Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 1) Není pravda. Například scénarista, který pracoval na Epizodách pro HL a všech Portalech je stále ve Valve. Nebyl jen jeden scénarista... Vždy jich bylo víc, kromě prvního dílu.


    2) Na jaké headsety to nepůjde? Možná na nějaké no-name, ale drtivou většinu to podporovat bude. Respektive oni to dělají ne na headset, ale na SteamVR. Novináři berou info nevim kde a pak tu tvrdí, že to je třeba Valve index exkluzivita. Což neni. A Oni nedělají hru proto, aby se dobře prodávala, ale aby dala impulz trhu a ukázala, že i velké hry jdou na VR. Je to vzkaz jak pro zákazníky tak pro vývojáře. Já VR klidně pořídím, ale prostě čekám právě na nějaké velké hry, jinak to pro mě nemá smysl. A někdy ty hry udělat musí a Valve je na to ideální. Cílem téhle hry je zvětšit ten trh, nic víc. Valve nechce na hře vydělat.


    3¨) Hloupá úvaha a zas špatné info. Opravdu to neni rejžování peněz a už vůbec ne sexy hrdince. Nejdřív tu píšeš, že to dělají pro malé procento lidí a na druhou stranu píšeš, že to dělají, aby si přivydělali. To si rozporuješ, jak můžou rýžovat peníze na tak malém procentu hráčů, když ta hra je stála jakože FAKT HODNĚ peněz?

     Tohle nikdy nemělo navazovat. Děj se odehrává před HL2... Valve to udělalo mimo jiné proto, že si je vědomo, že VR má málo lidí a na pokračování se čeká. Úplně chápu, že by spadnul internet, kdyby pokračování na které všichni čekáme mohlo hrát necelé procento lidí.... A tak tedy udělali prequel.



  • Phillios191

    Deset let čekám na květ u mého kaktusu, nicméně po přečtení tohoto komentáře, jenž číší nadpozemskou inteligencí mohu s potěšením oznámit, že jsem se přeci jen dočkal a květ jsem spatřil.

  • SalemCZ

    2. podle Steamu VR má jenom 0,8% a 

    3. co někde uniklo třeba před půlrokem tak se mělo dělat na HL0 takže tohle by mohlo být ono.

  • Přesně to jsem si myslel... Že pokračování tohoto titulu čeká na něco, v čem by mohlo být revoluční. Stejně jako hl1 i hl2 byly ve své době něco nevídaného. Kdyby teď vyšlo klasické hl3 na PC, bylo by to prakticky odsouzené k neúspěchu, protože očekávání hráčů by byla extrémní. Proto tu je HL ve VR. Podle mě prostě chystá Valve další revoluci a přesně na tento účel legendární hl celou dobu čeká. Podle mě to co představí, bude buď něco nevídaného, přelomového nebo těžký propadák. Nic mezi tím. Za mě to vymysleli dobře, i když mě též mrzí že si to nejspíš jen tak nezahraju..  Je to totiž jediná cesta jak z legendy udělat opět legendu. PC verze by byla blbost.

  • davek183

    Už teď vidím že to nebude žádný zázrak, takových ''60 procent'' nanejvýš.. proč?

    1.Většina důležitejch lidí co dělala Half-life 2 před lety z Valve už odešla (scénárista atd.)

    2.Už jenom to že dělají VR hru, pro, kolik, 2 procenta (?) všech hráčů, co mají VR, a to ještě k tomu ne pro všechny headsety

    3.Pokud je to o Alyx tak to absolutně nenavazuje na otevřenej konec epizody 2.. Vypadá to jakoby si tou hrou chtěly spíš jenom přivydělat, když to bude o sexy hrdince

  • Ten nástup VR tu ale měl proběhnout už několikrát, pamatuji si Invex v devadesátých letech, blembák stál 40.000.

    Za 1100€ za Index jim lidi IMHO ruce neurvou.


  • Trochu mě štve, že žádný novinář zatím nenapsal článek správně. Zajímal by mě zdroj, který vám nakukal, že hra je dělaná pro Valve Index, protože to je totálně mimo, lidi se toho chytají a zbytečně to děsí vlastníky jiných VR zařízení... 

  • Hra na VR me tak nejak nechava chladnym. I kdyz se jedna o HL

  • SalemCZ

    Když vezmu že 11% populace Steamu má rozlišení 1366 x 768 tak si ještě pár let počkáme, chce to aby byl vyloženě standartní PC který to rozběhne a aby přístroj nestál přes 20000.

  • Přesně, chce to čas. Osobně považuji současnou VR něco jako internet na přelomu milénia. Takže do 10-20 let bude VR naprosto samozřejmou a běžnou záležitostí, téměř jako že dnes má každý doma klávesnici a myš. Lidi co tvrdí že je to blbost co za chvíli zmizí v propadlišti dějin si absolutně neuvědomují obrovský potenciál této technologie. Počínaje novým přístupem k vzdělávání, zábavě a celkové interakci v propojenosti lidstva.

  • Maxianimal

    Á, tady žil někdo v jeskyni...

  • Maxianimal

    Naopak, tohle se čekalo už dlouhou dobu. Kdo je překvapen, tak žil asi v jeskyni.

  • SalemCZ

    Je zvláštní, že společnost Valve pustila tuto informaci do světa přes účet, který založila teprve letos v červnu a toto je jeho první příspěvek. Účet má jen 50 tisíc sledujících na rozdíl od účtu Steamu, který se chlubí 5,2 miliony sledujících. Ale účet Valve je naštěstí ověřený, takže se nemusíte bát, že by šlo o nějaký podvod.


    Proč by to měli vydávat na Steam učtu, viď to se Steamem má společný jenom majitele, taky nebude CD Project oznamovat hru přes GOG účet.

  • SalemCZ

    Doufám že to vydají i na PS5

  • SalemCZ

    Spíš čekám že zítra bude teaser a na GA vydají plnohodnotný trailer.

  • SalemCZ

    Jak by sis HL představoval v dnešní době? Tak HL byla vždycky revoluční hra, teď se revoluce dělá blbě, takže musíš jít do extrému a když vezmeš že ani dělají i Valve Index tak je jasný že to musí nějak prodat.

  • SalemCZ

    Přesně, taky když vezmu tak tohle HL je prostě revoluční tím že je na VR, což prostě mohla být největší revoluce pro Valve, jinak by to byla tuctovka.

  • celoush

    Tady by se dal citovat admirál Ackbar 🙂

  • Je to fakt velká VR hra :).

  • Zaprvé si dovolím tvrdit, že EP2 není cliffhanger, jedná se naopak o nejlépe uzavřený díl v celé sérii HL. Jediné, co jde proti tomu je fakt, že vyloženě naznačili další vývoj událostí. Ovšem mnohem větší cliffhanger byl určitě první Half-Life, nebo Half-Life 2 na konci v Citadele. Komentáře lidí na internetu úplně nesouhlasí s tím, že nikdo nechtěl nové technologie. Navíc po tom, co jsem četl zamýšlený příběh pro EP3, sám jsem si řikal, že to už by chtělo ten engine vylepšit. Se Source enginem pracuju, takže vim, že některé scény by v jeho tehdejší verzi nebyly úplně reálné a nebo by vypadaly fakt amatersky. A samozřejmě, Valve jde spíš o to, udělat zas nějakou revoluci a někam se posunout. Nejde jim o to, aby se to prodávalo jako housky na krámě...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit