Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hmm tak to je fakt zajímavý....
    Na Metacritics, kde zhejtují všechno má hra 75%
    Na Steamu má hra 77% kladných hodnocení

    Jako nejlepší body vidí recenzenti, že to je opravdu budovatelská/ekonomická hra, která má hlavu a patu (a ne blbost jako poslední SimCity, kde jste byli v plusu defakto vždy)....

    Jak to vidí Ladislav Loukota? Hra je hrozná, protože je tam ekonomický model a není to sandbox jako TTD.... Celkově by se tento článek neměl jmenovat Train Fever - recenze, ale 10 důvodů proč mám raději oTTD než Train Fever.
  • Autorem recenze naprosto nepochopená hra, která je dle mého názoru velmi povedená.
  • Za mne jasná 9. Jediné co mi schází jsou ještě protivníci a nákupy továren nebo akcií jako bylo v Railroad Tycoonu, kde se soupeřova společnost po převzetí dala následně využít nebo rozprodat. Tahle hra stejně jako její předchůdce Train Fever chce trpělivost a zájem přijít na to, jak stavět a jezdit trasy, aby vydělávaly. Jinak smekám před nadšenci, kteří do hry zadarmo tvoří další modely a vylepšení. Dříve člověk na stavbu kolejiště potřeboval spoustu místa, peněz a hodin modelařiny a tady to všechno je a jen za pár euro.
  • Dát téhle hře 5 to mi přijde jako říct, že země je plochá. Pokud autor nerozumí jádru hry, proč na to vůbec dělá recenzi :D. Naprostá ztráta času a tím myslím čtení této recenze. Jinak hra je dle mého názoru celkem povedená, má pár nedostatků, které zatím řeším stavění tak, aby to fungovalo, ale rozhodně na tom musejí ještě máknout, takže si hra zaslouží 7.0/10 a pokud jste fanoušek her podobných TT, rovnou dejte k hodnocení jeden bod navíc. Uvidíme jak se hra posune a hlavně co vymyslí komunita.
  • Mart9
    V recenzi je 21x zmínka o Transport Tycoon!! (přes CTRl+F jsem vyhledal "Tycoon" a "TT". To bude hlavní problém této recenze a hodnocení.
    • To víš... Před 3 dny publikoval čas, jak je TT i po 25 letech nejlepší budovatelská strategie (http://games.tiscali.cz/tema/transport-tycoon-titul-ktery-se-herni-prumysl-snazi-prekonat-uz-22-let-288736).... Tak chtěl udělat na svůj článek skryté promo *1*
  • Zajímavé paradoxy. Na jednu strany vycházejí články jak jsou strategie v úpadku a nikdo je nehraje, ale když už konečně něco vyjde a má se udělat recenze, tak to většinou skončí katastrofálním nepochopením, opisováním věcí z "krabičky" a sepsáním pár dojmů během zapnutí hry u obědové pauzy a fabulováním nad nedostatky, které ale většinou vzniknou vezmi židlý a klávesnicí, když autor něco domyslel místo aby prošel tutoriál/zjsitil jak to funguje. Tohle není akční FPS, kde stačí jen běžet a střílet, mozek hodit do koše a jen lehce modifikovat recenzi minulé verze nekonečných pokračování. Bohužel to není zdaleka poprvé, kdy je startegie nemsylsně podhodnocena (Grand Ages) nebo nadhodnocena (Tropico 5, Anno 2205) a z textu se toho člověk moc nedozví, krom toho že to ten člověk skoro nehrál, nepochopil, neorinetuje se v serii, nepozná rozdíly oproti předchozím dílům. *palec_dolů*
    • Už jsem to dočetl celé.

      Začíná to "porovnáváním" s Train Fever a oTTD, nicméně z výčtu odstavce věcí je vše co už bylo dávno v Train Feveru krom lodí a letadel, tak nevím co tím bylo myšleno. A dál už jen pláč nad tím jak je hra těžká a všechno drahé. Jinak se z toho množství textu nic o hře nedozvíte, což i na ty dojmy je poměrně málo, natož na recenzi. Pěkný Fail.
      • On tam pise ze hra neni tak tezka. Jen ze to jak je nastavena obtiznost znamena ze ho to nebavi tu hru hrat protoze to tak nejak brani v poradnem rozletu a staveni.
        • Jenomže mu to brání, protože to hraje blbě. Je to fakt úplně stejné, jako by si stěžoval, že se procházel po Doomu a pořád ho něco zabíjelo, přitom si myslel, že si konečně prohlédne peklo. A když teda nakonec řekl ok a jednu potvoru zastřelil... tak ho stejně sejmula jiná. Jestli ho nebaví strategie, proč je recenzuje?
          • Tilwaen
            Zrovna u Ládi Loukoty si nemyslím, že by ho strategie nebavily. Spíš mu tahle evidentně nesedla.
            • S tím bych taky polemizoval. Já si hru kupoval právě proto, že vypadala jako TT a jsem s ní velmi spokojen.
            • Pozitivní na té recenzi je to, že kdo čeká TT se dozví, že to opravdu není TT ! A ano, ta hra fakt každému sednout nemusí, její náročnost vyžaduje správné přemýšlení a plánování a nedává nic zadarmo. Proto je dobrá. Jen v té své realističnosti hodí hráči pár klacků pod nohy, což by nemusela, ale toho si autor nevšimne, když neví jak to hrát.
            • To bylo myšleno obecně.
              Spíš, než nesedla, ji kolosálně nepochopil. Což je blbé, může se to stát, ale pokud mi nějaká hra přijde fakt pitomá a ostatním ne (viz recenze na Steamu a Metacritics), jsou jen dvě možnosti: buď jsou úplně všichni blbí, nebo něco nechápu já. Nutno říct, že to druhé je skoro vždycky pravděpodobnější. A dle recenze je zjevné, že to neřešil, prostě se zasmál, hodil tam pětku a život jde dál. Což by prostě profesionální recenzent udělat neměl.
              Jinak na názor má samozřejmě právo, ale měl by si ho obhájit. Tady ho "obhajuje" nesmysly a věcmi, které v té hře prostě nejsou, respektive fungují jinak, než si myslí.
        • Tohle už bylo i v Train Feveru první 2-3 hry než jsem se to naučil, tak jsem taky sotva živořil. Nejde k tomu jen tak sednout a hrát, aniž bych cokoliv studoval a čekat, že když znám TT, tak se mi bude dařit, alespoň takový pocit mám z textu. Nicméně pokud si chci jen tak stavět, tak existuje snadbox bez financí, který je pokud vím i tady.
          K těm nákladům se mi to naopak docela líbí. Nutí to stavět stylem koridorů a využívat koleje pro více linek. Ne jako TT, kde každý vlak mohl mít svoji VIP trať pro sebe a peníze se valily.
          • Ja plne souhlasim jen jsem chtel uvest to co autor napsal v recenzi na pravou miru.
          • To je pravda, ze onen zvrhly styl zeleznice bez jedine vyhybky v TT mel byt nejakym zpusobem ostrakisovan. Hodne lidi to tak hralo a vzdy me to iritovalo. Mozna tim, ze by se nadrazi vybudovalo uz se zhlavim a budto jednokolejnym obousmernym vjezdem, nebo dvoukolejnym nebanalisovanym. I kdyz to by zase zabranilo zausteni dvou dvoukolejek do jedne stanice.
            • Asaroth: Jako jo, ale kolik vlaků se na to kolejiště (za sebe) taky vejde. Samozřejmě, že takhle to má logiku, ale celkové měřítko mi tak nějak nesedlo. Samozřejmě to v OpenTTD bylo mnohem lepší než v Train Fever (až na ty nedočkavé vlaky). S nedočkavými vlaky jsem pak měl opačný problém, protože krátký vlak jezdil sem tam tu délku nejdelšího vlaku. Osobně nechápu proč něco takového někdo do hry dal. Nedává to vůbec žádný smysl (upozornění by dávalo větší smysl)
            • Anovim:
              Tak v Ceske Trebove je kolejiste vetsi nez mesto :)))
              Problem s nedockavym vlakem resil autoblok - sada jednosmernych navestidel na useku o delce max. vlaku. A diky tomu mohl jet i jeden za druhym, podobne jako na realne draze.
            • Ano směrování podle jednosměrných návěstidel jsem používal, ale i tak to dalo zabrat, aby se občas vlaky nedostaly do deadlocku.
            • V původním TT na to existovali různé fígle jako třeba krátký (2x délka vlaku) jednosměrný úsek u napojení výhybek. V případě že se vlak po čekání otočil, dostal se ihned na návěstidlo, které zezadu nesměl projet a tak se otočil zase zpět. Ale OTT má daleko propracovanější systém směrování.
            • Na tohle mám jednoduchou odpověď. Dementní jeden vlak = jedna kolej byl totiž často výhodnější kvůli naprosto pitomé AI v TT a Locomotion, ta byla ochotná se po 20s čekání na návěstidle otočit a jet zpátky. Pak byl značný nepoměr mezi délkou vlaků a vzdálenostmi a tak se stávalo, že vlak čekající na návěstidle zablokoval výhybky a kolejiště, které by tento problém řešilo by muselo být delší než samotné město. TT k tomu prostě hráče docela nutil...
  • Mozek
    Souhlasím s komentáři tady. Autor recenze rozhodně nepobral tu hru, nebo trávil moc času u oTTD a nějak ho to poznamenalo. Zkusil jsem to ze zvědavosti kuli tomuhle hodnocení a paráda za mě určitě 8/10 a další bod za ČEŠTINU. Už u toho nechtěně sedím asi 5 hodin a rozhodně to není zrovna hra, kterou bych normálně hrál. A je mě úplně jasný, že zítra budu pokračovat. *4*
    • Taky si myslím, že autora hodně ovlivnil jeho článek o TTD, který publikoval 3 dny před touto ehm recenzí...
    • Hodnocení po pěti hodinách hraní *1*
      • Mozek
        Vzhledem k tomu, že všechny dnešní srajdy typu CoD atd. mají kampaň dlouhou max. 6 hodin, tak nechápu čemu se směješ... *7*
        Navíc za takovej čas si každej už dokáže udělat názor jestli je to sračka, nebo to má potenciál a bude to fajn. Na to konec konců stačí hodina.
        • U takové hry to zas úplně nestačí (ale kdo by hrál 40 hodin aby pak napsal recenzi?), už jen kvůli jednotlivým dějiným érám, kvůli množství vozidel a možnostem práce s jízdní dráhou. Opravdu trvá to zhodnotit jak to funguje jako celek.
  • 5 mi přijde drsný. Realistických budovatelských simulatoru moc není a mnozí za svůj život nedokázali vydělat ani v simcity 3000 natož 4. Co mi v recenzi chybí, jestli hra svou realističnost dodržuje. Třeba v train Fever byl problém postavit přejezd, měl jen jeden typ navestidla a linka směla jen na jednu kolej. To je prd realističnost
    • Možná kdyby lidi konečne začali chápat 5/10 jako prumer (což to matematicky taky je) ne jako totální katastrofu.
      • Možná jo, ale výtky vedly trochu nesprávným směrem. Té hře šlo vytknout úplně jiné věci. A vzhledme k nabídce transportních her to je stále nadprůměr.
      • člověk je zvyklej na zdejší poměry kde je 5/10 už propadák :D
    • nevím jestli je to doopravdy tak težké a realisticke, videl jsem pár dílu lets playe, chlapík stavel vláčky a v padesátém dílu až bil biliardár.
      Co mi prijde divný je plynutí času, treba postavička udelá krok a prejde jeden den. na hratelnost to zrejme nemá vlyv ale i tak...
      • To plynutí času je divné, přitom limity na přepravu u Train Fever byly v minutách (nevím jak to je tady). Každopádně to jsou věci na které recenzent úplně zapomněl a strhával za přílišnou realističnost, která však nebyla moc dovedena k dokonalosti
        • Tady prej zadnej limit na prepravu neni.
          • To je dobře, byl to celkem nesmysl jak mizeli cestující. Myslím, že nějaká vnitřní reputace stačí
  • Nemůžu se zbavit dojmu, ze recenzent neuměl tu hru hrát. To na co nadava ze se musí do měst vozit suroviny apod mi přijde celkem logický. To bylo i v TTD, ktere jsem mimo jine hral tak az jsem dosahl limitu penez s max vseho co slo ve hre mit :). Koukal jsem na youtubu na gameplaye a spis tam je hodne chyb, ktere se musi opravit nez ze by to neslo hrat. A v TTD kdyz jste podelali zacatek tak jste se taky pekne zabrzdili. A taky se vyplatilo zacit s auty nez hned davat vsude vlaky, takze opet nevidim problem. Osobně tomu dam šanci a hru koupim pote co odstrani ty chyby o kterych recenzent kupodivu opet nepíše. Ale asi u toho nevydrzim cca 10let ktere jsem hral TTD a OPENTTD ve vsech moznych grf modifikacich:).
  • Taky si myslím, že hodnocení je mimo, protože prostě autorovi hra nesedla. Transport Fever je těžká hra s důrazem na realističnost a to se jí myslím povedlo. Člověk prostě musí trochu přemýšlet a plánovat. Pokud se chce člověk odreagovat bez přemýšlení, může si zapnout "no cost" mod, který je ve hře integrovaný již od vývojářů a není problém vyblbnout se. Modů mimochodem denně vychází od komunity spoustu, takže si vyřádí i příznivci modelové železnice a jiní podobně postižení :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit