Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MickeyMutant
    Pro redakci: Asi byste spíš měli jít tradiční cestou - přiřazovat koncovky k slovnímu základu, ne k celému slovu. Tedy v Oculu, s Oculem atd. podle vzoru hrad. Jako slovo se Oculus ještě nevžil, tak máte jedinečnou příležitost kromě herní scény ovlivnit i český jazyk*3*
  • Magister_Peditum
    S tímhle tak hrát Alien vs Predator! *14*
    • Jenom si hrajte s ohněm! Aspoň zbude více všeho pro mě až se bude větší množství psychicky zhroucených lidí zavírat do vystlaného pokojíčku. *15*
      • Jak ti 9 z 10ti lidi rekne ze je to bomba tak do toho spadnes taky neboj :)
        Pro me osobne je Oculus teda doufam bude prinos do Racing simulatoru a leteckych simulatoru ktere hraju rad.
        • Promiň ale asi si nepochopil pointu. Proti OR ani slovo. :)
        • Nápodobne :) Ale taký Mirror's Edge by bol určite tiež bomba *1*
          • http://www.youtube.com/watch?v=pVdZh03ju6U
  • Zdar, zajímalo by mě jestli nevadí, že není vidět na klávesnici. Samozřejmě profíkům asi ne, ale normálním lidem co hrajou 2 hodiny denně?
    • Imho nebude problém, v najhoršom prípade si po vzore pána Brailla na WASD nalepím krúžky z nejakej hrubšej fólie, aby sa to dalo ľahšie nahmatať. Problem solved.

      A čo sa týka HC simulátorov, tam to porieši nejaký šikovný hotas.
      • Ani HOTAS nepobere všechny klávesový zkratky, viz třeba Falcon BMS. Spíš bych to viděl na kombinaci třeba s Leap Motion a klikat na všechno "přímo v kokpitu".

        http://www.zive.cz/clanky/leap-motion-revolucni-ovladani-na-vlastni-nedotek/sc-3-a-169030/default.aspx
        • Ghost47
          Mě napadlo (a ukázalo se, že nejsem první) dát na přední stranu RIFTu 2 kamerky (stačí nějaká low-res mrňavá z mobilu) a na tlačítko, případně při sklonění hlavy by se pak helma mohla stát "průhlednou".
        • yellec
          Falcon BMS jsem sice nehrál, ale DCS A-10C na obstarožním Saiteku X-45 mám na pákách všehcno co potřebuju. 17 tlačítek (6 fyzických + 12 v HAT switchích) X 2 protože máš shift na malíčku X 3 módy = 102 tlačítek. Uznávám je to trochu náročnější na paměť, ale když si to namapuješ logicky, tak za 2 dny nemáš problém.
          • Presne. Taky jsem na DCS foru cetl nejake obavy ohledne pouziti klavesovych zkratek v DCS s OR, ale myslim, ze je to jen otazka nastaveni - tj. prenastavit defaultni klavesy na joystick - osobne pokud letam a A10C (coz je momentalne modul, ktery ma tech ovladacich funkci nejvic) tak tak na klavesnici saham jen kvuli radiu a to jde koneckoncu ovladat i hlasem.
    • k čemu klávesnice? budoucnost je v konzolovkach kde potrebuješ jedno tlačítko.
      navíc tohle neni delane pro hry ale jen pro pasivni brouzdani ve virtualnim prostoru
      • wenceslaus
        Není dělané pro hry? Stejně jako STEM a podobně to je dělané hlavně na hry - jen ne pro hráče, co se nechtějí u hry bavit, ale vyhrávat... tj. ten typ, co si vypne detaily jako je dým, tráva a listí aby se mu lépe mířilo. Co musí mít nutně odzvu o 0,01 sekundy nižší než všichni ostatní a pro kterýho jsou všichni, kdo nehrajou stejně jako on noobové :-)
    • No nevím, 2 hodiny denně je docela dost:)
      • No vidíš a potřebuji na klávesnici vidět, já jenom čekal, že se ozvou 12cti letí profi gameři a budou mi nadávat do noobů...
        • Standa je nůůůůb, Standa je nůůůůůůb
      • 2 hodiny týdně, to už snad ani není hraní :-D
      • Jj, já hraju tak 2 hodiny týdne... A do budoucna bude ještě hůř.
        • Mart9
          to si piš
  • Na finalni OR se fakt tesim - OR+DCS A-10C - to bude teprv pecka ! :-)
  • Budoucnost hraní na Oculusu vidím v něčem takovém http://www.youtube.com/watch?v=LPyqGQYNspk Dokážu si úplně představit specializované herny pro VR :)
  • Na takových zařízeních se mi vůbec nechce hrát střílečky a cokoli podobného - upřímně, nechce se mi vidět válku až tak realisticky. Ale strašně moc bych si s tím zahrál hru, která by ze mě udělala toho potápěče a ještě více pak astronauta. S podobnými zařízeními by člověk mohl prožít třeba kus letu na Měsíc, nějakou misi na ISS apod. Taky by se mi líbilo projít si s něčím takovým a plně funkčním modely různých starověkých měst a památek.
  • Tušim, že to bude něco podobnyho jako 3D televize. Těšil jsem se, jak se budu divat ve 3D. No jestli jsem za ty 2 roky využil 3D 10x, tak je to moc.
  • Z toho žraloka bych měl asi infarkt! Tohle je moje jediná výtka OR. Vývojáři prostě nemohou odolat něčím na člověka bafnout, jenže tohle není monitor, ale oblbovák mozku a takovýhle šok nemusí vydržet ani zdravé srdce. Pokud se nebudou krotit, tak OR během prvního roku způsobí víc smrtí, než všechny PC/konzolové hry od počátku doteď. OR by měl fancinovat, ne děsit.
    • souhlasim...a tohle video ukazuje ty reakce na to docela dobře :D http://www.youtube.com/watch?v=L65fPvrrSuQ
  • hmm, na simulátory letadel by to mohlo být skvělý
  • Minulý měsíc jsem si Oculus Rift koupil, otestoval a teď ho prodávám. Dohromady byl používaný pouze pár hodin a nic mu není. Prodám ho za 7500Kč + poštovné (případně osobní předání v okolí Prahy). Pokud má někdo zájem, tak se ozvěte na crabik2@tiscali.cz
    • Zkus treba TrackIR - snimani pohybu hlavy v 6 osach, ja uz to pouzivam 3 roky a spokojenost,

      OR je v soucasne podobe nesmysl
      • Můžeš mi trochu přiblížit těch 6 os? Jsem asi omezený, ale představit s něco s více než třemi rozměry mi přijde „nezdravé“
        • 6DOF six degrres of freedom nebo 6 stupnu volnosti

          klasicky rozhlizeni(doleva-doprava, nahoru-dolu a naklaneni hlavy do stran)
          posun hlavy (dopredu-dozadu, nahoru-dolu, doleva-doprava)

          http://www.youtube.com/watch?v=_AO0F5sLdVM
    • Mohu se ze zvědavosti zeptat co je důvod tvého "nečekaného" rozhodnutí tento přístroj "předat dál" prodat??
      • Už od začátku jsem počítal s tím, že to prodám. Často si takhle zkouším zajímavé novinky a následně je předám dál, abych mohl vyzkoušet něco jiného.

        Blbě mi z toho ale bylo. *1* Navíc jak je v článku napsáno, ten první wow moment a člověku se pak už nechce překonávat jeho žaludek.
        • lol tak tj drsný, ale dík za upřímnost... pro mě to není no, sem na tyhle 3d podivnosti citlivej, natož to mít naražený na hlavě, zlatej monitor :)
      • spis by me zajimalo, co bylo duvodem si ho poridit
        • Otestování technologie, dělám to tak s hodně věcmi.
      • Mozna zpusobovani nevolnosti,boleni hlavy a zvraceni.
        Tohle zpusobovali VR helmy v dobe snes,dooma 1.
        Hral jsi 5minut dooma a pak 15minut zvracel a mel bolessti hlavy cely den *1* .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit