Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tak jsem to koupil a jdu starostovat *4*
  • "Šest hodin budovatelem - jak nás okouzlila preview verze SimCity" ... po přečtení recenze si musim myslet, že autor je asi schizofrenik.... preview je chvála na simcity a recenze kidání špíny za něco, co muselo být z šesti hodin hraní patrno.
    "Nedostatky? Není jich mnoho, nicméně už během prvních pár minut nás zarmoutil jeden podstatný detail: ve městech nelze stavět metro". Opravdu to tady má úroveň. V TV nakonec hra dostane 8/10 ...
    • Tak kdyz delas preview, furt muze dojit k celkem zasadnim znemam a vetsinou nedostanes kompletni hru - trebas prave oriznuti velikosti mapy by byl celke logickej krok.

      A musis si uvedomit, ze tady se (a zcela spravne) projevila do hodnoceni nefunkcnost online hrani (a stale to nefunguje - rebricky ...) a jako bonus arogantni chovani vuci uzivatelum, kterym EA jeste vyhrozovali. Takze za me hodnoceni zcela odpovidajici - narozdil od jinych (k nalezni tu), kde pres podobny a i horsi stavy hry recenzent klido daval devitky (s tim, ze "ono to casem mozna bude i fungovat").
      • Vrook
        Nepřesvědčíš ho. Je to očividně člověk, kterej místo aby nechal jinej názor na hru, než má on sám, ležet ladem a respektoval ho, nebo alespoň neřešil, bude se radši vztekat a hledat něco, co by mohl na autora recenze ještě kidnout, protože udělení pěti bodů z deseti si bůhvíproč bere jako osobní křivdu.. Nejspíš je nasr*nej, že vyhodil prachy, za něco, co začala po sléze spousta lidí hanit, ale takovej přístup je naprosto mimo, pokud ho ta hra baví.
        • Uprimne me to taky nastvalo. Nejde o jiny nazor. Jde o to jak maji na Tiscali nastavene hodnoceni her. Pokracovani kdejake hlouposti bez napadu dostava 8-9 bodu,5 bodu tu dostavaji braky. I simCity je brak?
          Sakra,uz se taky opakuji. Radeji mizim *2*
    • 100% metro bude v placeném DLC *9*
      • Nac potrebujes metro? Stavet metro mezi tema 5ti barakama co mas na mape? ;D
        • Tak tak. I tramvaje jsou ve vetsine mest, co stavi hraci ,uplne zbytecne *2*
  • Velmi dopuručuji http://www.kamremake.com/
    knights and merchants remake neni s novou grafikou, ale je vylepšený fanouškama na max.
    je tam nová budova a nový rozlišení, spousta map, novy a jednoduchý hraní online
    ďabelsky zábavná a návyková záležitost *14*
    • Doufám, že se tam někde setkáme muj nick je czechboss. *1*
  • K SimCity bohužel nic nemám, za to se omlouvám. Chtěl bych si zahrát nějakou budovatelskou strategii, něco jako Knights & Merchants, ale v novějším kabátu. Civilizace už je na mě moc velký. Můžete poradit? Zatím jsem koukal po Anno sérii nebo Settlers...Díky všem za případné reakce.
    • anno bych nedoporučoval, duvody jsou tady niže. jinak proč nezkusis rovnou nove simcity? a taky simcity 4 dil ma prekvapive dobrou grafiku prave to hraju
      • SimCity fakt ne. Radši bych se držel toho středověku/renesance, prostě něco historickýho.
        • Anno naopak velmi doporucuji(nekonecnou hru). Schvalne si precti recenzi na Tiscali. Pokud mas rad moderni dobu tak Anno 2070,pokud mas rad historii tak Anno 1404. Herne se od sebe prilis nelisi.
          Pro me je to stale nejlepsi budovatelska strategie na trhu.
      • Black_Hand
        ocividne chce budovatelskou strategii ve vetsim meritku.
    • Black_Hand
      tropico?
  • Treba se povede Citivas
    http://goo.gl/knxtP
  • Tahle hra dopadla jako Mafia 2, je hezká a má potenciál, ale je nedodělaná v určitých aspectech.
  • No, ani to netrvalo tak dlouho - Stačí enablovat debug mod... a jde stavět silnice mimo vyčleněné území, nebo upravovat terén... a taky klidně můžete zbourat nebo "vylepšit" jakékoli cizí město, kam si tu silnici přitáhnete... V debug módu jde také nastavit 20min interval k připojení na server tak, že je= nule, takže asi tolik k té nutnosti online... Nejlepší SimCity všech dob... *6*
    http://www.youtube.com/watch?v=ROy6VE5ZsZw
    http://www.youtube.com/watch?v=Bmce9oIxJag
    • bomba, dal bych tomu mesic v rukacha modderu a bude z toho docela slusna hra :)
    • smejki
      "na serverech běží velká část simulace ergo always online je nutností"
      seems legit indeed
      • Njn vsak ja vim ze jsem byl vull kdyz jsem jim veril :(
      • Hmmm američan z Vysočan....si myslíš že si něco víc, když meleš ty svý engliš ho*na?!
        • smejki
          Ano, skutečně bydlím ve Vysočanech *1*

          Máš pravdu, jsem nějakej moc vzdělanej, potřebuju přes držku. Někdo umí cizí jazyk, to je mi ultraúspěch. Vidláctví zdar!
        • Vrook
          rofl.. a ty si angry protoze tomu nerozumis, co? *15*
    • walltar
      Ještě by to chtělo aby někdo našel způsob jak odstranit hranice města a fakt máme nejlepší sim city všech dob ...
      • idealne kdyby s tim prisli sami vyvojari
        • Obavam se, ze nejen u EA plati, ze co si hrac neudela to nema. Osobne spis ocekavam zalobu na autora tech videi vejs.
  • mam pocit že čas v jinych mestech se zastavil i v simcity 4. V podstate v recenzi krome malých map zadnou zasadni vytku nevidím. Simulace je prý propracovaná, na online potrebujete prátele...
    Male mapy bych videl jako zamer tvurcu soustredit se spíš na kvalitu a detail, dusledne planovaní a specializaci, než na objem. Teda bych to neodsuzoval apriori.
    Taky bych čekal že se v recenzi víc rozebere simulace mesta, jestli funguje a jestli ji nejak zasadne ovlivnují ty AI bugy.
    takhle jsem z toho porad jelen a nevim co si myslet lol, jestli ty narky kolem jsou jen hate lidi co nedovedou prekousnout ze se hra posunula nekam jinam nebo jestli je to opravdu špatná hra *8*
    • Přesně tak, souhlas. Ta hra je pecka, neboj se do ní jít. Games jde pěkně do sr*ček s takovym přístupem k recenzím...
      • Ty jsi jenom nasr*anej, ze na hru, kterou ocividne milujes (coz neni vytka), ma recenzent jinej nazor nez ty. Recenze je subjektivni utvar, co se casti s dojmama tyce a pokud mel recenzent pocit, ze si u nej hra nezaslouzi vic nez pet bodu, tak mel jako lhat nebo co? Vyklidni to s tema kecama, ze kvuli tomu jde games do srac*k. Chovas se trosku moc fanaticky. Sorry za zadnou diakritiku, pisu z mobilu.
        • Chalani, vy ste čo, pobláznení fanúšikovia Games? Recenzia nie je subjektívny útvar!!! Recenzia je kritický rozbor diela, ktorý obsahuje jeho odôvodnené hodnotenie. Vygoogli si to, ak chceš!
          Skôr ty si nasraný, keď tu niekto tvrdí, že kvalita recenzií na Games ide dole vodou. Ja stým tvrdením súhlasím. Chalani na Games sú šikovní, ale posledné roky im už tie recenzie ako si utekajú. Pribúda čím ďalej viac ľudí, ktorí si to myslia. Ak chceš, pokojne si pred týmto faktom zakrývaj oči. Tak to robí aj Games. Či chcete alebo nie, recenzent hier ma byť človek, ktorý je schopný hru pochopiť, utvoriť si o nej vlastný názor a zrozumiteľne, jasne, adresne a prístupne ho zveriť.
          Recenzia je kritická, ale je dôležité aby rozbor robil človek, ktorí je odborník na oblasť recenzie, a na záver napísal vždy odôvodnené hodnotenie. Tým, že je recenzia kritická, je čiastočne subjektívna. Ale to neznamená, že je to len subjektívny útvar. V prípade nedostatočného vedomostného či skúsenostného pozadia môže dôjsť k nepochopeniu obsahu hry a následne k skreslenému niekedy až nesprávnemu výkladu. Základom dobrej recenzie je aj fakt, že samotná recenzia musí obstáť v očiach čitateľov! A ešte je tu jeden fakt, na ktorý hlavne Games pozabúda, a to že súčasťou každej recenzie sú aj faktické údaje o recenzovanom diele! ...
          • x_ander
            bla bla bla.. kolega Aris zase třepe ty své poblouzněné názory... recenze je, vždycky byla a vždycky bude subjektivní. Už se s tím konečně srovnej...
            • ...a nezrovnám *2* Recenzia je odborný rozbor diela, súčasťou každej recenzie sú aj faktické údaje o recenzovanom diele a odôvodnené hodnotenie! ...A Basta *1*
          • Vrook
            Kdyby sis to přečetl pořádně, tak jsem napsal, že je to subjektivní v části s dojmama. Ty části který obsahujou fakta jsou samozřejmě objetkivní. Ale většina lidí tady nadává v podstatě na to, že se recenzentovi hra nelíbila.
            A psát recenze tak, aby s ní souhlasilo co nejvíc lidí, je podle mě nesmysl. Samozřejmě tam musíš všechny svoje tvrzení odůvodnit, ale když píšeš dojmy, tak prostě nemůžeš lhát a musíš bejt subjektivní. Když budu psát recenzi na hru, na film, na cokoliv, co na mě prostě neudělalo dojem, tak nebudu přece lhát, ale napíšu to tak, jak to vidim.
            A to že čtenáři recenze berou, jakože by to měla bejt nějaká univerzální pravda, je jejich chyba. Proto je těch recenzí tolik a většinou se v různejch popisech produktu (né komerčních nebo reklamních) uváděj odkazy na vícero recenzí, protože to stojí na tom, že co člověk, to názor.
            A práce recenzenta neni zjišťovat si a dělat průzkumy, jak moc se hra líbí veřejnosti, ale jak zapůsobila na něj. Pokud s jeho názorem někdo nesouhlasí, tak ať se slušně vyjádří a řekne s čim konkrétně. Né že začnu vztekle pořvávat na všechny strany, že jde danej web do sr*ček.
            • OK...s týmto, čo si napísal, sa dá súhlasiť. Ja nie som sklamaný hodnotením SimCity...ale vadí mi, keď sa v recenzii dozviem málo faktov o hre samotnej. A hlavne si myslím, že recenziu nemôže robiť len tak hocikto. Mal by to byť človek, ktorý má tej oblasti bohaté skúsenosti. A taký človek nedá napr. zlej hre dobré hodnotenie. A naopak. To je vec, na ktorú sa chcem na hernom webe, vždy na recenzenta spoľahnúť. Chápeš :) PS: Nenapísal som, že web ide do sr..ek, ale že im recenzie akosi utekajú *3*
  • Autor článku něco bere? Jinak si tenhle paskvil (recenzi) nedovedu vysvětlit. Rozhodně to neni hra, která by si zasloužila 5/10. Koukám že autor se svezl na vlně nenávisti jako další stádo fňukalů (viz. hodnocení uživatelů na metacritic) ze stupidního fakebooku nebo kde se ta nenávistná gayakce rozjela.
    Za mě 9/10.
    • diky tobe a dalsim
      http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ
      tu muze fungovat tadle dlc akce a podobne ptakoviny.Chapes ze nas zkousi zda to sezerem?
      Simcity 6 bude jeste vic serezana a nachystana na dlc balicky.
      Proste cekat pul roku koupit za 200
    • Mas pravdu 5/10 si nezaslouzi po tech lzich co vysli najevo jako ze na serveru se pocita simulace a pod. pritom je tam jen kvuli DMR a komunikaci s Originem tak max. 2/10
      • Lhani od vydavatelu/vyvojaru je dneska uplne bezne. Neni to dobre,neni to v poradku,ale je to tak. Dostala snad kvuli tomu nekdy nejaka hra mene bodu?
        • Zjevne ze blyska na lepsi casy. A osobne nevim o zadnem jinem pripade, kdy by ty lzi zasly tak daleko.
    • To rozhodne!!! Ja byt tebou, tak to zenu na nejvyzsi mista. Mimochodem, kolik veci si tak zhruba denne nedovedes vysvetlit?
      • Když vidim, že neumíš ani správně napsat slova nejvyšší, tak je mi jasný, že mám co dočinění s imbecilem... "nejvyžší" ...demence
        • Tak troll v kombinaci s grammar nazi je teda paradni mix :) no, hlavne si davej pozor at ti nepraskne cevka. Jeste neco ti poradim ...kdyz uz pises o nenavisti, tak by bylo dobre mit u toho cistou hlavu ...s krvi podlityma ocima a zatmenim v palici to nema ten spravny efekt (muzes mi to zase opravit).
  • Keyz
    Btw proč nejde hru vrátit když je to SW a SW lze vrátit.
    Vrací se SW na práci kde se dají dohodnout velké pokuty, když nejde internet více než garantují taky mohu žádat slevu atd..
    U klasického zboží to je jasné.

    Proč když tedy píšou,že ve hře něco půjde a ono to nejde anebo to je jinak tak to nemohu vrátit anebo žádat protislužbu?
    Copak to nespadá pod SW? To je zajímavá zvláštnost.
    • Proč v každym příspěvku pokládáš stupidní otázky? Jsi bezmozek či co...?
      • Eda.Frtan
        A ty každý den hulíš fotrovi péro, nebo jsi jen čurákosaj od přírody?
    • SW samozrejme reklamovat lze - a stejne jako v jinych pripadech, pozadovat opravu/slevu/odstoupit od smlouvy. Druha vec je, ze jen malo kdo se kvuli tomu bude soudit.
    • smejki
      protože do EULy si můžeš napsat co chceš. Spousta lidí to zbaští a jen minimum žádá dodržení místních zákonů.
      • Keyz
        Tedy jde to,že lidé nevyžadují dodržení zákona a to samé stát?
        Zrovna koukám na jeden manuál a tam se píše. 24 měsíců záruka na to,že to bude bez vad.

        Tedy jako u bot.
        Bug je vada a když to nefunguje jak má to je taky vada.
        I blbé UPC dává zdarma internet když se to kazí více než mají ve smlouvě.
        • janchor
          A právě ta "nefunkčnost" bude v EULA (tedy smlouvě) k SimCity jistě velmi pečlivě ošetřená.
          • Keyz
            Divné, že to tam mohou napsat. To by mohli napsat, že když se boty rozpadnou jen co je použiji tak to není důvod k vrácení.
            • walltar
              Tak to se mě stalo ... u batě mě řekli, že na mechanické poškození se vada nevztahuje (přitom byli špatně sešité z výroby) a poslali mě domů ... už tam nenakupuju.
    • walltar
      Protože EA *5*
      • Keyz
        To beru ale co třeba protože v ČR a v EU platí zákony a co vím tak hry nemají spešl kategorii je to prostě SW anebo služba.
        • walltar
          Já bych řekl, že díky DRM už by se to mohlo počítat jen jako licence. A nevím jak to u těch je s vracením peněz.
          • Keyz
            To je divné...
            Co vím tak většinou se nabízí kompenzace a pak vrácení peněz.
            I když to není jako licence tak je to co? Služba?
            Je to pořád SW.

            Tak tedy službu taky mohu zrušit a vrátí mi peníze když to co nakecali nefunguje.

            - Vypadá jako by hry byli něco naprosto speciálního anebo na to lidi kašlou a nepožadují nic.Což je divné když vidím jak řeší boty za 999.

            - Dokazovaní by neměl být problém když lze zjisti co slibovali a jestli to tam je jak má. Takto je u SW a služeb. Slyšel jak byla firma naštvaná když u SW nebylo to co tam mělo být a ihned řešili kompenzace. Asi to che opravu někoho kdo se v tom vyzná a udělá průvan.
            • Hmm, ja reklamoval hru jen jednou a to pres Steam. Take maji non-refund politiku, ale nakonec uznali, ze Legends of Pegasus byl totalne nedodelany a nehratelny zmetek a vratili mi celou castku na Steam penezenku a ja si hned koupil neco jineho. Takze podle mne zalezi na spolecnosti, jak moc je ochotna vyjit vstric svym zakaznikum.
            • walltar
              Já bych řekl, že bude problém s tou nefunkčností ... že by se blbě dokazovalo, že nefunguje něco co slíbili, že bude fungovat. Oni ti budou tvrdil, že to je plně funkční produkt a, že kvůli bugům a nefunkčnosti serverů nemáš přávo na refund ... ale prostě tohle chce někoho právně vzdělaného je to celkem složitý problém a u SW ještě mnohem složitější než u HW.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit