spláchne s těmi cca 5 procenty skutečných asociálú,kteří parazitují,že?A přitom je tady cca 800.000 lidí co má problémy jenom práci najít.Já taky na rozdíl od něho netvrdím,že co podnikatel,tak se rovná zloděj.Pro tohoto hňupa je to však pohodlnější to tak to vyblinknout před kamerami TV.A určitě by za bývalého režimu se stejnou vehemencí brojil proti zlým imperialistům.Čouhalo mu to totiž z jeho podlejzavých očí....
  • Z veřejných prostředků je placeno ve státních službách za velké peníze řada lidí, kteří již měli dávno odejít do důchodu. Samozřejmě neodejdou, když nemusí, protože berou vysoký úřednický plat a k tomu důchod. (od náměstků na ministerstvech až po zaměstnance na městských úřadech). Tito lidé již nemohou mít odpovídající výkon. Musí je jen vyčerpat to, že se musí oblíct a nějak se dostat do práce. Tam už nic nového nevymyslí. Mladí lidé poškole pak nemají práci. Je potřeba zákon o ukončení pracovního poměru ve státní službě po dovršení důchodového věku. V soukromých firmách - tam ať pracují klidně do 90-ti let. A ještě lépe, snížit státní aparát na polovinu a zabránit tomu, aby peníze, které se ušetří zase někdo nerozkradl a používaly se na splacení veřejného dluhu. *3*
    • Václave, pravdu díte, nejen ve státní správě.On i každý pan podnikatel,pan Toman nevyjímaje, rád zaměstná shánčivého důchodce.Za něj nemusí odvádět zdravotní a sociální a ještě mu může dát jen minimální mzdu.Tito shánčiví "čilouši", zase na oplátku jsou schopni si i při pěkném důchodu(na rozdíl od toho co budeme mít my a naše děti) sehnat i dva "šolichy".Tak jim to i s důchodem hodí měsíčně někdy i víc jak třicítečku.No nevol potom knížete, či ODS.Důchod po komunistech 12 táců, dva šolichy po desítce, s vnoučátky na dovolenou na Floridu, že pak mladí s titulem Mgr. či Ing. balí někde ve skladu internetového obchodu zboží za minimální mzdu, neumí se postarat.To není fikce, to jsou osobní skušenosti, z toho jak funguje tato banánová republika.Rozeštvat lidi proti sobě, mladý proti starým, zlikvidovat školství ať jsme národem tupců a pak se bude vládnout.Oni to mají naši politici dobře vymyšleno.To nejsou žádní blbci, ti ví dobře co dělají.Blbci jsou ti, co jim to umožňují, to jsme bohužel my!!!
    • Pane Václave dovedete si představit že by někdo zredukoval počet zaměstnanců ve státním sektoru? Dovedete si představit že by tam ty lenochy někdo prostřídal? A dovedete si představit vyházet ty starší do důchodu, vždyť v mnoha případech se tam úředníci chovaj jako by to byl jejich rodiný podnik! Vtahují si tam rodiné příslušníky, manžele, sestry, strýce, děti a známé! Většina je bez středoškolského vzdělání, to nemluvím o vzdělání příslušné k danému sektoru!
      K tomu že někdo systematicky vysává peníze ve formě soc.podpory nebo dávek, tak to je velká pravda, teď nepíšu o lidech z bývalé porcelánky KV, Zetor BM, oděvní podnik PV, Tatra Kopřivnice, atd. atd. napříč republikou.
      Naše děti škola nevede k poctivosti a práci! Rodiče jsou dětem vzorem a pokud někdo nepracuje z přesvědčení přenáší to i na okolí, hlavně na vlastní děti!!! Pan Gazdík to tam také říkal, jak se chce lidem pracovat.
    • a to jeste hromada tech statnich zamestnancu dostane dozivotni rentu *11*
  • Jistý Václav Klaus kdysi prohlásil, že nezaměstnaní a bezdomovci jsou ti co nechtějí pracovat. Obdobný "genius" teď přichází s tou samou blbostí. Jaksi ani jednomu z těchto pravicových soudruhů nedošlo, že po roce 89 zdevastovali výrobní možnosti, rozkradli kapitál potřebný pro výrobu a teď se všichni diví, že jsou tady nezaměstnaní. Pouze magor může tvrdit- neohlížejme se zpět, je nutno se dívat dopředu. Ano to je ideální pro ty co to tady rozkulačili. Oni jsou příčinou dnešního stavu a ten je bohužel důsledek minulé činnosti naší slavné pravice. Je to asi tak, jako když jsme si svojí nezodpovědností dříve nadělali dluhy, teď je po nás chce někdo splatit a my řeknem ne, uděláme tlustou čáru za minulostí a dívejme se do budoucna. Vaše pohledávky nás nezajímají. Asi těžko lze očekávat, že systém bude tak samočistící, že breberky z minula sám odstraní ( přeci volná ruka trhu, ne?). Na to bude potřeba chirurgický zákrok a vyčistit ten svinčik.
    • Nezaměstnanost se stala zvykem nejméně u 70% nezaměstnaných a to mi nikdo nevimluví
      vidím to v práci!
    • Souhlasím s tebou. Ale po tom vyčištení to nastane znovu. V jiné podobě, ale nastane.Musíš se ptát, co udělám já, abych se měl lépe. Musíš se přispůsobit prosrředí. Ty nic nezměníš. Systém je šíleně obrovaká mašinerie.
    • Prosím co to znamená rozkulačili,děkuji
      • Rozkradli víš. *5*
        • aha,to znamená, že když mého dědu nazvali kulakem a vystěhovali nás po pětistech letech z našeho hospodářství,co? Že nás rozkulačili,nebo my jsme něco rozkulačili? Vlastníma rukama na polích? /traktory, kombajny a podobné stroje totiž nebyli,byli koně a volové./ Tak že vím zase prd.Ale volů znám dost.
          • Ano, přesně to to znamená - vašeho dědu nazvali kulakem a rozkradli mu majetek, ergo ho rozkulačili. Pisatel přede mnou tvrdí, že podobně se zachovali ti nahoře i v době po listopadu, a rozkulačení používá jako synonymum pro zlodějinu, nikoli jako útok na ty, kdo rozkulačeni byli.
  • já by jsem chtěl pracovat ve státním podniku kde mají platové tarify, nárok na dovolenou 14 platů jako v Rakosku , zaručený platový růst věrnostní odměny atd. A v případě ukončení zaměstnání odstupné tak 10 platů.
    • Nejlepší dělat ředitele ČEZU nebo nejvyššího železničáře. *11*
    • To je ten problém. To by chtěl totiž každý a ono to nejde. To je utopie.
      • Tak pak nemá cenu napadat nezaměstnané když nechtějí jít do nejistého zaměstnání
    • Jak je libo. Na vyber mas napr. Temelin nebo Dukovany *3*
      • Proč ne?
      • To nejsou plně státní podniky.
        • Tak plne statni podnik uz zustal asi jen Budvar ne? CEZ je z velke vetsiny taky statni pokud vim. A ziskas tam presne to co bys rad :-)
          • Budvar má plno

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit