Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Sorry ale takhle chudá recenze se k tak velké hře nehodí

    To už se víc recenzi podobá pohled na preview verzi hry sepsaná stejným autorem

    http://games.tiscali.cz/prvni-dojmy/sest-hodin-budovatelem-jak-nas-okouzlila-preview-verze-simcity-61884
    • ano hra dostala takove hodnoceni protoze je to demo s pridanyma hodnotama.
      Aby si to lepe pochopil koupil sis auto ale dostal si jen kastli motor a kola a cekas na doplnky dvere okna atd aby to bylo plnohodnotne auto
      • Jenze pan recenzent byl pred koupi na testovaci projizdce a to si mohl vsimnout ze nema dvere a okna
    • sleepless
      Ano, proto jsou v recenzi první dojmy zmíněny jako materiál k přečtení, kde jsou popsány záklaní mechanismy. Nechtěli jsme v recenzi opakovat to samé, navíc recenze obecně nepoužíváme k popisování herních mechanismů. Nicméně, připomínky bereme v potaz a SimCity se budeme věnovat dále a detailněji ve videorecenzi a dalších článcích.
      • "A upřímně, nikdy se mi to nestalo, aby rozdíl mezi preview verzí a plnou byl tak výrazný."
        V souvislosti s tímhle příspěvkem a tvrzením že jste nechtěli opakovat to samé jsem ještě více zmaten z recenze.
      • walltar
        Možná by to chtělo napsat jaké vlastně byly rozdíly mezi tou preview verzí a finální hrou. Byla mapa větší? Fungovala hra v té době jinak? Protože pokud někdo hrál 6 hodin tak je zvláštní, že se ta omezenost mapy neprojevila už tam.
        • Keyz
          Možná sledoval úžasnou simulaci NPC :)

          - Tohle je fakt divné, když jsem hrál prvně Tropico 4 tak jsem rychle zjistil co mně tak vadí atd.
          Divně pracující dělníci (dokonce jsem viděl jak borec vzal auto,dojel na pracoviště a šel někam do pr..) a lidé co bydlí raději v chatrči než v domě a to ten ostrov byl tuším větší než mapa v novém SC
          • V chatrči ti bydlí "raději", protože na bydlení v domě nemají. Nezapomínej, že musí platit nájem a další výdaje (jídlo pokud není zdarma např.)
  • Keyz
    Když jsou suroviny omezené tak jak funguje jaderná elektrárna? Taky vyčerpá palivo rychle a pak musí hráč využívat obnovitelné zdroje?

    - Btw jak se může jaderná elektrárna roztavit anebo co to dělá? To tam nemohu nastavit údržbu aby se tohle nedělo?
    • walltar
      Jaderná elektrárna má palivo neomezené ... konečné suroviny sou ty co máš pod zemí a těžíš je. Ono v jaderné elektrárně obecně palivo vydrží celkem dlouho a nikdo netěží uranovou rudu přímo ve městě.

      Jaderná elektrárna potřebuje, aby v ní pracovali hodně vzdělaní zaměstnanci a potřebuje celkem dost vody. Pokud tohle nemáš tak začne leakovat radiaci, která ničí budovy kolem sebe.
      • Keyz
        To potěší.
        Obával jsem se, že je nutnost používat solární panely atd.

        Předpokládám,že jaderná elektrárna taky moc nesmrdí.
        Ale co jsem koukal tak voda dochází rychle. *8*
  • Keyz
    2X *8*
  • Fotodokumentace pro Janchora ohledně hesla
    "NEJLEPŠÍ SIMCITY V HISTORII!" - GAMES.cz
    které je uvedeno na obalu hry a na reklamním sloganu.

    Janchor píše:
    " janchor@tiscali.cz (Nástěnkář)
    Zajímavý - v žádným z textů, který u nás k novýmu SimCity vyšly, se nic takovýho nepíše."

    Odkazy na fotodokumentaci viz další post. Uvedený stojan byl k vidění v obchodním domě Tesco Královo Pole již v neděli 10.03.2013
    • sleepless
      Lukáš se bohužel zapomněl zeptat, jak to je, než odpovídal. Celé se to má takto. Ano, ta hláška pochází od nás, bylo to s EA domluvené.

      Po preview eventu, z něhož Honza Horčík psal své první dojmy, jsme byli EA dotázání, zda je možné umístit naši citaci na krabičku. Ptal jsem se Honzy, jestli si na to troufne, ale dojem ze hry byl výborný, byl si celkem jistý, takže jsme souhlasili. Ta citace je tedy založená na dojmech z preview verze a je staršího data.

      V této chvíli to samozřejmě může působit dost bizarně, ale s tím už nic nenaděláme. Že se plná hra ukáže v podstatně horším světle, to netušil Honza ani já. A upřímně, nikdy se mi to nestalo, aby rozdíl mezi preview verzí a plnou byl tak výrazný. Citace na krabičky jsou poměrně běžná věc, a opravdu je dáváme jen, když jsme si jistí. No tentokrát pocit jistoty zklamal a obrátilo se to proti nám. Také poučení pro příště.
      • Díky moc za vysvětlení.
      • Keyz
        Copak v preview verzí nešlo zjistit,že města jsou malá? *4*
        • a jak vite, ze v preview verzi mate finalni produkt? omg
          • tak to je slusny fail
        • walltar
          Bych řekl, že preview verze byla časově omezená a tak se tam ty problém, které se projeví časem ještě neprojevili ...

          Ale zase ty problémy, které ve hře teď jsou imho nebude tak těžké opravit. Nenašel sem žádný zásadní problém v základních mechanikách hry. Vlastně stačí zvětšit mapy, s tím že se třeba na velkých mapách sníží hustota populace, aby ta simulace nebyla tak náročná a něco se udělá s tím allways on DRM ... jak to lidi přestanou kupovat tak by bylo záhodno ho zrušit.
          • Keyz
            Bohužel musíme věřit, že to EA provede.
            I když to je logické to co píšeš tak se kolikrát stalo,že to udělali přesně naopak.
            Navíc zde někdo psal,že simulace mezi městy pořád nefunguje a to je zoufalé po takové době.
            • walltar
              Mě simulace mezi městy jede ... akorát bere v potaz to město co má člověk uložené. Nikdy nepojedou všechny města v regionu ... pokud město opustíš tak se uloží a čas se tam zastaví.
      • Jaké výrazné změny,co čtu v tom preview to v té hře je, v zásadě je ta preview víc recenzí než tahle glosa
      • Preview jsem si ted znovu precetl a opravdu to pusobi dojmem, jako by slo o dve ruzne hry. Zvlastni, ze se to takto zvrtne...
    • Mato1987
      lololol :D zapredané defky.
    • Shaker
      hmm... tak jo, to je skoro na udelani mensiho pruvanu, protoze at se divam jak se divam, to heslo s recenzi moc spolecnyho nema :)
      • myslim ze minimalne zadat odstraneni maji plne pravo
    • Robotron3
      Tady se nám zakládá na nějakou pěknou žalobu :)
      • v EA si asi mysleli, ze si toho nikdo nevsimne, stejne jako toho, ze vypocty na cloudu jsou tam vubec nejsou a online pripojeni je jen kvuli DRM, nebo ze pocet simiku ve hre neodpovida cislum.. :D
      • walltar
        Pochybuju ... games už by nedostalo ani jednu hru k recenzování. Herní tisk bohužel v dnešní době musí olizovat těmhle kreténům boty protože jinak sou v háji.
        • Robotron3
          Tak to by bylo hodně smutný... Pokud se ta hláška na games neobjevila, tak tohle jim nemůže jen tak projít...
          • walltar
            Tak jedině je nějak jako zákazník zažalovat za klamavou reklamu, ale fakt nevím jaké sou na tohle u nás právní předpisy. Taky můžeš zavolat na novu ... třeba nemají o čem kecat ve zporávách ... ale v konečněm důsledku jim max uděláš větší reklamu.
            • Na Novu bych nevolal ohledně hry, během hodiny máš redaktora s neprůstřelnou vestou u dveří co chce vyzpovídat budoucího masového vraha
            • Keyz
              Přece nenapíšou kupte si ShitCity! Nejlpeší sandbox Sh*t. *15*
    • http://2i.cz/b62b5872a1
      http://2i.cz/94097a5083
      http://2i.cz/6ae794be6d
      http://2i.cz/7bf685af7c
      • To je vytržené z kontextu, určitě psali "Páté nejlepší SimCity v historii!"
  • nebojte za par dni vyjde dlc bagr :D
  • popravdě člověk který psal tuto recenzi tak netušil že nové simcity se hraje jinak než staré, tady jde o kvalitu a ne kvantitu, pravda po prvni zapnutí hry budí dojem omezenosti, ale jsem hral dal a dal pochopil jsem jak na to a momentalne po 5ti hodinach mam zastavenou tak 3/10 mapy s nejvyší populací mrakodrapu, a podle chuti či potřeb můžu rozšiřovat co chci a jak chci a nemusím se bát specializací
    • Dobra, dejme tomu ze i s malym prostorem si muzes uzit dostatek zabavy pri budovani meste. Ale otazka je, proc neudelali vetsi aby zavreli hubu vsem rejpalum? Proc to, co umelo uz 10 let stary SC4, neumi nove? Novy dil se prece dela proto, aby byl lepsi nez predchozi. Me pripada, ze udelali krok dopredu v grafickem zpracovani, a 5 kroku vzad ve vsem ostatnim. Nevim jak jinak popsat hru, ktera nedokaze ani napodobit moznosti sveho predchudce a je pouze zmensena a hodne zjedodusena aby ji mohl hrat kazdej a ve finale neni vybudovani mesta skoro zadnou vyzvou.
      • walltar
        O tom už sme se tu bavili ... ta hra má hodně propracovanou a náročnou simulaci. Něco co nemělo SC4 ani zdaleka. Pokud budeš zvětšovat mapu tak ti bude neúměrně stouhat HW náročnost. Já odobně myslím, že to je kvůli tomu, aby se zachovaly HW požadavky na nízké úrovni. Pokud potom vydají DLC (ať už placené nebo zdarma) s většíma mapama tak na něm bude varování, že je jen pro silnější PC. Jinak by si zase místo stěžování na malé města všichni stěžovali, že jim hra laguje.
      • tak můžeme jen doufat v budoucí upravi, jen momentalne nenci moc lidi co udrží město při životě s 300 000 populaci a vic hlavně všichni maji problemy s vodou které se dají řešit, hlavně všichni nadavají že neprší (což vodu doplnuje) ale neni to tak zalezi jak ktera mapa
        • Nechapu jak nekdo muze mit problem s vodou. Kdyz clovek postavi cisticku, tak vsechny splasky to zpetne konvertuje na zasoby podzemni vody, takze staci postavi cisticku a hned vedle vodni pumpu a problem solved.

          Fakt me ale dostava jak zaryti fandove predchoziho simcity toto nove ani nehrali a uz rvou jaka je to srajda a jak je to trapne jednoduchy a to jen kvuli tomu ze "MESTA JSOU MALA", uz je to vazne trapny *7*
          • S tou vodou to neni az tak jednoduche - cisticka ti hodne pomuze, ale i tak jsem musel u sveho nejstarsiho mesta postavit 2 velke pumpy u dvou cisticek a na stridacku ty pumpy vypinat a zapinat (vzdy po nekolika hodinach). Jakmile totiz pumpa pod sebou nema nejvyssi uroven vody tak je daleko mene efektivni a musi mit vic addonu.
            Zda jsem zvolil optimalni moznost uvidim dale. Pocitam, ze az sektor komplet vytezim tak zbouram prumyslove stavby a restruktualizuji to, pak snad bude voda stacit z jedne pumpy.
          • walltar
            Tak to třeba vůbec nevím..... já mám čističku a čerpačku vždycky co nejdál od sebe.
            • Cisticka uz neprodukuje ground pollution narozdil od ty roury co ty splasky rovnou haze na zem, takze pro to se to musi stavet vedle sebe. Jediny duvod kdy jsem potreboval vyuzit filtracni pumpy na vodu byl ten kdy mi bouchla atomovka a ja na te zamorene casti mel pumpu a nechtelo se mi ji stehovat na druhej konec mapy *1*
    • Kvalita=vybudovat obri funkcni megapoli

      BTW. to by me fakt zajimalo co jsi 5 hodin na takovy mape delal? To jsi postavil za 10 minut a pak sel do skoly a kdyz jsi se vratil VOILA mrakodrapy...
      • walltar
        Ono to chce zkusit ... a není to problém na takové mapě hrát několik hodin. Já po třech hodinách teprv vstupuju do fáze, kdyu mě dochází místo ... není problém postavit skoro hotové město na 1/4 té mapy. Ono trochu o tom to nové SC je ... stavět tak, aby si člověk nechal místo na velké budovy. Pokud někdo vezme 75K půjčku na začátku hry a potom natahá grid na celou mapu a stěžuje si tak by mu nestačila ani větší mapa ... akorát by ten grid měl natahaný za delší dobu. Imho je chyba, že udělali zónování zadara ... potom lidi zaplní mapu za 10min.
      • Koukám že zarytí fandové staré série nikdy nepřestanou kydat hnůj z důvodu, že hra není podle jejich představ a že je tak trochu o něčem jiném.

        Jo a tady máš video abys viděl, že i těch 5h to trvat může a že problém s dopravou je oproti Simplicity4000 na mnohem větší úrovni složitosti a důležitosti http://www.youtube.com/watch?v=qV6PrEjaH8Q
        • Ja nejsem zarytej fanda. Spis naopak. Sim city me vlastne v minulosti nikdy moc nebavilo a prvni mestska budovatelska strategie co jsem zacal hrat byla Cities XL (btw prvni stavitelska hra ktera prinesla model specializaci a obchodu s komoditama) kterou jsem hral i pres opravdu silenou porci bugu opravdu dlouho protoze miluju staveni velkych mest. To co nabizi staviteli meho razeni Sim City je k placi a i kdyz chapu ze nekdo muze hykat blahem ze mikromenedzment je prece super (a ne ze ne) tak na to ja prdim protoze mikromenedzmentu si clovek muze uzit i v obrovskym meste a i na velky mape muzes zacinat s malinkym mesteckem a piplat si ho.
          Ja nechci stavet Ostravu nebo Cheb nebo Benesov. Ja chci stavet New York, San Francisco, Mexico DF nebo Tokyo....
          • walltar
            Teď de o to, jestli by tě to bavilo i pokud by ti takový new york jel 5 FPS.
            • walltar
              To nám tvrdili (čti: lhali do očí) aby si obhájili DRM ... taková Lie in a lie in a lie.
            • V Cities XL jsem to presne tak mel :D

              Mozna bych jen dodal ze jsem mel pocit ze to je prave ten duvod proc nam tvrdili ze cast vypoctu probiha na serveru.
        • pravda doprava může byt šílený problem když máš špatně rozvrhle město už při 100 000 populace, ale je dobré že ted člověk nemusí všechno stavit do americkeho stylu (všude mřížky) mužeš si postavit vizualně krasné město s 20ti budavama a mit 80 000+ populaci
      • je to asi tak spousta lidi to dela tak ze okamzite naplaca populaci kde se da aby meli meli aspon 2500 -5000 lidi pak nemaji tak rychle prace tak dostavi obchody a tovarny a pak maji problem s elektrinou atd... ja zacinam asi s populaci o 200 -400 lidech, kontroluju si obsazenost pracovnich mist a hlavně hodnotu pozemku ktere simici vyžadují, zajistim zakladni potřeby, postaram se o spokojenost tohoto prvniho bloku at se zvysuje hustota obyvatel a jelikoz mam limited edition tak setrim na maxise a trenuju ho, jak jsem spokojen postavim dalsi blok lidi s vyší hodnotou pozemku a jak mam všechny 3 a zajistene mesto zacinam se specializaci s nizkou populaci az se rozjede specializace tim se rapidne zvysuje i populace
  • Po precteni recenze si nejsem uplne jisty a i proto bych se chtel zeptat zde na foru. Jak velka jsou v Sim City mesta? Dekuju
    • walltar
      No tak je pravda, že z recenze to de těžko vyčíst, ale Města jsou malá ... *1*
    • Doporučuji kouknout na nějaká lets play videa. Na hrej.cz měli třeba hodinu hraní nového Simcity.
  • Shaker
    Koukam, ze EA ma dalsi zarez do pazby jak na*rat platiciho zakaznika...
    • Maj na to zvláštní oddělení
      • Ono hloupe ovce stejne budou tyhle EA sr*cky kupovat i kdyby jim naservirovali ho*no. Takhle to dnes bohuzel chodi, hlavne megahype a uspech je zarucen. Jedine s cim EA totalne ujeli je SWTOR, jelikoz MMO hraci jsou velice specifikovana sorta lidi, ktera kdyz nema do ceho pichnout, tak jdou jinam a na tohle v BW potazmo u EA pozapomneli pri sve kalkulaci a megahypu teto hry.
        • A jako korunu tomu nasadili f2p, kde si musis kupovat i GUI, abys to moh vubec hrat ... ;D A jako bonus, pokud jako platici hrac ziskas nejakou vybavu, a pak platit prestanes, tak prijdes i o tu vybavu, kterou si zaplatil - respektive ji nemuzes pouzivat.

          Takze bych to videl tak, ze brzo se podobna vymozenost objevi v simcity. Typu "chces svuj save? Tak zacaluj"
  • za hru jsem vytlačil 1300 vočí, musim teda říct, že velikost měst je těžce k nasr**í, pač v pozdější fázi už nejdou stavět v větší projekty, nejde se dál rozšiřovat prostě špatný. Online DRM taky nechápu zvlášť, když ještě včera mě to neustále padalo. Takže za ty prachy to rozhodně nestojí, to radši investovat na Steamu do Simcity4 - sice je to víc hardcore,ale větší zábava...
    • Delas si p*del? Jak muzes zaplatit za neco co jsi nikdy ani nevidel copak nevis o co jde tem markterum??? Nejdriv stahnu na torrentu a potom bud smazu, nebo koupim plnou. Tak se t. dela. Nenecham se nikym podvadet falesnyma demickama.
      Mimochodem fakt je ten, ze dneska uz za neco stoji jenom indie scena.
      • x_ander
        Sice taky u řady her dělám to, že si je nejdřív "vyzkouším" než je koupím. Ale proč tenhle postup někomu takto cpeš a děláš z něj blbce, protože to tak nedělá?
      • Az na to, ze SimCity na torentech nenajdes.
        • neboj ono se tam brzo objevi i MMO hry muzes hrat na tisici neoriginalnich serverech

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší