Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zajímalo by mě kolik lidí to rozjede alespoň na střední s plynulými 60FPS i při velkých bitvách
    • proč 60fps? co s tim pořád máte? já hraju všechy hry klidně na stabilních 30fps a je to naprosto v pohodě. a když už je někde FPS horší, čapnu ovladač a jdu k TV kde to není s ovladačem tak znát
      • Shaker
        to muze stacit tak na konzoli, kde jsou hry delany na 30 fps, ale na pocitaci, kdyz neco hraju a nema to 45+ fps, tak mi to dost nevyhovuje...
      • V některých hrách je 30FPS dostačující, ale zrovna arma 2 byla docela citlivá a když jsem si v editoru uělal velkou bitku a spadlo mě to na 30FPS dost mě to štvalo
    • To doted nejde ani se starym flashpointem :D
      • v Arma 2 mi to jde
  • Alfa se dá hrát !!!
  • Battlefield 3 hraju na rozlišení 1920x1080 detaily všechny na hight a něco na ultra a mám FPS průměrné asi 60... Armu 3 Alpha hraju na stejné rozlišení s detaily na normál a při větších bitvách to je hotové slideshow... Takže je to hodně náročné na HW, snad to do finální hry ještě nějak optimalizují.
    • Vždyť je to arma. *3*
    • Ve svetle tvych info mi prijde usmevna epizoda kdy ArmA 2 nekolik mesicu figurovala v predprodejich hernich shopu i ve verzi pro Xbox 360 a se proste v tichosti zdekovala.
      Doted nevim zda to byla jen kachna ze strany prodejcu nebo meli v BI velke oci?!
    • Já hraju BF na full ( i7 3.5Ghz , GTX 670 ) a u army jsem musel snizit AA na 2x a potom hodně pomohla vykreslovana vzdalenost ( z max jsem snizil asi na 3/4) a zatim je to plynuly, ale v editoru jsem zatim nezkousel pridavat nejaky enormni mnozstvi jednotek
      • Keyz
        Mně bavilo pozorovat v ARMA 2 noční boje ve městech. AI naprosto šílená bomby a rakety kosily vše co se pohnulo a bylo jedno co to bylo. Bohužel jsem nemohl udělat hodně velkou bitku protože by se to sekalo jako prase ale stejně to bylo zajímavé.
    • Keyz
      Doufám, že tam bude podobné vozidlo jako Šilka. v OF to mělo velký dostřel a protože jsem neuměl dobře ovládat vrtulník tak mně to často sestřelilo. Navíc ten debilní název a čtyři velké kanóny tom dali korunu.
      Pro mně noční můra.
      • Ghost47
        Nástupce dostal ještě větší kanóny a k tomu 8 řízených střel (2S6M Tunguska), tohle se odehrává v blízké budoucnosti, takže bych se těšil na něco podobného, akorát místo těch kanónů laser nebo Metal Storm. Snad bude dobře udělaná simulace padáku, strávíme na něm spoustu času *1*
    • Keyz
      To se dá čekat, když se podíváš jak daleko vidíš co se kde děje atd.
      Ale je fakt,že po vydaní ARMA 2 to bylo takové, že to je blbě skoro všude.
  • Kein
    Co koukám na první videa na jutubu tak alfa verze je prozatím teda krutý bugfest...včetně zasekávání postav o předměty/textury. Jinak AI reaguje fakt rychle, tam je posun jak prase.
    • žeby to byla Alfa verze??? víš, alfa verze je verze před Beta verzí... Takže na bugfest to má nárok
      • Kein
        A? Já pouze konstatoval fakt. So...relax. Kritika začne až vydají plnou hru.
        • Jo a fakt je že to je Alfa... to znamená že člověk co si stěžuje na nějaký bugy je prostě hovaddo. Na to nemas narok ani u Beta verze :P
    • celoush
      Tak to vidíš asi hlavně ty kritický videa. Bugy tam jsou, ale krutý bugfest je dost přehnané hodnocení. Osobně po pár hodinách hraní bych řekl spíše opak. Po Armed Assault a ArmA 2 je trojka až překvapivě hotová a smutné je, že mi přijde v mnohem lepším stavu než byly oba zmiňované díly.
      • Takze bys to doporucil? Co na to tvuj framerate?
        • i7 2600k @ 3.4GHz a GTX295

          Nativni rozliseni monitoru mam ale 2560*1440 a z toho nerad slevuju
          • smejki
            Tak to vidim na střední až nižší detaily při vypnutým AA, abys měl snesitelnejch 20FPS.
            • To jsem si myslel. Tak nejak jsem to +/- autobus mel u A2. No nic. Budu muset pockat az konecne nvidia vyleze se sedmickovou radou... uz aby to bylo.
        • Je to lépe optimalizované než Arma2, ale stejně ti to může běžet všelijak. Moje i7 930 @ 3.6GHz a GTX 680 dokáže s rozlišením 1920x1200 na HIGH a vypnutý AA + vsync jet přes 50FPS (úvodní showcase mise). Na ULTRA s 2xAA to jede tak 30-35 a občas spadne pod. Je možné jít ještě výše a dát si všechno, včetně dohledu na maximum, to mi pak spadne klidně na 15FPS.

          Každopádně u řady nastavení je problém vypozorovat, co se změnilo při přechodu o jeden stupeň výše/níže (a že těch stupínků tam je). Změny ve FPS taktéž, tam je potřeba o stupeň posunout 4 nastavení, aby to kumulativně mělo nějaký význam, což je unavující testovat.
          • JezboX
            A jak je to s vytížením jader procesoru? Konečně trochu závisý na počtu nebo to stále ženou spíš přes frekvence. Musím říct, že ze začátku jsem byl u A2 hodně zoufalej co se děje když mě proc jel na 50% a grafika na 70%.
          • Oni to kluci z komunity zas nejak vypozorujou a dalsi vedet. Bylo by lepsi to mit od samotnych autoru, ale co uz. Jinak koukam,ze na i7 930 @ 3.6GHz to zas tak o moc lepe nejede, nez na moji i5-760 3,3 Ghz.
            Chci rict,ze kdybych do kompu narval cca 13 tisic (za i7 a desku), tak bych byl mozna zklamany narustem vykonu.
            Na druhou stranu nemuzu rict,ze bych to uplne necekal a vice mene jsem si Armu 3 alfu kupoval jako prislib do budoucna, ze si nekdy zahraju v pohode full verzi.
            • "-cpucount=4"
              zde jsou i dalsi uzitecne parametry: http://www.youtube.com/watch?v=39GI-lPgtF4
            • Co jsem slysel, tak ArmA 3 zatim nevyuziva vic jak 1 jadro a proto teoreticky lide, kteri maji treba Pentium 4 s 5GHz, dostavaji lepsi FPS nez lide, kteri maji i7 2GHz. Da se to zmenit tim, ze na Steamu v ArmA3 Alpha properities zadate do launch option -cpucount=4 (nebo jiny pocet jader, ktere mate). Stale se vsak diskutuje, jestli to vubec neco dela, ale stoji asi za to to zkusit.
            • no pokud ta hra nevyuziva HT tak se nediv, ze na i5 ti to jede stejne jako na i7 a ten maly rozdil tam je dany jen vyssi frekvenci i7.......takze nekdo z tiscali by se mohl jeste zeptat, jestli arma3 podporuje nebo bude podporovat HT.
        • smejki
          co máš za železo?
  • a kedy bude full verzia sa nevie este ?
    • celoush
      Po alfa verzi bude beta a po betě full.... počítal bych tak nejdříve v Q4 2013.
      • ono ludia co si kupia alfu, tak ked bude beta musia si ju kupit zvlast?
        • umíš číst? co takhle si přečíst článek?
          • nikde to tam nevidim
        • Ghost47
          Je to normální předobjednávka na plnou verzi, akorát můžeme testovat už teď. Všechny další verze už jsou v ceně.
  • Není 70 lidí na vývoj trošku... málo?
    (na to jaké mají ambice)
    • smejki
      Pan Kotick?
  • Dobrý den ve spolek. Chci se zeptat ohledně té HW náročnosti. Je to tedy náročné jako ARMA2? Nebo tou lepší optimalizací máte na mysli že to šlape lépe na současných strojích než tenkrát arma2 na strojích té doby?
    Vždy jsem si armu chtěl zahrát, ale PC jsem na to nikdy neměl, takže jsem zkusil vždy jen demo. Mám ale teď nový ntb a když zkusím demo army2 a rozumě si to nastavím tak to běží jakžtakž že bych si už tu armu zahrál. Ale láká mě ta trojka.
    • Děkuji za info. Tak to mám radost. Po zkušenostech s demem ARMA2 jsem ani nedoufal že trojku rozběhám, ale že tak zapracovali na optimalizaci, to mi fakt udělalo radost. Ještě jednou díky.
    • jendabek
      pokud snížíš dohlednost na vizuálně stejnou úroveň jako Arma 2, tak se to hýbe plus mínus stejně s tím, že to vypadá o dost líp (detailnost prostředí, nasvětlení, animace atd).
      O něco nižší fps je ve městě a samozřejmě s větším počtem jednotek a efektů se dále fps snižuje, ale stejně tak se to snižovalo u Army 2. Tedy resumé - po nastavení dohledu, vypnutí AA, vsync apod, je to plus mínus stejně náročné jako Arma 2.
      Finální verze se však může ještě lišit.
      Jinak rozhodně nenechávat nastavení na to, které se detekuje automaticky - je zbytečně přemrštěné a třeba ten dohled vůbec nebere v potaz, doporučuju zapnout si fraps a nechat si zobrazovat framerate a zkoušet přepínat grafické nastavení, sledovat, co má na framerate největší vliv (dohlednost), co naopak lze nechat na vysoké úrovni a jak se to projevuje v grafice hry.
    • Zdravím,
      mám pc z roku 2008, C2D E8400, 2GB ram a ati 4850, autodetekce mi nastavila standardní kvalitu (2. nejhorší ze 4) Subjektivně se hra hýbala v připravených misích velmi dobře, bez záškubů a grafika mi přišla výborná. Rozlišení mám ovšem 1280*1024. Když jsem si ale v editoru vyrobil přestřelku asi 20 na 20 vojáků, tak pc nestíhalo a měl jsem tak 3 fps. V normální misi by ale taková situace nenastala.
  • co delate lidi hm ja hraju crysis 3 na mega ultra high plni detaili na velkim monitoru a vubec mi to neseka *5*
    • Hrajes tak leda h*vno a akorat slintas *1*
    • Som pocul ze patris do Gaj AMD clubu ?
    • jenom na jednom? a co děláš s těma dalším a pěti?
      • no to sem byl na zachode tam mam jen jeden monitor 2560x1600 ale ted uz hraju v mem pokoji na sesti monitorech *5*
        • pche, i moje prasata ve chlévě mají větší luxus než ty
  • Trocha kritiky.. nemuzu si pomoct, zrovna hraju modovanou armu 2 na vysoke detaily, a vypada to skoro stejne. Postavy jsou ve trojce urcite lepe natexturovane a interiery vehiklu vypadaj lepe, ale globalne po graficke strance vidim armu dvojku. Ale ve finale budeme stejne vsichni v multiplayeru detaily opomijet na ukor plynulosti a lepsi viditelnosti, takze ja se urcite obejdu bez bedaru a znaminek na kuzi nepritele :D ..
  • Ahojte,

    chcem sa opytať. Day Z hra bude na engine Arma 3 ?
    • Dakujem za info. :)
    • smejki
      nope, na dvojce překopaný k obrazu DayZ. Takže něco jako 2.5
    • ee spíše na engine mezi dvojkou a trojkou, je to engine z army 2 ale překopaný od základu kvůly přispůsobení na Dayz

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit