Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    No jo, konzole jsou příliš zastralé, aby to zvládli a vývojáři příliš líní a málo peněz z toho, aby to udělali pro pc z podporou.
    • Vyvojari lini nejsou, jsou radi ze maji praci, ale nikdo do toho nechce investovat, hadej proc :-).
  • misho8723
    Jasne, konzoly teraz predávajú, ale táto veta je dosť mimo: "Za situace, kdy se hry na PC vydávají skoro z dobrodiní a nostalgie".. načo by si firmy míňali financie na ďalšiu prácu, ak by im to neprinieslo financie? Myslíte, že manažéri v kravatách by im len tak dovolili vydávať hry na PC, len čisto z dobrej vôle?.. samozrejme, port na PC nestojí až toľko veľa financií, ale zase to nie je ani lacná sranda a napríklad taký Capcom asi ťažko ide nový RE 6 vydať na PC len z dôvodu nostalgie alebo dobrej vôle.. samozrejme, že multiplatformové hry sa lepšie predávajú na konzoliach a to v pomeroch minimálne 5:1 (u väčšiny teda), ale z PC predajov idú tiež veľmi pekné peniažky.. ak sa napríklad predá 5 miliónov kusov hry na konzoliach a milión na PC, je to dosť veľký nepomer, ale aj tak na tom milióne predaných PC kópií dobre zarobia - ide len o to, že manažéri by chceli aby aj PC hráči im dodávali také prachy ako konzoláci - na druhej strane indie titulov sa skoro vždy viac predá na PC ako na konzoliach
    • MrSanta
      Možná v tom roli hraje i zablokování části pracovníků na dané PC optimalizaci místo aby pracovali na jiné hře. To, podle mě, v počítání ekonomů taky hraje roli. Nač nechat 50 lidí pracovat extra půl rok na optimalizaci hry pro platformu, která generuje o dost menší zisky. Výhodnější bude tyto lidi poslat dělat fungl novou hru. Z toho kápne větší peníz. Něco takového se jim asi honí hlavou. Já bych tak asi postupoval taky, být v jejich kůži.
      Co je pro mě (jako firmu) lepší? Aby lidi pracovali za 1 milion na projektu, který vynese třeba 2 miliony, nebo za ty samé peníze dělali na projektu, který vynese 5 milionů? Rozhodování celkem jasné. Čísla uvedena jenom pro názornost.
      Co naděláme, videoherní průmysl je velký byznys a jako takový se chová. Časy experimentálních projektů s nejistým ziskem jsou už dávno pryč. Na toto tu teď máme indie scénu.
      A jak tu už zaznělo - hratelnost především. Jestli má paňák 50k nebo 100k polygonů mi je srdečně jedno. Ale běda jak bude neodladěné UI a ovládání pro myš a klávesnici *2*
      • misho8723
        Samozrejme, že tvoj príspevok je dobrý a inteligentný, lenže ty hovoríš o niečom inom a ja o niečom inom.. mne išlo o to, že hry na PC ešte stále vychádzajú z toho dôvodu, že na tom chcú firmy a vydavatelia zarobiť, nie z nostalgie alebo len tak, ako hladnému psovi. Keby neprichádzali zisky z PC predajov, tak by samozrejme už dávno nevychádzali hry na PC. Distribútor viac-menej rozhoduje o tom, na aké platformy sa vydá hra a žeby oni mysleli na hráčov, a že pár PC hráčom si praje dáku hru, tak to isto nie. Len im vadí, že z PC predajov nejdu také zisky ako z konzolových predajov.
  • Hážu si mašli.
  • Jestli je kolega jejdasek stále přítomen, mohl by mě informovat o tom, jaký by byl podle něj ideální scénář na poli herního průmyslu do budoucna?
    • Idealni scenar by podle me byl, ze takovat ta "casual" masa povrchnich hracu se pujde bavit na trendy tablety a smarfouny, kde jim budou servirovany jednoduche, levne "cool" hry. Na konzolich a PC by zustalo tvrde jadro hardcore hracu, kteri by vyzadovali kvalitni propracovane hry "stareho" razeni, cemuz by se vyvoajri radi prizpusobili. Aby to mohlo fungovat, je potreba, aby vsichni prestali piratit, protoze jich bude pomerne mala skupina a jen tak to budou schopni ufinancovat.
    • bude se streamovat přes blog spokojenysps3.blog.cz. Jedině tak předejdeme těm pirátským hovadům a dalším přížívníkům typu OSA,RIAA,ESA atd. Takže znovu: Čekujte spokojenysps3.blog.cz
      • No skvěle, ale teď by to chtělo reakci opravdového jejdaska :-)
        • smejki
          trole, to už tě baví hovory se sebou samotným? uf!
        • pochybuju, že má nějakou představu vůbec o něčem :))
          • Hmmm, asi už někam odešel... Zkusím se ho na to zase někdy zeptat, až se zjeví. *4*
            • No jo no.
            • jejdanánkův vzor, co chceš..
            • Tam žádný kytky nepatří.
            • šel přihodit kytičku na hrob sopa/pipa..
    • *15* To bude zase přednáška... *15*
      • Jsem natěšený jak malej Jarda! *1*
        • http://29.media.tumblr.com/tumblr_l7n418DNCP1qb00y6o1_500.jpg
          • Hele, on mi na to pak ale neodpoví, když si z toho budem dělat prču! *15*
            • Doufám, že není jako jeden můj přítel... 4 minuty píše něco na skype a když to po těch 4 minutách pošle tak tam stojí: "musím ti něco napsat" *15*
            • We can only hope!
            • Třeba už to dává dokupy... *4*
            • Tak soury, no.

              Ale ano, pravý jejdásku odpověz, prosím. Taky o to mám zájem.
  • Pokud mluví o charitě pro PC, tak melou stolici.Jinak v podstate souhlasim, tlacenka D10 a D11 je hra Microsoftu a jejich herni alernativy Xbox.Mam moznost srovnani techto efektu a pokud budete hrat zbesilou akci, nemate sanci postrehnout zmenu.Takze se zde jedna o snobismus, neco ve stylu - ja mam znacku z butyku a ty z marketu, ale oba vyrobky jsou z Ciny ze stejne vyrobni linky *1* Jina vec je, pokud necham promluvit synteticke testy jako je 3DMark... To je vec relativni.Takze co se tyce D9 drzim palce, je to o sikovnosti tvurcu a ne o nenazranosti korporaci v coz svedci napr. Crysis a Crysis Warhead.Slovy klasika, nebe a dudy. Mozna se zde dostavam k dalsimu ozehavemu tematu.Pokud bude hra stat 250 kc, tak si ji vzdy prihodim v marketu do kosiku a nebudu hledat alternativu.To se u nas stalo s DVD, ze jste poridili za 29, 39, 49 ale bohuzel pozde - DVD je mrtve.DVD je mrtve, at zije kral ...
  • Takhle se ten vývoj grafiky moc nepohne, když se stále používá jen DX9 a to nemluvím o ulehčení práce vývojářů pod DX11. Ale co, hlavně když to bude dobrá hra :).
  • Btw ten screenshot je moc pěknej *4*
  • XorxoxTalarius
    A nez se tu rozhori flame ze AAA titulu je na PC malo a tento trend bude pokracovat, pridavam odkaz:

    http://adrianwerner.wordpress.com/2011-games/

    Urcite si tam vybere kazdy :)
    • Super nahrávka :) Kolik her z toho jes trategie a koli něco jiného? ;) Nagashi Nagashi ;)
      • Veskoslav
        A ty jsi ukázal, že jsi negramot, co neumí srolovat ani seznam her. No nic, udělal jsem si tu práci a spočítal to za tebe: RTS: 42, RPG: 24, adventury: 33, akce (FPS atd.): 50, sportovní: 3, závodní: 2, simulátory: 17. To jsou čistě jenom hry na pc, ty tvé RTS tu tvoří celkově 24,5 %. Takže doporučuji, ať tu ze sebe příště neděláš hlupáka a použiješ kolečko, co je u myši. Používá se i na něco jiného než na změnu zbraně...
        • Díky, víc jak 50% jsou hry, které se nehodí pro ovládání na konzole, to mi stačí :)
          A jen tak mimochodem, nenazívej jiné debilem, já xorxose osobně znám, pracovali jsme spolu, proto jsem ho taky oslovil. Podle toho, jak ostatní označuješ, tu je dementní někdo jiný :) Pěknej večer u lahve piva ;)
          • Veskoslav
            Debilem nazývám pouze jejdáska. Původně tam byl dement, což jsem přehnal a opravil a za to se omlouvám, ale za to, co jsi napsal, sis poněkud zasloužil aspoň toho negramota.
            • No, já poukazoval na to (čeho sis zjevně pořád nevšiml), že velká většina z těch her se vůbec nehodí na danou platformu/ovládání a dost velká část ze zbytku se opravdu nedá nazývat AAA hrama (simulátor rybaření nebo odvážení odpadků od neznámé německé společnosti zabívající se recyklací prostě pro mě není relevantní, to se nezlob, i když se to mému otci líbí a hraje to jako divý :))
    • Veskoslav
      Jejdaskovi z toho rupne žilka, to mu nesmíš dělat. Prostě AAA tituly jsou jenom a pouze na konzole, na které podle něj všichni brzo přejdeme.....
      • Nesmis podlehat tomu, co tu pise fake Jejdasek, pravy Jejdasek hraje i na PC, tady je vyrez jeho plochy: http://imagelink.cz/images/jejdasek.png
  • DX11 je mizivý rozdíl v e vizuální stránce. Až se experti na slovo vzatí odsud vydají bojovat do pole herních studií, zjistí, že realita je trochu jiná než vyrábět tři hry zároveň (odladěné pro všechno) nebo, nedej bože, vyrobit na PC a portnout na PC (cesta do pekel).

    Pánové, gameplay first! Jestli tam bude další nová okluze, lepší stíny nebo nový shader, sorry, ale mě jde o to, jestli se u toho pobavím. Až se budu chtít juknout na realitu, pustím si HD přenos vesmíru z BBC :)
    • Ne, ale spravne provedeny DX11 da treba 15-25% FPS navic (wow) a treba moje GTX295 ma DX9 vykon jak GTX560-570 a v DX11 jede BF3 na techto kartach o neco lip nez DX10 na te 295tce.
      • Aho, pro pár nových karet. Moje podporuje DX10 a je ráda, neznám moc lidí s podporou DX11, takže, k čemu ti to jinak bude?
        • Me k nicemu, moje karta to neumi, ale rikam ze to neni o tom jak DX9 a 11 vypada ale o tom jak jede, ale Hairy_ass uz to nahore napsal trochu lip.
          • A moje karta to umí a je jí to stejně k ničemu, protože na to nejsou hry...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit