Přejít na výpis diskuzí

Irena Obermannová

OSOBNOST 27.10.2008 
49 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dobrý den, paní Ireno!

    Obdivuji Vaši statečnost a přeji Vám do dalších dnů zdraví a pohodu.

    S úctou

    Čtenář Vašich KNIH
  • Milá paní Ireno,právě jsem dočetla Vaší knihu a moc se mi líbila.Chtělo to velkou odvahu ji nechat vytisknout.Já bych to nedokázala.Doufám,že budete psát dál.Mám všechny Vaše knihy.
  • Tajná kniha se mi moc líbila je napsaná s citem a velmi čtivá. Panoptikum české je ovšem hrůza. Vůbec nevím proč byla napsaná, snad jen se vzdoru. Většina toho co v ní je si mohl každý přečist /někde/ a působí primitivně myslím, že to spisovatelce nebylo zapotřebí.
    • Mně se Panoptikum líbí hodně, jednak ukazuje, jak pracují někteří novináři a druhák předvádí, co s lidmi, kteří něco někde píšou a ovlivňují, udělá jedna kniha ( Tajná ), jak se chovají - je to hrozně zajímavé ( hlavně k nim nevzhlížet a dávat si obrovský pozor na to jak druhé, nejen Irenu, soudíme ). Spoustu reakcí jsem nečetla a neznala ( Reflex a Blesk )- nezaneřáďuju se nesmyslama, ale zjistila jsem, že je důležité, číst i tyhle kraviny, protože když nereagujeme jsme vlastně spolupachateli.
      Líbí se mi dokonce trochu víc, protože tu Irena bojuje za sebe (v Tajné je to koncert lásky)a to je dobře, to mám ráda, alele knihy se nedají srovnávat. Panoptikum má obrovský náboj, získáte možnost udělat si názor na celý loňský candrbál shrnutím a co si o tom autorka myslí. Je v rovnováze, což je hrozně důležité u takto koncipované knihy! Byla napsána, protože tohle bylo něco tak zavratného, že se nedala nenapsat *3*. Hlavním přínosem knihy je samotná Irena Obermannová ( považuju jí za důležitější než Tajnou ) a já jsem za ni hrozně ráda.
      Víte, co je na celém candrbálu nejzajímavější? Že kdyby nám slavní novináři nechtěli mermomocí říkat, jak máme co chápat a koho si kde představovat, kolik znás lidí ve TMĚ by vydávalo vyjádření soudy a hodnocení? Opatrujte se *3*
      • Souhlasím, PČ jsem přečetl na jeden zátah. Doufám a věřím, že se IO nenechá v našem paradigmatu vykolejit mainstreemem, reprezentovaným "hochy" z Reflexu, potažmo "Vyvolenými", či ČT.
  • Mně se knížka moc líbí.. Nemám na čtení moc času, ale jak můžu, tak ji beru do rukou a hltám.. :). A mimochodem, celý národ ví, že spisovatelka nebyla zdaleka první milenkou Největšího Čecha, ale byla první ženou, která se rozhodla s tím vyjít ven, tak asi proto to její odsuzování... Nebo že by závist..? *15*
  • V pěně

    Děkuji za krásnou knihu a hlavně za poslední příběh ,, CO JE TO LÁSKA". P. Saudka má ráda a je foto visí u nás v pokoji. Jsem asi blázen!!!
    Přeji krásný den, ale jsem pořád nějak na dně a potřebovala bych se už dostat z něj.Prý jsem hezká, schopná atd...ale pořád nemám motivaci, ale kde ji hledat.

    Maruš *3*
  • Paní Obermannová, Vaše Tajná kniha je skvělá, výborně se čte. Díky.
  • Dobrý den,
    dnes se mi dostala do ruky TAJNA KNIHA. Jste odvazna, ze jste ji vydala a povazuji to za spravne.Jsem zatim za polovinou a byt jsem nemocna ( nic vazneho), ctu ji jednim dechem.Proc to nenapsat, lidi Vás kritizuji, ale meli by se zase vzit do Vasi role - vecne cekani, odmitani schuzek, samota....Vim o cem mluvite.
    Priznam se Vam, jsem sama s 5ti letym deckem, rozhodla jsem se tak, ze dokud ho nevychovam, zadny chlap nema sanci.Nestoji mi zato kvuli nejakemu de....odstrkovat svoje dite.Vy jste vase dcery vychovala spravne, povedlo se Vam to, tak Vam blahopreji.
    Priznam se, ze je to 1.kniha od Vas, kterou ctu.Bohuzel v dnesni uspechane dobe neni prilis casu na cteni, ale na ty Vase knihy si cas urcite udelam.Kdyz ne ted, tak v duchodu:)))uz se moc tesim.
    Preji Vam do noveho roku hodne stesti, pohody, klidu a piste dal.
  • ...taky si myslím, že by mělo být exprezidentovi stydno ještě i ted, podvádět Dášu. Je neuvěřitelné, že si myslel, že to nevadí ...
  • ".... s Českou televizí, se kterou spoluprcuje dodnes...."
    Roztomilý a signifikantní překlep..... *4*
  • Pani Obermannova,
    vas postoj, ktery jste zaujala k cele veci s panem Havlem je velice nizky. Neodsuzuji to, ze se mezi vami mohlo neco stat, ale absolutne nechapu, proc jste mela potrebu takove veci tahat na svetlo sveta? Myslim, ze dobry spisovatel, stejne jako kvalitni clovek ma jiste spoustu jinych prednosti, kterymu muze zaujmout namisto toho, aby se takto snizil. Nemam pravo soudit, tohle pravo nema nikdo, ale jak uvedla ctenarka vyse, velice jste se timto snizila a ublizila jste nejen sobe, ale i mnoha lidem okolo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit