Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pokud mluví o charitě pro PC, tak melou stolici.Jinak v podstate souhlasim, tlacenka D10 a D11 je hra Microsoftu a jejich herni alernativy Xbox.Mam moznost srovnani techto efektu a pokud budete hrat zbesilou akci, nemate sanci postrehnout zmenu.Takze se zde jedna o snobismus, neco ve stylu - ja mam znacku z butyku a ty z marketu, ale oba vyrobky jsou z Ciny ze stejne vyrobni linky *1* Jina vec je, pokud necham promluvit synteticke testy jako je 3DMark... To je vec relativni.Takze co se tyce D9 drzim palce, je to o sikovnosti tvurcu a ne o nenazranosti korporaci v coz svedci napr. Crysis a Crysis Warhead.Slovy klasika, nebe a dudy. Mozna se zde dostavam k dalsimu ozehavemu tematu.Pokud bude hra stat 250 kc, tak si ji vzdy prihodim v marketu do kosiku a nebudu hledat alternativu.To se u nas stalo s DVD, ze jste poridili za 29, 39, 49 ale bohuzel pozde - DVD je mrtve.DVD je mrtve, at zije kral ...
  • Jestli je kolega jejdasek stále přítomen, mohl by mě informovat o tom, jaký by byl podle něj ideální scénář na poli herního průmyslu do budoucna?
    • Idealni scenar by podle me byl, ze takovat ta "casual" masa povrchnich hracu se pujde bavit na trendy tablety a smarfouny, kde jim budou servirovany jednoduche, levne "cool" hry. Na konzolich a PC by zustalo tvrde jadro hardcore hracu, kteri by vyzadovali kvalitni propracovane hry "stareho" razeni, cemuz by se vyvoajri radi prizpusobili. Aby to mohlo fungovat, je potreba, aby vsichni prestali piratit, protoze jich bude pomerne mala skupina a jen tak to budou schopni ufinancovat.
    • bude se streamovat přes blog spokojenysps3.blog.cz. Jedině tak předejdeme těm pirátským hovadům a dalším přížívníkům typu OSA,RIAA,ESA atd. Takže znovu: Čekujte spokojenysps3.blog.cz
      • No skvěle, ale teď by to chtělo reakci opravdového jejdaska :-)
        • smejki
          trole, to už tě baví hovory se sebou samotným? uf!
        • pochybuju, že má nějakou představu vůbec o něčem :))
          • Hmmm, asi už někam odešel... Zkusím se ho na to zase někdy zeptat, až se zjeví. *4*
            • No jo no.
            • jejdanánkův vzor, co chceš..
            • Tam žádný kytky nepatří.
            • šel přihodit kytičku na hrob sopa/pipa..
    • *15* To bude zase přednáška... *15*
      • Jsem natěšený jak malej Jarda! *1*
        • http://29.media.tumblr.com/tumblr_l7n418DNCP1qb00y6o1_500.jpg
          • Hele, on mi na to pak ale neodpoví, když si z toho budem dělat prču! *15*
            • Doufám, že není jako jeden můj přítel... 4 minuty píše něco na skype a když to po těch 4 minutách pošle tak tam stojí: "musím ti něco napsat" *15*
            • We can only hope!
            • Třeba už to dává dokupy... *4*
            • Tak soury, no.

              Ale ano, pravý jejdásku odpověz, prosím. Taky o to mám zájem.
  • skoda ze archaicke konzole takto nici hry...ale co naplat, snad jednou budou konzole ktere se alespon dotahnou na PC a zas se vyvoj her rozjede
    • Konzole hry nenici, pc platformu znicili pc pirati, uz by si to ty piratsky hov@da mohly konecne uvedomit.
      • Já jsem spíše zvědavý, kdy si TY uvědomíš, že kecáš blbosti a už s tím přestaneš. Jestli je to způsobené nějakou tvojí psychickou poruchou, tak si vem prášky nebo vyhledej svého lékaře (Můžeš kontaktovat psychiatra Radka Hulána - stejnej psychopat jako ty, doslova). Kdyby svět byl podle tvého "gusta", tak by lidstvo totálně zdegenerovalo...
        • Radek to s náma myslí dobře! *1*
          • Tohle je dobrý: http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20090525112038/necyklopedie/images/1/19/Vedec_vs_blbec.jpg

            *15*
            • http://images.sodahead.com/polls/001965743/653555377_laughing252B1_xlarge.jpeg
      • Když už něco to zničilo tak hlavně komerce (rutina, zjednodušení, non-kreativita). Jednotná platforma (konzole) tomu ještě hodně přidala. Konzole jsou jako komunizmus. Koupíš nebo nekoupíš. Černobílá politika. Ani v nejmenším nevíš nic o této situaci tak sem NES3R takovéto příspěvky. Pokud máš plat kupovat si gamesky za 1500 a víc... do to ho!!! Nikdo ti nebrání. Že nepoznáš, když si z tebe někdo dělá dojnou krávu nebo ti to je jedno, je jen tvoje věc. PS.: na gamesky mám steam a jeho slevy aby sis náhodou něco nemyslel.
      • Jejdasek (skryta identita) = jejdasek (anonym)

        To dojde každýmu blbcovi... A i kdyby jste byli dvě odlišné osoby, tak jste oba stejně tupí...
        • Musim te zklamat, nejsme stejne osoby :-). Ale souhlasim, ze kazdemu blbcovi dojde, ze jsme. Jen inteligentni jedinci budou schopni rozpoznat rozdil.
          • "Jestli je kolega jejdasek stále přítomen, mohl by mě informovat o tom, jaký by byl podle něj ideální scénář na poli herního průmyslu do budoucna? *4* "

            Zkopírovaný příspěvek z vrchu diskuze...
            • neboj ja umim cist
  • omg konzole totalni trapas neumi to nove direkti vsechno je tam osklive uz ti konzole zahodte na smetiste !! PC JE NEJLEPSI ja mam PC lepsi jak dvacet konzol dohromady *5*
    • To co jsi napsal je taky pěkný trapas.
    • Bohužel, nejde o to co je lepší, vyspělejší nebo hezčí, ale o to z čeho jde víc peněz. To je tím, že ti konzolisté jsou asi úplně blbý a vyhazujou za jednu hru 1 300 Kč, ti chytřejší si to za týden koupí na aukru za 900 Kč nebo méně Kč, když chytí dobrou akci.

      Vývojáři jsou holt svině, práce s HW konzolí je mnohem jednoduší než s PC, takže i proto se dělaj hlavně konzolové hry (a znich pak porty na PC).
      • No práce s HW konzolí určitě není lehčí.

        Tedy aspoň s PS3 a Cell procesorem určitě ne.
        Můžeš jasně vidět rozdíl ve výsledcích zkušených firem, co dělají hry jen na PS3, jako Naughty Dog nebo Sucker Punch a jiných...
        • To neni tak docela pravda. Vzhledem k odlisne architekture je obtiznejsi mit multiplatformni engine, ktery bezi i na ps3, ale kdyz ho jednou mas, nebo si nejaky hotovy licencujes, tak s tim uz problem nemas. Takze to byl pro PS3 problem predevsim v pocatku, nez se s ni vyvojari naucili pracovat.

          Problem s PC je, ze nema jednoty hardware. Vzhledem k tomu, co vsechno muze byt pc a na cem vsem by hra mela bezet se jako problem ukazuje testovani software. To je na pc velmi nakladna zalezitost.
      • Vývojáři nejsou svin@. Oni by to klidně udělali. Ale náklady na DX11 verzi prostě nepokryje předpokládaný prodej PC verze hry. A teď nemluvím jen o pirátech, ale i tom, že prostě hromada lidí, si to koupí raději na konzoli. Hrát na konzoli prostě JE jednodušší a pohodlnější. A to pohodlí mnoho lidí obětuje i za cenu horší grafiky.
        • Hrat na konzoli je predevsim zabavnejsi, mam nekolik stejnych her na konzoli i PC a na te konzoli me vetsina her (batman, borderlands, oblivion, fallout 3, ...) bavi vic.
  • Pan_Klobouk
    Takze mala rekapitulace: na PC uz nic nevychazi a PC je vlastne mrtvy. Uz par let. Psali na internetech. Dalsi generace konzoli podle vseho pry-mozna-urcite-nikdo vlastne nevi uz ani nebude, vsechno se presune na oblacky a streamy, konzole jsou uz ted vlastne mrtvy. Taky psali na internetech.

    Budoucnost hrani jsou teda priblbly terminaly na vsechno, pripojeny k televizi, na kterych se budou "hrat" hry typu vyskoc a tleskni, abys zvitezil? Samozrejme pohybem ovladany a jak jinak nez ve 3D? Tak to maucta.
    • Před nedávnem jsem četl hezkou ůvahu, jak GT5 a FM4 zcela vytlačili automobilové simulace zpět na PC, kde se jim teď velice daří. Takže já bych PC neodepisoval.
      • "ůvaha" se píše s čárkou nad ú, pane překladateli.
        • Od překlepů mám jazykové korektory. Ale zato vy jste svatý, že.
          • toto není překlep, pane překladateli. Toto je gramatická chyba - v interpunkci, to jen tak na okraj.
            • Heh. Zjisti si, co je interpunkce, pak mudruj :-). Možná jsi myslel diakritiku.
    • jak přijde cloud, vim o hodně lidech, i kupujících, co to prostě balí a jdou od válu. Však je pořád co dělat, žejo:)
      • Svatá pravda... už jen ta digitální distribuce mi nedělá dvakrát dobře, ale jestli přijde cloudgaming, tak rozhodně balim a zaměřím se na nějaké jiné hry (které ještě nebudou cloudovány). Kdo ví, třeba až se rozjede cloudgaming a hry nepůjdou ukrást, tak pirátská komunita bude vlastně něco jako muzeum všech cloudgamingu předcházejících her (k odebrání zdarma)... *4* A nějaký streamovaný hry si můžou strčit za klobouk... Upřímně to by bylo celkem fajn... když si vezmu kolik tisíc her je jen na PC, tak myslim, že pár generací se bez nových her obejdeme. *5*
        • Stejně, herní průmysl jde s kvalitou akorát tak do prd*le (sice se vždy najde pár vyjímek, ale je to jak zrnko soli v oceánu). Takže bychom stejně o moc nepřišli... *4*

          Ale je pravda, že cloudgaming odradí pěknou masu hráčů... Hlavně sběratele krabiček. *4*
          Víte, zaplatit za hru, kterou v podstatě ani nevlastníte a pak je tu ta strašná závislost na službě. Když se jim něco posere, tak nemůžete hrát ani singleplayer...
      • Pan_Klobouk
        Napodobne. Nastesti mam nastradano a neodehrano jeste hodne her, takze i kdyby dalsi tri roky nikdo nic nevydal, porad bude zasoba "novinek". A jakych, jeste z casu, kdy ty hry clovek vazne musel i hrat, musel se pri tom hrani dokonce snazit a predvest nejaky um a fistrona, aby je pokoril.
  • Trol.diskuzni
    No jo, topinkovače pro hospodyně od plotny zase ukázaly svoji sílu... Kde jsou nějací konzolisti, aby mne zpravili o tom, jak jsou PCčkáři zlí kriminálníci a oni andělé herního průmyslu? *14*

    A kdo je to do pérdele ten levis?!
    • Hairy_Ass
      Nevím, v latině to znamená lehký nebo taky hladký, taky by to mohla být nějaká narážka na značku Levi Strauss. *3*
  • levisi, ty trolle jeden, radši si pořádně ověřuj zdroje svejch novinek, než takovýhle ála Smutný styl vložky:) Já myslím, že jeden Aleš na server dokonale stačí, ty máš zase ten svůj styl takovej :))
  • Starbreeze Studios nebylo nikdy "pinnacle of pc technology", Enclave ač dobrá rubačka byla vzhledově průměr a vyšla zároveň na PS2 a Xbox a to byl prAsím pěkně rok 2003. První Riddick (2005) byl "best looking game on Xbox" s tím, že na PC to vypadalo ještě lépe, ale žádné úlitby oné platformě tam nebyly, navíc hra vyšla rok po Doomu 3, Half-lifu 2 a Far Cry, které vypadaly všechny lépe. No a se Syndicate se historie opakuje, klasický multiformát PC-X360-PS3, vzhled druhořadý, ale doufejme, že hratelnost zajímavá, jako tomu u her od Starbreeze doposud bylo.

    Tím chci jen říct, že kdokoliv by chtěl na jejich hrách dokládat úpadek zájmu o PC her mezi vývojáři, tak je chorý.
    • Zabudol si na Knights of the Temple. Tá bola prelomová herne i grafikou ... *1*
    • Riddick byl jednou z prvních her s nativní podporou 64-bit systémů.
    • oprava: "úpadek zájmu o pc hry" sryy
  • XorxoxTalarius
    A nez se tu rozhori flame ze AAA titulu je na PC malo a tento trend bude pokracovat, pridavam odkaz:

    http://adrianwerner.wordpress.com/2011-games/

    Urcite si tam vybere kazdy :)
    • Super nahrávka :) Kolik her z toho jes trategie a koli něco jiného? ;) Nagashi Nagashi ;)
      • Veskoslav
        A ty jsi ukázal, že jsi negramot, co neumí srolovat ani seznam her. No nic, udělal jsem si tu práci a spočítal to za tebe: RTS: 42, RPG: 24, adventury: 33, akce (FPS atd.): 50, sportovní: 3, závodní: 2, simulátory: 17. To jsou čistě jenom hry na pc, ty tvé RTS tu tvoří celkově 24,5 %. Takže doporučuji, ať tu ze sebe příště neděláš hlupáka a použiješ kolečko, co je u myši. Používá se i na něco jiného než na změnu zbraně...
        • Díky, víc jak 50% jsou hry, které se nehodí pro ovládání na konzole, to mi stačí :)
          A jen tak mimochodem, nenazívej jiné debilem, já xorxose osobně znám, pracovali jsme spolu, proto jsem ho taky oslovil. Podle toho, jak ostatní označuješ, tu je dementní někdo jiný :) Pěknej večer u lahve piva ;)
          • Veskoslav
            Debilem nazývám pouze jejdáska. Původně tam byl dement, což jsem přehnal a opravil a za to se omlouvám, ale za to, co jsi napsal, sis poněkud zasloužil aspoň toho negramota.
            • No, já poukazoval na to (čeho sis zjevně pořád nevšiml), že velká většina z těch her se vůbec nehodí na danou platformu/ovládání a dost velká část ze zbytku se opravdu nedá nazývat AAA hrama (simulátor rybaření nebo odvážení odpadků od neznámé německé společnosti zabívající se recyklací prostě pro mě není relevantní, to se nezlob, i když se to mému otci líbí a hraje to jako divý :))
    • Veskoslav
      Jejdaskovi z toho rupne žilka, to mu nesmíš dělat. Prostě AAA tituly jsou jenom a pouze na konzole, na které podle něj všichni brzo přejdeme.....
      • Nesmis podlehat tomu, co tu pise fake Jejdasek, pravy Jejdasek hraje i na PC, tady je vyrez jeho plochy: http://imagelink.cz/images/jejdasek.png
  • XorxoxTalarius
    "Za situace, kdy se hry na PC vydávají skoro z dobrodiní a nostalgie, je samozřejmě vyloučené, aby někdo takovou práci vynakládal."

    Ano napriklad treba SR3 ktere ma DX11 efekty a ma prodanych pres milion kusu na PC ... ono to bude spis tim, ze se jim do toho nechce a spolehaji na to ze konzolisti si hru koupi, jako by to uz predem rikalo ze hra nebude zase takove terno, takze PC hraci si radsi na Good Old Games koupi puvodni original :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit