Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ad konkurence: Hra je od Švýcarů a Švýcarský dopravní systém se promítá do hry. Tam totiž neznají konkurenci v dopravě tak jak jsme zvyklí. Tam si stát/kanton/město zaplatí společnost a ta má za úkol co nejefektivněji danou oblast "zasíťovat" a obhospodařovat. Tak to funguje i v té hře a konkurencí jsou hlavně "preference" obyvatel a podniků. Promítají se tam i další Švýcarské věci, předně důraz na přestupování / překládání a s tím spojený linkový systém i s taktem a předem daná nástupiště pro konkrétní linku (u osobní dopravy to chápu, když existuje pevný jízdní řád, u nákladní mi to přijde jako pitomost a škoda chybějících návěstidel co by to řešila).

    A překvapilo mě, že auto nezmínil HW nároky, které jsou po zastavění vyšší plochy trochu šílené. Co autorovi trochu za pravdu dám, že realističnost je sice skvělá co se ekonomického modelu týká a závislost produkce, výroby a odběru je dobře udělaná, ale pokud zastavíte mapu, tak má jeden člověk fakt problém uhlídat jestli všechny linky vozí tam, kde je odběr a jestli se nějaký trend nezměnil. Přecejen reálný dopravce má víc než jednoho dispečera a tady jste na to dost sami. Další problém je obnova vozidel. Automatická obnova sice nastavit jde, ale časem vás může pouhé obnovování vozového parku jedné linky slušně vykrvácet.
    • ja premyšlel o koupi ale videl jsem lets play, pozdní fázi hry, kde už mel týpek i mrakodrapy ve mestech a byl rok 2016 a sekalo se mu to tak šílene že mne to odradilo.
      • Nevím, na čem borec hrál, ale mě to jede plynule na 8 let starém dualcoru a 4 roky starý Nvidii bez problémů na střední nastavení i při dosažení roku 2030. Jo, OS Linux Mint 64.
        • Pokud jsi tam narval 64GB RAM, tak možná. Ta hra při větším množství vozidel a linek je strašně náročná (ale optimalizovanější než Train Fever to jo).
          • 64GB bohužel ne, jen 8GB. Snížil jsem A-A, vypnul jsem odlesk, vysoké stíny a geometrii a dosáhl roku 2035 bez problémů. Moje zkušenost je, že na plnění achievementů (*11* hrůza, převzato ze Steamu, jako počeštěné !?) mi stačí střední mapa a ne kvantita, ale kvalita linek.
  • Snad poprvé na games.cz nesouhlasím s recenzí. Za mě dávám hře tak 80%. Systém průmyslu je sice složitější než V OTTD, ale o to více uvěřitelnější, takže to rozhodně neodsuzuji. Je třeba u plánování trochu přemýšlet. Grafika je hezounká, jediné co chybí je trochu více flóry, jelikož krajina je poněkud prázdná. Ale jinak se hra hraje docela příjemně. Ze začátku je třeba řešit dopravu pouze po silnicích (koňskými povozy... :-) ), jelikož vlaky jsou docela brutálně drahé. Nicméně kolem roku 1900 již můžete stavět a kupovat téměř vše.
    10 % shazuji za trochu nepřívětivé uživatelské rozhraní, okna se většinou objeví z půlky mimo obrazovku, chybí klonování vozidel, automatické výměny vozidel jsou trochu pracné (nastavují se na úrovni tras, ne vozidel jako v TTD, tzn. že nastavíte výměnu pouze u vozidel, která se pohybují na dané trase). Dalších 10% shazuji za optimalizaci. Nemyslím si, že mám kdovíjaké dělo (Radeon R7 4GB, 16 GB RAM, 6ti jádro Athlon), nicméně při této grafice bych si představoval hru trochu svižnější. Bohužel, jak postupuje doba a množí se vozidla, linky, rozšiřují se města, tak se postupně zvyšuje zátěž na CPU a RAM. Grafická karta v tomto případě nijak nepomůže. Ale doufejme, že to opraví nějaký patch.

    Takže za mě rozhodně doporučuji, přežijte několik prvních složitějších let a budete se náramě bavit!
  • No... tak nezbejva nez pockat kdo to bude recenzovat v levelu a s jakym vysledkem...
    • Tilwaen
      Lucka Jiříková, 2/5.
      • Viděl jsem recenzi od Lucie Jiříkové na http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/43859-transport-fever-tentokrat-i-po-vode-a-vzduchem, ale jestli je stejná netuším. Dala 6 z 10 hvězd. Když jsem to přečetl, tak klasika, co nejde rychle a hned podle mně, tak je špatně. Chce se mi dodat: Jo holky, ty tomu prd rozuměj, za nás si hrály s panenkama, pro kluky byly autíčka a vláčky. *4*
        • Tilwaen
          Recenze úplně stejné nejsou, byť jsou v nich místy použity stejné obraty a jsou jim vytýkány podobné věci. Jen úplně nerozumím tomu, proč je číselné hodnocení autorky u jedné hry nekonzistentní; 6/10 by mělo odpovídat 3/5 v Levelu, nebo obráceně. Leda by měl PC Tuning nějaké příliš sofistikované hodnocení her.

          Ad dodatek: Dvě recenze, dva různí autoři rozdílných pohlaví, podobný verdikt. Ale zrovna holky tomu prd rozuměj *1*
          • vsak tu nekdo psal, ze loukotovi chybi, co dela muze muzem, takze mas pravdu, nekluci tomu prd rozumej *1*
  • Zdravim, ten kdo tu hru recenzoval ji vůbec neuměl zahrát. Podle me je to nejlepší dopravní simulátor.
    V roce 2050 mam na ucte 20 bilionu a potom si tu hru můžete maximalne vychytávat. Stavba trati dosahuje dokonalosti, kdo ma rad zeleznici tak to je jasna volba. Jedina vada jsou nároky na vas pocitac a ty jsou v pozdejsi casti hry opravdu obrovsky. Myslim ze by to neutáhnul ani nejlepší komp v NASA. Fps pada a pada.
  • Porad tam mohl byt nejaky ultralehky rezim, kdy by poptavka po zbozi neklesala.

    Mimochodem, co se tyce prepravy lidi, tak v TTD byl priserny nedodelek, ze lide nastoupivsi do vlaku v nejblizsi stanici komplet vystoupili :D
    • Stejný byl i v Locomotion a strašně to ničilo jakékoliv plánování obslužnosti.
    • Poptávka neklesá sama o sobě. Ale jestli vozíš ocel do továrny na součástky a součástky neodvážíš do města, tak továrna už další ocel prostě nechce. Je to naopak skvěle udělaný systém, který chce ale trochu přemýšlení a ne bezhlavé stavění.

      Vlastně je to mnohem promakanější, než Transport Tycoon, protože se tam fakt simuluje celý ten svět. Nestačí spojit města, aby tam lidi jen tak random jezdili. Lidi jedou do sousedního města, když to dává smysl, a i pak si vyberou nejlogičtější trasu, takže jestli je to kousek a postavíš tam autobus, vlakem nikdo nepojede. Je to něco, co si TT nemohl naprosto dovolit (taková simulace je dost drahá na výkon) a je super, že teď už to jde. Teď jenom kompetentní recenzenty...

      Jinak ještě PS: je to modovatelné, takže předpokládám, že mod na nekonečné peníze už stopro exsituje. Kdo si chce "jenom tak tahat kolejničky", může.
      • mod na "nekonecne penize" je uz v zakladu hry :)
      • Takto to má udělané Simutrans. Člověk doveze potřebné materiály do továrny pro výrobu konečného produktu a pokud konečný produkt nerozveze do obchodů, tak továrna jede na sklad a až má plný sklad, tak přestane. Přece jenom není důležité vyrobit, ale prodat. *1*
        Ten systém mi příjde fajny a je dobře, že je jeho obdoba v Transport Fever.
        • Právě. Tohle se mi taky líbí. že když něco nefunguje, tak to má nějaký důvod a ten je většinou logický. Jen člověk musí pochopit, že se tu staví z druhého konce. Ne že se někde generují suroviny a já je vozím kamkoliv a tam to automaticky udělá cink a vydělá. Ale že naopak dodávám zboží do míst, kde je potřeba (což např v továrně vygeneruje novou poptávku po surovinách apod).
  • Hra je příjemná, ale bohužel nedodělaná. Líbí se mi grafika, nenáročnost na cpu, nepřekombinovaný systém surovin, soustředění na dopravu, hezké stavění tratí, kampaň která nenudí. Bohužel much je hodně a po pár hodinách mě odradily:
    - proč nejde zavřít okno kliknutím PM kdekoliv? Nehledě na otevírání okna občas s půlkou pod obrazovkou.
    - proč nikde není ceník zboží/osob? Pro přepravce blbá situace.
    - maintenance je vysoká, beru. Ale že továrna přestává vyrábět by mohlo přijít upozornění. Vlaky co stojí by taky mohly mít nižší poplatky než vlaky co jedou.
    - proč musím vlak nejdřív projet trasu než se začne zboží/zákazníci trochu hromadit?
    - proč není při stavbě trati krok zpět? Občas zjistím že pokračování předchozího úseku je naprd, a je to load nebo drahá úprava terénu.
    - path blocked u lodi? Když to předtím projela 10x?
    ...

    Za mě 6,5/10
    • Tilwaen
      A popisuješ tu Transport Fever, nebo OpenTTD? *1*
    • Nemusíš nechat projet první vlak prázdný. Nastavíš v jízdním řádu, že má počkat dokud nebude plný, a dále ho vypustíš kdykoliv se ti zachce, třeba i poloprázdný, protože na další stanici ho bude už čekat další náklad. Tahle hra chce trochu trpělivosti a zájem přijít na správná řešení. Na Steamu už teď nejdeš většinu odpovědí a návodů, které poradí. Hra není nedodělaná a funguje. Buď plníš zadané úkoly, a potom sbíráš ocenění, nebo si můžeš jen tak stavět, a potom se kochat, jak to jezdí.
  • Vida, ted v diskusi o autobloku nize mne napadlo, jak je to s rizenim dopravy?
    Je mozne mit banalisovanou dvoukolejku? (tzn. ze kdyz je naval vlaku jednim smerem, mohou jet i po "nespravne" koleji, neni to jen jedna tam a druha zpet). Moderni systemy pro rizeni dopravy u SZDC to umoznuji.
    To pridelovani koleji lince je tragicke :( Jak je to s kolejemi prujezdnymi? Ty se nesmi zadne lince priradit? Co koleje manipulacni a vlakotvorba?
    • Zapomeň, jedna linka, jedna kolej, návěstidlo jedno/dvou směrné a hotovo. Na tohle se snad dá použít leda JBSS Bahn, snad i OpenTTD a možná Siumtrans (ty jsem nehrál). Průjezdnou kolej teda přiřadit v TF jde, pomocí waypointů, které jde stavět na trať.
  • v recenzi je obrázek z euro truck simulatoru 2 *1*
  • Asi pujdu proti proudu ale já bych bral ješte víc manažerskou hru, neco jako Football manažer, kde by byla spousta tabulek a grafika by byla treba jen mapa sveta, nebo nejakého státu a na tom nejaké ikonky.
    • Nebylo by pak lepsi se nechat zamestnat jako dispecer, nebo si zalozit firmu skutecnou? Vydelal bys i skutecne penize :D
    • Čistě dopravní takováhle hra by mohla být fajn, ale stále je tam nutnost nějak ovlivnit stavbu nové trati, její trasování a umístění nádraží. Jinak samozřejmě nákupy vozidel, jejich oběhy, jízdní řády, přípoje a ekonomické výstupy by tabulkově řešit šly
      • trasování bych práve vubec nerešil, ani nádraží, treba bych na mape evropy nakreslil čáru mezi Parižem a Prahou a to by jako byla ta trasa :)
        • Teoreticky by šlo, že by sis nechal naprojektovat 3 varianty a vybral tu co se ti nejvíc líbí (levnější a pomalejší, dražší a rychlejší, kapacitnější apod) jako to dělá ministerstvo dopravy potažmo SŽDC (jen by tam asi nebyla korupce :D)
    • Možná Capitalism?
  • Naprostý nesouhlas s recenzentem, který se zasekl někde v roce 1850. Naprosto nejlepší tycoon od dob Transport Tycoonu. S příjmy 0.5B ročně už nevím co by a stavím ve městech a mezi městy podzemky. Jediné co bych vytknul, tak mám pocit, že nad 250B cache se již víc peněz nepřičítá. A abych byl korektní, tunely a podzemní část by chtěly dopracovat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit