Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • smutny by radsi hral za noname vytvorenu postavu...facepalm
    • Nehledě na to, jak je zaklínač 3 dobrá hra, tak z hlediska čtenáře a fanouška povídek a ságy v prvním vydání dávno před hrou tak lore hry z toho dělá něco úplně jinýho návrat Ciri je fakt divný. Nevím jestli si četl knihy, on to bere jako fanoušek knih které jsou prostě uzavřené, větší smysl by dávalo, kdyby udělali příběh přímo z románů nebo prequel, pokud už chtěli použít Geralta. Sága je IMHO slušně uzavřená a ani sám Sapkowski si nedovolí napsat pokračování ale mám koupenou Bouřkovou sezónu ještě jsem jí nečetl, ale taky si netroufnul pokračovat po Paní Jezera, jejíž přítomnost je fakt zklamala v jedničce protože jestli je možné někoho v poslední knize považovat za paní jezera, tak je to právě Ciri, hlavně že je tam abys získal další kartičku, achjo *7* (no dobře taky slušný meč) Jaký je rozdíl, když hraješ za noname týpka a za Geralta, který si na začátku nic nepamatuje?
    • ja by som si zahral group rpg zo zaklinacoveho sveta, Geralt by tam vobec nemusel byt
      • Jestli chceš vykastrovanej nahovno příběh bez jakékoliv identity či charakteru, tak si kup něco od Bioware.

        Takových her je na trhu víc než dost (až příliš).
        • mam vsetky hry od Bioware, ktore este za to stali, aj od Black Isle a Obsidianu, od Troiky a inXile
          a myslim ze taky Nameless One alebo Child of Bhaal strci do vrecka aj Geralta - ten ma charakter tak Arnieho Terminatora :)
  • Viděl jsem teď Zaklínače 3 u kamaráda na Pc a je to celkem pěkné. Ovládání je asi lepší pomocí Pc verze 360 ovladače.
  • Dragon's Dogma > Witcher 3 > Risen > Dragon Age : I > Skyrim

    Tož moje stupňice sandbox fantasy rpg v posledních letech. DD jasný vítěz. Atmosférou, combatem a hlavně hratelností. Na první místě je ve hře vždy hratelnost a Dragon' s Dogma jí má suverénně nejlepší...
    • po dragons dogma dark arisen pokukuju tak snad to bude tak dobre jak tvrdíš )
      • má to nejpropacovanější combat skrz sandboxy RPG. desítky animací pro boje. CD Projetct se svým combatem dosahují pod kotníky DD. Hraje těžká, ale když se ji naučíš, nic tě nepřekvapí, je dobřa vyvážená zase obrovský rozdíl od W3. Leveling zase dál. Záleží čemu dáváš přednost, jestli stálým custcénema jako ve Witcherovi nebo staré dobré hratelnosti :)
        • Možná má propracovaný soubojový systém. Ale jinak je to hloupá hack&slash komiksová slátanina.

          Witcher si díky kvalitě scénáře srovnání s obyčejnou hrou jako je DD nezaslouží. V životě jsem neviděl lépe nebo aspoň podobně kvalitně napsanou áčkovou hru. I Baldur's Gate a Fallout jsou o třídu slabší, je to jako srovnání Macbetha a Hry o trůny nebo Višňového sadu a Viewegha.
          • del0
            Tak to si toho asi moc neviděl. Doporučuju RPG legendy - Planescape Torment, Albion, Arcanum, Dark Sun, Ultima 7, Xenogears, Final Fantasy 7...
            • del0
              "V čem je Torment RPG a ne adventura? A zamyslel ses, proč tvrdím, dosti provokativně, že je to adventura? Možná tím mám něco na mysli."

              Njn, opět ty tvoje bláboly, že JÁ se mám zamýšlet na tvými perlami moudrosti, místo toho, aby si TY sám uvedl KONKRÉTNÍ argumenty (doufám, že víš, co to je argument), proč PT není RPG. Typická taktika papouškování trola, co plave v tématu. Pojď, dobij mě a celý CRPG a PnP svět svými mistrnými argumenty, že se všichni mýlí a král RPG vlastně ani není RPG.

              Mimochodem, JRPG (Xenogears, FF7 plus vlastně většina) nejsou manga hry. Radši si doplň informace nebo to zabal. Není většího ztrapňování, než psát nesmysly a tvářit se u toho sebejistě. *15*
            • del0
              Drizzt: Srovnáváš nesrovnatelné. Za prvé jsou to příběhově úplně jiné žánry a za druhé, Xenogears je dokonalým příkladem toho, když se snaha o maximální komplexnost příběhu zvrhne až v chaos a přeplácanost (tím netvrdím, že to nemá kvality). Nicméně tvrdit, že je proti němu PT pohádka pro děti (což působí spíš obráceně - vzhledem k tomu, že svět Planescapu je dark fantasy vrcholem bizarnosti a originality) je hodně velký přestřel. Planescape je hlavně mnohem lepší RPG, jelikož možnosti roleplayingu (spolu s Ultimou 7) jsou v týhle hře etalonem.
            • del0: Zkusíš příště argumentovat, nebo jen hloupě pokřikovat? Všiml sis, že několikrát zdůrazňuju, že se jedná o můj názor? Chceš snad postulovat, že každý musí mít na zmíněné hry názor stejný jako ty?
              V čem je Torment RPG a ne adventura? A zamyslel ses, proč tvrdím, dosti provokativně, že je to adventura? Možná tím mám něco na mysli.

              O áčkových hrách má imo smysl uvažovat až později, z devadesátkových RPG si myslím významem a komerčním úspěchem tohle označení zaslouží leda BG a F, ale je to samozřejmě otázka definice toho, co považujeme za "áčko".
              Představa že jsem nějakou hru nutně nehrál protože na ní mám jiný názor myslím vypovídá spíš o duševním rozpoložení mluvčího než o označovaném. *3*

              Drizzt: jRPG jsou pro mne obecně nehratelná, právě proto, že se jedná o manga hry (přinejmenším vizuálně). Mangu nesnáším. Je to zajímavé, protože dospělejší japonskou kinematografii nebo literaturu (Akutagawa) mám rád. Podobně ale téměř paušálně nerozumím západním komixům. Ale to je prostě osobní preference.

              Proč je Albion zajímavější než F? V čem se Wizardry a Ultima vymyká hodnocení "standardní high fantasy béčko"? (Nebo případně laciná únikovka pro ztracenou postpunkovou generaci...?)
              Nahoře se snažím vysvětlit, proč si cením přístupu CDPR a proč si myslím, že je Zaklínač o úroveň výš, než mnohé výborně psané hry.
            • del0
              Napsat, že Planescape není áčková hra (ten nemysl, že to je adventura, když PT je asi 10x víc RPG než W3, už ani neřeším), že Wizardry a Ultima je fantasy béčko a Xenogears manga odpad - tomu řikám na*rat si kýbl diletantských blábolů na hlavu. Za jeden post celkem slušná práce. *15* Mimochodem, Arcanum příběhěm na PT nemá ani omylem, ale to ty nemůžeš vědět. Očividně si nehrál ani jedno.
            • @tunak,
              Xenogears rozhodně není nějaká manga pro děti. Příběh xenogears je nejvíc hardcore sci-fi příběh v jakékoliv hře, kterou jsem doposud hrál (a hraju už 20 let). Oproti tomu je Planescape pohádka pro děti.

              S tvým hodnocením Albionu taky nesouhlasím. Fallout dle mého Albionu (nebo Ambermoonu) nesahá ani po kotníky. Zvlášť Fallout 1 nemá žádný příběh, který by stál za řeč. Zato Albion je dodnes v mé TOP10

              S Wizardry jsi uplně mimo. Kdo nehrál Wizardry, tak se dle mého nemůže považovat za hardcore RPG hráče. Nejlíp celou Dark Savant trilogii Wiz6, wiz7, wiz8. Wiz7 byla svého času obrovská megahra, podobně jako dnes Witcher, naprostá senzace, jejím hraním jsem strávil snad 2 měsíce.

              Ultimu 7 jsem taky nehrál, ale Ultima Underworld 2 je taky v mé TOP10

              Witchera 3 jsem ještě nehrál, teď na to nemám čas, takže nemůžu srovnat.
            • Torment jsem tu řešil nedávno :D považuju ho za jednu z nejzdařilejších adventur jaké jsem kdy hrál, ale Zaklínač je napsaný imo lépe. Navíc to není áčková hra, mezi ně bych z tvého seznamu počítal leda puberťácký kýč FF7.

              Z toho co postuješ je samozřejmě daleko nejkvalitnější RPG Arcanum. Albion byl dobrý, dokonce vynikající, ale za pouhé dva roky vyšel Fallout a na Albion každý (právem) zapoměl. Ultima mne nikdy nebrala, ani Wizardry, prostě standardní high fantasy béčko. Dark Sun neznám, Xenogears je manga a manga je u mne odpad, pokud ji samozřejmě zrovna nedělá borec jako Miyazaki. Takže stejný problém jako FF7.

              Nepochop mne špatně, nejsou to zlé hry. Ale scénář Zaklínače mi prostě přijde TAK dobrý, že do stejné kategorie nepatří. A nemám na mysli ani tak hlavní linii, která je místy nezajímavá, ale na které hra nestojí.
    • Witcher 3 > Skyrim > Risen >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>DA: Inquisition
      • Risen... raděj série Gothic... Skyrim... raději Morrowind a Oblivion... Witcher 3? počkám na KC:D ...
      • *15* nefunkční hra s nulovou hodnotou na druhým místě.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit