Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Rejsek
    Morderon - Říkáš lidem, že se zbláznili a přirovnáváš megalomanský herní projekt typu SC ke kuchyni? :-D I jako modelový přiklad, jak ses to snažil trapně vysvětlit, je to úplně mimo. Docela to odkrývá tvou názorovou omezenost a při pohledu na tvé příspěvky i podtrhuje fakt, že bez ohledu na to, co ti sem lidi napíšou, budeš stále se slzama v očích békat tu samou písničku. Zkus tyhle svoje nesmyslné teorie napsat přímo Robertsovi. Tady na games ti nikdo rozhřešení nedá ;-)
    • Aspoň použil argumenty, narozdíl od různých trapných haterů a trollů
      • Rejsek
        Vytváří otázky a domněnky a rovnou si na ně sám odpovídá, to jsou podle tebe argumenty? Argumenty mu dávají všichni okolo. On jen zoufale touží po tom, aby s ním někdo souhlasil.....Ok. Má pravdu, celý SC je na prd, Roberts je prolhaný a chamtivý žiďák co plave v dolarech, žere malé děti a ovládají ho ještěři z pekel.
        • Muezzin1
          Roberts je maniak, co jde k cíli i přes mrtvoly, ale výsledek pak stojí za to, takový Werner Herzog herního průmyslu *4*
  • Jen pro srozumění alfa 3.0 by měla vyjít mezi 4 až 8 září dle aktuálního reportu. Asi chyba při dělání Ctrl + C a Ctrl +V :)
  • Omlouvám se za zdejší alter-ega, občas holt chytnu trolovací záchvat...
  • Ja som hru financne podporil, celkom sa tesim na vydanie (aj keby malo byt o 3 roky, hlavne ze to nebude bugfest) ale ked vidim zastupy fanboyov co kazdu kritiku oznacuju za "dementne kecy blbych deti" tak mam pocit ze som vstupil do nejakej light sekty - a pritom sa najviac kritizuju len sluby a odklady a nie samotna hra.
    • Nemáš tak úplně pravdu. Většina kritiky se zde nese za zvuku slov jako "fail století", nikdy to nedodělají, diletanti, nic nemají, neplní sliby, jasný tunel, aj." To nejsou argumenty, to jsou jen výkřiky do prázdna. Navíc se ve valné většině vůbec neopírají o fakta. Většině těch lidí bychom se mohli jen smát. Jenže oni své holé věty vydávají za skutečný stav věcí. Vyvolávají paniku a odrazují další zájemce.
      Ohledně fanboys. Ještě jsem tu nečetl jedinou smysluplnou argumentaci, která by zásadně nastavila zrcadlo faktům. Kritika slibů by byla opodstatněná, kdyby CIG tyto sliby nenaplňovalo. CIG nikdy nic neslíbili ohledně vydání. Věta jako: Hra bude hotová tehdy a tehdy, nezazněla. Vždy jde jen o odhad. Pokud se nám vše podaří, rádi bychom vám přinesli alfu 3.0 během července 2017. To není slib, to je víceméně přání . Ale budiž, to nás může naštvat a tomu rozumím. Tak bych sem napsal.Ach jo, já se těšil a zase se to protahuje, to je na h...o. To bych bral od člověka, který vývoj moc nesleduje. Ale když projíždím stránky RSI 2x týdně a nacházím zde stále nové a nové informace, když vidím videa, testy a jednoznačný pokrok během roku, napříč celou hrou, dokážou mě místní křiklouni dost hnout žlučí. Kdyby si alespoň nevymýšleli a netahali zpatra naprosté bludy, neměl bych důvod jim oponovat. Co CIG naopak slíbili jsou stretchgoaly, mechaniky, lodě, planety a tuna dalších věcí. A tady se naplňuje do puntíku. Každý aspekt se rozebírá a prezentuje. Existují rozvrhy, reporty, screenshoty, ukázky a videa. Jaké další důkazy o vznikající hře je ještě potřeba? Pusa na čelo každému pochybovači od Chrisovy ženy? Fakt netušim.
      Málokdy se stane, aby se někdo na něco zeptal, případně chtěl diskutovat nějakou mechaniku ve hře. Vždy se to je ztočí k tomu, že už se to mělo dávno hrát a jak je možný, že to ještě není. CIG, veškeré problémy, VEŠKERÉ, které mají dopad na posun releasů, podrobně rozebírá a informuje o nich. Ten projekt je naprosto transparentní. A vím co říkám, když tvrdím, že je tam pokrok z týdne na týden. Ještě se nestalo, že by se tým odmlčel byť jen na měsíc. Fanboys vědí na čem pracuje které studio, jak se jmenují producenti, spisovatelé skladatelé, designeři, vedoucí oddělení a supervizoři. Známe jejich ksichty, čteme jejich články, příspěvky a vyjádření ve videích. Každý z vás, jak tu jste, může udělat to samé. Vsadil bych se, že ani jeden z těch kritiků netuší kdo je Ben Lesnick, Tony Zurovec, Sandi Gardiner, Cherry Heidberg, Mark Abent, Kdysi si kdesi na nějakém fóru přečetli že SC má být hotový 2014, chytli se toho a teď se můžou vzteknout. Sorry, ale já vidím jen navztekané spratky bez špetky znalosti jak vývoje, tak hry samotné.
      • alien5
        Penke receno kdybych mel tolik trpelivosti a tak pekny slovosled :)
  • Je to sranda, proc se tu nekdo zlobi nad nejakou alfou 3.0 , az tahle hra nekdy kolem roku 2025 vyjde/nevyjde, bude se o cem bavit.
    • tohle nikdy nevyjde...
      • Nikdy žádné letadlo nepoletí, nikdy do Indie opačným směrem nedopluješ, nikdy se Facebook neprosadí jako úspěšná firma a rychle zanikne. Ok tohle známe máš tam ještě něco?
        • No, z hlediska pravdepodobnosti je jeho tvrzeni blize pravde, nez Tvoje. U velkych IT projektu v radech 10 000 MD - 50 000 MD jako jsou implementace corovych systemu v bankach je pravdepodobnost uspechu na zaklade statistickeho vzorku okolo 50%-60% (a to jeste zalezi, co se za uspech prohlasi). Zde se bavime o projektu 100 000 MD ++. Samozrejme je cela rada veci na nem jednoduchsi - jedou viceme mene na zelene louce, neni treba migrace ze stavajicich systemu atd., ale i tak narazili na spoustu problemu (omezeni CryEnginu atd). Takze uvidime, pozitivni je (ale i zde zavisi, jak se na to divas), ze nemaji management, ktery pokud se neco nedodela za 3 roky, tak bude kompletne vymen a zastaveny finance.
          • Co je to 100 000 MD ++ projekt? Ja jen... nemyslels náhodou projekt za 100 mil. USD +-? Upraveno: Díky člověku podemnou (Sully) za nápovědu. ManDay mě vážně netrknul. My používáme zřídkavě MH ManHour (člověkohodina), nejdelší projekty u nás trvají tak rok a půl.
            • Předpokládám že má na mysli manday (člověkoden)
          • Z hlediska pravděpodobnosti tvůj post nedává smysl... jak si našrouboval modelovou situaci nějakého IT bankovního projektu na vývoji hry přes crowdfunding mi je záhadou...
            • Typický programátor, který dokáže našroubovat na sebe věci, které normálně nejde našroubovat na sebe.
  • Už se tam dá lítat na planety, přístávat na nich a prozkoumavat je?
    • Bude to teď v Alpha 3.0.
      • Dík, super tak to teď koupím teda.
    • Proč si to na jejich stránkách, kde máš detailní reporty o stavu hry, nepřečteš a ptáš se na to tady v diskuzi? Nebo ti to je jedno a jde ti jen o stupidní plácání a vyvolávání nesmyslných vláken na tady na games?
      • Paulcz
        Klobouk dolů jestli někdo dokáže něco vyčíst z tak nepřehlednýho a přeplácanýho webu :)
      • Tak Ty jsi těžce retardovaný člověk. Stačilo napsat ano ne. Nemám čas na procházení logů. Diskuse je od diskutovani a ne stupidního kázání, si myslíš že jsi v mešitě ne.Preju ti vážný úraz.
        • no jo sinkong, je čas přestat psát, vzít si léky a zůstat idiotem.
        • Vážně píše o těžké retardaci člověk, co plácá první přes devátý a přeje jiným lidem vážný úraz? Tak teda díky, brebto co nemá čas na procházení logů *1*
        • A co jako ze nemas cas? Diskuse je od diskutovani ne o tom ti hledat informace. Navic ruku na srdce si to napsal dost flamove. Popral bych ti vaznej uraz, ale retardaci uz mas, tak to mi staci.
        • kostejnesmrtelny
          Zkus skotský střiky. Na hysterii prej výborně zabíraj. *5*
        • Rejsek
          Ten už mu přát nemusíš, podle toho co píše *15*
      • Hádám, že chtěl na svou jednoduchou otázku jednoduchou odpověď od lidí víc informovaných, aby nemusel nikde nic hledat...ale co já vím :)
  • Star Citizen nemůže být fail století, jelikož fail století už tu byl v podobě vydání Diabla 3 a jeho ranné verze. Kapiš? *15*
  • http://bonusweb.idnes.cz/star-citizen-problemy-06m-/Magazin.aspx?c=A170627_092156_bw-magazin_srp

    Ani naklikávaní a fanatismus zdejší výběrové rasy horčic nezmění na faktu, že tohle se řití do herního průseru století.
    • alien5
      A nezapomen take na Dereka smarta ten ma take.ve vsem pravdu :))))
      • Lol, Derek Smart. Ten dokázal vytvořit jeden failoidní space sim. Jeho pověst vyhořelého butthurta překonává jen jeho olbří ego. Tak trochu podobný model jako zdejší multinick troll.
    • Brekot pokračuje... ale líbí se mi, jak ti na tý hře záleží. Jen tak dál.
      • brekot? Já si to moc uživám a brečím maximálně štěstím. Těším se až si vezmou další úvěr a odloží to o další měsíce... Zase tady budu
  • Hra ktera presne definuje hrani na pc. Nic nefunguje jak ma, porad se na neco ceka a stoji to plno penez.
    • A tenhle PC komplex máš ze závisti nebo z čeho?
    • Definice PC hraní u tebe doma...
  • ,,Tyhlé ódy, jak ty píšeš, jsou pitomosti, který zas tolik času nezaberou. Ve vývoji se například závodům věnují asi tak 2x do roka." To není zas tak docela pravda vem si všechno to okolo ty CGI vydea co udělali jen k těm závodům, k různejm lodím jen na ty závody, to trvá měsíce než se dokončí a kolik se takovejch měsíců do roka vejde?A k čemu to je? Aby to pak nikdo stejně nehrál? Na SC se těším ale nebudu tady pláccat jak ten divnej Fanboy co umí jen mínuskovat a furt jen dokola umí napsat že plácám blbosti ale v čem jsem napsal blbost nenapsal ani jednou. Přesně díky těmhle lidem kterejm nevadí kdy hra výjde, hra nevýjde nikdy, pokud jsi investor nebo zákazník, musíš občas zvýšit hlas a trošku se rozzlobit aby si sem tam něco popohnal jinak si to Roberts bude prostě dělat jak hrad z písku někde na pláži, pokud bude vám jedno kdy se hra dokončí jemu taky a čím dřív si to uvědomíte tím líp.
    • Já ti sice rozumim, ale SC ještě nepřekročil ani čas běžného vývoje méně náročných titulů. Navíc Chris dokončil všechny své dosavadní projekty. Je to cílevědomý člověk. Ví co chce, já vím co chci já. Vím co je to deadline a co je to tlak, co je to profesionální čest. Asice dodat kvalitní produkt v co nejkratším čase. Ujišťuju tě, že se tam neflákají a nevymýšlí blbosti navíc. Jedou podle stretchgoalů. Jediné co se dost mění a protahuje termíny je implementace interních mechanismů hry. Například ITEM 2.0 je tak unikátní technologie, že jí není rovno. Je to systém vnořených hierarchií, kdy se napříč celým universem, přenáší informace o pozici, vlastnictví a stavu každého objektu. A to nejen logicky ale i fyzicky. Což není žádná legrace. Ten systém je důležitý pro fungování mechanik jako je kradení, kupovaní, prodej, skladování. Navíc je skutečně navázán na fyzické předměty. Tedy to není něco jako dopsat 2000 řádků kódu a pak to přilepit na stávající hru. To je jako bys chtěl vychovat kočičku a pak jí dodatečně vyměnit páteř. Musí to tam být v základu. Podobný systém je tam i na fyziku a generátor misí. Vesmír sám o sobě bude generátorem komplexních misí. Řízeno unikátní AI.
      Ta navíc proniká i do všech subsystémů hry. Fakt to není jako udělat novvé CoD nebo Wolfenstaina. Dokonce to není ani jako X3 hry nebo Elite Dangerous. Je to asi 100x komplexnejsi vesmir.
      • "Navíc Chris dokončil" ... vazne? On nekdy neco delal z pozice sefa? Aha .. takze ve skutecnosti nikdy nic. Pokud vim, tak Freelancera mu zatal M$ prave proto, ze to vypadalo ze to nikdy nedodela.

        Kecy o unikatnim AI ctu u kazdy jedny kraviny ktera vyjde ... tohle nikdy nevyjde. A ty unikatni zvasty o zaznamech v databazi si nech od cesty ...
        • Jaký zas záznamy v databázi, nic takovýho jsem nepsal. Chris vedl výrobu asi pěti titulů, ano z pozice hlavního supervizora. Rozdíl u CIG je v tom, že teď je zakladatelem a spolumajitelem značky.
          Lands of Lore - úspěch, Wing Commander serie - úspěch, Starlancer - úspěch, Freelancer - přes výrobní obtíže úspěch. Ty a tvá tvrzení... ???... *1* *1* Ku..va kdo vlastně jsi?
          • takze samy vykopavky
            • nejnovejsi 2003, to hovori za vse, za chvili to bude v retrogamesplay

              je neco jinyho udelat hru pred 15-20 lety a neco jinyho udelat megalomanskou v kazdym aspektu dnes
            • Blue.Shark
              Jo, určitě to byly vykopávky i v době vydání. To dává smysl.
        • Wing Commander série...

          /noob
      • Krom toho ,,ale SC ještě nepřekročil ani čas běžného vývoje méně náročných titulů" 6 let je dost.
        • Nechci se handrkovat o detaily. 12+6 je 18. Máme 2017. StarCraft II se vyvíjel 12 let, Diablo III jakbysmet. Co to říká o Blizzardu? Že jsou diletanti, nebo že nechtějí vydat polotovar. Ať už se někomu D3 a SC2 nelíbil, ty hry fungují a byly od počátku slušně hratelné s hlavou a patou. Ano když pominu pár porodních bolestí po vydání. Ano, po šesti letech bych očekával víc, než je v aktuálním buildu. Na druhou stranu vidím jak probíhá příprava Alpha 3.0, a že její vydání je na spadnutí. Takže to vcelku vychází. Celý sektor s tím co v něm bude k dispozici je dost slušný update z 2.6. Skok asi o 1000%. Dobře, vývoj se protahuje, nevím jak ostatní, ale mám-li mluvit za sebe, vím a vidím proč a chápu to.O takové hře sním leta a klidně budu snít dalších 6 let. Se mnou i velká skupina dalších nadšenců. Měl jsem to štěstí čučet v SC z kokpitu lodi na planetu dolů pod sebou na Oculu Rift. Nic hezčího jsem zatím ve hře neviděl. Implementace do VR je také v pořadí. Nebude to sice brzy, ale bude to.
          • blizzard taky vyvijel hry, ktery zariznul

            kdyby se sc jenom vyvijel, ale oni uz i menili engine

            nejsou schopny zbastlit ani ten single, co uz davno mel bejt
            • Blue.Shark
              ... *15* *15*
            • tim hur, skluz uz maj roky, jako by jeli od nuly
            • Blue.Shark
              Boha, změna enginu jim zabrala dva dny práce, protože Lumberyard je založený na Cryenginu Najdi si oficiální vyjádření.

              Snaž se víc.
      • Konečně někdo kdo taky používá hlavu když píše, díky za komentář, chápu tu práci, ale dokonalá hra prostě neexistuje Roberts je maniak a pokud chtěj dneska nejlepší vlasy a vousy tak než to vydaj tak bude zase nová technologie která to bude zase někam posouvat a tak zase dál a dál jednou tu hru prostě musíš vydat i s tím že prostě na ni není to nejlepší co může být ale tohle prostě není možný jinak se budeš celej život honit za něčím co nikdy nedokončíš, nebo se z toho zblázníš. Lidi si tady myslí že jsem trotl co by hru vydal v konzole grafice na 30fps ale pro mě jsou oni zase blázni co se nechaj opít slibama který prostě není možný splnit, vždycky budou kompromisy vždycky a ve všem a to že někde psal že fps bude součástí a kde si co si, já chápu že bude ale bylo potřeba to implementovávat do aktuální verze hry? Co lidi chtěj chtěj hlavně lítat loděma plnit mise na planetách, honit piráty, těžit a obchodovat, etc nechtěj polorozbitej fps mod do verze hry která bude v současnym stavu fungovat stejně jen několik měsíců a kterej vzniknul stejně jen aby se neřeklo že se na hře nedělá. já žádnej fps mód do alfy nepotřebuju ani ty jejich blbý videa nepotřebuju, když vim že se dělaj jen pro lidi aby jim zavřely hubu, aby si prostě pár fanboyu mohlo říct WoW tak tohle budu mít jednou ve hře a ani ve snu si neuvědomujou že kdyby tohle nemuseli dělat už to ve hře možná i bylo. Možná!
        • Blue.Shark
          Trochu jsi vyignoroval větičku "Musí to tam být v základu". Sorry, ale když nepotřebuješ polovinu hry, tak jsi ji možná neměl backovat. Plán jsi znal. A odkud máš, že FPS mód je "polorozbitej"? Je to první iterace v alfě. Momentálně jsou hotové obrysy a dál se budou vychytávat detaily. Na to, že Star Marine není hotový ani z poloviny, je sakra hratelný. Pořád jinak píšeš něco o kompromisech, ale žádný zatím nebyl učiněn. Stejně tak píšeš o tom, že nikdo nechce hrát Star Marine - podívej se na fóra na reakce lidí. To samé platí o videích - jsou součástí transparentního vývoje, který nemá obdoby. Můžeš tím být třeba i zhnusený, ale desítky lidí denně to ke hře přiláká a tisíce lidí na ta videa pravidelně koukají.
    • Je vidět, že tomu hodně rozumíš. Žádný CGI videa nedělaj, vše je v herním enginu a udělat jedno takový video zabere jednomu člověkovi-profíkovi možná tak 1-2 dny a ne měsíc lol. Podobný videa v enginu dělá i fanouškovská komunita.

      A není to díky lidem, kterým nevadí, kdy to vyjde, ale hlavně díky lidem, který posílaj prachy. Kdyby bylo podle tebe, tak už je hra hotová, bez přistávání na planetách, bez vozidel, bez plnohodnotnýho FPS elementu (maximálně nějaký bonus mise), s 5 loděma, s průměrnýma animacema, v konzolový grafice a zbylo by jim 145 mega, protože původní KS byl 5 mega. Lol. Co by s těma prachama dělali potom? Další průměrný hry, který se nikam neposouvaj? O to já fakt nestojím a oni očividně taky ne, zvlášť když mají tu šanci to někam posunout.
    • Blue.Shark
      Video k závodům vyšlo konkrétně jedno a je to in-engine. FPS je zásadní část celku a tvoří takřka polovinu interakce (zapomínáš, že Star Citizen je taky RPG).

      Ohledně tvého přístupu: je rozdíl v konstruktivní kritice a plácáním pořád toho samého dokola, přestože vývoj pokračuje. Nehodlám držkovat, když vidím, že se stále něco děje a ještě k tomu dostanu každý měsíc několikastránkový report s harmonogramem odhadovaných časů. Sorry, ale být ty můj zákazník, ukážu ti prostředníček, stejně jako každému stavebnímu dělníkovi, který mi bude radit, jak mám vymodelovat vesmírný stíhač.
    • alien5
      LOL marnej pripad.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit