Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Naprostý souhlas... až na tu ignoraci ze strany games.cz. Já jsem se například o Factoriu dozvěděl právě zde, když byli kluci v TeaClubu a ještě v půlce pořadu jsem už stahoval ze Steamu... :)
  • Mart9
    Naopak si cením toho, že když napíšu něco kvalitního, návštěvníci to objektivně zplusují.
  • Zas tak špatné to není, Transport Fever se docela povedl, jen chce lepší železo a pár patchů pro vybalancování.
  • Tak sem se na Factorio podival, pred tim sem o nem neslysel.
    A vypadato teda dost ujete *1*
  • nightborne
    V Levelu článek byl =).

    (a souhlasí s tebou)
  • ravux
    Skoda, ze vyvojar Mashinek neposlechl Pavla Dobrovskeho a nezvolil pro svoji hru jiny nazev. Tento je fakt nestastny, nevyrazny, neoriginalni a na hranicemi CR navic nez jakekoliv konotace.
  • Tvoje čeština je zoufalá.
  • Paulcz
    To jsou kecy jak od retardovanýho důchodce v tramvaji. Tyto hry se stále hrají a mají velké komunity a vzhledem k větší rozšířenosti počítačů budou i logicky ty komunity větší než před 20 lety. To, že to není pro všechny je jasný. Je to asi samé jako chtít, aby všichni poslouchali vážnou hudbu. A nový hráči kupujou Factorio, Rimworld nebo hrajou Dwarf Fortress stejně jako jsme my kdysi nainstalovali první Transport Tycoon. A tyto hry jsou asi milionkrát komplexnější.

    A jestli si myslíš, že dřív byli hráči nějak "lepší" tak to těžko. Většina stejně tupě smažila Dooma místo toho, aby stavěli koleje. Akorát herní mainstream byl někde jinde. Dnes jsou hry jako TT spíše doménou malých nezávislých studií a nebo komunit, které tvoří obsah pro sebe - OpenTTD, OpenXCom, mody starých her atd.
  • Fordzy
    Nehledej v tom žádné konspirace. Prostě tě zdejší návštěvníci nemají rádi, ale neklesej na mysli, časem si zvykneš a přestaneš ty mínuska vnímat.
  • este by som doplnil, rozdiel v dnesnom hracovi a vtedajsom je, ze vtedy sme s dokazali v piplat hodiny, dokazali sme tvorit hodiny jedno mesto (sim city), tahat zeleznice po celej krajine (TT), rozmyslat ako co najlepsie usporiadat ambulancie (theme hospital), jednoducho hodiny sme stravili aby sme z niecoho maleho vytvorili nieco velke a funkcne. Dnesny hraci toto nehladaju, potrbuju jednoduchost a linearnost, vo vacsine hry, ktore zavadzaju rozhodovanim a uvazovanim su okamzite posuvane na druhu kolaj. Vtedy sme sa dostavali na vrchol skrz svoj skill v hre, dnes sa dostavau hraci na vrchol skrz peniaze a platby v hre.
  • K dokonalosti. A proto teď např. budou měnit balance soubojů...

    Nepřehánějme.
  • kostejnesmrtelny
    Miluju Factorio - má něco, co mi v (open)TTD vždycky chybělo a nedokážu to přesně pojmenovat. Nejbližší termín by byl asi "výzva", ale je to nepřesný. Ve Factoriu vlastně hrajete sami proti sobě - veškerý problémy, který tam řešíte jsou následky předchozích vašich rozhodnutí, což funguje mnohem líp, než sebegeniálnější AI konkurentů v OpenTTD, protože si tak sami vlastně dodáváte herní náplň a definujete to, co bude za pár hodin řešit a dělat. Je to naprostý naplnění definice sandboxu, dokonalej příklad syndromu "ještě jeden tah (v tomhle případě teda spíš úkol) a jdu spát!" a dá se na tom zabít neskutečný množství času.

    Moje první "dohraná" hra mi zabrala cca 40 hodin, momentálně jsem na 140 celkem a rozhodně neplánuju přestat. Asi to není pro každýho, ale ti, co měli rádi TTD nemůžou udělat chybu a pro mě je to jednoznačnej přírůstek do TOP5 - za posledních deset let teprve druhej!

    Jo a 98% positive na Steamu taky o něčem vypovídá. A je to česká hra! *14* (games.cz ji samozřejmě statečně ignoruje a raději se přenáší přes trapné postavy a nudný příběh)
  • Ta hra je masterpiece už teď, jejich pojetí early acces je jen takový že nemají uplně perfektní UI a mutliplayer jak by chtěli. Vše funguje absolutně bez bugů, vše ozkoušené a nastavené k dokonalosti.
  • v tych rokoch tycoon hry leteli, boli cool, kazdy to chcel hrat. Otazka je, ci dnes by sa vyvoj podobnej, skor rovnakej hry, vratil, ci je este dostatok hracov co by si takyto titul kupili dajme tomu za 20eur. Asi nie, staci ci pozriet ako su na tom dnesne tycoony, po par mesiacoch su vo vyperadajich za par eur. Potom dnesny typ hraca je uplne iny, vladne co najvacsia jednoduchost, ked som lama siahnem po mikrotransakci.
    To iste je napriklad fallout, ja sa este dnes obcas odbavujem pri F1/F2 a ked niekomu z mladsich rocnikov vysvetlujem v com je to tak genialne, tak na mna cumi ci mi nedrbe, a ked mu ukazem grafiku v akej dobe ta hra bola, tak mam dojem ze chce volat sanitku nech si ma odvezu.
  • Ou. Ta hra vypadá neskutečně úžasně. Jsem zvědavý, až ji dodělají. A pak budu mít problém, kde vzít stovky hodin času :)
  • Jack1947
    Tjn, dopravní strategie dneska vůbec neletí ( když řikám vůbec tak vůbec -pokusy typu Transport fever a jiné jsou zoufalé)
  • v 90. jsme to hráli opravdu hodně a zkusil jsem většinu co je zmíněno. A ano, mě by úplně stačilo to jen vylepšit graficky a to je vše. Ale to platí i o jiných hrách, kdy se v předělávkách autoři snaží to vše "vylepšit"..
  • OpenTTD je nepřekonatelná, ale z poslední doby mě z budovatelských strategií opravdu nadchlo české FACTORIO. Ta hra je zas něco nového a je vypiplaná téměř k dokonalosti. Neskutečný žrout času. *1*
  • Na techto diskuzich nezalezi na tom, co rikas, ale jak to rikas. A obcas je lepsi se vyhnout nepopularnim nazorum "laicke" vetsiny.
    A ted doufam alespon pro tricet minusek.
  • Ja se tešim na remake hry Constructor

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit