Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Alex81
    Od chvíle, kdy jsem měl poprvé na hlavě VFX 1 vím, že tohle (VR všeobecně) chci.
  • Oculus + Star Citizen = ubleju se xmrti.
  • tohle je jednoznacne budoucnost nejen hrani. Doufam, ze komercni verze vyjde uz brzy
  • Přestože jsem viděl 3D obraz na Nintendu 3DS, 3D televizích i 3D kinech, nějak nerozumím tomu, v čem má spočívat ta revoluce. Je to pěkné a funkční, ale rozhodně ne působivé nebo mimořádné. Pokud jdu do kina, rozhodně volím 2D verzi v původním znění.

    Je možné, že až bude existovat hra s dokonalou gameplay ( = dokonalá simulace nějakého fantasy/sci-fi/reálného světa s obrovskou škálou možností, jak se realizovat a interagovat) a zároveň fotorealistickou a uvěřitelnou 3D grafikou, konečně pochopím sílu 3D obrazu - toho se však v příštích deseti letech asi nedočkám... A, bohužel, poté už na hraní her nezbude čas čas, neboť budu mít důležitější věci na práci (zaměstnání, rodina, cestování, časově méně náročné koníčky). 3D realita asi zkrátka není koncept pro mě...

    Ještě bych chtěl dodat, že patřím mezi ty, kteří si číst v autě nemohou. V dětství to sice bylo daleko horší, ale do přijatelného stavu se to nikdy neposunulo... Možná se to tady někteří snaží bagatelizovat s tím, že si zkrátka všichni zvykneme, ale já vás mohu ujistit, že jsou věci, na které si člověk nikdy zcela nezvykne - respektive ne v té míře, že by mu daná činnost mohla připadat příjemná, chtěná a lákavá. Proč bych měl chtít Oculus Rift, pokud vím, že se při jeho používání budu cítit (respektive můj žaludek) přinejlepším "stabilizovaně" (ne-li hůře)?
  • Měl jsem taky možnost Rift vyzkoušet a musím říct, že jsem byl trochu zklamaný. Zaprvé z velikosti pixelů a všudypřítomné mřížky, kvůli které mě už po chvíli bolely oči.
    Zadruhé mi pak přišlo, že mě Rift od hry spíš odrthl, než aby mě do ní více vtáhl. Bylo pro mě nepříjemné, že se můžu volně rozhlížet, ale nemůžu s prostředím interagovat jinak než WASDem…
    Možná to je jen z nezvyku, ale takovéhle reakce asi nebudou vzácné a jsem zvědavý, jak to Occulus technologicky a marketingově ošetří. Přece jen asi není dobré, aby z prvního setkání s Riftem byli potenciální zákazníci v rozpacích.
    • Ghost47
      Mřížku by měli do finální verze vyřešit, první verze měla rozlišení 1280x800, teď už se pro finální uvažuje i o 4K, pokud se povede sehnat panel za rozumné peníze.
      Zážitek ze hry bude hodně záležet na tom, co a na čem se hraje - u FPS na klávesnici s myší může nastat to, co popisujete, v případě závodního simulátoru na kvalitním volantu to bude něco trošku jiného (a něco mi říká, že pokud by se finálním Riftem nahradila obrazovka u tohohle http://www.301.cz/ , tak to bude neskutečná bomba *4*)
  • Minulý měsíc jsem si Oculus Rift koupil, otestoval a teď ho prodávám. Dohromady byl používaný pouze pár hodin a nic mu není. Prodám ho za 7500Kč + poštovné (případně osobní předání v okolí Prahy). Pokud má někdo zájem, tak se ozvěte na crabik2@tiscali.cz
    • Zkus treba TrackIR - snimani pohybu hlavy v 6 osach, ja uz to pouzivam 3 roky a spokojenost,

      OR je v soucasne podobe nesmysl
      • Můžeš mi trochu přiblížit těch 6 os? Jsem asi omezený, ale představit s něco s více než třemi rozměry mi přijde „nezdravé“
        • 6DOF six degrres of freedom nebo 6 stupnu volnosti

          klasicky rozhlizeni(doleva-doprava, nahoru-dolu a naklaneni hlavy do stran)
          posun hlavy (dopredu-dozadu, nahoru-dolu, doleva-doprava)

          http://www.youtube.com/watch?v=_AO0F5sLdVM
    • Mohu se ze zvědavosti zeptat co je důvod tvého "nečekaného" rozhodnutí tento přístroj "předat dál" prodat??
      • Už od začátku jsem počítal s tím, že to prodám. Často si takhle zkouším zajímavé novinky a následně je předám dál, abych mohl vyzkoušet něco jiného.

        Blbě mi z toho ale bylo. *1* Navíc jak je v článku napsáno, ten první wow moment a člověku se pak už nechce překonávat jeho žaludek.
        • lol tak tj drsný, ale dík za upřímnost... pro mě to není no, sem na tyhle 3d podivnosti citlivej, natož to mít naražený na hlavě, zlatej monitor :)
      • spis by me zajimalo, co bylo duvodem si ho poridit
        • Otestování technologie, dělám to tak s hodně věcmi.
      • Mozna zpusobovani nevolnosti,boleni hlavy a zvraceni.
        Tohle zpusobovali VR helmy v dobe snes,dooma 1.
        Hral jsi 5minut dooma a pak 15minut zvracel a mel bolessti hlavy cely den *1* .
  • Tak vim, ze jste si to vyzkouseli, ale hlavne vim jak dopadne clooney. Dik moc ty vole
  • zkoušejte dále.. prozatím jste se vyhnuli tomu ejlepšímu co na Riftu je: RedFrame, Dreadhalls, Dont let go, Lunar flight, Blocked in, Vr Cinema, Budha Clubotron, Delta draconis...
  • tu vodni lazen bych nehral.stacilo by me posadit na more,cerna voda a par metru vedle me by plaval tanker,bych zesilel jak se bojim hluboky vody a velkych objektu v ni :-)

    ten vesmir se me libi,to me nevadi,to bych si rad vyzkousel ale vodu neeee
    • To máš jako nějaký druh fóbie z velkých objektů ve vodě? Nebo bys měl strach, že tomu objektu ve vodě nedokážeš včas uplavat z cesty?
      • je to divný, ale mam tuhle fobii taky, už od dětství... vždycky sem se bál, že podemnou ve vodě je velká ponorka... prostě vím o čem mluví, ale potápěl sem se v moři k vrakum velkejch lodí atd, umim stim pracovat, už... to by nám vysvětlil psycholog asi
    • Thorar
      Mám stejný problém jako ty, ale zkusil bych to rád, právě proto, že to sám nikdy díky bloku v sobě nezažiju.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit