Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • http://www.examiner.com/article/total-war-rome-ii-exclusive-with-al-bickham

    pre nedočkavých je tu krátky rozhovor s Al Bickhamom (nič moc nové) ale ak patríte do kategórie, ktorá už hypnotizuje čas :D napr. ja sa o to pokúšam :D tak aj toto poteší ;-)
    • Diky moc!!!! Konecne vim jak to bude s limitem armad - KONECNE!!!! :D A ja to vsude hledam a ono to v nejakym clanku :D
  • Magister_Peditum
    Jinak, tohle by asi mělo být intro ke hře. Celkem pěkné. *3*

    http://www.youtube.com/watch?v=L8u8CIOLiD4
    • ospalé, místy jsem to přestával vnímat
    • To urcite nebude intro to skor vyzera ze to niekto pozliepal zo vsetkych videii co su..
      • Magister_Peditum
        Tak mi ukaž ty všecky videa, co jsou, a jsou v nich tyhle záběry. *1* Jinak píšu jen "asi", ale všude na youtube se to jmenuje Rome Total War 2 intro...
      • ani ta otázka na konci mi moc nesedé do intra
    • Kallessin183
      Uznávám vypadá dobře. Hlavně ukazuje, pro mě asi nejlákavější věc nové Romu. Města. Konečně budu mít pocit, že město je město, a ne jako v jedničce, kde velkoměsto skýtalo místo tak pro tisíc obyvatel.
  • Možná trochu off, ale zajímá mě, když plula nějaká armáda přes moře, kde se ti vojáci schovávali, v podpalubí? Jak se tam vešli ještě s posádkou a zásobami, takovéto lodě nevypadají zrovna prostorně.
    • Magister_Peditum
      Na palubě, pod přikrývkami. Podpalubí bylo plné veslařů. Když byla bouřka, tak se stejně s takovou veslicí muselo zakotvit a přečkat na pobřeží...
      • Miserius
        Líbí se mi, kolik toho o tom víš *2* Ale nebude to pak u takovýhle hry spíš prokletí? *3*
        • Kallessin183
          Řekl bych že jen trochu. O římany, jejich kulturu a vojenství se zajímám dlouho a moci si prožít (ikdyby ne zcela reálně), některé ty příběhy, je skvělý. Něco jinýho je o tom, číst a něco jiného je třeba pokusit se zachránit legie v teutoburském lese (ano snad nejprofláklejší bitva)... Mě to bavit bude, jen je problém, jestli to bude fungovat jako hra. Simulaci nečekám, ale i hra jako taková, bez srovnávání s realitou, může mít chyby a to je jiný problém.
  • sv.Georgius
    Já jenom vím že nebudu hrát za žádný národ který použivá falangy už teď mám z toho trauma. To co za Římany, Kelty, Germány mám vyřízeno za 5 minut tak za Řeky a spol mě trvá 15-20 minut.

    Manévrovat a útočit ve falanze to je noční můra pro mě. Když se člověk postaví do formace a čeká útok nebo jde kupředu v cele formaci bitevní dobrý. Ale jak nepřítel šaškuje a člověk má s tím manipulovat to je lidi pro mě utrpení :D *16* Hlavně nepřítel si klidně v bitvě s falangou otočí a odejde :D a falanga nic :D *4*
    • Vod toho tam mas ty skirmishery, kteri jsou ale podle me dost podhodnoceny v rome.
      • mě hraní za národy s falangama taky moc nebavilo, sice jsem dohrál dlouhou kampaň i za řeky, ale ty bitvy byly nejnudnější, jaké jsem hrál... krom falang žádná pěchota a Greek cavalry byla strašně slaboučká s malým charge, ale přesto ji byl hráč nucen používat... veškeré moje boje probíhaly stylem rozvinou Armored Hoplites co nejvíce do šířky a rovno vpřed směr nepřítel
        nejvíce mě bavilo hrát za kartágo, ti sice mají taky nějaký falangy (Sacred band a možná ještě nějaký jiný), ale mají tam i dobrou pěchotu, sice útok nic moc, ale dokáže slušně držet linie, zatímco moje Long shield cavalry je bere do kleští
        a váleční sloni buď na křídlech spolu s jízdou nebo přímo na frontální útok spolu s pěchotou za jejich ocasy :)
        i ta kampaň mě bavila za kartágo nejvíc ze všech... když jsem současně bojoval na britských ostrovech, na balkáně proti zbytkům brutii a současně se s egyptem přetahoval o pyramidy, to bylo tehdy super, že se mi od toho počítače ani nechtělo chodit pryč
        • už jen ta představa, že má člověk říši, se kterou bojuje na územích od britských ostrovů až téměř po palestinu, byl v tom takový zvláštní pocit grandióznosti, který moc jiných her nabídnout neumí, kartágo bude určitě první národ, za který Rome 2 rozjedu
          • sv.Georgius
            Ani ne :D neustále vyvražďování vlastní měst :D aby člověk měl prachy a byl klid. To mě moc nebavilo. Já měl taky více než půl mapy a to je neustálá nespokojenost i v modech.

            Takže město + 3500 - 7000 obyvatel za chvilku - 4500 - 30 000 obyvatel tak se muselo nechat vyvraždit stáhnout armádu zvýšit na max daně a čekat. :) to mě potom nebavilo.
            • jinak teď jsem si ještě vzpomněl na jeden Lets play RTW, ten člověk měl nastavený Huge scale battles a problémy s revoltujícími městy řešil tím, že v daných městech zadal do "výstavby" několik jednotek Peasantů... na nastavení Huge scale má jeden prapor 240 vidláků a ani nákladné to zas tak nebylo, vzhledem k tomu že jde o problémy až pozdější části hry
              plné armády pak rozpouštěl na nepřátelském území nebo je poslal do bitvy proti plnohodnotné armádě a všech 20 jednotek vidláků ze srandy naházel pod pár stromů uprostřed louky... jenže zapomněl, že jednotka generála se mu stejně neskryje, tak mu to bylo prd platný :)
            • kvůli tomu jsem nedokončil kampaň za Egypt, pokud člověk nevyvraždí město, nastaví malý tax rate a ještě staví farmy a budovy na podporu růstu obyvatel, má o problémy vystaráno... zvláště, když třeba takové farmy ani nejdou ničit, proto je ani nikdy nestavím stejně tak jakékoliv budovy na podporu růstu obyvatel pokud jejich jiné přínosy tuhle nevýhodu nepřebijí, sice člověk přijde o solidní přísun peněz v začátcích, ale později peníze zas takový problém nejsou, stačí obsadit řecké městské státy a je vyřízené... ale ten squalor, ten squalor... *1*
            • Magister_Peditum
              Jj, vždycky se dostanu do fáze, kdy už mě ta hra nebaví, protože nemám konkurenta a řeším jen vnitropolitické problémy. Teď jsem rozehrál nově vydanou Europa Universalis IV za Kastilii. Dokončil jsem reconquistu Španělska a jal se kolonizovat Nový svět. Jenže teď už mám zabranou celou střední a značnou část jižní Ameriky a nedělám nic jiného, než že řeším povstání a management desítek provincií. A to je ubíjející. *15* V podobných hrách nebo v Total War mám nejraději ty začátky, kdy mám na starost jenom malé území a musím teprve budovat impérium.
  • Jason_dinAlt
    Přemýšlím, zda stojí za to si Rome II koupit když už mám koupen předchozí Shogun II.
    Mohl by mi prosím někdo stručně a přehledně popsat halvní rozdíly od předchozí verze hry? Tedy hlavně z pohledu herních mechanik. To že to bude super skvělé po grafické stránce je sice hrzké, ale pro mě má daleko vyšší prioritu hratelnost.
    Jediný důvod pro mne zatím je ten, že je nový díl zasazen zpět do Římské říše, která je mi daleko bližší než historické Japonsko z předchozího dílu.
    • A lehci otezku tam nemas?? *3* Je tu spousta inovaci a rozdilu oproti Shogunovi, ale nez je vsechny vypisovat, nechces si projit par clanku o hre...urcite se neco dozvis *3* Jinak nejakou velkou kulervouci zmenu necekej....Ja treba ani sam nevim co vsechno tam bude jinak, jelikoz informace nejsou zrovna podavany tak aby clovek jednoznacne vedel co bude jinak....hold CA/SEGA vzdycky toho vite malo *1* Ja hlavne doufam, ze nedojde k navratu cim vice obyvetel tim vetsi sance na revoltu....ono to je sice na jednu stranu logicke, ale vsichni vime jak to vypadalo v Rome I....V Shogunovi jsem tento problem resit nemusel - tam se tedy mesta bourili tak ci tak, ale clovek alespon vedel jak to rozumne vyresit....V Rome I jsem to resil budto znovudobytim mesta + vyvrazdenim a nebo jsem proste to blby mesto uprostred pouste, kde jsem nechtel mit velkou posadku ani investovat penize a tahy na budovani chramu a pod. a tak jsem je nechaval spojencum at si tam delaji co chcou - hlavne ve fazi hry kdy jsem se chystal na Egypt....Pomohlo ti to vubec....ne yase jsem se zamotal do svych myslenek.... *1* *1* *1* *1*
      • Jason_dinAlt
        Aha, takže žádná zásadní změna. Inu nakonec asi koupím, ale počkám až cena spadne pod 500.
        • Tak jak si hru poridis to ti vyvracet ani nemuzu a ani nebudu, ale rozhodne jsem tim nemel na mysli, ze za to ta hra nestoji....Jen to nebude zcela inovativni titul plny revolucnich zmen....ale pokud jsi chtel poridit pouze v pripade ze to bude zcela neco noveho - pak asi doporucim pockat na ty slevy....ja jako silenec a fanousek porizuju z "povinnosti" a protoze vim, ze me CA jeste nikdy nezklamalo....
  • Ako mám rád Total War a mám všetky v zbierke doma,tak tieto namorné jednotky a námorná boj je otrasný. Nič tak malo kvalitné som ešte v celej serii nezažil. Všetko ukázané vtom videu je otrasné,neskutočne otrasné.....Normálne sa začínam modliť aby išli dobre robiť mody,lebo takéto námorné bitky odmietam hrať.
    • sv.Georgius
      Tak mě na tom vadí zatím jenom pár věcí. Obléhání lodí kdyby na sebe naházeli kotvy nějak se stabilizovali a potom začali přeskakovat. Takhle to vypadá komicky a nereálně.

      Co mě absolutně vadí jsou nárazy lodí. Čekal jsem těžké poškození lodě kdy loď bude mít nějaké požkozující bod. Takže při velkým nárazu třeba do boku lodi by nastalo masivní poškození a lod by třeba částečně ochromena nebo při masivním nárazu by se pomalu potápěla.

      Ale to že stáčí trochu nabourat a loď se celá potopí tak to mě fakt dostalo. Taky když už tam mají lodě tak jsem čekal že i ty nárazy budou lodě nějak poškozovat.

      Mě se Rome 2 líbí ale hlavně že já miluji antiku jinak je tam hodně přehnaných věcí co mě vadí to samé vozy kdyby vozy najeli do vojáků a vojáci reálně popadali a podobně a ne že vyletí 2 metry do vzduchu a spadnou na záda.

      OMG má to být realistický a ne komicky to samé katapult rozhodí vojáky výbuch bomby. Nebo loď narazí do lodí a ona se rozletí na všechny strany konec. Celkem by mě zajímali co se jim honí hlavou tohle dávat do hry která by měla být co nejreálnější na taktiku ,dobovost a fyziku.
      • Spísal si to tak ako to vidím ja,ešte doplním. Kde je bežne používaný /i Rimanmi/ grécky oheň, lučištnícke nástavby na zádi a predku lodi, katabulty,balisty atď. Taranovanie len malokedy potopilo loď, robilo sa kôli niečomu ako zahákovanie, proste loď sa zarazila do druhej a vojaci prešli na jej palubu. Žiadne preskakovanie vojakou nebolo. Často používanie lamanie vesiel tým,že loď prejde blizko druhej loďe a zlame jej vesla a tým ju znehybni tam ani nieje možné.
      • Kallessin183
        Když se koukám, co jsi naspal, je až smutné, kolik toho je a to bych tam možná ještě něco přidal... Co je bohužel ještě horší, je že dnes neexistuje ekvivalent total waru, v pojetí bitev a jejich řekl bych velikosti a zároveň možnosti, nějak taktizovat.
        (pokud něco takového je, opravte mě prosím)

        Momentálně doufám akorát v to, že to komunita bude umět opravit. Jen nevím kdo. Protože machr na total war byl podle mě Darth. Dokázal vzkřísit obtížnost, AIčko, realističnost, jeneže skončil..

        jsem fanoušek série a vím moc dobře, že ať bude Rome jakýkoliv koupím ho a spolu se mnou asi i většina ostatní věrných. To ovšem neznamená, že jsme spokojeni, ale že nemáme moc na výběr..
  • TheGGG
    LUXUS *14* Todle bude pařba jak pr*se
    Lepší než trailer na 300 ryse of an empire
    • TheGGG
      sakra mělo to být rise
    • Myslis Rise of the Empire? Ryse je slovo, ktere neznam.
      • Miserius
        Asi si delal srandu z interaktivniho filmu kterymu Microsoft rika Ryse, nemyslis?
        • Aha, to jsem nepochopil. Nyni uz to chapu... Haha, zabavne.
          • Miserius
            Zabavne to neni, o tom žádná *1*
            • Fakt mi to nedoslo. Mam asi bohaty rodice, zaplatili mi dlouhy vedeni.
  • Ve starověku byly prakticky pouze 2 způsoby boje lodí: buď náraz do lodě, nebo rychle najet blízko soupeřovo lodi a sejmout mu pádla. To druhé jsem na videu nějak neviděl.
  • kvalita videa katastrofa
  • sv.Georgius
    To je blbost tohle dělat výhodnější je odejít z města zvýšit daně a potom to město z masakrovat budeš mít hned klid za zmasakrovaní budeš mít 15-20 tisic k tomu ti město místo -4500 bude najednou vydělávat třeba + 2500

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit